Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ρε παιδιά και γω έχω αγανακτήση με τη forthnet το τελευταίο χρόνο ,δεν έχω αποσυνδέσεις, ταχύτητες μια χαρά, αλλά με τα τιμημένα τα ping δεν παει άλλο, δεν μπορώ να δω videaκια στο youtube και πολλές φορές όπως τώρα δεν ανοιγουν ούτε οι σελίδες. Ε Λ Ε Ο Σ !!!

 

Βλέπω φίλους που αλλάζουν εταιρείες και οι μισοι μετά αντιμετωπίζουν προβλήματα με αποσυνδέσεις που τους ακολουθούν για μήνες, και συχτιρίζουν που αποφάσισαν να αλλάξουν πάροχο. Ακόμα και φίλος που ειχε forthnet χρονια και όλα καλά σε καινούριο σπίτι, την έκοψε για ένα χρόνο πήγε φαντάρος , ξαναέβαλε φορθνετ και απο τότε μέχρι και τώρα που κλείνει χρόνο και φεύγει , έχει συνεχεις αποσυνδέσεις. Με άπειρα τηλέφωνα και τεχνικους να έρχονται στο σπίτι, εννοείται. Πέρασαν καινουρια καλώδια και τα χάλασαν? Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Να χω αποσυνδέσεις και να τρεχω, δεν θα το αντέξω και για αυτο φοβάμαι να αλλάξω πάροχο. Στον πΟΤΕ δεν πάω με τις γελοιες τιμές που έχει. Οπότε πού μπορώ να πάω??? Περιοχη Μεσογείων-Κατεχακη, κλειδώνω στα 15000 (όταν πρωτο έβαλα στα 17500 αλλά πανε αυτά). Εχουμε εδώ δίπλα τα κεντρικά? της hol και σκέφτομαι να πάω εκεί αλλά όπως είπα ...ΦΟΒΑΜΑΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν η γραμμή σου δεν έχει πρόβλημα, κατά την άποψή μου αξίζει, αλλά όπου και να πας υπάρχει κίνδυνος να προκύψει πρόβλημα ακόμα και στον ΟΤΕ :o

 

προσωπικά από 12.5mbit σε interleaved path που έπαιζα τους 3 τελεύταιους μήνες με Forthnet, είχα πέσει 1mbit επειδή μου ανέβασαν το SNR από 6 σε 8db χωρίς να έχω πρόβλημα με disconnects, βρέθηκα να παίζω στα 14.5mbit σε fastpath με On Telecoms χωρίς να έχω disconnects μέχρι στιγμής...

 

η διαφορά στο browsing είναι εμφανής, στο streaming όχι τόσο πολύ αλλά είναι καλύτερα σίγουρα, βέβαια για ασφαλή συμπεράσματα πρέπει να περιμένω 2-3 βδομάδες ακόμα που θα γυρίσει για τα καλά ο κόσμος για να δούμε αν παίζει πιτάρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην on telecoms με ποιο σκεπτικό τη διάλεξες. Εγώ πχ σκεφτομουν να σε έναν απο τους άλλους δύο μεγάλλους εναλλακτικους παρόχους, δλδ hol και wind tellas . Eνδιαφέρομαι βασικά για double play και τους μικρούς δεν τους πολυεμπιστεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1)-25% στο πάγιο για 1 χρόνο αν έκανα online αίτηση

2)παίζει με OTEGlobe κυκλώματα (και λιγότερο πιταρισμένη από Forthnet ασφαλώς)

3)On the fly αλλάγη από interleaved σε fastpath (και το αντίστοφο) από τον ίδιο το χρήστη μέσω MyOn Page

4)On the fly αλλάγη από 9db SNR σε 7db (και το αντίστοφο) από τον ίδιο το χρήστη μέσω MyOn Page

5)δυνατότητα για annex-m (2mbit upload) με +10.33 euro το μήνα

6)static ip

7)φτηνότερη χρέωση στα κινητά μετά τα 60 λεπτά δωρεάν ομιλίας στο πακέτο Home Office

8)Full Ψηφιακές ευκολίες στο πακέτο Home Office (θέλω να δοκιμάσω 3way call/παρτούζες yeah! :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωωω, με έβαλες σε τρίλλημα τώρα (σε σχέση με το δίλλημα που είχα πριν) και δυστυχώς έχεις αρκετούς καλούς λογους (thanks)

 

πωωωωω πρεέπει να το ψάξω τώρα και βαριέμαι....

