Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η φορμα επικοινωνιας που στελνουμε εικονες με gap ειναι η κλασικη που βρισκεται σε λινκ στο πανω μερος της σελιδας ή καποια αλλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι. Δεν έχει ανοίξει η forthnet ξεχωριστή φόρμα για προβλήματα gap. Απλά στέλνεις ένα e-mail στην forthnet μέσω του site της. Το ίδιο θα γίνει αν στείλεις το mail σου απο το π.χ gmail σου στο [email protected] με θέμα "ΒΛΑΒΗ" ή κάτι τέτοιο, αρκει να βάλεις τα απαραίτητα στοιχεία ώστε να δούνε ποιος πελάτης τους είσαι.

 

στείλτο αλλά ως βλάβη, όχι για διόρθωση gap διότι τα Infineon dslams δεν έχουν gap όπως τα broadcom!
Πάλι καλά που δεν άρχισα τα καντήλια για gap και παπαριές... Τους έδειξα την φωτό ώς μία ακόμη πληροφορία της κατάστασης της γραμμής μου μαζί με τα στοιχεία απο το στατιστικά του router....

Σε κανα - δυο ώρες καταυθάνει ο τεχνικός της forthnet στο σπίτι (για δευτερη φορά μέσα σε 3 μήνες... τί περιμένουν να άλλαξε στο σπίτι μου...το πρόβλημα υπάρχει απο την πρώτη μέρα...) Πάντως σε αυτό το θέμα (να έρθει τεχνικός) έχουν βελτιωθεί απείρως... Επι της ουσίας όμως (να αποκαταστήσουν τη βλάβη) παπαλα../.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο, μάλλον κάποιος από γενικό έλεγχο και μου είπε πως δεν φαίνεται να είναι κάποιο gap, παρόλα αυτά δοκιμάσαμε λίγο τις τηλεφωνικές συσκευές (για βραχυκυκλώσεις) αφαίρεσα 2 από αυτές...(έπεσε ο θόρυβος γραμμής κατά 2 μονάδες).

Παρόλα αυτά επισήμανα πως στο γράφημα δεν φαίνεται τόσο "υγιής" η γραμμή και μου είπε πως θα προχωρήσει το τεχνικό τμήμα να το δούνε....(ξαναβάλω φώτο)

7352kvtyhem4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βρίσκω ψαγμένο απ την τελευταία φορά :P

 

Συνεπώς θα πρέπει να πάρω τηλ σε Forthnet ν αλλάξουν το SNR (το οποίο πιθανόν να επηρεάσει αρνητικά τα disconnects;), να τ αλλάξουν, να κάνω report το θέμα με το gap και να πάρω να ξανανεβάσουν το SNR (για να ναι πιο σταθερή η γραμμή). Σωστά;

 

ναι γιατί δεν είχα checkαρει το δικό μου τότε, ακριβώς τα ίδια ήμουν και εγώ :P

 

δεν είναι ανάγκη να πάρεις για το SNRM, κατέβασέ το μόνος σου με το DMT...

Update.

 

Έβαλα παλιό 585v6 του βαλα παλιότερο firmware, κατέβασα το SNR στα 6db αλλά gap πουθενά. Απλώς κέρδισα 1Mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται με το που πεφτει βροχη να πιταρει το συστημα???δεν μπορω να το καταλαβω...

Ας πουμε οταν πεφτει βροχη σε εμενα εχω πολλα disconnects και για πολυ ωρα αλλα μαλλον θα ειναι λογο κακου dslam...

Στην forthnet πως γινετε μαζικο το προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε Σεπτέμβριος, επιστροφή κόσμου (και φοιτητών) τα κυκλώματα δεν φτάνουν για τους συνδρομητές που έχει πιάσει πλέον η Forthnet και για αυτό πιτάρουν...

 

πάντως γίνονται και τεχνικές εργασίες αυτό τον καιρό τα ξημερώματα, μεγάλες...

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=300429

 

Την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής & Δυτικής Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Παρασκευή 10 Σεπτεβρίου κατά το διάστημα 03:00πμ – 04:00πμ, στο Α/Κ Καρδίτσας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 07:00πμ – 08:00πμ, στις περιοχές Μαρούσι, Δ. Μέγαρο, Αγ. Παρασκευή, Αχαρνές και Χαλάνδρι, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 08:00πμ, όπου ενδέχεται να επηρεαστεί η διεθνής internet κίνηση των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου της Forthnet.

 

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 05:00πμ – 10:00πμ, στα Α/Κ Καστοριά, Φλώρινα, Αίγιο, Κόρινθος, Πτολεμαΐδα, Γρεβενά και Κοζάνη, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή της Πάρου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet

Επίσης κατά το διάστημα 08:00πμ – 13:00μμ, στο Α/Κ Εκάλης, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Αιγαλέου,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, Κρήτης & Αιγαίου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Φρεατύδα,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 02:00πμ – 02:30πμ, στο Α/Κ Χολαργού, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 03:30πμ – 04:30πμ, στο Α/Κ Καλαμακίου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τετάρτη 15 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Ιππόδρομος,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Σταθμός Αυτοκινήτων,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 18:00μμ – 21:00μμ, στο Α/Κ Τερψιθέα, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Τη Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Βόρειας Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Τρίτη 21 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, Κρήτης και Αιγαίου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

Την Πέμπτη 23 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδας, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Την χχχχχχ χχ Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, Κρήτης και Αιγαίου και βάλε, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν στα σίγουρα οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet καθώς θα πέσει βόμβα στα κεντρικά μας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

dead o level31 αν αναρωτιούνται κάποιοι για τις ταχύτητες...

 

http://smoke.narfhosting.net/cgi-bin/smokeping.cgi?target=Forthnet.FLevel31

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ιούλιο διέκοψα την συνδρομή μου με forthnet κι έβαλα connx πριν μια βδομάδα μου ήρθε χαρτί από την νομική ομάδα αθηνών ότι χρωστάω από το 2006!!! 110 ευρώ.από το 2006 εώς το 2010 πλήρωνα κανονικά ανά δίμηνο.μου είπαν εάν έχω κρατήσει απόδειξη από το 2006!!! να την στείλω με fax αλλιώς πρέπει να πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...