Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απίστευτο. Κόπηκαν οι οπτικές ίνες. Πώς κι έτσι;

 

Πρέπει να ναι ο μοναδικός ISP που χει ίνες από πλαστελίνη. Ή τόσους ανταγωνιστές που τον μισούν θανάσιμα.

ή μήπως είναι ο μοναδικος παροχος με τοσα χιλιομετρα οπτικων ινων, που δεν μπορει, καποιος θα τις "πετυχει" με τη τσάπα του και θα τις κόψει!:lol: 40 πόντοι βαθος και δεν ειναι καθολου δυσκολο να παθουν ζημια ειδικα αν δεν προσεξουν~ αν και βαζουν πανω απο τον αγωγο πλέγμα και τσιμεντο ή πίσσα αναλογα τη θέση!!!

 

Πρεπει να είσαι πολυ γκασμας για να μην το προσεξεις ή να μην εχει γίνει σωστή τοποθετηση και αρα δεν το είδες-το χτήπησες=παπαλα οι οπτικες!!:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο ΟΤΕ και η HOL έχουν περισσότερα χιλιόμετρα οπτικές ίνες από την Forthnet. Τελευταία φορά που άκουσα να έχει "κοπεί" η OTEGlobe ήταν πριν 2 χρόνια και για HOL δεν έχει πάρει κάτι το αυτί μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψα 2 φορες στο blog μου για τα προβληματα που εχουμε εδω και καιρο με αυτην την ιστορια και μεταξυ ολων που συμπαρασταθηκαν γιατι και αυτοι περνανε τα ιδια,ειχα χθες και ενα σχολιο του τυπου "τι μας λες ρε φιλε,οι ανθρωποι κανουν αναβαθμιση και εσυ ο αχαριστος καθεσαι και γραφεις παραπονα".

υποψιν οτι δεν ηταν χιουμοριστικο το σχολιο αλλα απαντηση στα γραφεντα.

Λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φτιάξανε επιτελούς!!

 

Σαμπάνιες πυροτεχνήματα παρελάσεις κακο!! :lol::lol::lol:

 

Axaxaxa οπως τα λες! μια μερα χωρις ιντερνετ και πηγα να τρελαθω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει που οφείλεται το πρόβλημα που παρατήρησα πριν από λίγο εγώ? Στο σερφάρισμα δεν παρατηρώ κανένα πρόβλημα, έτσι όμως και ανοίξω peer to peer (πχ μtorrent, game downloaders, κλπ), "χάνεται" το ρούτερ από το Network map (ούτε το router address μου βγάζει το configuration του), ενώ το network center δείχνει σαν να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Φυσικά και δεν έχω καθόλου ίντερνετ, εκτός αν κάνω restart στο pc, οπότε και έχω και πάλι ίντερνετ, μόνο όμως για browsing.

Καμιά ιδέα παιδιά? Ρωτάω, γιατί πρόσφατα προχώρησα σε format και αλλαγή σε win7, αλλά τις προηγούμενες μέρες δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Σήμερα μου παρουσιάστηκε, οπότε υποψιάζομαι ως υπαίτιο τη Forthnet με το μπάχαλο που επικρατεί με την κομμένη οπτική ίνα, αλλά δεν είμαι και ειδικός επί του αντικειμένου. Κάθε βοήθεια και γνώμη θα μου ήταν πολύτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά DC και χαμηλός συγχρονισμός στο Upload μου πριν μία ώρα.

Κάθε μέρα γίνεται αυτό. Θα γίνει μεταξύ απογεύματος και μεσονυχτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...