Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εγώ έχω άλλο θέμα.

Ο συμπλέκτης, απλά δε πιάνει. Έχω την Thrustmaster Rally GT Pro Force Feedback, και όταν πατάω συμπλέκτη, είναι σα να πατιέται φρένο. Οι ταχύτητες απλά αλλάζουν ανεβοκατεβάζοντας τον λεβιέ, χωρίς συμπλέκτη.

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οντος λεει πως υποστιριζει cluch αλλα...Γιωργο θυμασε αυτο που σου ειχα πει με το διακοπτακι στο tdu? καντο και εδω...

 

Το έχω κάνει... Αλλά....

Ίσως είναι κανά πρόβλημα του παιχνιδιού. Ας περιμένουμε για το Fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κάνει... Αλλά....

Ίσως είναι κανά πρόβλημα του παιχνιδιού. Ας περιμένουμε για το Fix.

απο 3 σε 2 για 5 sec και μετα ξανα σε 3 ? εμενα απελευθερωνει τον συμπλεκτη απο το "φρενο" και ειναι σαν ενας μη ρυθμισμενος αξονας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στη Logitech G25 μια χαρα υποστηριζεται ο συμπλεκτης παντως, ακομα και με τις (πολυ καλορυθμισμενες) default ρυθμισεις!

 

Το μονο που αλλαξα ηταν τα κουμπακια του νιτρο...

Τωρα πια μου θυμιζω το παρακατω βιντεο στο 7:38. :lol: :lol:

 

 

 

Παντως εσεις που εχετε προβληματα ψαξτε λιγο τις ρυθμισεις... Πολλες τιμονιερες εχουν σαν εναν αξονα το γκαζι/φρενο ή το συμπλεκτη/φρενο και ειναι θεμα μιας επιλογης combined ή μη.

 

 

Εμενα μ αρεσει που υποστηριζει και ξεχωριστα κουμπια για τη καθε ταχυτητα, αρα το εχω κανονικα manual με H-type shifter και οχι σειριακο... Σε οσα αυτοκινητα εχουν paddles τα χρησιμοποιω ομως (για λογους ταυτισης με το εικονικο αποτελεσμα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν περιμενες κατι σαν τα προηγουμενα NFS ή τα Underground, τοτε θα απογοητευτεις.

 

Αν περιμενες κατι σε GRID στυλ, τοτε θα σου αρεσει. Πλεον δε μπορεις να στριβεις με 200 και πλαι πλάι με τον τοιχο, οπως στα παλαιοτερα NFS :P Αντιθετα, πρεπει να εισαι συνετος σε φρεναρισμα και επιταχυνση καθως τα αυτοκινητα κανουν αρκετα ευκολα το grip με το δρομο.. Α και το drift του θελει τέχνη για να το κατακτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενες κατι σαν τα προηγουμενα NFS ή τα Underground, τοτε θα απογοητευτεις.

 

Αν περιμενες κατι σε GRID στυλ, τοτε θα σου αρεσει. Πλεον δε μπορεις να στριβεις με 200 και πλαι πλάι με τον τοιχο, οπως στα παλαιοτερα NFS :P Αντιθετα, πρεπει να εισαι συνετος σε φρεναρισμα και επιταχυνση καθως τα αυτοκινητα κανουν αρκετα ευκολα το grip με το δρομο.. Α και το drift του θελει τέχνη για να το κατακτησεις.

 

Ωραία, αυτό ακριβώς περίμενα. (Στύλ Grid). Πάει σίγουρα για ενοικίαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν εχεις καλο συστημα και μεγαλη οθονη, στο showroom θα νομιζεις οτι τα αυτοκινητα ειναι πραγματικα-ζωντανα. Θα σπαρτα-σπαρταράνε στην οθονη σου!! Απο τα καλυτερα γραφικα που εχω δει...

