Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο μόνος χρονογράφος που θα ήθελα να έχω...

 

only1.jpg

 

Είναι ωραίο ρολόι. Το μόνο που με χαλάει (λίγο) είναι ότι είναι μόνο κουρδιστό και όχι αυτόματο. Λογικό αφού στο διάστημα δεν υπάρχει βαρύτητα. Επίσης νομίζω ότι το κρύσταλλό του είναι πλαστικό και όχι ζαφείρι, άρα χαράσεται εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα αυτο που πρεπει να καταλβουν καποιοι ειναι το οτι για σενα μπορει να φαινεται χαζο να δωσεις τοσα λεφτα για κατι -στην συγκεκριμενη περιπτωση ρολοι- δεν σημαινει οτι ειναι το ιδιο χαζο και για τον αλλο.

 

Εσυ μπορει να θες να γουσταρεις να παιρνεις πανακριβα κινητα, μπορει να κανεις συλλογη απο φιγουρες της μαρβελ κτλ. Ειναι θεμα τι γουσταρει ο καθενας. Το να αναλυεται οτι ειναι υπερτιμημενο το ρολεξ για να δωσεις χιλιαδες ευρο οταν μπορεις να παρεις κατι αλλο με 1000 κτλ ειναι βλακειες.

 

εγω προσωπικα δεν φοραω ρολογια και δεν θα εδινα ποτε λεφτα για ρολοι αλλα τα δινω σε τατουαζ που καποιος αλλο πχ δεν θα τα εδινε. 

 

Αλλο να δινεις πολλα χρηματα για κατι που πραγματικα το αγαπας και εχεις κολλημα και αλλο να δινεις 100k+ για προιοντα που τα αγοραζεις απλα για να δειξεις το status σου προς τον κοσμο.Τα ρασα δεν κανουν τον παπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλλο να δινεις πολλα χρηματα για κατι που πραγματικα το αγαπας και εχεις κολλημα και αλλο να δινεις 100k+ για προιοντα που τα αγοραζεις απλα για να δειξεις το status σου προς τον κοσμο.Τα ρασα δεν κανουν τον παπα.

οποτε εσυ ξερεις αν ο αλεξ η ο μπομπερ πχ εχουν κολλημα με τα ρολογια ή οχι...

 

Αστους να ξερουν αυτοι. Και ακομη και κολλημα να μην εχουν για καποιο λογο γουσταρουν να δωσουν τοσα λεφτα τα οποια εχουν ΔΟΥΛΕΨΕΙ για ενα ρολοι το τι και πως δεν αφορα εσενα,εμενα ή κανεναν. 

 

Και εγω μπορω να σου βρω πραγματα στα οποια ξοδευεις λεφτα και να σου πω οτι ειναι χαζο το να δινεις λεφτα για αυτο, οπως και εσυ για μενα το θεμα ειναι οτι τα δινω γιατι γουσταρω να τα ξοδεψω εκει ενω εσυ γουσταρεις να τα ξοδεψεις καπου αλλου. Τοσο απλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι πως τα ακριβα ρολογια ειναι απλα απατη και υπαρχουν αποκλειστικα για λογους εντυπωσιασμου και lifestyle.

 

Δεχομαι το γεγονος βεβαια πως αν πας π.χ σε ενα επαγγελματικο meeting εκατομμυριων ισως αναγκαστεις να αγορασεις κατι τετοιο για ευνοητους λογους.

 

Αλλα παραμενει κατι εντελως αχρηστο και πεταμενα λεφτα. Δεν σου προσφερει απολυτως τιποτα. Ειναι ο ορισμος του αχρηστου.

 

Αντιθετα ενα πολυ καλο αμαξι π.χ ferrari σου προσφερει παραπανω πραγματα απο ενα opel corsa. Οπως και ενα πολυ καλο σπιτι. Το ρολοι των 10000 δεν σου προσφερει τιποτα παραπανω απο ενα ρολοι των 100 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τα ακριβα αξεσουαρ (ρολογια, τσαντες κτλ) δεν ειναι για λογος εντυπωσιασμου για ενα πολυ απλο λογο. Εσυ, εγω και οι γενικα οι περισσοτεροι ουτε καν θα δωσουν σημασια και ακομη και αν δωσουν ποσοι απο αυτους ειναι ικανοι να ξεχωρισουν τι ειναι και ποσο κοστιζει? Μονο οσοι ασχολουνται με το αθλημα θα το αναγνωρισουν οποτε μονο για εντυπωσιασμο ειναι.

 

Πολυ περισσοτερο παιρνεις ενα αμαξι για εντυπωσιασμο παρα ενα ρολοι.

