Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εσεις που το παιζετε ηδη,απο physics χωρις βοηθειες και αλλες μαλακιτσες πως ειναι το game?ακουμπαει καθολου το forza η παλι με το κυαλι ο ρεαλισμος?ειναι ψευτορεαλιστικο τυπου grid που διαλεγει το game που θα σε αφησει να πλαγιασεις ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια εσεις που το παιζετε ηδη,απο physics χωρις βοηθειες και αλλες μαλακιτσες πως ειναι το game?ακουμπαει καθολου το forza η παλι με το κυαλι ο ρεαλισμος?ειναι ψευτορεαλιστικο τυπου grid που διαλεγει το game που θα σε αφησει να πλαγιασεις ας πουμε?

 

Στο τελευταιο επιπεδο(pro) χωρις βοηθειες εχει πιο sim συμπεριφορα απο το forza και απο το grid.Θυμιζει λιγο GTR2(στο πιο χαλαρωτικο βεβαια),ειδικα στον τροπο που μπαινεις και βγαινεις στις στροφες.Ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενα να δω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε φιλος?πλακες μας κανει η ea?τι παθανε εκει περα?....απο πιστες τι λεει?ειναι ολες κλασικες πιστες αγωνων οπως laguna seca,nur,spa etc η εχει και καμια fantasy ομορφουλα?...με πορωσατε ασχημα και θα μαι με το λαπτοπι κανα 5ημερο ακομα κ εχω σκασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορα ο καλυτερος συγχρονος racing τιτλος που παιζει και μαλιστα με φυσικη που θυμιζει υπερβολικα gtr-gtr2 στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας.Οσο αφορα τον τομεα του drift ειναι τελειως αντε γεια.Εκανα unistall το grid μετα απο καποιες ωρες shift μιας και οταν το εβαλα για μια αμεση συγκριση ενω ηταν το game που λιωνω σχεδον καθε μερα μου φανηκε πραγματικα πολυ arcade μετα το shift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορα ο καλυτερος συγχρονος racing τιτλος που παιζει και μαλιστα με φυσικη που θυμιζει υπερβολικα gtr-gtr2 στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας.Οσο αφορα τον τομεα του drift ειναι τελειως αντε γεια.Εκανα unistall το grid μετα απο καποιες ωρες shift μιας και οταν το εβαλα για μια αμεση συγκριση ενω ηταν το game που λιωνω σχεδον καθε μερα μου φανηκε πραγματικα πολυ arcade μετα το shift.

 

+1

 

 

 

Το μήνυμα που έχετε εισάγει είναι πολύ μικρό. Παρακαλούμε μεγαλώστε το μήνυμα σας ώστε να περιέχει τουλάχιστον 10 χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το Momo κάνει τα νερά του...συγκεκριμένα το παιχνίδι αναγνωρίζει το τιμόνι αλλά ταυτόχρονα ότι και να διάλεξα παίζει και με το πληκτρολόγιο! μου σπάει τα νεύρα επειδή πάει σαν κολλημένο (λες και κρατάω μονίμως το πάνω πλήκτρο του δρομέα)

 

το συνάντησε κανείς αυτό ;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:43 ----------

 

τελικά το Momo κάνει τα νερά του...συγκεκριμένα το παιχνίδι αναγνωρίζει το τιμόνι αλλά ταυτόχρονα ότι και να διάλεξα παίζει και με το πληκτρολόγιο! μου σπάει τα νεύρα επειδή πάει σαν κολλημένο (λες και κρατάω μονίμως το πάνω πλήκτρο του δρομέα)

 

το συνάντησε κανείς αυτό ;

 

απαντάω μόνος μου να ξέρουν και οι υπόλοιποι...

η λύση βρίσκετε εδώ : http://www.wingmanteam.com/latest_software/gadgets.htm#Clear%20Calibration%20Utility: Clear Calibration Utility

 

το τρέχεις και κάνει reset τις ρυθμίσεις της τιμονιέρας.

