Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

EXEIs πολυ καλη γραμμη πραγματι αλλα αυτο δεν σημαινει πχ οτι ειναι τελειως σταθερη.πχ αν ηταν τελειως σταθερη θα ειχες 6 margin αν και το 5,3 ειναι παρα πολυ καλο.λογικα δεν πρεπει να σου εχουν αλλαξει καν προφιλ.αμα σου αλλαξουν προφιλ θα πας 8 margin ωστε να ειναι πιο stable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καντε ενα απλο τεστακι σε ολες τις εταιρειες που παρεχουν ADSL.

Παρτε τηλ. το κεντρο τους για νεες συνδεσεις και πληροφοριες (5 δευτερολεπτα αναμονη το πολυ...)

Τωρα δοκιμαστε το τμημα τεχνικης υποστηριξης και δειτε σε ποση ωρα θα σας απαντησουν (ΑΝ απαντησουν...)

 

Ειλικρινά, 2 χρόνια στην otenet η απάντηση των τεχνικών ήταν σχεδόν... ακαριαία! Χαλάστηκα που κλείσαν την 801 γραμμή που πετούσαν κυριολεκτικά τα παιδιά γι αυτό και έφυγα και πήγα στη forthnet. Τι το θελα... ακόμα και το 134 είναι 100 φορές πιο γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή και πράσινα άλογα.Αν ξέρανε να μην βάζανε άλλους μέχρι να φτιάξουν την κατάσταση.Αλλά στην Ελλάδα ζούμε το ΔΕΝ βαριέσαι παει σύνεφο...

 

Στην VIVODI, 2004 ,ιδιόκτητο δύκτιο είχα πρόβλημα 2 μήνες .Εκεί τουλάχιστον είχαν τα "παπακια" να μην μας χρεώσουν 1 μήνα για την ταλαιπωρία που περάσαμε.

Και απο τότε μέχρι που φύγανε απο Ηράκλειο 50-80 ping se cod servers και ταχύτητα όσο ΑΚΡΙΒΩΣ έλεγε η σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι συμβαίνει τις τελευταίες μέρες στη Πρέβεζα.

Οχι απλα σέρνεται αλλά ειναι.Αθλια.Ακομα και η σελίδα του Ινσόμνια μου θύμησε εποχές DialUp.

Και δεν ειναι μόνο σε μια συνδεση.

Στο ενα μοντεμ έβλεπα συγχρονισμό στα 21000+ και στο άλλο 15000+ μονο που ακομα και η δοκιμαστική λήψη του firefox δεν περνουσε με τιποτα τα 10Κ και το Nero μετα βιας έφτανε στα 40 και στις 2 συνδεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημάινει κάνω αναβάθμιση δικτύου???????

Τι ακριβώς κάνουν εκεί στην FORTHNET????

Σκάβουν???

Χτίζουν???

Γκρεμίζουν???

Κολλάνε Μπρίκια???

Σκοτώνουν μύγες???

Όχι τίποτα άλλο αλλά για να πάω να ελέγξω να δω αν το κάνουν καλά και να τους βοηθήσω βρε αδερφε, να βάλω και εγώ ένα χεράκι.

Πάει και η 17 Φεβρουαρίου που έλεγαν ότι θα λυθεί το πρόβλημα στο Ηράκλειο.

Πάμε για Μάρτιο τώρα και.......καλό καλοκαίρι.

Πόσοι μήνες χρειάζονται τελικά για να συνδέσουν σωστά τα ψιψιψίνια με τα ποψοψόψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημάινει κάνω αναβάθμιση δικτύου???????

Τι ακριβώς κάνουν εκεί στην FORTHNET????

Σκάβουν???

Χτίζουν???

Γκρεμίζουν???

Κολλάνε Μπρίκια???

Σκοτώνουν μύγες???

Όταν είχα forthnet είχα ακριβώς τις ίδιες απορίες για αρκετό καιρό! Τελικά, ποτέ δεν απαντήθηκαν... Τώρα με hol όχι ότι είμαι υπερευχαριστημένος, αλλά την παλεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο γεια από Καβάλα !

Είμαι συνδρομητής στο 2play economy από τον Μάιο 2008.

Εδώ η ποιότητα του internet δεν αλλάζει και πολύ. Την Κυριακή ξύπνησα νωρίς και είπα να δοκιμάσω τη σύνδεση, ΠΕΤΟΥΣΕ ! μέχρι το μεσημέρι δεν μπορούσα ούτε youtube να δω :cry:. Τα πράματα είναι απλά, δεν έχουν αρκετό bandwidth για όλους τους πελάτες τους.

