Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω σε πόσα παιχνίδια έχει πρόβλημα, αν έχει. Δεν ξέρω καν με πόσα frames του τρέχει το shift και σε τι ρυθμίσεις το έχει. Για να του κολλάει όμως πριν από κάθε αγώνα από 10 σεκς έως πάντα, μάλλον δεν το σηκώνει η κάρτα γραφικών του.

 

Εκτός αν όταν του ξεκολλήσει μετά τρέχει "νερό", οπότε κάτι άλλο θα φταίει.

 

Athlon x2 6000 και Xfx 8800gt και παει μια χαρα και με πολυ καλα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Athlon x2 6000 και Xfx 8800gt και παει μια χαρα και με πολυ καλα γραφικα.

 

Ναι, οκ φαίνεσαι από hardware. αλλά μάλλον πρέπει να κατεβάσεις λίγο τα γραφικά του (ειδικά τα shadows) μέσα στο παιχνιδι.

 

Βασικά λίγο παραπάνω πόσταρα για το ντέμο που μόλις βγήκε, κατέβασε το και δες αν σου κάνει τα ίδια ;)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:03 ----------

 

Εμενα κανει και ενα αλλο κουλο που και που...2 φορες ως τωρα μαλιστα....

Ενω ειμαι σε αγωνα ξαφνικα αλλαζει η καμερα μονη της και δειχνει το αμαξι απο πανω ( ναι ναι ακριβως απο πανω και δε μπορεισ να οδηγησεις) και ο ουρανος γινεται μαυρος! πολυ σπασιμο ... πρεπει να κανεις restart το game για να δουλεψει κανονικα..Οι οδηγοι της VGA μου λετε να φταινε? Δεν εχω ακουσει κανεναν να εχει κατι παρομοιο γι αυτο ρωταω...

1η φορά το ακούω κι εγώ, πολύ κουφό όντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο πράγμα λέει ο john2gr.

 

Εκεί που διαλέγεις αυτοκίνητο υπάρχει και σε εμένα μία σχετική καθυστέρηση.

Δεν είναι πρόβλημα της ΑΤι ή whatever, έτσι είναι το συγκεκριμένο loading του παιχνιδιού.

 

Και εμένα το ίδιο συμβαίνει.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:04 ----------

 

Ναι, οκ φαίνεσαι από hardware. αλλά μάλλον πρέπει να κατεβάσεις λίγο τα γραφικά του (ειδικά τα shadows) μέσα στο παιχνιδι.

 

Βασικά λίγο παραπάνω πόσταρα για το ντέμο που μόλις βγήκε, κατέβασε το και δες αν σου κάνει τα ίδια ;)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:03 ----------

 

1η φορά το ακούω κι εγώ, πολύ κουφό όντως!

 

Πάτα μερικά κουμπιά από την πλευρά των number στα δεξια του πληκτρολογίου και θα την βρεις την άκρη. Και εμένα μου το έκανε αλλά πάτησα κάτι εκει και ρύθμισα την κάμερα στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω πολυ καλα σχολια απο τους περισσοτερους για το παιχνιδι... Οντως παρα πολυ καλα γραφικα, πολυ καλοσχεδιασμενες πιστες και ενδιαφερον career mode αλλα.......................

Ρε παιδια, ειναι αυτο NEED FOR SPEED??? Τι να πω δεν ξερω, η ea sports συνεχιζει να απομακρυνεται απο τα αρχικα προτυπα της σειρας και ενω σε αρκετους αυτο αρεσει εμενα με εχει απογοητευσει......

Κριμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω πολυ καλα σχολια απο τους περισσοτερους για το παιχνιδι... Οντως παρα πολυ καλα γραφικα, πολυ καλοσχεδιασμενες πιστες και ενδιαφερον career mode αλλα.......................

Ρε παιδια, ειναι αυτο NEED FOR SPEED??? Τι να πω δεν ξερω, η ea sports συνεχιζει να απομακρυνεται απο τα αρχικα προτυπα της σειρας και ενω σε αρκετους αυτο αρεσει εμενα με εχει απογοητευσει......

Κριμα....

Έκαναν αυτή τη κίνηση γιατί χρόνο με το χρόνο πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο σε πωλήσεις, με αποκορύφωμα το προηγούμενο NFS όπου ούτε λίγο ούτε πολύ έπιασαν πάτο.

