Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια από τα ίδια και σε εμένα ! Είμαι από τον Μάιο συνδρομητής. Τι το θελα; Μόνο τους 2 πρώτους μήνες είχα καλές συνδέσεις, έπιανα ταχύτητες 2,2Mbps στο κατέβασμα. Από τον Αύγουστο και μέχρι τώρα, ΧΑΛΙΑΑΑΑΑ. Στην αρχή μου έκανες συνέχεια αποσύνδεση η γραμμή και για να με βάλει έπρεπε να περιμένω 30-60 λεπτά. Τηλεφωνήματα και καπάκι τηλεφωνήματα στο τεχνικό τμήμα (το οποίο σε αφήνει και στην αναμονή 20-30 το ελάχιστο), μετά το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα και τώρα κατεβάζω σαν να έχω 1-2mbps σύνδεση και όχι 24. Πιάνω κάπου 100-150kbps ούτε το 5% απ' ότι έπιανα. Απάντηση του τεχνικού τμήματος ; Γίνονται εργασίες στην περιοχή σας, παρακαλώ υπομονή. Το ίδιο δηλαδή που λένε σε όλους εσάς. Σαν καραμέλα, έχουν μάθει το παραμύθι τους και σου λέει άστα τα κορόϊδα να μας δίνουν την συνδρομή και πέρα βρέχει. Τώρα έτσι όπως είμαι εγώ και να σήμερα να μου το φτιάξουν, τον Μάϊο που κλείνω χρόνο φεύγω για άλλα λιμάνια (ΟΤΕΝΕΤ, HOL) έτσι μόνο και μόνο γιατί ξεπέρασε τα όρια η υπομονή μου. Πάντως τα 70€ που μου ζήτησαν για να σταματήσω από τώρα, δεν θα τους κάνω την χάρη να τους τα δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάθε μέρα και χειρότεροι. Ουέ κι αλίμονο αν ανοίξω κανένα torrent. Ακόμα και με 0,5kbps ul/dl (δεν πάει βήμα πλέον) κολάει το σύμπαν! Ούτε surfing ούτε mailing Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α! Οι τύποι είναι παραπάνω από απαράδεκτοι. Λετε να πηγαίνουν για αρπαχτή? Μαζευουν κόσμο και μια μέρα bye bye texas!??!

Τι να κάνουμε ρε παιδιά όλοι μαζί ώστε τουλάχιστον να φύγουμε χωρίς να πληρώσουμε το νταβατζηλίκι των 70Ε?

Πείτε καμιά ιδέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και σε εμένα ! Είμαι από τον Μάιο συνδρομητής. Τι το θελα; Μόνο τους 2 πρώτους μήνες είχα καλές συνδέσεις, έπιανα ταχύτητες 2,2Mbps στο κατέβασμα. Από τον Αύγουστο και μέχρι τώρα, ΧΑΛΙΑΑΑΑΑ. Στην αρχή μου έκανες συνέχεια αποσύνδεση η γραμμή και για να με βάλει έπρεπε να περιμένω 30-60 λεπτά. Τηλεφωνήματα και καπάκι τηλεφωνήματα στο τεχνικό τμήμα (το οποίο σε αφήνει και στην αναμονή 20-30 το ελάχιστο), μετά το διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα και τώρα κατεβάζω σαν να έχω 1-2mbps σύνδεση και όχι 24. Πιάνω κάπου 100-150kbps ούτε το 5% απ' ότι έπιανα. Απάντηση του τεχνικού τμήματος ; Γίνονται εργασίες στην περιοχή σας, παρακαλώ υπομονή. Το ίδιο δηλαδή που λένε σε όλους εσάς. Σαν καραμέλα, έχουν μάθει το παραμύθι τους και σου λέει άστα τα κορόϊδα να μας δίνουν την συνδρομή και πέρα βρέχει. Τώρα έτσι όπως είμαι εγώ και να σήμερα να μου το φτιάξουν, τον Μάϊο που κλείνω χρόνο φεύγω για άλλα λιμάνια (ΟΤΕΝΕΤ, HOL) έτσι μόνο και μόνο γιατί ξεπέρασε τα όρια η υπομονή μου. Πάντως τα 70€ που μου ζήτησαν για να σταματήσω από τώρα, δεν θα τους κάνω την χάρη να τους τα δώσω.

