Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το να κρινεις μια κατάσταση στην οποία δεν βρίσκεσαι και επισης δεν έχεις πληροφορίες δεν είναι σωστό. Για αυτόν τα 40κ είναι ότι είναι για εσενα τα 250 ευρώ.

 

Εσύ είμαι σίγουρος θα τα εδινες όλα σε charity.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου ειναι black tie event.

 

Googlare black tie dress code και πες μου εσύ για το swatch ή smartwatch.

 

Τίποτα δεν σχολιάζεται αρνητικά δεν είμαστε κατινες, αλλά έχει σημασία και το τι σκέφτεται ο άλλος όχι μόνο τι λέει.

 

Απο την αλλη μπορεις να μην φορεσεις καθολου ρολοι, και ετσι δεν θα σκεφτει κανενας τιποτα.

 

Και στην τελικη οπως ανεφερες ειναι επισημο event, αρα πιο σημαντικο ειναι το τι φορας και πως το φορας. Καποιος ψηλος με ωραιο σωματοτυτο απλα φορωντας ενα καλο κουστουμι θα κανει παντα καλυτερη εντυπωση απο καποιον με διαφορετικο σωματοτυπο... Το ρολοι ειναι το τελευταιο που θα πεσει το ματι.

 

Αποψη μου, αμα πας για κατι που θα σταθει σε τετοιες περιπτωσεις δεν πας σε Longines. Παρολο που λες οτι θες μπρασελε, θα πηγαινα με αυτα τα λεφτα σε TG Monaco. Ειναι απλα τοσο cool, που ρολογια με 3 φορες τα λεφτα του φαινονται λιγα διπλα. Αυτη φυσικα ειναι η αποψη μου, και δεν περιμενω κανεναν αλλον να την συμμεριστει και ουτε για ενα δευτερο δεν πιστευω οτι ειναι η σωστη.

 

PS : Τι αμαξι εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη μπορεις να μην φορεσεις καθολου ρολοι, και ετσι δεν θα σκεφτει κανενας τιποτα.

 

Και στην τελικη οπως ανεφερες ειναι επισημο event, αρα πιο σημαντικο ειναι το τι φορας και πως το φορας. Καποιος ψηλος με ωραιο σωματοτυτο απλα φορωντας ενα καλο κουστουμι θα κανει παντα καλυτερη εντυπωση απο καποιον με διαφορετικο σωματοτυπο... Το ρολοι ειναι το τελευταιο που θα πεσει το ματι.

Δεν διαφωνώ καθόλου με αυτό. Εννοείται δεν πάω να αγοράσω ρολόι για το event και μόνο έλεος :D

 

Είχα αποφασίσει να πάρω καλό ρολόι και ψάχνομαι εδώ και κάνα 2 μήνες, πριν με καλέσουν στο event. Απλά το είδα σαν ευκαιρία να επισπεύσω την απόφαση. Από ύψος και σώμα άλλο τίποτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου ειναι black tie event.

 

Googlare black tie dress code και πες μου εσύ για το swatch ή smartwatch.

 

Τίποτα δεν σχολιάζεται αρνητικά δεν είμαστε κατινες, αλλά έχει σημασία και το τι σκέφτεται ο άλλος όχι μόνο τι λέει.

 

Εφόσον θες να τηρήσεις τον κώδικα του ιβέντ θα πρέπει να παραλήψεις το ρολόι, ειδικότερα δε, με χρυσό-ασημένιο μπρασελέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εφόσον θες να τηρήσεις τον κώδικα του ιβέντ θα πρέπει να παραλήψεις το ρολόι, ειδικότερα δε, με χρυσό-ασημένιο μπρασελέ.

 

 

Δεν είμαι τόσο παραδοσιακός. Σκέφτομαι να βάλω γραβάτα αντί παπιον / ρολόι σαν hollywood star. :D

 

Αν αποφασίσω να πάω τελείως formal / traditional δεν θα βάλω ρολόι / γραβάτα. Θα δω τι παίζει την προηγούμενη μέρα όταν θα πάω Λονδίνο. 