 

Προσωπικά εμένα που είμαι των σιμς μου άρεσε αυτή η στροφή στο Shift, αν και παραμένει arcade... σίγουρα όμως θα υπάρχουν δυσαρεστημένα παιδιά.

 

Ο χρόνος θα δείξει αν θα δικαιωθεί ή όχι η επιλογή αυτή της ΕΑ για το Shift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκαναν αυτή τη κίνηση γιατί χρόνο με το χρόνο πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο σε πωλήσεις, με αποκορύφωμα το προηγούμενο NFS όπου ούτε λίγο ούτε πολύ έπιασαν πάτο.

 

Προσωπικά εμένα που είμαι των σιμς μου άρεσε αυτή η στροφή στο Shift, αν και παραμένει arcade... σίγουρα όμως θα υπάρχουν δυσαρεστημένα παιδιά.

 

Ο χρόνος θα δείξει αν θα δικαιωθεί ή όχι η επιλογή αυτή της ΕΑ για το Shift.

 

A GRID wannabe !!! :P πες καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι ΠΟΛΥ καλό. O τεχνικός του τομέας (και παρά το προβλήματα με τα fps) είναι κορυφή και η συμπεριφορά των αυτοκινήτων είναι εξαιρετικά μελετημένη. Όταν λέω μελετημένη, εννοώ ότι το έχουν παιδέψει το πράγμα, έψαξαν, σκέφτηκαν τί μπορεί να θέλει ο κόσμος και το έκαναν. Τα επίπεδα δυσκολίας έχουν αισθητές διαφορές, οι αντίπαλοι, ακόμη και στο medium, ώρες ώρες γίνονται αδίστακτοι, γενικά έχουν κάνει σοβαρή δουλειά οι άνθρωποι. Με το που θα πέσει η τιμή του, θα το αγοράσω άμεσα.

Ίσως δεν καλύπτονται στο 100% οι hardcore, αλλά τουλάχιστον εγώ (που νοιώθω 80% hardcore στα racing), καλύπτομαι απόλυτα. Με την M3 Ε36 στο SPA ζορίζομαι σοβαρά να τα πάω καλά και μου αρέσει! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS: Προσωπικά (το τονίζω) στο Shift μου έγιναν αισθητά τα 30fps όταν το δοκίμασε ένας φίλος μου στο PC του, ειδικά όταν ήταν δίπλα τα υπόλοιπα αυτοκίνητα. Δεν είναι unplayable, αλλά μου χάλασε το γενικότερο feeling όταν το είδα!

 

Nah, ας μην είμαστε και πολύ περίεργοι.. Ειδικά στον συγκεκριμένο τίτλο που είναι blurry και τις περισσότερες φορές ακουμπάς κάπου και όλα θολώνουν.. τα 30fps είναι 100% Playable. Δεν μπορείς να πεις πως "καλύτερα" θα ήταν τα 60 και τα 1000.. αλλά δεν είναι σωστό και δεν έχει κανέναν λόγο να πάει κάποιος να αγοράσει 295 GTX για να βλέπει τα λίγα περισσότερα frames που θα κάνουν το Game "ομαλότατο".

 

Πολύ Cpt. Θύμας θα ήταν αυτός..

 

Anyway, το Game μου άρεσε πολύ.. Εγώ "χρονίζω" στα ~44fps με 1920X1080 2x, 0ΑΑ, και όλα τα άλλα High εκτός από Blur και Shadow που είναι στο medium. (8800GT, Q6600 2.7Ghz, 4GB 800mhz, Vista Ultim8 x64)

 

Ζητάει πολλά ο χειρισμός indeed. Παίζω σε PRO και Medium AI, και χθες βράδυ έβγαλα τα πρώτα 5 challenges με την RX-8 μου.

 

Άραγε αξίζει να κωλοφτιάξω την RX-8? Θα μου μείνει μετά για τα drift.. πιστεύω its totally worth it.. John εσύ τι λες? =/

 

Ανυπομονώ να πιάσω την Pagani στα χέρια μου (στο ProStreet είχα πάει για Murcielago - με λίγο καλό tuning μερικοί το αποκαλούσαν το γρηγορότερο αμάξι στο PS). :o

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah, ας μην είμαστε και πολύ περίεργοι.. Ειδικά στον συγκεκριμένο τίτλο που είναι blurry και τις περισσότερες φορές ακουμπάς κάπου και όλα θολώνουν.. τα 30fps είναι 100% Playable. Δεν μπορείς να πεις πως "καλύτερα" θα ήταν τα 60 και τα 1000.. αλλά δεν είναι σωστό και δεν έχει κανέναν λόγο να πάει κάποιος να αγοράσει 295 GTX για να βλέπει τα λίγα περισσότερα frames που θα κάνουν το Game "ομαλότατο".

