Προς το περιεχόμενο

στραβο διαφραγμα


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, georgioskio είπε

Φιλε ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση!

Δεν ξερω πως ειναι να αναπνεεις σωστα μιας και ειχα τρελο προβλημα!

Καναμε την ιδια μερα επεμβαση!(Δευτερα και εγω!)Μεχρι σημερα δεν ανεπνεα καθολου απο την μυτη!Σημερα μοκις τελειωσα με τον καθαρισμο και εφω και δυο ωρες αναπνεω μονο απο τη μυτη αλλα νιωθω να εχει να δωσει και αλλο!Αναπνεω επιτελους απο την μυτη και νιωθω να με καιει ο αερας που μπαινει μεσα σε αυτην με αποτελεσμα καποιες φορες να αναπνεω οπως παλια απο τ στομα!Φαντασου πως ημουνα...

Τωρα οπως και εσυ θα ξαναπαω Τριτη και μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειμαι ακομα καλυτερα!

Ανυπομονω να πιασω το 100% πραγματικα...Νομιζω εχουμε δρομο γι αυτο αλλα δειχνει να πηγε καλα η επεμβαση!

Αα καλυτερα απο μενα εισαι! Εγω ακομα τιποτα φίλος ίσα ίσα μπορω να φυσάω τη μυτη μου να βγάζω μύξες και αίμα απο κει μεσα..θελει καθάρισμα και υπομονή δε γινεται αλλιώς αυτή η δουλεια..το προβλημα ειναι ότι εχω χάσει τον υπνο μου δε κοιμάμαι καλα πλεον ξυπνάω μεσα στη νύχτα συνεχεια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα στην παρεα!

Και ενω ολα πηγαιναν τελεια με την αποκατασταση μου συνεβη το εξης απροοπτο...

Την ωρα που κοιμομουν πεφτει ενα μικρο καδρο καμβας που δεν ηταν καλα στερεωμενο στο προσωπο μου!Μην με ρωτατε που ακριβως με πετυχε και ποσο δυνατα χτυπησε.Το μονο που ξερω ειναι οτι το αντικειμενο ειναι ελαφρυ...το υψος μικρο και οτι πονεσα στιγμιαια αρκετα!(Λογικο γτ η μυτη μ μετα την εγχειρηση και μονο που την εκουμπαω αισθανομαι ενα μικρο πονο!)

Απο εκεινη την ωρα ουτε ποναω,Ουτε εχει τρεξει αιμα,και αναπνεω περιπου οπως ανεπνεα(Εχω και τα μπουκωματα μου απο τις βλενες και τ αιμα και δεν μπορω να καταλαβω 100%)

Το θεμα ειναι οτι μου εχει δημιουργηθει ψυχολογικο οτι μπορει να στραβωσε εστω και λιγο ξανα τ διαφραγμα...ή να στραβωσει εν καιρο σιγα σιγα...

Ο γιατρος που θα παω αυριο για καθαρισμο θα μπορει να το δει αυτο;;Εαν υπηρξε θεμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2018 στις 10:29 ΜΜ, kannas είπε

εχει καποιος προσωπικη εμπειρια να μου προτεινει καποιο γιατρο δοκιμασμενο για πολυποδες μυτης?

με π.μ. παρακαλω

τελικα βρηκες καποιο καλο γιατρο για τους πολυποδες εχω ακριβως το ιδιο προβλημα ευχαριστω Μιχαλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

15 μέρες μετά το χειρουργείο και από το ένα ρουθούνι αναπνέω σχεδόν τέλεια. Από το άλλο, θα έλεγα 50 % δυστυχώς ακόμα...

Τις πρώτες 4 ημέρες δεν ανέπνεα ΚΑΘΟΛΟΥ από κανένα ρουθούνι. 

Σε εμένα τουλάχιστον απαγορεύεται να φυσάω τη μύτη μου.

Να κάνετε σωστά πλύσεις και να βάζετε φουλ αλοιφές γιατί αν δεν βάζετε, η πρώτη μετεγχειρητική επίσκεψη είναι λίγο επώδυνη...

 

Επεξ/σία από Bomber-21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7-8 μήνες μετά από την εγχείρηση στο διάφραγμα μου, ΟΦΕΛΗ ΜΗΔΕΝ. Ο γιατρός είπε ότι η επέμβαση πέτυχε.

Σε αυτούς τους 7-8 μήνες, τον ξαναεπισκέφθηκα 2-3 φορές λέγοντας τον ότι δεν έχω δει κάποια διαφορά. Μου είπε να περιμένω κάποιους μήνες ακόμα και να ξαναπάω αν δεν βελτιωθεί. 

Φυσικά σιγά σιγά θα ξαναπάω να δούμε τι θα γίνει.

Στο 90% της ημέρα, το ένα ρουθούνι μου είναι βουλωμένο και δεν περνάει ίχνος αέρα ενώ ΔΕΝ έχω καν συνάχι. Απλά το νιώθω φρακαρισμένο, σα να έχει μπει τοίχος.

Φυσικά το βράδυ ροχαλητό κανονικά αφού δε μπορώ να ανασάνω αρκετά από τη μύτη. Συνέπειες γνωστές (στεγνός λαιμός, βήχας κτλ). Είμαι 20 ετών και μου λένε συχνά για το πολύ έντονο ροχαλητό κατά τον ύπνο.

Είχε κανείς παρόμοια εμπειρία ρε παιδια; Έχω απογοητευτεί. Ο γιατρός είναι πολύ γνωστός και με καλό όνομα και η εγχείρηση πήγε καλά, όπως είπε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2018 στις 2:57 ΜΜ, Dimitris_w είπε

Εγω εκανα κογχοτομη και μου ειπε οτι δεν βγαινουν παλι η μετα απο πολλα χρονια γιατι ειμαι και εγω αλλεργικος.εχεις οπισθορινικη καταροη?

 

καλησπερα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με πολυποες στη μυτη  βρηκες καποιο γιατρο εκανες επεμβαση ;σε ευχριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...