 

Αφου το πρωτο αυτοκινητο που σου δειχνει οταν πας να αγορασεις για πρωτη φορα (το Audi S3), ειχα κατσει και το χαζευα κανα 5λεπτο ετσι οπως περιστρεφοταν εμπρος μου :P

 

Πλεον οι πληροφοριες ειναι αναλυτικες (εχεις τοσα αλογα / τοση ροπη, αν βαλεις το ταδε upgrade ο χρονος επιταχυνσης θα μειωθει κατα τοσο, αλλα θα επηρεαστει και η επιβραδυνση λογω του αυξημενου βαρους κτλ κτλ κτλ).

Το ολο συστημα που προχωραει η "καριερα" ομως ειναι λιγο χαζο και υποδεεστερο του Grid, καθως ολη κ καριερα βασιζεται σε "συγκομιδη αστεριών" :P Αλλα τα events εχουν μια καποια ποικιλια, και σιγουρα οι αντιπαλοι ειναι παρα πολυ ανταγωνιστικοι. Δε θα κανεις σε καμια περιπτωση περιπατο στο παιχνιδι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν παρουσιαστεί προβλήματα γενικά με οποιοδήποτε μέρος του

υπολογιστή σε θέματα που αφορούν π.χ. την αναπαραγωγή Video/Audio,

αντιγραφή αρχείων, δεν κολλάει κτλ

 

Όταν παίζω Games σαν το Need for Speed™ SHIFT, Call Of Juarez Bound In Blood

δηλαδή Games που έχουν βγεί τον τελευταίο χρόνο παρόλο που η εισαγωγή στο Menu

τα Intro Videos παίζουν μια χαρά οταν φτάνω να παίξω εμφανίζονται γραμμές απο το

πουθενά... Επειδή είχα πειραματιστεί με προγράμματα 3D-Animation (δεν ασχολούμαι)

είναι σαν να έχεις πάρει μια γωνία και να την προεκτείνεις πολύ μακριά σαν να αλλάζει

το μέγεθος μιας μπάλας ας πούμε και να την κάνεις σαν σκατζόχηρο μπορείς δηλαδή να

δεις τα textures πως έχουν γίνει όσο πιο streched γίνεται.

 

Νομίζω πως το πρόβλημα βρίσκεται στον καινούργιο DirectX 10 πιο συγκεκριμένα

στο Call Of Juarez Bound In Blood δεν γίνεται πλήρης αξιοποίηση του DirectX 10

για 'υτο το πρόβλημα πρέπει να υπάρχει σε μερικά απο τα βασικά στοιχεία του που

όλα σχεδόν τα καινούργια Games χρησιμοποιούν π.χ. Motion Blur, Shader Model 4.0

 

Menu Screenshot:

 

shift2009092115252927.png

shift2009092115251543.png

 

 

In-Game Screenshot:

 

shift2009092115273394.png

shift2009092115273533.png

shift20090921152s.png

 

 

Χαρακτηριστικά:

CPU: Intel Quad Core 2,44GHZ

RAM: 2GB 800MHZ

GPU: 2 X ATI Radeon HD3870 512MB Crossfire

PSU: CoolerMaster 850Watts

HDD: 2 X 500GB

OS: Windows 7 32Bits

 

ANY IDEAS? :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τα αυτοκινητα γιατι δεν εχουν πινακιδες? Κλεμμενα ειναι?

 

Αψογο το παιχνιδι, θυμιζει πολυ το gran turismo σε πιο ευκολη εκδοση.

 

Να μπορουσα να λειτουργησω και την δονηση αλλα δεν το βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματησα να ασχολουμαι με αυτη τη σειρα απο τοτε που βγηκε το carbon. Παιζοντας τα επομενα ενιωθα σαν να μου ξανασερβιρουν το ιδιο πιατο με διαφορετικη γαρνιτουρα. Αυτο ομως φαινεται αρκετα διαφορετικο, αλλα και πολυ πιο βαρετο. Μου φαινεται οτι δεν νοιαζονται πια για το gameplay και τα πονταρουν ολα στα γραφικα. Ε οσο καλα γραφικα και να εχει τη μαγεια των underground δεν την ξεπερναει με τιποτα. Τα underground 1 και 2 ηταν για μενα οτι καλυτερο ειχε να προσφερει αυτη η σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...