 

Πολύ Cpt. Θύμας θα ήταν αυτός..

 

Anyway, το Game μου άρεσε πολύ.. Εγώ "χρονίζω" στα ~44fps με 1920X1080 2x, 0ΑΑ, και όλα τα άλλα High εκτός από Blur και Shadow που είναι στο medium. (8800GT, Q6600 2.7Ghz, 4GB 800mhz, Vista Ultim8 x64)

 

Ζητάει πολλά ο χειρισμός indeed. Παίζω σε PRO και Medium AI, και χθες βράδυ έβγαλα τα πρώτα 5 challenges με την RX-8 μου.

 

Άραγε αξίζει να κωλοφτιάξω την RX-8? Θα μου μείνει μετά για τα drift.. πιστεύω its totally worth it.. John εσύ τι λες? =/

 

Ανυπομονώ να πιάσω την Pagani στα χέρια μου (στο ProStreet είχα πάει για Murcielago - με λίγο καλό tuning μερικοί το αποκαλούσαν το γρηγορότερο αμάξι στο PS). :o

 

/Μαρία

 

για drift AE86 ΔΑΓΚΟΤΟ...τωρα εχω ενα τετοιο, μια bmw 135i? καπως ετσι...αυτη που εχει στην αρχη και μια lp560...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για drift και εγω rx-8 μεχρι τωρα.... αν και δεν νομιζω να το αλλαξω καθως με εχει βολεψει αρκετα.... (παντως σε pro και με τιμονιερα g25 πολυ δυσκολα δεν μου γυρναει στο drift... ανεξαρτητα αυτοκινητου.... δεν ξερω για εσας....)

για τα υπολοιπα event εχω skyline gtr r34 (σπερνει.... :devil: ) και γενικοτερα με βλεπω για AWD μεχρι το τελος γιατι οποιο RWD και να δοκιμασα μετα απο φτιαξιμο και tuning δυσκολα κρατιεται στο δρομο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καταστράφηκα...

Αγόρασα την τρέλα που είχα από μικρός (M3 E36) και την κωλοέφτιαξα (όλο το stage 2), συνολικά έδωσα 208 χιλιάρικα.

Όταν την έβγαλα στο δρόμο, είδα τί λεμόνι είναι. Δεν κρατιέται σχεδόν με τίποτα, τελική (με stage 2 NoS) 228 χλμ., μία τραγωδία. Στο SPA (που το ξέρω καλύτερα από το σπίτι μου), δεν έχω καταφέρει να ανέβω podium ακόμη, με τους αντιπάλους πάντα medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

voodooman και εγω τα ιδια επαθα με την cayman s... ειδα καλυτερο rating απο τα αλλα στο tier 2 και ειπα εδω ειμαστε.....

την κ$#οφτιαχνω και παω να τρεξω.... που να τρεξω??? δεν κρατιοταν με τιποτα.... την πουλαω κι εγω και παιρνω το λατρεμενο μου απο το Gran turismo skyline και βρηκα την υγεια μου!!!

και να πω οτι ειμαι πρωταρης!!!

εχω τερματισει gtr2 (best sim offline πιστευω....) και ενα σωρο αλλα racing, sim και arcade....

τετοιο χειρισμο στα πισωκουνητα πρωτη φορα βλεπω.....

κατα τ αλλα το παιχνιδι τα σπαει αλλα καλυτερα να του δινανε αλλο ονομα γιατι απλα.... δεν ειναι need for speed αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα καλυτερα να του δινανε αλλο ονομα γιατι απλα.... δεν ειναι need for speed αυτο!

 

Διαφωνω. Μονος το ειπες. "Αναγκη για ταχυτητα". :devil::devil::devil:

 

 

Καλα μιλαμε εχω κωλοπωρωθει. Παω να τρεξω. Εχω αγωνα.:devil::devil::devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τ αλλα το παιχνιδι τα σπαει αλλα καλυτερα να του δινανε αλλο ονομα γιατι απλα.... δεν ειναι need for speed αυτο!

