Προς το περιεχόμενο

[Φήμη] Η Microsoft ετοιμάζεται να απολύσει το 17% των υπαλλήλων της


Αδμιν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις θυμήθηκα ένα άρθρο που είχα διαβάσει παλιά!

 

Η microsoft έχει πάγια τακτική, να απολύει ένα ποσοστό των λιγότερο παραγωγικών εργατών, και να προσλαμβάνει νέους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Microsoft's Gaming Division:

 

Bye-bye Love, Bye-bye hapiness....

 

Τι εννοείς;Θα φάμε καμμια πατάτα;Γιατί σκέφτομαι να πάρω το χειριστήριο του 360 για το pc.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft's Gaming Division:

 

Bye-bye Love, Bye-bye hapiness....

 

Hi,

μιας και τυχαίνει να δουλεύω στην Microsoft, πρέπει να πω ότι το gaming division δεν βλέπω να παθαίνει τίποτα.

 

Νόμιζω πρώτα θα απολυθούν οι Contractors, μετά το HR και τέλος μερικοί side developers.

 

Στο δικό μου group (systems and networks R&D) τα πράγματα είναι έτσι και έτσι... υπάρχει αισιοδοξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκανα περικοπες μισθων και δεν θα απελυα κανεναν, ειδικα αφου στην Αμερικη οι μισθοι της MS ειναι 2.000$ για τoν κατωτερο υπαλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκανα περικοπες μισθων και δεν θα απελυα κανεναν, ειδικα αφου στην Αμερικη οι μισθοι της MS ειναι 2.000$ για τoν κατωτερο υπαλληλο

Αν εννοείς R&D προσωπικό, δε νομίζω ότι είναι τόσο ο κατώτερος μισθός... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, ειδικά στις μεγάλες εταιρίες, δεν διοικούν οι μέτοχοι αλλά υπάλληλοι. Αυτό σημαίνει πως ο υπάλληλος για να φέρει καλύτερο αποτέλεσμα και να πάρει μπόνους, απολύει προσωπικό που παράγει λίγο, ώστε να κερδίσει.

Δεν τον ενδιαφέρει τον CEO το μέλλον της εταιρίας, αφού απλά δεν του ανήκει. Τον ενδιαφέρει το παρόν και εδώ βρίσκεται η μεγάλη τρύπα του απόλυτου καπιταλισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τους κανει τους υπαλληλους?

Αντιγραφει μια χαρα απο τα gnu/linux πλεον...

Απο περιεργεια θελω να δω σε τι θα μοιαζουν τα windows 7 περισσοτερο...στα vista η σε linux...

Παντως εστω και για φημη ειναι απαραδεκτη...τοσα τιτανοτεραστια υπερκερδη μωρη microsoft επενδυσε κανα ποσο της προκοπης σε ανθρωπινο δυναμικο και ερευνα...Απο τα xp και μετα ολο πατατες βγαζει...

Απο τη συμφωνια με το ελληνικο δημοσιο μονο τοσα λεφτα βγαλανε(by the way εχει γινει καποια μηνυση στο ευρωπαικο δικαστηριο ξερει κανεις τι γινεται?...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για την καλημερα...

 

Η ειδηση ειναι ΦΗΜΗ. Δεν εχει επιβαιβεωθει απο καμμια επισημη πηγη.

 

Περισσοτερα εδω.

Τι διάολο μόνο εγώ το διάβασα αυτό? Ξεκίνησε μια μπούρδα να διαδίδεται για απολύσεις υπαλλήλων και μέσα σε 3 σελίδες καταλήξαμε να βρίζουμε τα windows πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bill gates.ο πλουσιοτερος ανθρωπος σοτν κοσμο και θα σωθει αμα απολυσει ατομα.ελεος και μετα κανει δωρεες σε ιδρυματα.ελεος ποια.και μετα θελουν να καταπολεμησουν την πειρατεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...