Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά απλά θα μετακομίσω προς Αρτέμιδα μεριά όπου έχω Conn-X ήδη, δεν θα χρειαστεί να αλλάξω παροχέα.

Απλά λέω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΤΙΟ στους απατεώνες, δεν πάει άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

χωρις να θελω να παρω το μερος της forthnet, οι εργασιες που λεει εδω :

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=300429

 

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Αιγαλέου,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου κατά το διάστημα 00:00πμ – 06:00πμ, στην περιοχή Αττικής, Κρήτης & Αιγαίου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 00:00πμ – 03:00πμ, στο Α/Κ Φρεατύδα,όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 02:00πμ – 02:30πμ, στο Α/Κ Χολαργού, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

Επίσης κατά το διάστημα 03:30πμ – 04:30πμ, στο Α/Κ Καλαμακίου, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 01:00πμ – 06:00πμ, στα Α/Κ που φαίνονται εδώ, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 06:00πμ – 06:30πμ, όπου ενδέχεται να επηρεαστεί η διεθνής internet κίνηση των συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

Την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου, κατά το διάστημα 06:00πμ – 07:00πμ, στις περιοχές Γαλάτσι, Θήβα, Σαντορίνη, Πάρος, Μύκονος, Τήνος, Άνδρος και Νάξος, όπου ενδέχεται να επηρεαστούν οι υπηρεσίες internet των συνδρομητών Forthnet.

 

 

δεν επηρεαζουν το τραγικο της καταστασης σημερα ? εδω λεει θα μαστε ετσι χωμα μεχρι τριτη πρωι το νωριτερο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

βλέπεις τι ώρες είναι? όλες ξημερώματα!

 

μόνο αυτές τις ώρες υποτίθεται ότι πρέπει να επηρεάζεται η σύνδεση εξαιτίας των εργασιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λες πάλι καλά που ανακοινώνουν τις εργασίες (και πόσο μάλλον που τις κάνουν κιόλας). Άλλοι απλά σκάβουν και δε λένε και τίποτα σε κανένα ή άλλοι περνάνε ένα οπτικές εδώ και 30 χρόνια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όλοι ανακοινώνουν εργασίες, δεν είναι κάποια πρωτοτυπία, απλά αναρωτιέμαι αν δεν υπήρχαν αυτές οι καθημερινές (αν γίνεται κάτι) τι θα γινόταν...

 

τώρα για αυτές που ανακοίνωσαν ότι επηρεάζουν ολόκληρη την Αττική/Κρήτη/Βόρεια Ελλάδα/κτλπ θα δείξει σε 4-5 μέρες αν θα βελτιωθεί η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν καταλαβαινω..αυτοι εκει δεν βλεπουν αν και που υπαρχουν gaps να τα διορθωσουν ?

γιατι πρεπει να ασχοληθουμε εμεις με αυτο πρωτα ?

χιλιαδες σπιτια που εχουν forthnet σιγουρα οι μισοι αν οχι τα 2/3 θα εχουν gap και απλα δεν

το ξερουν ! Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ψαχνω απο δω κι απο κει αλλα δεν βγαζω ακρη. Τι ειναι τα gaps? !

 

Είναι ένα κενό στο φάσμα που χρησιμοποιεί το ρουτεράκι για να μεταδώσει δεδομένα από τη γραμμή σου. Από τη στιγμή που υπάρχει το κενό σημαίνει πως η χρήση της γραμμής δεν είναι βέλτιστη. Το gap γενικά γίνεται εύκολα calibrate με ενα τηλεφωνάκι στη ΤΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα κενό στο φάσμα που χρησιμοποιεί το ρουτεράκι για να μεταδώσει δεδομένα από τη γραμμή σου. Από τη στιγμή που υπάρχει το κενό σημαίνει πως η χρήση της γραμμής δεν είναι βέλτιστη. Το gap γενικά γίνεται εύκολα calibrate με ενα τηλεφωνάκι στη ΤΥ.

 

Όταν είχα ανακαλύψει το δικό μου gap διορθώθηκε εντώς μιας ημέρας αφότου τηλεφώνησα στη forthnet. Τους είπα "έχω gap" Μου απαντούν το "προωθούμε για διόρθωση " και μετά δεν είχα gap :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οφελος εγω θα το δω σε τι; kbps/attenuation/snr?

Επισης...υπαρχει καποια μεθοδος εντοπισμου του gap; Ευχαριστω πολυ και σορρυ για το πρηξιμο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μεγαλύτερος συγχρονισμός άρα περισσότερα kbps...

 

με κάποιο πρόγραμμα όπως το DMT ή το OrbMT αρκεί να είναι συμβατό το router σου με αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλύτερος συγχρονισμός άρα περισσότερα kbps...

 

με κάποιο πρόγραμμα όπως το DMT ή το OrbMT αρκεί να είναι συμβατό το router σου με αυτά

Κι εμενα ο άντρας μου που τα κοιτάει αυτά μου πετάει κάτι τέτοια ψαγμένα και με στέλνει. Τέλος πάντων το δια τάυτα είναι ότι τη μια μέρα μου είπε ότι βρήκε πρόβλημα και την άλλη μου είπε ότι το έλυσε (μεσολάβησε τηλ στη 4νετ). Οκ λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...