Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Αν η 8αρα είναι σε χαμηλότερη τιμή από αυτή της 24άρας Forthnet, με δωρεάν κλίσεις και αναγνώριση κλίσεων, έφυγα χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

Δλδ η τιμη στην 8αρα του ΟΤΕ θα πεσει???Γιατι με βλεπω και εμενα να την κανω με ελαφρα πηδηματακια.....;)

 

δεν θα υπάρχει 8αρα, μόνο 2mbit και έως 24mbit...

 

Μενω αθηνα νοτεια προαστεια και τις τελευταιες μερες παω πολυ καλα απο θεματα πινγκ..

 

διακοπές, nuff said...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αθηνα-Θεσσαλονικη τα πραγματα ισως ειναι λιγο καλυτερα αλλα ειδικα Κρητη ειχαμε-εχουμε και οπως βλεπω θα εχουμε προβληματα........

 

Eλεος.

Και καπου ειδα οτι η forthnet βραβευτηκε για τις υποδομες της στο ηρακλειο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Eλεος.

Και καπου ειδα οτι η forthnet βραβευτηκε για τις υποδομες της στο ηρακλειο :-D

 

nope...

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=288734

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω και εγω........ελεος!!!!!!!

Παλαιοτερα που ειχα μιλησει με τους τεχνικους της εδω στο νησι, μου ειχαν εξηγησει και δειξει στο pc μεσω ενος προγραμματος που εχουν και βλεπουν την κινηση σε εναν χαρτη με ολη την Ελλαδα οτι το προβλημα εδω ξεκινα επειδη μπουκωνει το ολο συστημα λογο των πολων συνδρομητων και γινεται εντονοτερο τις ωρες αιχμης, μαλιστα εκεινη την στιγμη η γραμμη που συνδεοταν με το Ηρακλειο ειχε κοκκινο χρωμα (μπουκομενη).....Τι να λεμε τωρα και οι ιδιοι το γνωριζουν αλλα οι τεχνικοι τι μπορουν να κανουν αφου δεν ειναι στο χερι τους........

Το θεμα δεν ειναι ομως αυτο........περισσοτερο με καιει το lag των τελευταιων 2 μηνων που δεν λεει να σταματησει!!!!!!

Οκ το ping το εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει αλλα το lag δεν γινεται να το διορθωσουν?

 

Να και ενα παραδειγμα για να καταλαβετε.......

Αυτος ειναι ο server των codwarsgr με ip Address 83.174.133.222:28960

Σ' αυτον εχω τωρα 200 ping και στις καλυτερες περιπτωσεις 160, Ενας με συνδεση στον ΟΤΕ εχει 30-40 και στην χειροτερη περιπτωση 50........ Τι να λεμε τωρα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο λεω και εγω........ελεος!!!!!!!

Παλαιοτερα που ειχα μιλησει με τους τεχνικους της εδω στο νησι, μου ειχαν εξηγησει και δειξει στο pc μεσω ενος προγραμματος που εχουν και βλεπουν την κινηση σε εναν χαρτη με ολη την Ελλαδα οτι το προβλημα εδω ξεκινα επειδη μπουκωνει το ολο συστημα λογο των πολων συνδρομητων και γινεται εντονοτερο τις ωρες αιχμης, μαλιστα εκεινη την στιγμη η γραμμη που συνδεοταν με το Ηρακλειο ειχε κοκκινο χρωμα (μπουκομενη).....Τι να λεμε τωρα και οι ιδιοι το γνωριζουν αλλα οι τεχνικοι τι μπορουν να κανουν αφου δεν ειναι στο χερι τους........

Το θεμα δεν ειναι ομως αυτο........περισσοτερο με καιει το lag των τελευταιων 2 μηνων που δεν λεει να σταματησει!!!!!!

Οκ το ping το εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει αλλα το lag δεν γινεται να το διορθωσουν?

 

Να και ενα παραδειγμα για να καταλαβετε.......