 

 

 

Αποψη μου, αμα πας για κατι που θα σταθει σε τετοιες περιπτωσεις δεν πας σε Longines. Παρολο που λες οτι θες μπρασελε, θα πηγαινα με αυτα τα λεφτα σε TG Monaco. Ειναι απλα τοσο cool, που ρολογια με 3 φορες τα λεφτα του φαινονται λιγα διπλα. Αυτη φυσικα ειναι η αποψη μου, και δεν περιμενω κανεναν αλλον να την συμμεριστει και ουτε για ενα δευτερο δεν πιστευω οτι ειναι η σωστη.

 

PS : Τι αμαξι εχεις;

 

 

Δεν συμπαθώ την tag (τα ρολόγια τους εννοώ) και φυσικά παίρνω αυτό που μου αρέσει χωρίς να κολλάω τόσο στο brand. Το συγκεκριμένο ρολόι είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο στο budget μου οπότε δεν με νοιάζει τι γράφει πάνω. Μπορώ να δώσω λιγότερα και να πάρω entry level Ω, αλλά αφού δεν μου αρέσει ??

 

mercedes SLK έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα τα έδινα τα χρήματα αν έκαναν κάποια διαφορά στην ψυχολογία μου..

θεωρώ ότι έχω κάνει πολύ χειρότερα για να νιώσω καλύτερα, όπως το να πιω αρκετά, να τρώω συστηματικά πολύ περισσότερο απ'όσο πρέπει, να καταβροχθίζω σοκολάτες σε καθημερινή βάση, να καπνίζω,  να οδηγώ με μεγάλη ταχύτητα. . . 

 

το να δώσω 4000 θα ήταν πιο ανώδυνο απ'όλα αυτά, ακόμα και ποιο οικονομικό στον τελικό απολογισμό.

 

Είμαι σίγουρη ότι τρώω τουλάχιστον 4000 χιλιάδες το χρόνο σε junk food το οποίο πέρα από άχρηστες θερμίδες, όχι μόνο δεν έχει τίποτα να μου προσφέρει αλλά διατηρεί τα 10 παραπανίσια κιλά μου, κάνει κακό στην εικόνα μου και με αρρωσταίνει σιγά σιγά....

 

Δεν υπερβάλλω καθόλου, με το νούμερο 4000 ευρώ. Είμαι από τα άτομα που τρώνε πολύ. 10 ευρώ σε μαλακίες να τρως τη μέρα... (που σίγουρα τα τρώω), είναι 300 ευρώ το μήνα, δηλαδή πάνω από 3000 το χρόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κρινεις μια κατάσταση στην οποία δεν βρίσκεσαι και επισης δεν έχεις πληροφορίες δεν είναι σωστό. Για αυτόν τα 40κ είναι ότι είναι για εσενα τα 250 ευρώ.

 

Εσύ είμαι σίγουρος θα τα εδινες όλα σε charity.

Unbiased λέγεται ;) τεσπα, αν τα έχει βγάλει τίμια ας τα φάει και σε κοκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει ώρες ώρες η ειλικρίνεια σου stavi.

 

Εχω να φορέσω ρολόι μήνες. Για αξεσουάρ, οχι τίποτα άλλο. Είναι ωραία τα άτιμα πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου ειναι black tie event.

 

Googlare black tie dress code και πες μου εσύ για το swatch ή smartwatch.

 

Τίποτα δεν σχολιάζεται αρνητικά δεν είμαστε κατινες, αλλά έχει σημασία και το τι σκέφτεται ο άλλος όχι μόνο τι λέει.

Thanks, το googlaρα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μίλησα με 2 assosiates στην Αγγλία και αποφάσισα να πάω traditional black tie (οπότε χωρίς Ρολόι). Καθώς θα αποφασίσω χωρίς πίεση είναι ευκαιρία να χαζέψω ρολόγια στο Λονδίνο.

 

Πολύ δύσκολα να αλλάξω επιλογή πάντως.. ως αδύνατο.  

