Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχη εχει μεγαλο κολλημα παντως, πιανει 12-15FPS και μετα σε ολο το παιχνιδι παιζει 25-40 σε Ati 3850 256MB (το demo)

Γενικα φαινεται καλο σε σχεση με τα προηγουμενα που ηταν τελειως παιδικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραια, το προβλημα με το Full Screen λυθηκε, παιζει μια χαρα στα 1920x1080.

Το θεμα ειναι οτι με το πληκτρολογιο, απλα δεν παιζεται! :mad:

Drift δεν μπορω να κανω γιατι ο ελεγχος βασιζεται στο πατημα του γκαζιου, στους αγωνες παταω το κουμπι να στριψει και στριβει μετα απο κανα δευτερολεπτο, και γενικα δεν μπορω να το ελεγξω. Δοκιμασα να βαλω την δυσκολια στο Medium απο Experienced, να βαλω Traction control, ESP κτλ, στο φουλ αλλα και παλι δεν μπορω να το ευχαριστηθω.

Οι υπολοιποι πως το παιζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, το προβλημα με το Full Screen λυθηκε, παιζει μια χαρα στα 1920x1080.

Το θεμα ειναι οτι με το πληκτρολογιο, απλα δεν παιζεται! :mad:

Drift δεν μπορω να κανω γιατι ο ελεγχος βασιζεται στο πατημα του γκαζιου, στους αγωνες παταω το κουμπι να στριψει και στριβει μετα απο κανα δευτερολεπτο, και γενικα δεν μπορω να το ελεγξω. Δοκιμασα να βαλω την δυσκολια στο Medium απο Experienced, να βαλω Traction control, ESP κτλ, στο φουλ αλλα και παλι δεν μπορω να το ευχαριστηθω.

Οι υπολοιποι πως το παιζεται?

 

Κανένα Racing δεν βολεύτηκα με Kb.. δεν το ευχαριστιέσαι.. πόσο μάλλον αν έχει τα issues ελέγχου του αμαξιού σαν το shift. Απλά πάρε κάνα τέτοιο and do the job done. Ανακάλυψα (έπρεπε να το είχα πάρει πρέφα πιο πριν.....) γιατί υπερέχει ΑΚΟΜΗ πιο πολύ το Xbox 360 controller από τα Sony. Οι σκανδάλες από πίσω είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν το γκάζι του αμαξιού.. Την πατάω λίγο και είναι σαν να πιέζει το γκάζι λίγο η πατούσα του οδηγού, την πιέζω σιγά σιγά και γκαζώνει ομαλά.

 

Επειδή κάποιος εδώ μέσα μου έλεγε πως δεν βολεύεται τις σκανδάλες.. έχω να του πω ότι θα γίνουν όσο αναγκαίες όσο αναγκαία είναι τα sticks πια στο Gaming. Λεπτομέρεια στον χειρισμό.. ;)

 

Α μωρή microsoft.. είσαι μπροστά! Τι sony και μακακίες..

 

/Μαρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα Racing δεν βολεύτηκα με Kb.. δεν το ευχαριστιέσαι.. πόσο μάλλον αν έχει τα issues ελέγχου του αμαξιού σαν το shift. Απλά πάρε κάνα τέτοιο and do the job done. Ανακάλυψα (έπρεπε να το είχα πάρει πρέφα πιο πριν.....) γιατί υπερέχει ΑΚΟΜΗ πιο πολύ το Xbox 360 controller από τα Sony. Οι σκανδάλες από πίσω είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν το γκάζι του αμαξιού.. Την πατάω λίγο και είναι σαν να πιέζει το γκάζι λίγο η πατούσα του οδηγού, την πιέζω σιγά σιγά και γκαζώνει ομαλά.

 

Επειδή κάποιος εδώ μέσα μου έλεγε πως δεν βολεύεται τις σκανδάλες.. έχω να του πω ότι θα γίνουν όσο αναγκαίες όσο αναγκαία είναι τα sticks πια στο Gaming. Λεπτομέρεια στον χειρισμό.. ;)

 

Α μωρή microsoft.. είσαι μπροστά! Τι sony και μακακίες..

