Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγη ώρα άνοιξα το X-Fire,και μόλις είδα τα ping (ευτυχώς όχι σε όλους αλλά σε αρκετούς servers) κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό και στα δυό κεφάλια!

Πρώτη φορά βλέπω ping 650-660.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μιας που λετε για μπριζες,για να σταματησουμε την λειτουργια της απλα αποσυνδεουμε τα καλωδιακια?????

 

ναι και τα μονωνεις να μην ακουμπησουν μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

02/25/2009 11:23:34 PPPoE1 stop PPP

02/25/2009 11:23:34 ADSL Media Down !

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2133->> 74.125.242.88, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2050->> 76.13.220.11, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2038->> 80.245.171.70, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:14:44 **TCP FIN Scan** 192.168.2.2, 2035->> 85.17.53.1, 80 (from PPPoE1 Outbound)

02/25/2009 11:05:54 sending ACK to 192.168.2.2

γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο ακριβως? ειναι μεσα απο το ρουτερ....

μην αγχωνεσαι για τετοια.πολλες φορες διαφορα τετοια μπορει να ειναι και απο pc που απλα ειναι πιτα σε ιους και βαρανε οπου βρουνε και καποιες αλλες φορες μπορει να ειναι και απο p2p προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 10 μέρες έγω πρόβλημα με την σύνδεση μου, είμαι θεσσαλονίκη, περιοχή Ανω Πόλη. Εχει ακούσει παρατηρήσει κανείς απο την περιοχή αυτή το ίδιο?

 

Γα....τα φίλε μου. Εδώ και 10 μέρες ,το μεσημέρι εχω συνδεση στα 11Mbps και το βράδυ κατω απο 1 Mbps. Σημερα δε, κανει ping στα ...999 και συνδεση έχω 100Kbps. Τους πηρα μόλις τηλέφωνο (οχι φταιει το σαυρματο router και τετοια),

Κρατησαν το κινητο μου για να με παρει ο "ειδικός" τηλεφωνο- ο ιδιος μαλλον ειναι διακοσμητικός στην τεχνικη υποστηριξη-

Η περιοχή μου ειναι Συκιες -κοντα σου δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται με την Forthnet?

Μπήκα πολύ πρόσφατα στο δίκτυο της, αλλά κάνει συνέχεια διακοπές!

Συμβαίνει σε όλους σας αυτό? Και τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό λέμε οτι σέρνεται και μπήκες FORTHNET??

Τι να πω.... Αν είσαι Ηράκλειο πάντως με τις υγείες σου.

Τέτιο χάλι ούτε PSTN

 

Καλά εδω έχουν πρόβλημα οτι είναι πίτα ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕΣΑ????

ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ!!!!??????

 

Η Αίτηση στη CYTA έγινε εδώ και 3 μέρες και μετράω τις μέρες για την ενεργοποίηση, και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ..ΑΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι γίνεται βραχυκύκλωμα, μου είπαν να βγάλω λίγο τις μπαταρίες για να δούν αν εξακολουθεί το πρόβλημα, έβγαλα και το τηλέφωνο από τον πρίζα μόνο τότε είπε ότι δεν γίνεται βραχυκύκλωμα.

Η κυρία στο τηλέφωνο λέει ότι συνήθως τα ασύρματα τηλέφωνα δεν δημιουργούν πρόβλημα, ισχύει αυτό ή το λένε για να δικαιολογήσουν τα δικά τους λάθη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παλι μετα απο πολλα e-mails που τους έστειλα μου απάντησε μια κυρία σε 2 γραμμές οτι κάνουν αναβάθμυση στην περιοχή μου.

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην περιοχή σας βρίσκεται σε εξέλιξη η αναβάθμιση των υποδομών δικτύου για τη βελτίωση ταχυτήτων broadband πρόσβασης. Η Forthnet, πιστή στις αρχές της, καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για να απολαμβάνετε τη βέλτιστη ποιότητα στην υπηρεσία σας.

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στις υπηρεσίες Forthnet."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται με την Forthnet?

Μπήκα πολύ πρόσφατα στο δίκτυο της, αλλά κάνει συνέχεια διακοπές!

Συμβαίνει σε όλους σας αυτό? Και τι μπορώ να κάνω?

katarxhn ποσο κλειδωνεις β.χαρακτηριστικα γραμμης 3.αν εχεις βαλει φιλτρακια παντου και αλλα τοσα.αν χανεις ppp η και sync.ισως ειναι θεμα χαλκου και χριαζεται να σου ριξουν λιγο ταχυτητα για να παιξει πιο σταθερα με μεγαλυτερο margin.φιλτρο σε συναγερμο?

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι γίνεται βραχυκύκλωμα, μου είπαν να βγάλω λίγο τις μπαταρίες για να δούν αν εξακολουθεί το πρόβλημα, έβγαλα και το τηλέφωνο από τον πρίζα μόνο τότε είπε ότι δεν γίνεται βραχυκύκλωμα.

Η κυρία στο τηλέφωνο λέει ότι συνήθως τα ασύρματα τηλέφωνα δεν δημιουργούν πρόβλημα, ισχύει αυτό ή το λένε για να δικαιολογήσουν τα δικά τους λάθη?

 

οι περισοτερες σταθερες βγαζουν ενα μικρο βραχυκυκλωμα που δεν ειναι ομως κατι το σημαντικο.γενικως τα ασυρματα ειναι πολυ καλυτερα.το γιατι ειναι αλλο κεφαλαιο για να σε μπλεξω με περισσοτερες λεπτομερειες.δεν σημαινει οτι κατεβαζεις αργα επειδη εχεις βραχυκυκλωμα ουτε οτι το βραχυκυκλωμα ευθυνεται παντα για ολα.απλα τα ασυρματα ειναι οτι καλυτερο.εκτος αν ειχες καμια τελειως χαλια συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,και εγώ συνδρομητής της forthnet εδώ και αρκετό καιρό αυτα τα χάλια που έχει αυτές τις μέρες δεν τα έχω ξανά δει,π.χ. κατεβάζω με uTorrent και το upload είναι ανύπαρκτο μια δεν δίνει καθόλου μια πάει 20kB/s πάντως όσο το έχω θέσει δεν πάει με τίποτα,επίσης σέρνεται και στο download και κολάει και κάποια video στο YouTube,αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,και εγώ συνδρομητής της forthnet εδώ και αρκετό καιρό αυτα τα χάλια που έχει αυτές τις μέρες δεν τα έχω ξανά δει,π.χ. κατεβάζω με uTorrent και το upload είναι ανύπαρκτο μια δεν δίνει καθόλου μια πάει 20kB/s πάντως όσο το έχω θέσει δεν πάει με τίποτα,επίσης σέρνεται και στο download και κολάει και κάποια video στο YouTube,αυτά...

 

Δεν ξερω γιατι αλλα το μονο που δουλευει σωστα σε εμενα ειναι το upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που κάνουν θα καταφέρουν να ξανακάνουν μονοπώλιο τον ΟΤΕ.Εκτός από Θεσσαλονίκη που ξέρω σίγουρα,το helpdesk της forthnet αργεί 30+ λεπτά να σηκώσει τηλέφωνο και σε άλλες περιοχές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα το μονο που δουλευει σωστα σε εμενα ειναι το upload.

 

moy φαινεται παραξενο να εχει καποιος προβλημα στο Upload.και εγω ασταματητα seedaro me 100-110 kbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...