 

πωωωωω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα παντως εχει παραγινει το κακο..βλεπει ρε παιδια αυτη η ριμαδοforthnet οτι εχει μαζεψει πολυ λαο μεσα

και εδω που τα λεμε και οχι αδικα..οτι ελεγε τουλαχιστον πριν ενα χρονο που ηταν η καλυτερη προσφορα στα 39,90

το εδινε..αλλα τωρα δεν βλεπει τι γινεται να κανει μια επεκταση του δικτυου της ?? εντελως πιτα ωρες ωρες και ακομα

δεν αρχισαμε τον σεπτεμβριο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thresh εκει που το έψαξα λίγο για την on telecoms και ειδα οτι με συμφέρει, κοιτάω τη διευθυνση (εθνικής αντιστάσεως 62) και βλέπω ότι ειναι ίδια με αυτή της vivodi !!! Mήπως την εξαγόρασε? Ξέρει κανείς? Το λέω γιατί πριν τη φορθνετ είχα vivodi και δεν ήταν και ό,τι καλύτερο. Οχι απο πλευράς υπηρεσιών (μια χαρά η πρώτη που έδινε τότε 2048/640) αλλά απο εξυπηρέτηση αφού παρόλο που είχα κάνει διακοπή που ερχόταν για δυο χρονια μετά ότι χρωστάω λεφτά ενώ είχα πάει 6-7 φορές απο εκεί και μου λέγανε όλα οκ και έγινε κάποιο λάθος, στα χαρτια που μου στέλνανε με προειδοποιουσανε να πληρώσω αλλιώς θα κινηθούνε δικαστικά !!! Τεσπα, ασχημες αναμνήσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σε μένα είχε τύχει να έχω που και που αποσυνδέσεις, τελικά τα έφτυσε τελείως το τροφοδοτικό του ρούτερ και μόλις το άλλαξα με κάποιο (προφανώς) καλύτερο, όλα καλά.

Τέλος οι αποσυνδέσεις.

 

Να πω ότι το τροφοδοτικό εξακολουθούσε να δίνει τάση αν και χαλασμένο, απλά το ρούτερ δεν έκανε πλήρες boot και κολλούσε γιατί προφανώς δεν ήταν αρκετή. Πάλι καλά που σκέφτηκα να δοκιμάσω άλλο τροφοδοτικό γιατί ήμουν έτοιμος να σουτάρω ολόκληρο το ρούτερ.

 

Κοινώς υπάρχουν και περιπτώσεις που μπορεί να ευθύνεται το τροφοδοτικό του ρούτερ (που μπορεί να ετοιμάζεται να χαιρετήσει) και όχι η γραμμή.

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι παιδιά βαρέθηκα πλέον, Το ιντερνετ σερνεται σας λεω σερνεται πινγκ bfbc2 250 οι σελιδες δεν λενε να ανοιξουν,Τους πηρα πανω απο 100 φορες τηλεφωνω,την τελευταια δεν ειχαμαι καλα ξεμπαιρδεματα ειχε war μια clan στο bfbc2 και δεν ειχα νετ,στο τηλεφωνω σκοτωθηκαμε,μετα ετσι όπως ήμουν φωρτωμενος παω και απο το τοπικομαγαζακι τους και εκει παλι τα ιδια εγιναν με την ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥς ΜΕΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ,ειχε κοσμο γυρω μστους αλλους 6 μεσα και αρχισα να τους βριζω καταμουτρα αφου μου ειπαν 2 ακομα βλακειες,τελικα μου εστειλαν εναν τεχνικο της πλακας αλλα δεννννννννν τωρα πλεον δεν κανω πλακα οταν καλω τα κεντρικα οποια ωρα και να ειναι δεν με απαντουν(ακομα και 2 το βραδυ πηρα που δεν εχει κοσμο)λετε να είναι τυχαίο ????δεν νομίζω...περιμένω να κλείσω 3μηνω και θα επικαλεσθω ενα νομο περι τετοιον εταιρειων της πλακας για να φυγω θα παω στον οτε θα μου βγει 10 ευρω το μηνα ακριβοτερο αλλα τι να κανω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...