Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως, αν και συνεχως κατηγορω την ΕΑ, στην περιπτωση του Shift ειναι μεγαλη η ευθυνη και της ΑΤΙ που το παιχνιδι δεν τρεχει σωστα.Θα επρεπε να βγαζει συχνοτερα drivers για τις καρτες της.Η ΝVIDIA ειναι 2 επιπεδα πανω σε υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως, αν και συνεχως κατηγορω την ΕΑ, στην περιπτωση του Shift ειναι μεγαλη η ευθυνη και της ΑΤΙ που το παιχνιδι δεν τρεχει σωστα.Θα επρεπε να βγαζει συχνοτερα drivers για τις καρτες της.Η ΝVIDIA ειναι 2 επιπεδα πανω σε υποστηριξη.

 

Το προβλημα ειναι τα phsysX By NVIDIA.Γιαυτο το λογο το παιχνιδι σε αγωνες με πολλους αντιπαλους (εκει δηλαδη που τα phsyxX δουλευουν) γονατιζει τις ΑΤΙ Καρτες.Ενω απ οσο γνωριζω πολλες καρτες της nvidia διαθετουν physX engine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κράζω την ATI για το θέμα των οδηγών αλλά σε εμένα το shift τρέχει νεράκι με την 5870 και τους 2 τελευταίους catalysts που είχαν βγει από πλευράς ATI. Μήπως τελικά είναι αλλού το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να βγει το patch ,τουλαχιστο εγω,δεν προκειται να το ακουμπησω.

Ετσι και αλλιως τρωει γερα κολληματα και δεν προκειται να παω σε nvidia,ουτε και να δωσω δεκαρα για upgrade μονο και μονο γιαυτο το παιχνιδι.

 

Τι εννοεις κολληματα? σου κρασαρει?

Εγω που εχω ΑΤΙ καιυποδεεστερο συστημα απ το δικο σου, δεν εχω κολληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κράζω την ATI για το θέμα των οδηγών αλλά σε εμένα το shift τρέχει νεράκι με την 5870 και τους 2 τελευταίους catalysts που είχαν βγει από πλευράς ATI. Μήπως τελικά είναι αλλού το πρόβλημα?

 

Οχι απλα εσενα σου τρεχει νερο λογο υπερβολικης δυναμης της καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις κολληματα? σου κρασαρει?

Εγω που εχω ΑΤΙ καιυποδεεστερο συστημα απ το δικο σου, δεν εχω κολληματα.

 

Οχι δεν κρασαρει.Οταν παιζω με εναν αντιπαλο το παιχνιδι μπορει να ανταποκριθει αψογα με ~60 fps ακομα και σε υψηλες ρυθμισεις.Το θεμα ειναι οτι οταν κανω εναν κανονικο αγωνα με 8-10 αντιπαλους στην αρχη τα fps μπορει να ειναι και 4 και μεχρι νατους ξεφυγω κινουμαι στα 4-10 fps.Αρα η καρτα δεν εχει προβλημα με το παιχνιδι.

Τωρα θα μου πειτε για τον cpu c2d e6600,ναι δεν ειναι και καινουργιος αλλα δεν ειναι και κανας pentium.Οσον αφορα την μνημη ειναι 2gb.Ναι η προτεινομενη ειναι 3GB και μπορει αυτο να ειναι το προβλημα.Αλλα οι τοσοι μεγαλοι χρονοι που απαιτουνται για να ξεκινησει η πιστα και τα κολληματα στην αρχη δεν πιστευω οτι προερχονται απο την μνημη.Και το λειτουργικο ειναι win7 που δεν νομιζω οτι παιζει ρολο στα προβληματα που αντιμετωπιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταις εσυ Stefa, η βλαμμενη η ΕΑ φταιει κατα κυριο λογο. Περιμενε το patch που φτιαχνει και τις ΑΤΙ.

Το οποιο θα επρεπε να εχουν βγαλει πολυ καιρο τωρα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε κανενας ποτε περιπου θα βγει ?Μην ψαχνω 2 φορες την μερα καθε μερα στο internet αμα βγηκε...Θελω να παιξω αλλα δεν μπορω!

 

Σε δυό βδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Need for Speed Shift – Car & Track Modding Now Possible

 

Until now, the Need for Speed Shift modding community has been busy improving the title’s physics and graphic effects as well as providing new liveries.

 

Modding efforts will now go a step further as the popular 3DSimED tool is now Shift-compatible, allowing to import new cars and tracks.

 

The tool is also able to export Shift’s .MEB files, allowing modders to modify Shift’s content even further. Supporting a wide range of file formats of simulations such as rFactor, GTR Evolution, NASCAR Racing 2003 and Grand Prix Legends, 3DSimED is a visual editor for car and track makers.

 

The tool sells for 25 British Pounds, a 30-day demo version is also available. More info on 3DSimED and its comprehensive list of features can be found on their official website.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι το είπα το δυό βδομάδες...

Πού να ξέρουμε πότε θα βγει; Αλλά και αν ξέραμε, δεν θα το είχαμε ήδη ποστάρει;;;

 

Δοκιμασε κανεις τους 9.11???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...