Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να βγάλεις αυτό το συμπέρασμα θα πρέπει να χεις κάνει ping στον server όπου συνδέεσαι. Πόσα ms σου επέστρεψε;

 

Στον συγκεκριμενο(91.198.152.95:29960) παιζει 100 με 140.........αλλα το ξαναλεω.....

και αλλες φορες ειχα το ιδιο ping αλλα πρωτη φορα τοσο lag......

Παιδια soz κιολας αλλα δεν το συνεχιζω γιατι γινομαι κουραστικος ασε που δεν βγαζουμε ακρη.......

Τελικα forthnet=ΓΤΠΚ:shifty::shifty::shifty::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ισως και να εχεις δικιο......αλλα μεσα απο το game μπορεις να βαλεις λαγκομετρο με το οποιο βλεπεις το lag του server αλλα και το δικο σου......ε πρωτη φορα τοσο πολυ.....

Με κιτρινη γραμμη σου δειχνει την γραμμη σου και πανω σε αυτην οταν λαγκαρεις σου πεταει κοκκινες καθετες γραμμες.....Περισσοτερο φενεται το κοκκινο παρα το κιτρινο.........Απλα το περιεργο ειναι οτι ενω ειχα παnτα ping, δεν ειχα ποτε τετοιο lag....(καθε 2-3 δευτερολεπτα κοκκινη γραμμη η οποια μπορει να κρατησει και 1 -2 δευτερολεπτα......καταλαβαινεις πως θα ειναι η εικονα που θα εχεις μπροστα σου.....)

 

Επειδη πιστευω οτι καταλαβα μερικα αποσα ειπες να σου εξηγησω καποια πραγματα(χρησιμοποιω lagometer στο cod2)

Λοιπον οι κοκκινες γραμμες ειναι τα packet loss και εγω εχω αλλα αμα γινετε συνεχεια ειναι φυσικο να παγωνει η εικονα και να σε βγαζει λιγο πιο μπροστα(λογικα αυτο θα γινετε)

Επισης η κιτρινη γραμμη δεν ξερω αν πρεπει να ειναι κιτρινη,στο cod2 ειναι πρασινη.

Αν ειναι κιτρινη ενω θα επρεπε να ειναι πρασινη εχεις σοβαρο προβλημα και στην θεση σου δεν θα επεζα γιατι θα εκνευριζομουν τσαμπα!

Ποιο παιχνιδι παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον μπηκα τωρα....... και ενω ειχα το γνωστο 100 ping δεν ειχα καθολου lag(packet loss, εμεις το λεμε lag) και φυσικα ο server ηταν γεματος!!!Αρα?

 

 

Οσο για την γραμμη ναι φιλε μου πρασινη ειναι(λαθος δικο μου)!

Επισης, ενα παλικαρι που μενει απεναντι απο μενα και συνηθως παιζουμε στους ιδιους

server (pcw) εχει και εκεινος το ιδιο προβλημα.....Δεν νομιζω να ειναι τυχαιο!

Επεξ/σία από nikolas8141
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τότε όταν θα έχουμε lag μέσα στο παιχνίδι αντί να γράφουμε laaaaaaaag (συνοδευόμενο από παναγίες) θα γράφουμε "έχουμε packet loss σας παρακαλώ κάνετε κάτι!" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξει ρε παιδια μην φωναζετε..:P

Θα μου πει καποιος γιατι συμβαινει αυτο?Πια ειναι η αιτια που ενα μηνα τωρα εχει μαμηθει το συμπαν με το pl:p!!!!!!!!(και μην μου πειτε οτι δεν φταει η forthnet)!

 

Επισης μπηκα τωρα για να δω......Ενω το πρωι ηταν ολα καλα τωρα και παλι η κατασταση ειναι χαλια...με λιγο ανεβασμενα τα ping!!!!!!Αν ειναι να παιζω το game απο τις 4 το πρωι μεχρι και τις 9 να την βρασω την forthnet.....

Τελος θα'θελα να ρωτησω τον φιλο με το cod2 να μου εξηγησει στο lagometer τι ειναι η πρωτη γραμμη (μπλε) και οταν πεταει κιτρινο τι σημαινει

γιατι δεν παιζει να μην εχω lag εκτος και αν ολοι ειμαστε παραπληροφορημενοι.....:P

Επεξ/σία από nikolas8141
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος θα'θελα να ρωτησω τον φιλο με το cod2 να μου εξηγησει στο lagometer τι ειναι η πρωτη γραμμη (μπλε) και οταν πεταει κιτρινο τι σημαινει

γιατι δεν παιζει να μην εχω lag εκτος και αν ολοι ειμαστε παραπληροφορημενοι.....:P

 

από ξένο forum:

 

"With this enabled while you are playing on-line you will see 2 bouncing lines. The first line displays the conjunction between your graphics card updating the frames in sync with the gameworld updates recieved from the server. Idealy, this should be a straight blue line. If it has bouncing yellow spikes then your display will stutter and be more difficult to view.

 

The second line shows if packets are being recieved from the server. This should be green. If it is yellow or red, try increasing your rate or try lowering your snaps. If this does not help, you may be on a bad server so try another. The height of the line is dependent on your current ping."

πλάκα με κάνεις με τα greeklish?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εδώ Καλλιθέα τα πράγματα είναι τραγικά. Κάπου διάβασα οτι θα κάνανε αναβαθμισεις στο δίκτυο το Σάββατο, αλλά από εκείνη την ημέρα ζήτημα είναι να έχω μείνει συνδεδεμένος για πάνω από τεσσερις ώρες.. Κρατάει και στο απότομο κρεμμαει...

 

Εχουν βγάλει καμμιά ανακοίνωση για το τι γίνεται?

 

η κατάσταση δεν αντεχεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...