Προς το περιεχόμενο

Καφές


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει διάφορους σε φακελάκια με γεύση λάκτα, τομπλερόν ή και απλούς στιγμιαίους, τους οποίους μπορείς να πιεις και σκέτους.

Προσωπικά δε μου πολυαρέσουν, αλλά περί ορέξεως..

(προτιμώ να πιω κρύο γαλλικό)

Εγώ σταμάτησα τελευταία να πίνω καφέ λόγω άγχους (το επιδείνωναν στο έπακρο) και γαμώτο έχει αρχίσει να μου λείπει η γεύση του =(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τότε που έκοψα τον καφέ με ντουζάκι. Μόνο.

Και στο θετικά είναι ότι το πρώτο τσιγάρο της ημέρας μετατέθηκε αυτόματα μετά το μεσημεριανό φαΐ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επαναλαβω οτι το μηλο το πρωι ειναι εξαιρετικα τονωτικο. Αλλιως ενα κρυο ντουζακι ειναι οτι πρεπει...

Εγω φιλτρου αν δεν ειναι ζεστος δεν μπορω με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτρου ftw. Αντιοξειδωτικός κλπ κλπ.2 κούπες την ημέρα είναι μια χαρά. Μόνο ζεστός όμως. θερμοκρασία δωματίου δεν παλεύεται και χάνει την γεύση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρύο ντουζάκι;

Γιατί τι μου έφταιξα;;;

Ακόμα και καλοκαίρι να είναι με 38 βαθμούς δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που κάνουν "κρύο ντουζάκι" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διάφορους σε φακελάκια με γεύση λάκτα, τομπλερόν ή και απλούς στιγμιαίους, τους οποίους μπορείς να πιεις και σκέτους.

 

Αυτοί οι στιγμιαίοι καφέδες είναι οτι χειρότερο ποιοτικά (εντελώς συνθετικοί) αλλά έχουν και χάλια γεύση.

 

Πάντως εγώ έχω ανοσία στον καφέ... ακόμη και οταν πίνω και το βράδυ αντί να με τσιτώνει με βοηθάει στον ύπνο :-D

Δεν πίνω ποτέ όμως πάνω απο 2 την ημέρα. Πάντα η υπερβολή είναι αυτή που βλάπτει τον οργανισμό. Σε φυσιολογική ποσότητα ο κάφες δρα ευεργετικά στον οργανισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ντε οχι παγωμενο... Ξεκινας κανονικα με ζεστο νερο και σιγα σιγα κατεβαζεις τη θερμοκρασια... Το θεμα ειναι να ξυπνησεις και να πεσει δροσερο νερο στο κεφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ερώτηση.. πέτυχα αυτό το κουτάκι με τον fredoccino στο σουπερ και το αγόρασα. Λέει να γεμίσω ένα ποτήρι πάγο, μισό ποτήρι γάλα, δυο κουταλιές της σούπας σκόνη και χτύπημα.. Μόνο που δε βγαίνει fredoccino όπως ο αγοραστός σαν γεύση :s Μήπως θέλει φρέσκο γάλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχει καταφέρει κανείς να φτιάξει μόνος του τέλειο αφρόγαλα σαν κρέμα όπως πχ στα everest για freddo. έχω χτυπήσει γάλα αλλά βγαίνει ένας αφρός που πέφτει σε 3 λεπτα:mad:

 

Επίσης μια τρελή καφετιέρα με πίεση αέρα που πήρε το μάτι μου...:lol:

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1089

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθούσα να φτιάξω με μια επρεσιέρα που έχω, για καπουτσίνο όμως, και δεν κατάφερνα τίποτα.

Προτιμώ να αγοράζω τον καπουτσίνο της νεσκαφέ που έχει καλύτερη γεύση, και λιγότερη ταλαιπωρία.

 

Τον κατήργησα πλέον τον φραπέ/νες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να φτιάξει μόνος του τέλειο αφρόγαλα σαν κρέμα όπως πχ στα everest για freddo. έχω χτυπήσει γάλα αλλά βγαίνει ένας αφρός που πέφτει σε 3 λεπτα:mad:

 

Επίσης μια τρελή καφετιέρα με πίεση αέρα που πήρε το μάτι μου...:lol:

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1089

 

Γάλα 0-2% για χτύπημα, ρίχνεις και ένα παγάκι και αν όλα αποτύχουν μία σταγόνα bacardi... (ναι καλά διάβασες...)

αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...