Τί μπορούμε να κάνουμε.

Το πρώτο που σας προτείνω να κάνετε είναι να τους στέλνετε mail στο [email protected] κάθε φορά που δεν είναι κάλη η σύνδεση και ανά 5 μέρες μέχρι να φτιάξει. Έτσι όταν (άμα) φτιάξει τους στέλνετε mail στο οποίο θα ζητάτε πίστωση στον λογαριασμό σας για την συγκεκριμένη περίοδο (απο τις ημερομηνίες αποστολής των mail). Αυτό έχει 2 καλά, πρώτον μειώνεται ο λογαριασμός σας και δευτερον, έχετε αποδείξεις οτι οι υπηρεσίες για τις οποίες υπογράψατε συμβόλαιο δεν σας παρέχονται οπότε μπορείτε να αλλάξετε ISP χωρίς να πληρώσετε τα 70€. Τα mail θα τα στέλνετε πάντα απο το mail της Forthnet που έχετε και όχι απο hotmail και παρόμοια. Απο προσωπική εμπειρία μου έχει έρθει λογαριασμός 2€ αντί για 50€ ;).

Το δεύτερο που σας προτείνω να κάνετε είναι να αλλάξετε ISP οσο το δυνατόν γρηγορότερα! Ναι! είναι η μόνη λύση! Στην Καβάλα είχαμε πρόβλημα Bandwidth το 2008 και λύθηκε Ιούνιο 2008 και μετά απο 6 μήνες παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα. Δεν γίνεται κάθε 6 μήνες να χρειάζεται αναβάθμιση η οποία κάνει 2 μήνες τουλάχιστον να πραγματοποιηθεί !

Όλες οι εταιρίες έχουν προβλήματα, αλλά όχι τόσο συχνά !

*ISP= Internet Service Provider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει πρόβλημα η Forthnet; Εμένα τις τελευταίες μέρες το led του router γίνεται πολλές φορές κόκκινο, όταν λειτουργεί άλλοτε εμφανίζει μισή την ιστοσελίδα και άλλοτε μόνο όταν κάνω refresh τουλάχιστον 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή κατα 95% θα αλλάξω ISP, έχει κανείς να μου προτείνει για το Ηράκλειο Κρήτης; Είμαι συνδρομητής της forthnet απο τότε που έβαλα Internet, κ δεν έχω εμπειρία απο καμία άλλη εταιρία! Ακούω γνώμεις κ προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το τελευταίο καιρό η Forthnet Σέρνεται,πάντος το Internet στην Ελλαδα είναι ξεφτίλα,τσάμπα τους πληρώνουμε,ελα ομως που το έχουμε ανάγκη,και μας εκμεταλεύονται,και το θέμα,δεν υπάρχει κάτι για να μας προστατέψει,έχω πάρει επανελλημένος τηλέφωνα και E-mail,γίνεται προσωρινή διόρθωση,και μετά απο λίγο καιρό πάλι τα ίδια.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε...δεν δινει ip τα απογευματα με τιποτα...στα 20 reset του modem και ααααααν...

 

Τελικά έχει πρόβλημα η Forthnet; Εμένα τις τελευταίες μέρες το led του router γίνεται πολλές φορές κόκκινο, όταν λειτουργεί άλλοτε εμφανίζει μισή την ιστοσελίδα και άλλοτε μόνο όταν κάνω refresh τουλάχιστον 2 φορές.

 

μην μπλεκουμε θεματα ip με θεματα αποσυνδεσεων η με το παρον θεμα που ειναι χαμηλο bandwidth.καμια σχεση το ενα με το αλλο. το χαμηλο bandwidth δεν σημαινει disconects ουτε σημαινει οτι δεν παιρνει ip.kai eγω μπορει να πηγαινω λιγο πιο αργα το βραδι αλλα Uptime: 10 days, 18:48:05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες μου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια και η ταχυτητα ειναι περιπου στο 1,5Mbps.Εχω το crypto F360 και μου ειπαν πως μαλλον ευθυνεται αυτο,επισης το εχω στην UsB και οχι στο Ethernet(δεν ξερω αν παιζει και αυτο ρολο).Τις ρυθμισεις τις εκανα απο το site της forthnet,αλλα μπορει καποιος που πιανει καλες ταχυτητες να μου τις στειλει μηπως και εχω κανει τιποτα λαθος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...