Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως να κλωνοποιησουμε την σταβι? Ή ποιο σωστά να μεταφέρουμε την αποψη της περί λευτων σε άλλες γυναίκες.

 

Οχι παραπανω stavi το forum θα καταρρευσει.

 

Εχει δικιο η  stavi η ευτυχια δεν αγοραζεται με χρηματα και σπανια να δω πλουσιο και ευτυχισμενο.Ολοι μεσα στην γκρινια ειναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όπως ξαναείπα τα χρήματα είναι κάτι πολύ σχετικό

τα 4000 δε μου φαίνονται καν πολλά

 

δεν ξέρω αν είναι πολλά ή οχι για ένα και μόνο ρολόι, αλλά γενικά  σαν ποσό, τα 4000 μου φαίνονται τίποτα.

 

κι αν μου λεγαν να δώσω 4000 για μια ώρα απόλυτης ευτυχίας, νιρβάνας και ζεν (χωρίς να εμπλέκονται ναρκωτικά και τα σχετικά φυσικά) θα τα έδινα χωρίς δεύτερη σκέψη. 

 

Γενικά τα χρήματα μου φαίνονται λίγα, ακόμα κι αν κάποιος  μου πει οτι έχει 100.000 πάλι λίγα μου φαίνονται και ο τύπος δε θα μου ακουστεί σε καμία περίπτωση πλούσιος.

 

Εισαι εκτος τοπου και χρονου... Με λιγα λογια δεν εχεις την αισθηση των χρηματων. Εισαι απο τις γυναικες που θα παει με πιστωτικη για ψωνια και θα δει ενα φορεμα που την τρελαινει και θα τα δωσει με την μια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου πεις οτι αναφερεσαι στο Richard Mille Skull ? 

 

μάλλον αυτό θα λέω

εσύ το είχες ποστάρει 

 

δε μ'άρεσε, πολύ ψυχρό ρολόι... για τον ρόμποκοπ καλό θα ήταν ωστόσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ακριβα αξεσουαρ (ρολογια, τσαντες κτλ) δεν ειναι για λογος εντυπωσιασμου για ενα πολυ απλο λογο. Εσυ, εγω και οι γενικα οι περισσοτεροι ουτε καν θα δωσουν σημασια και ακομη και αν δωσουν ποσοι απο αυτους ειναι ικανοι να ξεχωρισουν τι ειναι και ποσο κοστιζει? Μονο οσοι ασχολουνται με το αθλημα θα το αναγνωρισουν οποτε μονο για εντυπωσιασμο ειναι.

 

Πολυ περισσοτερο παιρνεις ενα αμαξι για εντυπωσιασμο παρα ενα ρολοι.

 

πες μου 1 ο οποιος παιρνει τη φεραρι επειδη ειναι απλα πιο γρηγορη ή πιο ασφαλης απο μια μερσεντες! Πες μου 1 ο οποιος χρειαζεται καγιεν στη λαρισα ή στην κερκυρα ή οπουδηποτε στην Ελλαδα.. Ουτε ασφαλεια ειναι ουτε τιποτα απλα ειναι φανσι αμαξι το οποιο ειναι πορσε. 

Η  ferrari (σιγουρα γινεται και για λογους εντυπωσιασμου) αλλα σου προσφερει και πραγματα.

 

Σκεψου το εξης υποθετικο.

Εισαι μονος σου σε ενα ερημο μερος χωρις κανεναν αλλο. Και εχεις να επιλεξεις απο οσα αμαξια θες. Θα παρεις ή δεν θα παρεις την ferrari ή καποιο αλλο πολυ καλο αμαξι? Δεν το κανεις για να εντυπωσιασεις κανεναν το κανεις για οσα σου προσφερει το αμαξι.

 

 

Το ρολοι το πανακριβο αντιθετως δεν σου προσφερει απολυτως τιποτα, περα απο εντυπωσιασμο, status και lifestyle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η  ferrari (σιγουρα γινεται και για λογους εντυπωσιασμου) αλλα σου προσφερει και πραγματα.

 

Σκεψου το εξης υποθετικο.