 

Έκαναν αυτή τη κίνηση γιατί χρόνο με το χρόνο πήγαιναν από το κακό στο χειρότερο

 

αν και παραμένει arcade...

 

σίγουρα θα υπάρχουν δυσαρεστημένα παιδιά.

 

ΦΑΓΩΘΗΚΑΤΕ ! ΦΑΓΩΘΗΚΑΤΕ τα ίδια και τα ίδια συνέχεια με τα NFS..

 

Ρε σκεφτήκατε ποτέ ότι μπορεί να άρεσαν μερικά έτσι όπως ήταν? Το γνωρίζετε ότι ναι μεν εγώ ενθουσιάστηκα με το Shift αλλά ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ μου από τους 10 που έφερα δεν είπε έναν καλό λόγο και μου 'σπάσαν τα νεύρα να ξαναβάλω το Pro Street ή ακόμα και το Underground 2?

 

Σκεφτήκατε ότι δεν έχετε όλοι τα ίδια γούστα? Σκεφτήκατε ότι το Sim δεν ενδιαφέρει τον Casual που θέλει να ΤΡΕΞΕΙ και να περάσει καλά? Σκεφτήκατε ότι η σειρά Burnout ΣΠΕΡΝΕΙ Κ*ΛΟΥΣ?

 

Τι να σας πω.. Εγώ και όλοι όσοι γνωρίζω ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΣΤΕ τα GT, σιχαινόμαστε τη Formula 1 και τα pit stop. Πρέπει να βγω και να διατυμπανίζω ότι η "Polyphony Digitals" έβγαλε μια φλώρικη και Gay σειρά? Γιατί αν κάποιος ζητούσε τη γνώμη μου.. behold, αυτή είναι! Μόνο nerds με γυαλάκια, θα έλεγα, παίζουν αυτή τη 'μουφιά'.

 

Λίστα από NFS αγάπες από εμένα? Διότι σαφέστατα δεν ήταν όλα καλά.. (π.χ το undercover μου φάνηκε σκουπίδι)

 

Hot Pursuit: Διασκέδαζα με τις ΩΩΩΡΕΣ με αυτόν τον τίτλο και με τους φίλους μου στο PS1. el nino ftw

Underground 1: Απλά αριστούργημα από όποιο POV και να το δω. Απλά ΠΩΡΩΣΗ.

Pro Street: Eh τι να πω.. εκτυφλωτικό για αρχή.. και ΕΝΙΩΣΑ τη ταχύτητα για τέλος. Όχι, δεν θα μιλήσω για τα γραφικά επειδή στο insomnia είναι ένα μάτσο κομπλεξικοί.. θα πω ότι ο χειρισμός έκανε ΚΑΙ τους Sim ΚΑΙ τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ να θέλουν να το παίξουν και να μην το φοβούνται.

 

Και τα δηλώνω επειδή του π**στη να μην άρεσαν σε κανέναν εδώ μέσα. Μάλλον αυτοί που τα τερμάτισαν με όρεξη φοβούνται τους "δεκαεξαβάλβιδους" μην τους την πέσουν έτσι και πουν την CASUAL γνώμη τους. To be Sim is SO "in", aye?

Anyway, στους τίτλους που ανέφερα βάζω 10/10 προσωπικά επειδή απλά δεν θα τους άλλαζα το παραμικρό. Οι κομπλεξικοί (aKa Τα δυσαρεστημένα παιδιά του Shift) του στυλ, "α δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως οδηγώ το αμάξι μου που πάω για δουλειά, δεν το παίζω είναι μούφα.." δεν τα τίμησαν και ξέρετε τι έχω να τους πω? Απλά αγοράστε ή οδηγήστε το αμαξάκι σας παιδιά, τραβάτε σε κανένα ΣΕΦ να κάνετε τις κωλιές και τις κόντρες σας αν έχετε τους όρχεις γιατί τα Games τα θέλουμε Fake (μερικοί) για να ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ και να κουνάμε τα αυτιά μας με road rages και ατέλειωτες μπουκάλες NOS.

 

Gaming is for FUN.

Να το κάνω signature, τι λέει? :rolleyes:

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...