μετά όλα καλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το Momo κάνει τα νερά του...συγκεκριμένα το παιχνίδι αναγνωρίζει το τιμόνι αλλά ταυτόχρονα ότι και να διάλεξα παίζει και με το πληκτρολόγιο! μου σπάει τα νεύρα επειδή πάει σαν κολλημένο (λες και κρατάω μονίμως το πάνω πλήκτρο του δρομέα)

 

το συνάντησε κανείς αυτό ;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:43 ----------

 

 

απαντάω μόνος μου να ξέρουν και οι υπόλοιποι...

η λύση βρίσκετε εδώ : http://www.wingmanteam.com/latest_software/gadgets.htm#Clear%20Calibration%20Utility: Clear Calibration Utility

 

το τρέχεις και κάνει reset τις ρυθμίσεις της τιμονιέρας.

μετά όλα καλά ;)

 

Όπως προανέφερα έχω και εγώ την momo racing αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω το πρόβλημα που περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πρώτη φορά βλέπω να βελτιώνεις τα κρατήματα του αυτοκινήτου και αυτό στους επόμενους αγώνες να κουνάει περισσότερο σαν βάρκα απ' ότι νωρίτερα.

 

Για να μην πω τα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΑ τετ-α-κε που μου έκανε σε ευθεία χωρίς να στρίβω το τιμόνι (Hint: λεία η άσφαλτος, δεν υπήρχε κάποιο σαμαράκι) ή για τον μαγνήτη στις μπάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πρώτη φορά βλέπω να βελτιώνεις τα κρατήματα του αυτοκινήτου και αυτό στους επόμενους αγώνες να κουνάει περισσότερο σαν βάρκα απ' ότι νωρίτερα.

 

Για να μην πω τα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΑ τετ-α-κε που μου έκανε σε ευθεία χωρίς να στρίβω το τιμόνι (Hint: λεία η άσφαλτος, δεν υπήρχε κάποιο σαμαράκι) ή για τον μαγνήτη στις μπάρες.

 

Το Shift ΔΕΝ είναι GTR, τελεία και παύλα. Αφήνει πίσω του όμως όλα τα υπόλοιπα arcade racing με μεγάλη διαφορά. Στο pro (με τους αντιπάλους στο medium) έχει αρκετή πρόκληση, δεν απαιτεί την συγκέντρωση που πρέπει να έχεις στο GTR, δεν απαιτεί τις τέλειες γραμμές, αλλά χρειάζεται αρκετή προσπάθεια. Ωραία αυτοκίνητα, λίγο tuning, πίστες πραγματικές και φανταστικές, λίγο από όλα στις ΣΩΣΤΕΣ δόσεις. Και τελικά το επιβεβαιώνουν και σε άλλα fora, στις ATi υπάρχει πρόβλημα.

 

Α, και η momo καλή, αλλά με όχι πολύ καλά force feedback effects.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και καπου που θα μπορεσω επιτελους να τεσταρω το G25....

 

μπορείς επίσης να παίξεις ένα άλλο παιχνιδάκι το live for speed (http://www.lfs.net) το οποίο έχει σχεδιαστεί για την G25... είναι ένας απο τους καλύτερους εξομοιωτές παγκόσμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικά το επιβεβαιώνουν και σε άλλα fora, στις ATi υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Εγω πάντως In game δεν παρατήρησα καποιο πρόβλημα με ΑΤΙ.... στα menu ομως σέρνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως προανέφερα έχω και εγώ την momo racing αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω το πρόβλημα που περιγράφεις.

 

μάλλον επειδή ήσουν δεν σου έτυχε (κάτι πρέπει να έπαιζε με το calibration) το είχα εκτός συνδέσεις το τιμόνι και μπορεί βέβαια να σκάλωσε μόνο σε εμένα.