 

-----------

 

Για την ιστορία, στην όταν ξεκίνησα το θέμα με το ψάξιμο πάντως σκεφτόμουν πιο συντηρητικά.. Δηλαδή αφού θα πάρω ένα καλό ρολόι θα είναι Rolex και τέλος. Ημουν σχεδον έτοιμος να το παραγγείλω και online χωρίς να το δοκιμάσω καν (λολ ο τραγικός). Τελικά με έκοψε και πήγα και δοκίμασα το sumbariner. 

 

 

 

5wVWYp3.jpg?1

 

 

 

Δεν μπορώ να το κρίνω σαν ρολόι αντικειμενικά καθώς είναι το πιο επιτυχημένο diver στην ιστορία, αλλά όταν το έβαλα σκέφτηκα γιατί να φοράω κάτι που δεν μου αρέσει λόγω brand (πραγματικά δεν βρήκα rolex που να μου άρεσε). Τότε αποφάσισα να πάρω αυτό που μου αρέσει και αυτό που θέλω με βάση τα requirements (μηχανικό , chrono, gold steel two tone, black dial, bezel χωρίς αριθμούς κτλ). Κατέληξα στο συγκεκριμένο Longines μετά από αρκετό ψάξιμο (αφού πέρασα και από τα αλλά που ανέφερα στο thread). 

 

that's the story, γιαυτό δεν με νοιάζει που η Longines είναι ας πούμε Tier 4 αντί για Tier 2-3 που παίρνω με τα λεφτά που διαθέτω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μίλησα με 2 assosiates στην Αγγλία και αποφάσισα να πάω traditional black tie (οπότε χωρίς Ρολόι). Καθώς θα αποφασίσω χωρίς πίεση είναι ευκαιρία να χαζέψω ρολόγια στο Λονδίνο.

 

Πολύ δύσκολα να αλλάξω επιλογή πάντως.. ως αδύνατο. 

 

Η ορθότερη επιλογή και επειδή θες να πάρεις κάποιο αξεσουάρ να σου θυμίζει το ιβέντ, πήγαινε και πάρε καινούρια μανικετόκουμπα που να ταιριάζουν με το πουκάμισο (κουμπιά) ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι μεγάλος φαν των ρολογιών, νομίζω ότι δεν θα έπαιρνα κάτι πολύ ακριβό ακόμα κι αν μπορούσα, αλλά μου αρέσει το τόπικ στις τελευταίες του σελίδες γιατί βλέπουμε ότι υπάρχουν και πετυχημένοι νέοι άνθρωποι, που έχουν δουλέψει και έχουν ανταμειφθεί, με στόχους και φιλοδοξίες για ακόμα παραπάνω!

 

Είναι μια ευχάριστη αλλαγή μέσα στη μιζέρια, τη γκρίνια, την ανεργία κτλ που βλέπουμε και ακούμε συνέχεια! Μπράβο ρε Alex! :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα τα έδινα τα χρήματα αν έκαναν κάποια διαφορά στην ψυχολογία μου..

θεωρώ ότι έχω κάνει πολύ χειρότερα για να νιώσω καλύτερα, όπως το να πιω αρκετά, να τρώω συστηματικά πολύ περισσότερο απ'όσο πρέπει, να καταβροχθίζω σοκολάτες σε καθημερινή βάση, να καπνίζω,  να οδηγώ με μεγάλη ταχύτητα. . . 

 

το να δώσω 4000 θα ήταν πιο ανώδυνο απ'όλα αυτά, ακόμα και ποιο οικονομικό στον τελικό απολογισμό.

 

Είμαι σίγουρη ότι τρώω τουλάχιστον 4000 χιλιάδες το χρόνο σε junk food το οποίο πέρα από άχρηστες θερμίδες, όχι μόνο δεν έχει τίποτα να μου προσφέρει αλλά διατηρεί τα 10 παραπανίσια κιλά μου, κάνει κακό στην εικόνα μου και με αρρωσταίνει σιγά σιγά....

 

Δεν υπερβάλλω καθόλου, με το νούμερο 4000 ευρώ. Είμαι από τα άτομα που τρώνε πολύ. 10 ευρώ σε μαλακίες να τρως τη μέρα... (που σίγουρα τα τρώω), είναι 300 ευρώ το μήνα, δηλαδή πάνω από 3000 το χρόνο. 

 

Μεγάλη αλήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...