Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ενω εχω πεσει πανω σε προβληματικο χαλκο δεν φτανει μονο αυτο αλλα εχω προβλημα με το σερφαρισμα ενω κατεβαζω μαξιμουμ κολανε οι σελιδεσ λεσ κ παει να κανει dc το ρουτερ,ακομα και την σελιδα του ρουτερ αργει να ανοιξει.

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 9382 kbps

Upstream Rate: 841 kbps

Downstream Margin: 6 db

Upstream Margin: 6 db

Downstream Line Attenuation: 23 db

Upstream Line Attenuation: 4.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 22 db

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω ενω εχω πεσει πανω σε προβληματικο χαλκο δεν φτανει μονο αυτο αλλα εχω προβλημα με το σερφαρισμα ενω κατεβαζω μαξιμουμ κολανε οι σελιδεσ λεσ κ παει να κανει dc το ρουτερ,ακομα και την σελιδα του ρουτερ αργει να ανοιξει.

 

 

τοτε πρεπει να εχεις προβλημα με τον browser,μηπως χρισημοποιεις firefox και το εχεις φορτωσει στα add-on?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 10 μέρες έγω πρόβλημα με την σύνδεση μου, είμαι θεσσαλονίκη, περιοχή Ανω Πόλη. Εχει ακούσει παρατηρήσει κανείς απο την περιοχή αυτή το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ενω εχω πεσει πανω σε προβληματικο χαλκο δεν φτανει μονο αυτο αλλα εχω προβλημα με το σερφαρισμα ενω κατεβαζω μαξιμουμ κολανε οι σελιδεσ λεσ κ παει να κανει dc το ρουτερ,ακομα και την σελιδα του ρουτερ αργει να ανοιξει.

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 9382 kbps

Upstream Rate: 841 kbps

Downstream Margin: 6 db

Upstream Margin: 6 db

Downstream Line Attenuation: 23 db

Upstream Line Attenuation: 4.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 22 db

προβληματικο χαλκο εχεις σιγουρα γιατι θα πρεπε να εισουν καυτερα εκτος αν γινετε τιποτα μεσα στο σπιτι σου.ναι ειναι παραξενο να κανει πολυ ωρα να ανοιξει την σελιδα του ρουτερ.δοκιμασε με καλωδιο η σε αλλο pc η με αλλο ρουτερ η με αλλο browser.οτι μπορεις να δοκιμασεις do it για να αποκλειεις πραγματα.

Εδώ και 10 μέρες έγω πρόβλημα με την σύνδεση μου, είμαι θεσσαλονίκη, περιοχή Ανω Πόλη. Εχει ακούσει παρατηρήσει κανείς απο την περιοχή αυτή το ίδιο?

 

τι προβλημα δηλαδη?ειναι σαν να λες εχω αμαξι και εχει προβλημα.χαμηλες ταχυτητες?ασταθεια?no ip τι απο ολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----εν μεσω αποσυνδεσεων το post!!!!----

παιρνω τηλ πριν λιγο και το σηκωνει μια σουσουραδα , ονομα δεν θυμαμαι anyway....

και τι μου λεει , υστερα απο συζητηση, αμα ειχαμε προβλημα εμεις δεν θα περιμενατε μονο 4 λεπτα...

και της λεω ξερεις ειναι 2 παρα εικοσι το βραδυ χαχαχαχαχαααααααα

ακομα γελαω.....

επισης μπορω να πω οτι ηταν αναγωγη και το παιζε και ξυπνια, μου λεει θα σας κατεβασουμε στα 10,

συγχρονιζετε τωρα στα 11 , σιγα την διαφορα!!! χαχαχαχα

επισης κορυφαια ερωτηση που μου εκανε...αν εχει η πριζα στον τοιχο το σηματακι του ΟΤΕ! (αμα ειχε θα εφταιγε δυο φορες ο ΟΤΕ ) χαχαχαχααααααααα ΕΛΕΟΣ , ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ...

αμα τους λειπει το κρεβατι ειναι αλλο πραμα!!!!!!!!χαχαχααααααα

αμα συνεχισει κι αυριο βλεπουμε....

7 αποσυνδεσεις μεχρι να γραψω το ποστ χαχαααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----εν μεσω αποσυνδεσεων το post!!!!----

παιρνω τηλ πριν λιγο και το σηκωνει μια σουσουραδα , ονομα δεν θυμαμαι anyway....

και τι μου λεει , υστερα απο συζητηση, αμα ειχαμε προβλημα εμεις δεν θα περιμενατε μονο 4 λεπτα...

και της λεω ξερεις ειναι 2 παρα εικοσι το βραδυ χαχαχαχαχαααααααα

ακομα γελαω.....