 

2,2 mbyte ηθελες να πεις μαλλον.γιατι 2.2 mbps ειναι λιγο.οι αποσυνδεσεις δεν εχουν σχεση με το μεγαλο φορτο στις γραμμες.δεν γινετε αποσυνδεση οσο και να πιταρει το dslam η η γραμμες.εγω παντωσ σε αθηνα κατεβαζωκανονικα και upload εχω 90 με 100 κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,2 mbyte ηθελες να πεις μαλλον.γιατι 2.2 mbps ειναι λιγο.οι αποσυνδεσεις δεν εχουν σχεση με το μεγαλο φορτο στις γραμμες.δεν γινετε αποσυνδεση οσο και να πιταρει το dslam η η γραμμες.εγω παντωσ σε αθηνα κατεβαζωκανονικα και upload εχω 90 με 100 κανονικα.

Είσαι πάρα μα πάρα πολύ τυχερός και πραγματικά σου εύχομαι να κρατήσει αυτό. Φυσικά στην Αθήνα που είναι και η μερίδα του λέοντως δίνουν βάση, στην επαρχία ή μικρότερες περιφέρειες ό,τι νά ναι κάνουν.

Είναι απίστευτο το πόσο χειροτερεύει μέρα με τη μέρα, αυτή τη στιγμή με ένα βίντεο να ανοίγει δεν συνδέεται στο msn! Έλεος πια, ούτε με dial up τέτοιο χάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πιστεύω οτι θα φτιάξει. Δεν γίνεται να μην φτιάξει κ να παραμείνει στο ίδιο χάλι και ειδικά μετά απο τόσα τηλεφωνήματα/παράπονα που έχουμε κάνει όλοι εμείς. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ άλλο απο το να περιμένουμε μιας κ τα 70 ευρω που πρέπει να δώσουμε για διακοπή, πολλοί δεν τα έχουμε για να τα διαθέσουμε... Καλή υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω μεχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με τα 4gb αλλά απο την κοροιδια δεν ξέρουμε ποτε κτλ που λένε και εγω Ιούνιο που λήγει θα πάω κατα hol μεριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θα φτιαξει θα φτιαξει.απλα ειναι το κλασικο που γινετε σε ολες τις ετερειες οπως και σε ολα τα πραγματα στην ελλαδα.κανεις δνε προνοει για τιποτα απο πριν.δεν θυμαστε και με τα πιτα dslam οταν δεν υπηρχαν εναλακτικοι.οταν γεμιζαν περιμεναμε καμποσο καιρο να γινει αναβαθμιση και μετα παλι τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ηρακλειο και εγω.ειμαι στην forthnet απο 22-12-08 και η κατασταση ειναι απελπιστικη.την πρωτη εβδομαδα η ταχυτητα του ιντερνετ ητανε σε φυσιολογικα επιπεδα 100 μεχρι και 600 πολλες φορες τα τορρεντ,400+ αρχεια απο ιντερνετ και τα βιντεο απο youtube μεχρι να παιξει τα πρωτα 10 δευτερολεπτα ειχε κοκκινισει η μπαρα.απο εκει και περα σερνονται ολα.τορρεντ 50 ιντερνετ 20 και για να δω 2 λεπτων βιντεο περιμενω 10.την απαντηση που πηρα οταν τους πηρα τηλ ολοι την ξερετε.φιλε poulinos μου λες δλδ να περιμενω να φτιαξει ωστε αργοτερα να περασω παλι τα ιδια?!και αν η 15 φεβρουαριου ειναι η τελικη ημερομηνια γιατι δεν μου το ειπαν και εμενα εχθες που τους ξαναπηρα?καλυτερα λοιπον το νταβατζιλικι των 70 ευρω παρα των 80 καθε 2μηνο και η κοροιδια.μου φαινεται οτι θα γυρισω παλι στον οτε τουλαχιστον εκει ολα ητανε σταθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου, εχω forthnet πάνω απο 1,5 χρονο. έχουμε φυσικά δικιο ολοι μας, αλλα πριν απο αυτο το περιστατικο, δεν μου ειχε τυχει κατι παρομοιο με τη forthnet. Ο,τι προβλημα παρουσιαζόταν, το ελυναν σχετικα γρήγορα. Πρωτη φορα αντιμετωπίζω κατι τετοιο. Το θεμα ειναι, οτι ok, πας OTEnet, αν εκει γινει το ιδιο καποια στιγμή? τι θα κανουμε? θα αλλαξουμε κ πάλι εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμμμ... :rolleyes:

