Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και γω το προβλημα μου με το παιχνιδι αλλα και με την ΑΤΙ.(Ελεος πια , ελπιζω να βγαλουν ενα fix για ολα συντομα,ειναι δυνατον τοσα προβληματα?)

Εχω καταρχην C2D e6600 (2.4) HD4850 (512) 2GB Ram και τους 9.10 catalyst και Windows 7

1)Το παιχνιδι παιζει τελεια οταν οδηγαω μονος μου και οταν ειμαι απομακρυσμενος απο τους αντιπαλους μου.Οταν ομως ειμαι κοντα τους τα fps πεφτουν σφαιρα.Βεβαια δεν ειναι τοσο τραγικα οπως οταν ξεκιναει ο αγωνας αλλα χανει fps αρκετα.Να σημειωσω εδω πως το παιζω σε 1680χ1050 με ΑΑ 8χ και AF Trillinear με ολα στα high εκτος απο το shadows που νομιζω πως ειναι στο low και Track detail στο medium.To παιχνιδι πεταει με αυτες τις ρυθμισεις αλλα...τα physics καταστρεφουν τα fps οπως ανεφερα και πιο πανω.

2)Το παιχνιδι καποιες φορες crashαρει και πρεπει να κανω επαννεκινηση στον υπολογιστη..μιας και η καρτα γραφικων δεν δινει αλλο σημα,ενω ο ηχος του παιχνιδιου ακουγεται.

Τουλαχιστο με το 2ο προβλημα,μπορω να κανω κατι ??Η να συνεχισω να παιζω undercover μεχρι να βγει patch ?(ζησε Μαη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω το προβλημα μου με το παιχνιδι αλλα και με την ΑΤΙ.(Ελεος πια , ελπιζω να βγαλουν ενα fix για ολα συντομα,ειναι δυνατον τοσα προβληματα?)

Εχω καταρχην C2D e6600 (2.4) HD4850 (512) 2GB Ram και τους 9.10 catalyst και Windows 7

1)Το παιχνιδι παιζει τελεια οταν οδηγαω μονος μου και οταν ειμαι απομακρυσμενος απο τους αντιπαλους μου.Οταν ομως ειμαι κοντα τους τα fps πεφτουν σφαιρα.Βεβαια δεν ειναι τοσο τραγικα οπως οταν ξεκιναει ο αγωνας αλλα χανει fps αρκετα.Να σημειωσω εδω πως το παιζω σε 1680χ1050 με ΑΑ 8χ και AF Trillinear με ολα στα high εκτος απο το shadows που νομιζω πως ειναι στο low και Track detail στο medium.To παιχνιδι πεταει με αυτες τις ρυθμισεις αλλα...τα physics καταστρεφουν τα fps οπως ανεφερα και πιο πανω.

2)Το παιχνιδι καποιες φορες crashαρει και πρεπει να κανω επαννεκινηση στον υπολογιστη..μιας και η καρτα γραφικων δεν δινει αλλο σημα,ενω ο ηχος του παιχνιδιου ακουγεται.

Τουλαχιστο με το 2ο προβλημα,μπορω να κανω κατι ??Η να συνεχισω να παιζω undercover μεχρι να βγει patch ?(ζησε Μαη μου)

 

Σε πρώτη φάση, βάλε τους 9.9. Και εγώ με τους 9.10 είχα αρκετά προβλήματα με κρασαρίσματα, έβαλα τους 9.9 και ησύχασα.

Από όσο έχω διαβάσει (χωρίς να δίνω και 100% βάση) , η ATi δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να διορθώσει το πρόβλημα μέσω drivers, η ΕΑ πρέπει να στρωθεί να βγάλει patch.

Από την άλλη, ας είμαστε και λίγο μετριοπαθείς, και για εμένα το λέω. Παίζω σε 1680Χ1050 με 4Χ FSAA και 8Χ aniso με μία απλά καλή κάρτα των 110 ευρώ και γκρινιάζω και από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπες οτι παιζεις με 4X FSAA.Εγω αμα βαλω anisotropic με το που ξεκιναει το παιχνιδι,crashαρει αμεσως αλλα τουλαχιστο σε αυτο το crash ξαναεπιστρεφει στα windows.Τεσπα,θα βαλω τους 9.9 και επιστρεφω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:36 ----------

 

Εβαλα τους 9.9.Ναι μεν κερδισα καποια επιπλεον fps,ομως...παλι crashαρει και συγκεκριμενα crashαρει στο σημειο που σου λεει τα αποτελεσματα οταν τελειωνει ο αγωνας (οχι σε ολους).Τι αλλο να κανω πια ?Να βαλω μηπως τον ενα πυρηνα να δουλευει,οπως και στο NFS Undercover ??