επισης μπορω να πω οτι ηταν αναγωγη και το παιζε και ξυπνια, μου λεει θα σας κατεβασουμε στα 10,

συγχρονιζετε τωρα στα 11 , σιγα την διαφορα!!! χαχαχαχα

επισης κορυφαια ερωτηση που μου εκανε...αν εχει η πριζα στον τοιχο το σηματακι του ΟΤΕ! (αμα ειχε θα εφταιγε δυο φορες ο ΟΤΕ ) χαχαχαχααααααααα ΕΛΕΟΣ , ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ...

αμα τους λειπει το κρεβατι ειναι αλλο πραμα!!!!!!!!χαχαχααααααα

αμα συνεχισει κι αυριο βλεπουμε....

7 αποσυνδεσεις μεχρι να γραψω το ποστ χαχαααααααα

 

 

Οταν δεν ξερουμε ρωταμε πρωτα και μετα κοροιδευουμε και δεν ειναι καθολου αστειο αυτο για τα πριζακια οτε διοτι αμα δεις πριζακια οτε θα καταλαβεις την διαφορα με τα κανονικα και ο οτε ειχε λογω που στις γραμες εβαζε δικα του πριζακια.

το ιδιο ισχυει και για αντικεραυνικα πριζακια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχω 24αρα ~ 2 χρονια και δεν παιζει κανενα προβλημα με 3 παροχους, αυτα που με ρωταγε ειναι οι κλασικες πιπες που τους δινουν στον οδηγο τους, οταν εχεις ~55 αποσυνδεσεις σε 4 ωρες λες ξαφνικα να φταιει η πριζα??? νταξει μην τρελαθουμε...και στο κατω κατω αυτο που με εκνευρισε ηταν η συμπεριφορα της και το αιωνιο φταιει ο ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι οτι θα φτεεει μονο η πριζα αλλα κατι παρομοιο με αυτο που λες ειχα δει μια φορα και τελικα ξερεις τι ηταν?ειχε ποτισει ολη η πριζα με υγρασια απο πισω και βραχυκυκλωνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τί να λέμε τώρα. Η απάτη πάει σύννεφο από forthnet!

 

Από καλύτερη εταιρεία έγινε κατάντια εντελώς μιλάμε!

 

Η πιο ακριβή από όλους, με τις λιγότερες υπηρεσίες πλέον, και αυτές πετσοκομμένες!!!!!

 

Ντροπή τους...

 

Υ.Σ. Μένω Π.Φάληρο Dslam Καλαμακίου και τα πάντα σέρνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

02/25/2009 11:23:34 PPPoE1 stop PPP

02/25/2009 11:23:34 ADSL Media Down !

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2133->> 74.125.242.88, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2050->> 76.13.220.11, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2038->> 80.245.171.70, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2035->> 85.17.53.1, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:05:54 sending ACK to 192.168.2.2

γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο ακριβως? ειναι μεσα απο το ρουτερ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
υπομονη οπως ολοικατα τα αλλα η γραμμη σου πεταει.

 

sorry για το σπάσιμο ρε Αλέχανδρε αλλά πόση πια υπομονή? το πρόβλημα με τα pings υπάρχει από τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο και την άλλη βδομάδα μπαίνουμε Μάρτιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με firefox k me ie που δοκιμασα παλι τα ιδια κανει.αργει κ στα 2 να ανοιξει τι σελιδα του ρουτερ αλλα αμα κανω πινκ μου λεει 1 μσ.κ αυτο συμβαινει οταν κατεβαζω απο τορρεντ με 950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι οτι θα φτεεει μονο η πριζα αλλα κατι παρομοιο με αυτο που λες ειχα δει μια φορα και τελικα ξερεις τι ηταν?ειχε ποτισει ολη η πριζα με υγρασια απο πισω και βραχυκυκλωνε.

 

μιας που λετε για μπριζες,για να σταματησουμε την λειτουργια της απλα αποσυνδεουμε τα καλωδιακια?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μαλλον πρεπει να το παρουμε αποφαση!!!!Οτι πληρωνουμε αυτο και περνουμε!!!!!!Εγω νομιζα οτι με 25 ευρα θα ειχα γρηγορο internet........που πας ρε Καραμητρο!!!!!!Σημερα μετα απο 2 βδομαδες με 55-110 ping(τελειο για forthnet) αναλογα και το server φυσικα ηρθε και εκατσε το γνωστο 160(μικροτερο......ελεος)!!!!!Για lag δεν μιλαω εκει τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα!!!!!

Το οτι εχει μαμηθει να βρεχει στο Ηρακλειο ελπιζω να μην ειναι και η αιτια που απ το χειροτερο φτασαμε στο κακιστο!!!!!!

Ποτε θα κανει ξαστερια??????!!!!!!!!!:lol::lol::lol::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...