 

Απο Αθηνα ειμαι περιοχη Πετρουπολης. Κατεβαζω σταθερα με 2.1 mb και παιζω online παιχνίδια απροβληματιστα απο τοτε που εκανα την συνδεση.

Εχω βεβαια τoν κομβο στα 400 μετρα απο το σπιτι μου.

 

Μπορει να σας φανει και περιεργο βεβαια αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος ακομα και ετσι.

Ο λογος απλος. Ολα ειναι να σου πηγαινουν καλα γιατι αν χρειαστω καποιον απο Forthnet τσεκαρισμενο πολλες φορες οτι απλα βαδιζω μονος μου. Και οχι μονο σε Forthnet...

Καντε ενα απλο τεστακι σε ολες τις εταιρειες που παρεχουν ADSL.

Παρτε τηλ. το κεντρο τους για νεες συνδεσεις και πληροφοριες (5 δευτερολεπτα αναμονη το πολυ...)

Τωρα δοκιμαστε το τμημα τεχνικης υποστηριξης και δειτε σε ποση ωρα θα σας απαντησουν (ΑΝ απαντησουν...)

 

5 φορες απο την αρχη της συνδεσης μου τους εχω χρειαστει για διαφορα προβληματα και στις 5 εδωσα τη λυση μεσω βοηθεια φιλων ειτε μονος μου.

Σε σχετικο προβλημα που ειχα με disconect του modem ανα 4-5 μερες 2 φορες μου απαντησαν μετα απο 1 ωρα (κυριολεκτικα) αναμονης με σχεδον ετοιμη απαντηση οτι το modem μου ειναι πολυ ψηλα χρονισμενο και πιανει πολυ ψηλες ταχυτητες και γιαυτο πρεπει να μου κατεβασουν την ταχυτητα. Ακομα και οταν τους ειπα οτι ο κομβος ειναι σχεδον εξω απο το σπιτι μου μια απο τα ιδια μου ελεγαν. :-(

 

Ειναι να μη σου κατσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia tiς αναμονες εχεις δικιο απο την αλλη ομως οτι ο κομβος ειναι εξω απο το σπιτι σου δεν σημαινει οτι και ο χαλκος ειναι ο καλυτερος.δεν ειναι μονο η αποσταση αλλα και η ποιοτητα .για αυτο βλεπεις οτι υπαρχουν ατομα που παιζουν με 30 attenuation sta 15 mbit και αλλα ατομα που με 30 attenuuation παιζουν στα 10.μου τυχε παραδειγμα σε ενα σπιτι 4 ατομα να εχουν την ιδια ετερεια.οι 2 επαιζαν 8 mbit που ηταν το max gia 41 attenuation και οι αλλοι δυο επαιζαν 2,5 mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ 250-300 μέτρα είμαι από τον κόμβο. Χτες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν πάλι το ίδιο. Ότι λένε δηλαδή σε όλους σας. Βρισκόμαστε σε εργασίες και παρακαλώ υπομονή. Αύριο θα μπούμε στον μήνα με αυτό το πρόβλημα και υπομονή για να μην πω ότι γενικά με προβλήματα είμαι από τον Αύγουστο. Υπομονή τι άλλο μπορώ να κάνω. Πάντως χτες μια συζήτηση που είχα με έναν φίλο που έχει αυτός otenet μου είπε ένα από τα ίδια, σέρνεται, άρα είναι γενικό το πρόβλημα ή τι άλλο να πω δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικως ο κανονας ως τωρα ειναι οτι ολες οι ετερειες κατα καιρουν εχουν χαμηλες ταχυτητες.δεν υπαρχει ετερεια που να μην εχει περασει απο αυτο το σταδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...