 

πες μου 1 ο οποιος παιρνει τη φεραρι επειδη ειναι απλα πιο γρηγορη ή πιο ασφαλης απο μια μερσεντες! Πες μου 1 ο οποιος χρειαζεται καγιεν στη λαρισα ή στην κερκυρα ή οπουδηποτε στην Ελλαδα.. Ουτε ασφαλεια ειναι ουτε τιποτα απλα ειναι φανσι αμαξι το οποιο ειναι πορσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε εσυ ξερεις αν ο αλεξ η ο μπομπερ πχ εχουν κολλημα με τα ρολογια ή οχι...

 

Αστους να ξερουν αυτοι. Και ακομη και κολλημα να μην εχουν για καποιο λογο γουσταρουν να δωσουν τοσα λεφτα τα οποια εχουν ΔΟΥΛΕΨΕΙ για ενα ρολοι το τι και πως δεν αφορα εσενα,εμενα ή κανεναν. 

 

Και εγω μπορω να σου βρω πραγματα στα οποια ξοδευεις λεφτα και να σου πω οτι ειναι χαζο το να δινεις λεφτα για αυτο, οπως και εσυ για μενα το θεμα ειναι οτι τα δινω γιατι γουσταρω να τα ξοδεψω εκει ενω εσυ γουσταρεις να τα ξοδεψεις καπου αλλου. Τοσο απλα

Συζητηση κανουμε ρε συ την αποψη μας γραφουμε.Εννοειται δεν μου πεφτει λογος τι κανει ο καθενας απλα εγω πως το βλεπω.Και οταν βλεπω να αγοραζουν πανακριβα πραγματα μονο για το status ειναι οτι χειροτερο(δεν αναφερομαι εννοειται ουτε στον alex ουτε στον una).Αυτο θα μας φαει το status φαινεται απο το ποσο ακριβα ειναι αυτα που φοραει καποιος και οχι τι ανθρωπος ειναι πραγματικα.Η ψευτια δεν μου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λογικό αφού στο διάστημα δεν υπάρχει βαρύτητα.

και που επιδρά αυτό στην λειτουργία των τόσων αυτομάτων ρολογιών που έχουν πάει στο διάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ξαναείπα τα χρήματα είναι κάτι πολύ σχετικό

τα 4000 δε μου φαίνονται καν πολλά

 

δεν ξέρω αν είναι πολλά ή οχι για ένα και μόνο ρολόι, αλλά γενικά  σαν ποσό, τα 4000 μου φαίνονται τίποτα.

 

κι αν μου λεγαν να δώσω 4000 για μια ώρα απόλυτης ευτυχίας, νιρβάνας και ζεν (χωρίς να εμπλέκονται ναρκωτικά και τα σχετικά φυσικά) θα τα έδινα χωρίς δεύτερη σκέψη. 

 

Γενικά τα χρήματα μου φαίνονται λίγα, ακόμα κι αν κάποιος  μου πει οτι έχει 100.000 πάλι λίγα μου φαίνονται και ο τύπος δε θα μου ακουστεί σε καμία περίπτωση πλούσιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και που επιδρά αυτό στην λειτουργία των τόσων αυτομάτων ρολογιών που έχουν πάει στο διάστημα;

 

Αφού δεν υπάρχει βαρύτητα στο διάστημα δεν υπήρχε λόγος να προσθέσουν παραπάνω εξαρτήματα (και επομένως περισσότερα points of failure) για να το κάνουν αυτόματο... Δεν είπα ότι θα επιδρούσε αρνητικά το να είναι αυτόματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ξαναείπα τα χρήματα είναι κάτι πολύ σχετικό

τα 4000 δε μου φαίνονται καν πολλά

 

δεν ξέρω αν είναι πολλά ή οχι για ένα και μόνο ρολόι, αλλά γενικά  σαν ποσό, τα 4000 μου φαίνονται τίποτα.

 

κι αν μου λεγαν να δώσω 4000 για μια ώρα απόλυτης ευτυχίας, νιρβάνας και ζεν (χωρίς να εμπλέκονται ναρκωτικά και τα σχετικά φυσικά) θα τα έδινα χωρίς δεύτερη σκέψη. 

 

Γενικά τα χρήματα μου φαίνονται λίγα, ακόμα κι αν κάποιος  μου πει οτι έχει 100.000 πάλι λίγα μου φαίνονται και ο τύπος δε θα μου ακουστεί σε καμία περίπτωση πλούσιος.

Ουτε με το τζοκερ βολευεσαι εσυ ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αξία από μόνη της το χρήμα μου φαίνεται λίγο... αέρας κοπανιστός


Ουτε με το τζοκερ βολευεσαι εσυ ετσι?

τα είπα και σε άλλο ποστ μου τίποτα απο αυτά που χρειάζομαι δεν μπορεί να αγοραστεί με χρήμα

 

τα υπόλοιπα κάτι λίγα ρουχα να φάω να κάνω τις τσάρκες μου το νοικι μου χρειάζομαι απλώς ένα χαρτζιλίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να κλωνοποιησουμε την σταβι? Ή ποιο σωστά να μεταφέρουμε την αποψη της περί λευτων σε άλλες γυναίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...