Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι Δημήτρη, έχω και ξηρότητα βλενογόνου και προσπαθώ να τραβάω-ξεκολάω από μέσα ότι μπορώ.

Έκανες μόνο κόγχες(κογχοπλαστική) ή και διάφραγμα?  Πότε την έκανες και εάν είδες βελτίωση? Οι κόγχες σου δεν διογκώνονται όταν έρθουν σε επαφή με αλλεργιογόνα?

Μόνο το Dexarin με εισπνεόμενη κορτιζόνη με βοηθούσε αποτελεσματικά ειδικά όταν κολούσα ιώσεις από τα παιδιά, οξύς συνεχής σπαστικός βήχας και μηδενική αναπνοή από την μύτη = θάνατος. Τα υπόλοιπα δεν έκαναν τίποτα.

Το μόνο που χρησιμοποιώ τα 4 τελευταία χρόνια είναι το sinus rinse της NeilMed που το έχω συστήσει σε πάνω από 50 γνωστούς και φίλους και κάνει δουλειά και λίγο Otrivin το παιδικό για να μεγαλώσω το διάστημα χρήσης μόνο κατά την βραδυνή κατάκλιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, arkas50 είπε

Ναι Δημήτρη, έχω και ξηρότητα βλενογόνου και προσπαθώ να τραβάω-ξεκολάω από μέσα ότι μπορώ.

Έκανες μόνο κόγχες(κογχοπλαστική) ή και διάφραγμα?  Πότε την έκανες και εάν είδες βελτίωση? Οι κόγχες σου δεν διογκώνονται όταν έρθουν σε επαφή με αλλεργιογόνα?

Μόνο το Dexarin με εισπνεόμενη κορτιζόνη με βοηθούσε αποτελεσματικά ειδικά όταν κολούσα ιώσεις από τα παιδιά, οξύς συνεχής σπαστικός βήχας και μηδενική αναπνοή από την μύτη = θάνατος. Τα υπόλοιπα δεν έκαναν τίποτα.

Το μόνο που χρησιμοποιώ τα 4 τελευταία χρόνια είναι το sinus rinse της NeilMed που το έχω συστήσει σε πάνω από 50 γνωστούς και φίλους και κάνει δουλειά και λίγο Otrivin το παιδικό για να μεγαλώσω το διάστημα χρήσης μόνο κατά την βραδυνή κατάκλιση.

Εκανα και διαφραγμα.κατα διαστηματα βλ2πω διαφορα.εκει που δεν υπαρχει καθολου διαφορα ειναι στην οπισθορινικη καταροη.ειδικα το πρωι βηχω και βγαζω βλενες απο το στομα.εχω μια συνεχη αισθηση βλενας.ο γιατρος ειπε μετα το τετραμηνο θα υπαρχει διαφορα.ειμαι 2 μηνες τωρα.και εγω το sinus εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2018 στις 10:15 ΜΜ, vairass είπε

Ρε παιδιά έτσι που τα λέτε είτε το κάνεις είτε όχι το ίδιο είναι... 

Αναπνοή παίρνετε; εγώ πλέον καθόλου με το ζόρι από το στόμα... 

Πρέπει να το κάνω άμεσα έχω φτάσει στα όρια μου νομίζω. 

Οτι σου πουν οι γιατροι θα κανεις. Και πολυ αργησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Οτι σου πουν οι γιατροι θα κανεις. Και πολυ αργησες.

Αρκει να βρεις ΓΙΑΤΡΟΥΣ και όχι χασάπηδες. Οι Γιατροί σήμερα με την καλή έννοια του όρου σπανίζουν. Οι χασάπηδες με τις φαρδιές τσέπες σε βλέπουν σαν ευρώ όχι σαν ασθενή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ημερομηνία 4 Μαρτίου στο Παπανικολάου Θεσσαλονίκης για διάφραγμα. Είναι δημόσιο και δεν χρεώνομαι. Έχει κάποιος/α εμπειρία από εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

οσοι έχετε κάνει ήδη επέμβαση σας πρότεινε ο γιατρός μήπως το συγκεκριμένο τζελ; https://www.skroutz.gr/s/4241326/Epsilon-Health-Tonimer-Nose-Gel-20ml.html

Τέλος για καθαρισμό το ισοτονο δεν ειναι προτιμότερο να χρησιμοποιηθεί σε κάποιον που έχει κάνει διαφραγμα και κόγχες;

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2018 στις 1:26 ΜΜ, Federacion είπε

