Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οnline Gaming + Forthnet 2play= EPIC FAIL

Για να κανεις διακοπη το συμβολαιο μετα τον χρονο χρειαζονται τπτα χρηματα.

Με βλεπω για CONNX.

 

Μετά τον χρόνο είσαι ελεύθερος....Τα 70€ τα δίνεις αν κάνεις διακοπή πριν κλεισει χρόνος...CONNX με 1000...λίγο πιο ακριβά μεν αλλα ότι πληρώνεις παίρνεις προφανώς.

 

Εγω συνεχίζω να κατεβάζω με 1200 kbps με download manager αλλα video στο youtube με τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μου αρέσει που έχετε ping 100+ ms και χαίρεστε κιόλας.Σε ελληνικούς server κανονικά θα έπρεπε να έχετε max 60 ms

αναλογως τι κανει ο καθενας.και 300 να φτασει το Ping αμα το εχω για ενα Insomnia δεν με νοιαζει.δεν ξερω τι σημαινει ping να το πω απλα γιατι ποτε δεν επαιξα παιχνιδι.ξερω το σημαινει απλα καταλαβες πως το εννοω

 

Οnline Gaming + Forthnet 2play= EPIC FAIL

Για να κανεις διακοπη το συμβολαιο μετα τον χρονο χρειαζονται τπτα χρηματα.

Με βλεπω για CONNX.

 

μετα το χρονο τιποτα.

τωρα αν ειναι το site Η οχι το βλεπεις απο αλλα sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση καθημερινά χειροτερεύει. 2+ λεπτά πριν λίγο για να μου ανοίξει οποιοδήποτε site. Μεγάλη απογοήτευση η forthnet και στην Ξάνθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σήμερα έφτιαξε..

 

και από ότι είδα τλκ στο ίντερνετ έλεγαν για κάτι εργασίες κοντά στο Ν. Ηράκλειο..!

 

Άντε παιδιά..! Καλή τύχη και σε εσάς..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Ηρακλειο αυτο? Μιλησες στο τηλεφωνο μαζι του? εχο απογοητευτεί πλεον, δεν αντέχεται ουτε για να δεις videakia στο youtube :D

 

Πέρασα από τα γραφεία τους (Χατζημιχάλη Γιάνναρη) γιατί έχω και πρόβλημα με συνεχή disconnect κάποιες μέρες.

Πάντως σε video streaming η κατάσταση έχει ομαλοποιηθεί αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ στην Ξάνθη είναι χάλια η κατάσταση. Πρέπει να πάει 4 το πρωί για να πιάσω ταχύτητα. Το νοέμβριο που έκανα τη σύνδεση πήγαινε καλά αλλα τώρα ειναι πάτος. Δεν πάει άλλο κατι πρέπει να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα από τα γραφεία τους (Χατζημιχάλη Γιάνναρη) γιατί έχω και πρόβλημα με συνεχή disconnect κάποιες μέρες.

Πάντως σε video streaming η κατάσταση έχει ομαλοποιηθεί αρκετά.

τα disconects δεν εχουν να κανουν με το φορτο και το συγκεκριμενο προβλημα

Και εδώ στην Ξάνθη είναι χάλια η κατάσταση. Πρέπει να πάει 4 το πρωί για να πιάσω ταχύτητα. Το νοέμβριο που έκανα τη σύνδεση πήγαινε καλά αλλα τώρα ειναι πάτος. Δεν πάει άλλο κατι πρέπει να κάνουμε.

υπομονη οπως σε ολα στην ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου έχω αγανακτήσει με την forthnet. Μένω κέντρο Ηρακλείου Κρήτης και είμαι στο ιδιόκτητο και εδώ και 4 μήνες η μέγιστη ταχύτητα είναι 768. Σε όσες τηλεφωνικές επικοινωνίες ακούω το ίδιο παραμύθι. Γίνεται αναβάθμιση και το ξέρουμε ότι έχουμε πρόβλημα.Αυτό το παραμύθι 4 μήνες.Τελευταία επίσκεψη μου στο κατάστημα της forthnet στις 10-2-2009 αφού μίλησα με το τεχνικό τμήμα (δίπλα απο την forthnet στο υπόγειο) μου επιβεβαίωσαν ότι έχουν τελική ημερομηνία λύσης του προβλήματος και η οποία είναι η 15-2-2009.

Έχω αποφασίσει τι θα κάνω και μετά της 15-2-2009 θα κάνω αίτηση διακοπής.

Τι πρόβλημα μπορεί να είναι αυτό το οποίο παίρνει 4+ μήνες για να λυθεί????

Επίσης από γνωστό μου άτομο που εργάζεται στην forthnet μου έχει πει ότι καμία εργασία δεν γίνεται και ότι αυτό το πρόβλημα θα εξακολουθεί να υπάρχει.

Λοιπόν όπως καταλαβαίνετε είναι καιρός να δώσουμε λίγη αξία στα χρήματα μας, καθότι δεν τα βρίσκουμε στο δρόμο και να σηκωθούμε να φύγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινετε να υπαρχει συνεχεια.καποια στιγμη πρεπει να λυθει και να γινει αναβαθμιση αφου μπαινουν συνεχεια και αλλα ατομα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειδα στην σελιδα της forthnet τις εργασιες που κανουν (σε ολη την ελλαδα)!πχ για Ηρακλειο επομενη εργασια βαση αυτα που λενε φυσικα ειναι στις 17 ΦΕΒ!!!!!!!Θα δειξει,παντως αν και εχει πεσει το ping(50-95) σε Ελληνικους server το προβλημα εξακολουθει να ειπαρχει τοσο σε ανοιγμα σελιδων οσο και στο κατεβασμα!!! εκτος απο rapidshare.....ευτυχως εκει δεν αντιμετωπιζω προβλημα και πιανω την μεγιστη ταχυτητα δλδ στα 13mbps!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...