 

τέλος καλό όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Shift ΔΕΝ είναι GTR, τελεία και παύλα. Αφήνει πίσω του όμως όλα τα υπόλοιπα arcade racing με μεγάλη διαφορά. Στο pro (με τους αντιπάλους στο medium) έχει αρκετή πρόκληση, δεν απαιτεί την συγκέντρωση που πρέπει να έχεις στο GTR, δεν απαιτεί τις τέλειες γραμμές, αλλά χρειάζεται αρκετή προσπάθεια. Ωραία αυτοκίνητα, λίγο tuning, πίστες πραγματικές και φανταστικές, λίγο από όλα στις ΣΩΣΤΕΣ δόσεις. Και τελικά το επιβεβαιώνουν και σε άλλα fora, στις ATi υπάρχει πρόβλημα.

 

Α, και η momo καλή, αλλά με όχι πολύ καλά force feedback effects.

 

Δεν είναι θέμα ότι δεν είναι GTR, το θέμα είναι ότι στα αυτοκίνητα που τα πατάνε περισσότερο, το φαινόμενο βάρκα και ο μαγνήτης στις μπάρες βγάζουν μάτι. Τρως στούκα, αφήνεις γκάζι και στρίβεις το αμάξι και αυτό εκεί, κολλημένο στην μπάρα. Πατάς λίγο γκάζι κι αυτό δεν ξεκολλάει. Το handling γενικώς όσο προχωράς (και όσο βελτιώνεις το αυτοκίνητό σου) αντί να βελτιώνεται... παίρνει την κάτω βόλτα.

 

Με το MOMO η αίσθηση που μου άφησαν τα FF effects ήταν πάρα πολύ καλή (και επιτέλους, προσφέρει vibration σε όλα τα gamepads όπως αυτό της Thrustmaster που έχω). Με την τιμονιέρα όμως χρειάζεται πολύ γύρισμα στο τιμόνι για να πάρεις τις μεγάλες στροφές (η πλάκα είναι ότι έχω στο 0% το deadzone και το sensitivity στο... 70% Και πάλι όμως, το παιχνίδι κάνει τα δικά του).

 

Εν ολίγοις, καλό αλλά από ένα σημείο και μετά γίνεται σπ@σ@ρχίδικο, σε αντίθεση με κάτι Richard Burns Rally (άλλη κατηγορία racing αλλά και πάλι διαθέτει εντυπωσιακά physics και οδηγική συμπεριφορά) που όποτε έτρωγα στούκα, έφταιγα εγώ κι όχι ο μαγνήτης στις μπάρες ή η "διάθεση" του παιχνιδιού στο να μου σπάσει τα νεύρα!

 

PS: Ούτε εγώ είχα πρόβλημα με το MOMO μου, το σύνδεσα, επέλεξα τα combined pedals (μιας και έτσι το έχω σετάρει) και δούλεψε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγνήτης στις μπάρες????

Και βγάζει και μάτι????

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό????

Ότι ''και καλά'' τραβάει το αυτοκίνητο επάνω στις μπάρες για να τρακάρεις????

Μήπως θέλει ζυγοστάθμιση το τιμονάκι σου????

Τι λες βρε παιδί μου και ποιός είναι ο σκοπός αυτού του διαβολικού πράγματος????

Θα σε πείραζε να αμφισβητήσω τα λεγόμενα σου????

Βασικά το ότι βγάζει μάτι σημαίνει ότι το έχεις παρατηρήσει και σε άλλα παιχνίδια.

Θα μπορούσες να μου αναφέρεις μερικά για να το τσεκάρω με τα ματάκια μου (έχω όλα τα ραλάκια από το 1995 και μετά).

Για τα κρατήματα θα ήθελα να αναφέρω ότι όταν ανεβάζουμε την ισχύ σε ένα δεδομένο κινητήρα, πρέπει να κάνουμε και ανάλογες διορθώσεις στην αεροδυναμική του αμαξώματος, όπως επίσης και στα φρένα.

 

*Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλά μάλλον γερνάω και παραξενεύω και δεν μπορώ να δεχτώ πολλά από τα αφελή σχόλια που παραθέτουν μερικοί κατά καιρούς και γιαυτό αντιδρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...