 

--------------------------

 

Εφτιαξα το προβλημα με το κρασαρισμα κανοντας το σε λειτουργεια συμβατοτητας 98/ΜΕ.Επελεξα επισης disable visual themes και desktop composition.

Σχετικα με το gameplay τωρα,εχω προβλημα με τις στροφες,βασικα πρεπει να παταω φρενο πολυ πριν φτασω στη στροφη λες και οδηγαω κανα τρενο και εκτος αυτου ενω παταω φρενο καμια ''ωρα πριν'',παλι με στελνει τελειως off road.Αυτο ειναι πιο εκνευριστικο και απο το Highway battles στο Undercover (που το επαιζα καμια 30 φορες σερι και ημουν ωστοσο ηρεμος)εδω επαιξα εναν αγωνα (lvl4)και στην 4η φορα μου εκανε τα νευρα μου κροσσια.Εχει καμια ρυθμιση να το κανω να στριβει καλυτερα ?

Επεξ/σία από stefa_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό??? :o

 

Aυξανει events και τους γυρους σε 5 απο 2 που ηταν πριν στο carrer mode.

Και για τους μερακληδες εχω και αυτο:

 

http://www.nogripracing.com/details.php?filenr=23093

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με το NFS shift. :mad:

Όταν το ανοίγω δείχνει ότι φορτώνει αλλά μετά από αυτό τίποτα... :cry:

(δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη και ο task manager λέει Not responsing)

Το έβαλα σε win 98 mode και δούλεψε μια χαρά , όμως τα fps πέσαν δραματικά (από 60+ πάει με 25-30 και που και που παγώνει για ένα sec )

μήπως έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να δουλέψει? :rolleyes:

ευχαριστώ προκαταβολικά .:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με το NFS shift. :mad:

Όταν το ανοίγω δείχνει ότι φορτώνει αλλά μετά από αυτό τίποτα... :cry:

(δείχνει μόνο μια μαύρη οθόνη και ο task manager λέει Not responsing)

Το έβαλα σε win 98 mode και δούλεψε μια χαρά , όμως τα fps πέσαν δραματικά (από 60+ πάει με 25-30 και που και που παγώνει για ένα sec )

μήπως έχετε καμιά ιδέα πως θα το κάνω να δουλέψει? :rolleyes:

ευχαριστώ προκαταβολικά .:-)

 

Αντιμετωπιζω το ιδιο ακριβως προβλημα μονο που εμενα το framerate παλατζαρει μεταξυ 25 - 60 frames και αλλαζει σχεδον καθε δευτερολεπτο. Δεν εχω δηλαδη σωστη αποδοση ποτε και σε καμια των περιπτωσεων. Και εγω σε Win 98 mode το εχω βαλει για τον λογο που λες και εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπιζω το ιδιο ακριβως προβλημα μονο που εμενα το framerate παλατζαρει μεταξυ 25 - 60 frames και αλλαζει σχεδον καθε δευτερολεπτο. Δεν εχω δηλαδη σωστη αποδοση ποτε και σε καμια των περιπτωσεων. Και εγω σε Win 98 mode το εχω βαλει για τον λογο που λες και εσυ.

 

Sp3 required.Σε comp mode τρεχει το παιχνιδι αλλα πεφτουν τα frames και τα loading times ειναι διπλασια.Βαλτε το Sp3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τώρα που το παρατήρησα και εμένα μου φτάνει 50+ που και που(για 2-3 sec)

 

υπάρχει και αυτο (στο Problem #9)

τα δοκιμασα και τα 2 μαζι και το καθε ενα μονο του , μονο οταν το βαζω στα win 98 πεζει... :cry:

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:54 ----------

 

Sp3 required.Σε comp mode τρεχει το παιχνιδι αλλα πεφτουν τα frames και τα loading times ειναι διπλασια.Βαλτε το Sp3.

 

εγώ που έχω win 7 πως ακριβώς θα το κάνω?

Επεξ/σία από hackerw32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...