Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν σας έλεγα εγώ ότι παίζει μου θέλατε αποδείξεις :mad:

αυτά που λένε τα παιδιά και οι φώτο που ανέβασα σας έπεισαν?

 

Όχι.:mad::mad:

Αν είσαι ικανοποιημένος με τα καρέ που πιάνεις (25-39 είδα στα screenshots σου), τότε ναι μεν πάω πάσο, αλλά δεν με έπεισαν. Και αν σε αυτά τα screenshots πιάνεις τόσα καρέ, τότε δεν θέλω να φανταστώ τί συμβαίνει στην εκκίνηση, εκεί όπου η κάμερα περιστρέφεται γύρω από τα αυτοκίνητα, καθώς και όταν υπάρχουν πάνω από 4 αυτοκίνητα στο πλάνο.

Και τέλος, αν τα 40 καρέ μίας κάρτας-τέρατος για ένα racing σου είναι αρκετά, τότε ναι, με έπεισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΧΙ.

 

το παιχνίδι με ΑΤΙ έχει αδικαιολόγητα framedrop (ευτυχώς όχι συχνά)

και η εταιρία το γνωρίζει και δουλεύει για fix.

 

το καλά και το καλύτερα είναι σχετικό και δε λέει τίποτα.

βάλε frap να δεις νούμερα.

 

 

ρε συ activex δεν λέω ότι δεν έχει πρόβλημα το παιχνίδι, απλά λέω ότι το frame drop που υπάρχει δεν είναι τόσο τραγικό όσο αναφέρουν μερικοί εδώ μέσα. αντιθέτως το παιχνίδι είναι playable με όλα full. το να βάλω fraps και να βλέπω να δείχνει μια 50-60 frames και μετά να πέφτει στο 30 και πάλι πάνω δεν μου λέει κάτι. το ανθρώπινο μάτι πιάνει 16 frames ούτε ένα παραπάνω, οπότε με βάση αυτό και στα 25 να πέσει δεν θα το δούμε εμείς, μόνο το fraps. άρα το παιχνίδι για μένα κρίνεται playable.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:34 ----------

 

Όχι.:mad::mad:

Αν είσαι ικανοποιημένος με τα καρέ που πιάνεις (25-39 είδα στα screenshots σου), τότε ναι μεν πάω πάσο, αλλά δεν με έπεισαν. Και αν σε αυτά τα screenshots πιάνεις τόσα καρέ, τότε δεν θέλω να φανταστώ τί συμβαίνει στην εκκίνηση, εκεί όπου η κάμερα περιστρέφεται γύρω από τα αυτοκίνητα, καθώς και όταν υπάρχουν πάνω από 4 αυτοκίνητα στο πλάνο.

Και τέλος, αν τα 40 καρέ μίας κάρτας-τέρατος για ένα racing σου είναι αρκετά, τότε ναι, με έπεισες.

 

αν η 4850 των 120 ευρώ είναι κάρτα τέρας τότε η 4870χ2 ή οι 285-295GTX των 350-400 ευρώ τι είναι? όσο για το αν είμαι ευχαριστημένος με το frames που πιάνω φυσικά και είμαι γιατί το παιχνίδι παίζει μια χαρά. λες κι αν έχεις 100 frames θα έχει τεράστια διαφορά από τα 60 ή τα 50. και στην εκκίνηση που λες εκεί που κάμερα γυρίζει γύρω από τα αμάξια δεν έχει διαφορά είναι στα 30 σταθερά. τώρα αν στις φώτο που ανέβασα δεν είδες ότι τραβήχτηκαν σε εκκίνηση τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, και 25 να πιάνω, δεν έχω πρόβλημα, γιατί δε καταλαβαίνω διαφορά.

Π.χ. βλέπω διαμάχες για τα frames που βγάζει ο καθένας στο Crysis. Εγώ π.χ. ρε παιδιά εκεί βγάζω 20-21 και δε καταλαβαίνω κάτι... Γιατί ντε και καλά να βγάζετε 60ρες; Έχουν πρόβλημα τα μάτια μου; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giorgos147, ούτε εγώ καμμιά όρεξη να κάνω φιγούρα με το πόσα fps πιάνω, και το fraps δεν το τρέχω σχεδόν ποτέ. Αλλά νοιώθω κορόιδο να δίνω τόσα χρήματα για μηχάνημα και να μην έχω την απόδοση που θα έπρεπε για τους χίλιους δυό, άσχετους με εμένα λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για εμένα κρίνεται απόλυτα playable στα 1280, δεν λέω όχι. Αλλά άλλο το playable και άλλο το καλογραμμένο. Και αν εμείς με αυτές τις δυνατές κάρτες έχουμε προβλήματα, τότε τί θα κάνει η πλειοψηφία με τις πιο αδύναμες;

Το ότι πιάνει γύρω στα 35 καρέ το παιχνίδι κατά μέσο όρο, θεωρητικά είναι μια χαρά, αλλά από ένα τέτοιο παιχνίδι σε ένα μηχάνημα σαν το δικό μου θα περίμενα πολύ περισσότερα fps. Όχι γιατί τα έχω ανάγκη, αλλά γιατί έτσι πρέπει.