 

/Μαρία

 

 

και στο ps3 οι κάτω σκανδάλες είναι αναλογικές. προσωπικά όμως δεν με βόλεψαν ποτέ θέλω να δοκιμάσω και του xbox να δώ αν με βολέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμισεις για x360 controller:

Steering Dead Zone-15%

Accel Dead Zone-10%

Brake Dead Zone-10%

Steering sensitivity-5%

Acell Sensitivity -5%

Brake sensitivity-5%

Speed steering Sensitivity 100%

 

Μετα απο το κυριως μενου->Car Garage->Tuning πατηστε Y στο gamepad και αλλαξτε το Balance τερμα φουλ αριστερα σε Oversteer και απολαυστε οδηγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμισεις για x360 controller:

Steering Dead Zone-15%

Accel Dead Zone-10%

Brake Dead Zone-10%

Steering sensitivity-5%

Acell Sensitivity -5%

Brake sensitivity-5%

Speed steering Sensitivity 100%

 

Μετα απο το κυριως μενου->Car Garage->Tuning πατηστε Y στο gamepad και αλλαξτε το Balance τερμα φουλ αριστερα σε Oversteer και απολαυστε οδηγηση.

 

Οτι ρυθμισεις και να κάνω στην Porsche Cayman έτσι και ανοίξω λίγο παραπάνω το γκάζι σε στροφή στριφογυρίζει ασταμάτητα σε Pro Mode πάντα. Πάλι καλά που έχω και την Murciélago με τετρακίνηση και σκίζει! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και συνδεσα το χειριστήριο του ps3 στο pc.

Βρήκα και drivers, όλα τζάμι, το παιχνίδι τώρα είναι playable! Με το πληκτρολόγιο απλά δεν παιζόταν...

 

Απλά μια απορρία εχω, δεν εχω δόνηση στο χειριστήριο,άσχετα αν οι drivers που κατέβασα υποστηρίζουν και δόνηση.

Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παλευω ακομα και με τις 2 τιμονιερες...Thustmaster RGT FFD Pro cluch edition + logitech Driving force pro...παλουκι να βρω ρυθμισεις τωρα παιζω με το sensivity του τιμονιου...any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα Racing δεν βολεύτηκα με Kb.. δεν το ευχαριστιέσαι.. πόσο μάλλον αν έχει τα issues ελέγχου του αμαξιού σαν το shift. Απλά πάρε κάνα τέτοιο and do the job done. Ανακάλυψα (έπρεπε να το είχα πάρει πρέφα πιο πριν.....) γιατί υπερέχει ΑΚΟΜΗ πιο πολύ το Xbox 360 controller από τα Sony. Οι σκανδάλες από πίσω είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν το γκάζι του αμαξιού.. Την πατάω λίγο και είναι σαν να πιέζει το γκάζι λίγο η πατούσα του οδηγού, την πιέζω σιγά σιγά και γκαζώνει ομαλά.

 

Επειδή κάποιος εδώ μέσα μου έλεγε πως δεν βολεύεται τις σκανδάλες.. έχω να του πω ότι θα γίνουν όσο αναγκαίες όσο αναγκαία είναι τα sticks πια στο Gaming. Λεπτομέρεια στον χειρισμό.. ;)

 

Α μωρή microsoft.. είσαι μπροστά! Τι sony και μακακίες..

 

/Μαρία

 

Dreamcast Μαράκι...

Η Sega σκέφτηκε τις σκανδάλες το 1997, αλλά για διάφορους λόγους η κονσόλα πήγε στα άπατα. Τι και αν είχε ένα από τα καλύτερα controllers ever... (http://www.videogamecritic.net/images/systems/dccontback.jpg).

(θα έλεγα για την ακρίβεια οτι το controller XB360 μου μοιάζει σαν διασταύρωση αυτού του Dreamcast με αυτό του PS)

Sorry για το offtopic

 

Από Multiplayer σε Lan, Underground style, παίζει τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...