Εισαι μονος σου σε ενα ερημο μερος χωρις κανεναν αλλο. Και εχεις να επιλεξεις απο οσα αμαξια θες. Θα παρεις ή δεν θα παρεις την ferrari ή καποιο αλλο πολυ καλο αμαξι? Δεν το κανεις για να εντυπωσιασεις κανεναν το κανεις για οσα σου προσφερει το αμαξι.

 

 

Το ρολοι το πανακριβο αντιθετως δεν σου προσφερει απολυτως τιποτα, περα απο εντυπωσιασμο, status και lifestyle.

 

Στην οποία υποθετική κατάσταση έχουν βρεθεί οι περισσότεροι απ'όσους έχουν γρήγορα αυτοκίνητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι εκτος τοπου και χρονου... Με λιγα λογια δεν εχεις την αισθηση των χρηματων. Εισαι απο τις γυναικες που θα παει με πιστωτικη για ψωνια και θα δει ενα φορεμα που την τρελαινει και θα τα δωσει με την μια. 

δηλαδή εσύ θέλεις να μου πεις οτι τα 4000 και τα 100.000 είναι πολλά λεφτά

 

πολλά γιατι πράγμα

σίγουρα όχι για να σταματήσεις να δουλεύεις σαν σκυλί μια ζωή

 

σκεφτόμουνα μια μέρα ότι ακόμα και το 1.000.000 εκατομμύριο να κέρδιζα που έδινε τότε το τζοκερ δε θα μπορούσα να χαλάσω πάνω απο 1000 για το υπόλοιπο της ζωής μου αν σταματούσα να εργάζομαι και δεν είχα έσοδα

 

οχι μονο έχω πολύ καλή αίσθηση των χρημάτων αλλά κάτι  ποσά που άλλοι νομίζετε ότι θα σας έφταναν για όλη σας τη ζωή επειδή σας ακούγονται πολλά έχω συνείδηση ότι δεν είναι τίποτα

επίσης κάτι ακόμα

 

να μιλάτε πιο όμορφα. 

 

δεν προσβάλλω ποτέ κανέναν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταβι αν κερδίσεις χρήματα πολλά επενδύεις. Δεν φτωχαίνεις ποτε αν προσέξεις. Αντικειμενικά τωρα για τον μέσο πολίτη στην σημερινή Ελλάδα τα 100 000 ακομα και τα 4000 ειναι πολλά λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν υπάρχει βαρύτητα στο διάστημα δεν υπήρχε λόγος να προσθέσουν παραπάνω εξαρτήματα (και επομένως περισσότερα points of failure) για να το κάνουν αυτόματο... Δεν είπα ότι θα επιδρούσε αρνητικά το να είναι αυτόματο.

τα αυτόματα ρολόγια δεν χρειάζονται βαρύτητα για να λειτουργήσουν, το λόγος που τα πρώτα ρολόγια στο διάστημα δεν ήταν αυτόματα είναι πολύ πιο απλός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή εσύ θέλεις να μου πεις οτι τα 4000 και τα 100.000 είναι πολλά λεφτά

 

πολλά γιατι πράγμα

σίγουρα όχι για να σταματήσεις να δουλεύεις σαν σκυλί μια ζωή

 

σκεφτόμουνα μια μέρα ότι ακόμα και το 1.000.000 εκατομμύριο να κέρδιζα που έδινε τότε το τζοκερ δε θα μπορούσα να χαλάσω πάνω απο 1000 για το υπόλοιπο της ζωής μου αν σταματούσα να εργάζομαι και δεν είχα έσοδα

 

οχι μονο έχω πολύ καλή αίσθηση των χρημάτων αλλά κάτι  ποσά που άλλοι νομίζετε ότι θα σας έφταναν για όλη σας τη ζωή επειδή σας ακούγονται πολλά έχω συνείδηση ότι δεν είναι τίποτα

επίσης κάτι ακόμα

 

να μιλάτε πιο όμορφα. 