Έχω ημερομηνία 4 Μαρτίου στο Παπανικολάου Θεσσαλονίκης για διάφραγμα. Είναι δημόσιο και δεν χρεώνομαι. Έχει κάποιος/α εμπειρία από εκεί; 

Ελπιζω να ξερεις καποιον και να μην πας στην τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, greekparot said:

Καλησπέρα,

οσοι έχετε κάνει ήδη επέμβαση σας πρότεινε ο γιατρός μήπως το συγκεκριμένο τζελ; https://www.skroutz.gr/s/4241326/Epsilon-Health-Tonimer-Nose-Gel-20ml.html

Τέλος για καθαρισμό το ισοτονο δεν ειναι προτιμότερο να χρησιμοποιηθεί σε κάποιον που έχει κάνει διαφραγμα και κόγχες;

ευχαριστω.

αλλη γελη εβαζα.ναι ισοτονο βαζεις και οχι υπερτονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι και εγώ για ρινοπλαστική λόγω διαφράγματος σε ωρλ χειρουργό στην Αθήνα. Από την μέχρι ερευνά μου, εχω δει καλά λόγια και δουλείες για Λουλούδη, Κυπραίου, Κόλλια και Μακρυπίδη.. Θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία με κάποιον από αυτούς να μου δώσει πληροφορίες σε πμ ή mail? για το αποτέλεσμα, τιμή κλπ Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ στραβό διάφραγμα και κυρίως κονχες. αποσυμφορητικα εδώ και χρόνια . Επίσης πήγα και σε αλλιεργολογο και δεν μου βρήκε κάτι .

Μεθαύριο θα κάνω την επέμβαση στην αθηνα ( με ραδιοσυχνοτητες ) . στην αρχή ήθελα μέσω της ασφαλιστικής αλλά δεν με κάλυπτε ( τιμουλα σε 2 μεγάλα  νοσοκομεία γύρω στα 3.500 Μετα ρώτησα σε δυο μικρότερες κλινικές και μου είπαν περίπου στα 800 όλα μέσα στην τιμή ( κλινική / γιατρός / αναισθησιολογος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, blind_gr είπε

και εγώ στραβό διάφραγμα και κυρίως κονχες. αποσυμφορητικα εδώ και χρόνια . Επίσης πήγα και σε αλλιεργολογο και δεν μου βρήκε κάτι .

Μεθαύριο θα κάνω την επέμβαση στην αθηνα ( με ραδιοσυχνοτητες ) . στην αρχή ήθελα μέσω της ασφαλιστικής αλλά δεν με κάλυπτε ( τιμουλα σε 2 μεγάλα  νοσοκομεία γύρω στα 3.500 Μετα ρώτησα σε δυο μικρότερες κλινικές και μου είπαν περίπου στα 800 όλα μέσα στην τιμή ( κλινική / γιατρός / αναισθησιολογος )

Λολ πες τους 3500 να είναι οι ώρες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MegalosVeziris είπε

Λολ πες τους 3500 να είναι οι ώρες τους

εντωμεταξυ θα το κάνει ο ίδιος γιατρός , απλά όχι σε top κλινική / νοσοκομείο .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
28 minutes ago, Έλεος said:

Γνωρίζει κάποιος, για επέμβαση διαφράγματος σε δημόσιο νοσοκομείο αν είναι όλα ασφαλή και εντάξει;

ο γιατρος παιζει ρολο και οχι τοσο αν ειναι δημοσιο  ή ιδιωτικο.αρκει το νοσοκομειο να εχει τον απαραιτητο εξοολισμο οου συνηθως υπαρχει αφου το διαφραγμα δεν ειναι καμια εξειδικευμενη εγχειρηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, poulinos είπε

ο γιατρος παιζει ρολο και οχι τοσο αν ειναι δημοσιο  ή ιδιωτικο.αρκει το νοσοκομειο να εχει τον απαραιτητο εξοολισμο οου συνηθως υπαρχει αφου το διαφραγμα δεν ειναι καμια εξειδικευμενη εγχειρηση

Δεν έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω κάποια εγχείρηση, γι'αυτό και είμαι παντελώς άσχετος με νοσοκομεία.

Θα πρέπει δηλαδή να βρω κάποιον γιατρό εγώ;

Δεν με ενδιαφέρει το αισθητικό κομμάτι στη μύτη. Με ενδιαφέρει να διορθωθεί το λειτουργικό μόνο. Φαντάζομαι ότι το αισθητικό χρεώνεται και παραπάνω.

Όντας ανασφάλιστος εγώ στο δημόσιο θα πρέπει να πληρώσω κάτι; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...