Αυτος ειναι ο server των codwarsgr με ip Address 83.174.133.222:28960

Σ' αυτον εχω τωρα 200 ping και στις καλυτερες περιπτωσεις 160, Ενας με συνδεση στον ΟΤΕ εχει 30-40 και στην χειροτερη περιπτωση 50........ Τι να λεμε τωρα!!!!!

 

 

Πετυχες και εσυ server...

Aυτος ο server μπορει να ειναι 100 mbps αλλα ειναι απο την hol...

Oπως ξερουμε hol kai forthnet δεν κανουν peer to peer (διορθωστε με αν κανω λαθος)επομενως εμεις που εχουμε forthnet εχουμε και υψηλο ping σε αυτον τον server!

ειδικα αμα εισαι απο αθηνα κaι εχεις και hol παιζει να εχεις και 10 ping,ειναι απο τους καλυτερους servers χωρις lag αλλα οχι για οσους εχουν forthnet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια φιλε μου σε αυτον το server εχει προβλημα στους αλλους γιατι συμβαινει το ιδιο?????

Κοιτα εχω περασμενους στο cod4 αρκετους server και επειδη παιζω και με αλλα παιδια η συγκρηση θελοντας και μη γινεται..........εγω 100 ping αυτοι 40, εγω lag αυτοι οχι......

Να δες και αυτον τον server 91.198.152.95:29960, εχω 140 ping με φουλ lag και επειδη ψαχνω και το ρουτερ να'σαι σιγουρος οτι και restart κανω και πορτες εχω ανοιξει αλλα δεν υπαρχει φως.........

Μου φενεται θα πηγαινω στα gnet.......:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η forthnet έχει ΚΑΛΑ pings μόνο με servers που hostάρονται από Forthnet, τέλος...για τους υπόλοιπους απλά GTPK

 

Φιλε ThReSh, το εχεις γραψει αρκετες φορες και το εχουμε παρει ειδηση.......οκ ασε το ping με το lag δεν υπαρχει λυση?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lag είναι το αποτέλεσμα του υψηλού ping :o

 

Ισως και να εχεις δικιο......αλλα μεσα απο το game μπορεις να βαλεις λαγκομετρο με το οποιο βλεπεις το lag του server αλλα και το δικο σου......ε πρωτη φορα τοσο πολυ.....

Με κιτρινη γραμμη σου δειχνει την γραμμη σου και πανω σε αυτην οταν λαγκαρεις σου πεταει κοκκινες καθετες γραμμες.....Περισσοτερο φενεται το κοκκινο παρα το κιτρινο.........Απλα το περιεργο ειναι οτι ενω ειχα παnτα ping, δεν ειχα ποτε τετοιο lag....(καθε 2-3 δευτερολεπτα κοκκινη γραμμη η οποια μπορει να κρατησει και 1 -2 δευτερολεπτα......καταλαβαινεις πως θα ειναι η εικονα που θα εχεις μπροστα σου.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά!Η Forthnet εχει μπουκώσει και δεν μπορεις να κανεις stream ούτε ενα video 480p στο youtube σε ωρες αιχμής.

Αυριο ερχονται από τον ΟΤΕ να με συνδέσουν στο double play τους!

Ουστ Forthnet!!!:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα Χριστό από το post :o

 

Λοιπον, ολη η φαγομαρα μου ειναι γιατι εχω υψηλο ping στους server του cod4.

Στο συγκεκριμενο παιχνιδι εχεις την δυνατοτητα μεσα απο εντολες να προσθαισεις

στο multiplayer lagομετρο που σου δειχνει τοσο το lag της γραμμης σου οσο και το lag

του server.....................(μεσα στο game)!

Με λιγα λογια θελω να σου πω οτι ενω παντα ειχα ping ποτε δεν ειχα τετοιο lag

και αυτο φενεται οχι μονο στην εικονα του παιχνιδιου που εχω μπροστα μου αλλα

και απο το lagομετρο που σου δειχνει το τι συμβαινει.......

Αρα τουλαχιστον στο συγκεκριμενο παιχνιδι οτι εχει να κανει με lag δεν παιζει

ρολο μονο το ping.................:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...