 

δεν προσβάλλω ποτέ κανέναν 

 

Δεν θελω να σε προσβαλω. Απλα 100k δεν τα πετας επειδη καυλωσες. Προφανως ειναι πολλα λεφτα. Ακομα και τα 4k ειναι πολλα λεφτα, και θα τα εκτιμησεις ακομα περισσοτερο αν κατσεις και σκεφτεις ποσες ωρες/μηνες/χρονια θα σου παρει δουλευοντας για να τα βγαλεις. 1M δεν ειναι πολλα για να σταματησεις να δουλευεις, μια 15ετια θα σου βγαλουν, αντε 20.

Αλλα απο αυτα που λες φαινεται οτι δεν εχεις αισθηση των χρηματων ειτε γιατι δεν εχεις πιασει στα χερια τετοια λεφτα ειτε επειδη δεν ξερεις να διαχειριζεσαι τα οικονομικα σου... either way δεν το συνεχιζω το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η  ferrari (σιγουρα γινεται και για λογους εντυπωσιασμου) αλλα σου προσφερει και πραγματα.

 

Σκεψου το εξης υποθετικο.

Εισαι μονος σου σε ενα ερημο μερος χωρις κανεναν αλλο. Και εχεις να επιλεξεις απο οσα αμαξια θες. Θα παρεις ή δεν θα παρεις την ferrari ή καποιο αλλο πολυ καλο αμαξι? Δεν το κανεις για να εντυπωσιασεις κανεναν το κανεις για οσα σου προσφερει το αμαξι.

 

 

Το ρολοι το πανακριβο αντιθετως δεν σου προσφερει απολυτως τιποτα, περα απο εντυπωσιασμο, status και lifestyle.

και ξανα ρωταω ποσοι θα καταλαβουν οτι πχ το ρολοι που θελει ο αλεξ ειναι ακριβο ειιδκα οταν δεν μπορουν να το παρατηρησουν απο κοντα και ποσο ξερου οτι οι φεραρι ειναι ακριβη?

 

Απο αυτο καταλαβαινεις τι γινεται για εντυπωσιασμο και τι οχι!

 

Αν μενεις στην Αμερικη και κανει διαδρομες απο πολιτεια σε πολιτεια ή εισαι Γερμανια και καθε μερα περνας απο τον αυτομπαν που δεν εχει οριο (σε καποια σημεια) παει και ερχεται ενα γρηγορο καλο ακριβο αμαξι οταν μενεις στα Ανω Λιοσια και ο μονος δρομος που περνας για τη δουλεια εινα ιη αττικη οδος και πας με 20 γιατι ειναι μποτιλιαρισμενη τι το θες το γρηγορο αμαξι?

 

Το σταματαω εδω γιατι παμε σε οφφ τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα χαρη στα λογια μου ερχεσαι. 100.000 ευρω στην τραπεζα δεν ειναι αρκετα για να κανεις ζωαρα. Αλλα θα πρεπει να σηκωνεσαι καθε πρωι να πηγαινεις στη δουλεια κ να αντιμετωπιζεις τον καθε βλακα που σου σπαει τα νευρα.

Σημασια δεν εχουν τα λεφτα αλλα η διαχειριση κι αν γνωρίζει καποιος που να τα κανει να αυγατισουν.

Και ο μαιλλ τζακσόν ειχε λεφτα κ στο τ ελος εφτασε να χρωσταει μεχρι κ στις πετρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος Jackson ρε σταβι τι συγκρίνεις. Πας σε άλλη περίπτωση. Νομίζεις μόνος τα σκόρπισε αυτός? Ειχε πολλούς εχθρούς. Αλλα αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Τα 100 000 μια χαρά ειναι αν γίνει σωστή αξιοποίηση. Το να λες δεν σε νοιαζουν τα λεφτά γενικά δν έχει πολύ νόημα κατα την γνώμη μου γιατί οταν πες θες να κάνεις οικογένεια και δεν έχεις σάλιο τι θα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ . Ας αφήσουμε το οφτόπικ, το θέμα μπορεί να συζητηθεί σε άλλο νήμα. Τι θέλετε τώρα , να το κλειδώσουν;

 

Επειδή λοιπόν "φτιάχτηκα¨, ιδού το τελευταίο μου απόκτημα.

 

post-195909-0-38944300-1449335347_thumb.jpg

 

Και είναι και rose gold   :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...