αμ τώρα μιλάς σωστά αλλά προσωπικά ποτέ δεν με έπεισε η ΕΑ ότι βγάζει optimιzed παιχνίδια, κάθε άλλο. μια ζωή κακογραμμένα ήταν γιατί να αλλάξει τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
το ανθρώπινο μάτι πιάνει 16 frames ούτε ένα παραπάνω, οπότε με βάση αυτό και στα 25 να πέσει δεν θα το δούμε εμείς, μόνο το fraps. άρα το παιχνίδι για μένα κρίνεται playable.

 

o_rly.jpg

 

:o

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο framedrops σε εμενα αλλο τιποτα...καλο, πολυ καλο αλλα ρε παιδι μου πολυυυυυυυυ σπασιμο νευρων να ρυθμισεις τιμονιερα πανω του...προτημω grid..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok μπορείς να γελάς και να κοροϊδεύεις όσο θέλεις αλλά εξήγησε μου γιατί οι ταινίες είναι τραβηγμένες στα 24 frames?

 

I suggest you "Google It" για να μάθεις ο ίδιος τι παίζει.

 

Είναι η μεγαλύτερη αμάθεια η πρόταση "Οι ταινίες είναι στα 24 καρέ άρα το μάτι δεν βλέπει στα παιχνίδια παραπάνω από 24"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα το fraps να δω fps και έμεινα !!!

Τα έχω όλα μα όλα στο full και τρέχει κανονικότατα !

Το θέμα είναι οτι μόλις έβαλα το fraps μου έβγαζε 23-28 fps με 15 αμάξια στο quick race.

Το ξέρω οτι είναι λίγα αλλά το παιχνίδι παίζεται τέλεια χωρίς κανένα σπάσιμο.Πως γίνεται αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I suggest you "Google It" για να μάθεις ο ίδιος τι παίζει.

 

Είναι η μεγαλύτερη αμάθεια η πρόταση "Οι ταινίες είναι στα 24 καρέ άρα το μάτι δεν βλέπει στα παιχνίδια παραπάνω από 24"

οκ, μπορεί να κάνω λάθος σ' αυτό, εξάλλου δεν είμαι και κανένας ειδήμων σε τέτοια θέματα αλλά από αλλού ξεκινήσαμε.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:09 ----------

 

 

το είδα αυτό αλλά αναφέρει πολλές λεπτομέρειες και με λίγα λόγια λέει ότι πολλά παίζουν ρόλο και ότι στην ουσία δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση στο ερώτημα αυτό.

 

αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το είδα αυτό αλλά αναφέρει πολλές λεπτομέρειες και με λίγα λόγια λέει ότι πολλά παίζουν ρόλο και ότι στην ουσία δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση στο ερώτημα αυτό.

 

αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν είναι αυτό το θέμα μας.

 

Ρε man, ρωτάς κάτι και περιμένεις εξήγηση.

Παίρνεις εξήγηση, και την βαπτίζεις offtopic;

 

ffs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα το fraps να δω fps και έμεινα !!!

Τα έχω όλα μα όλα στο full και τρέχει κανονικότατα !

Το θέμα είναι οτι μόλις έβαλα το fraps μου έβγαζε 23-28 fps με 15 αμάξια στο quick race.

Το ξέρω οτι είναι λίγα αλλά το παιχνίδι παίζεται τέλεια χωρίς κανένα σπάσιμο.Πως γίνεται αυτό ???

 

Στα racing games, το μάτι επικεντρώνεται στο κέντρο της οθόνης και τα λίγα frames δεν γίνονται αμέσως αντιληπτά. Αν θες να δεις τα "σπασίματα", παρατήρησε τις άκριες της οθόνης όπου κινούνται ταχύτατα τα γραφικά στα συγκεκριμένα σημεία ;)

 

PS: Προσωπικά (το τονίζω) στο Shift μου έγιναν αισθητά τα 30fps όταν το δοκίμασε ένας φίλος μου στο PC του, ειδικά όταν ήταν δίπλα τα υπόλοιπα αυτοκίνητα. Δεν είναι unplayable, αλλά μου χάλασε το γενικότερο feeling όταν το είδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...