Προς το περιεχόμενο

Mεταφορά game στo δεύτερo monitor


madtracker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετώ το αγαπητό forum..Έχω ένα prob εδώ k πολύ καιρό,οποιο με βοηθήσει θα τον παραδεχτώ..έχω 2 monitors και θέλω να μεταφέρω το game που παίζω στο 2o monitor, στο άλλο κανονικά ότι τρέχει απο το λειτουργικό! Λειτουργικό vista ultimate + catalyst :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ το αγαπητό forum..Έχω ένα prob εδώ k πολύ καιρό,οποιο με βοηθήσει θα τον παραδεχτώ..έχω 2 monitors και θέλω να μεταφέρω το game που παίζω στο 2o monitor, στο άλλο κανονικά ότι τρέχει απο το λειτουργικό! Λειτουργικό vista ultimate + catalyst :mrgreen:

 

Τρεξε το παιχνιδι σε window mode,βαλτου την αναλυση της δευτερης οθονης και συρτο οπου θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να παίζει στην μία οθόνη το παιχνίδι και στην άλλη οθόνη να κάνεις δουλεια στα Windows;Αυτό δεν γίνετε.Ή κάνει mirror την εικόνα στην 2η οθόνη ή απλά διαλέγεις μία απο τις 2 σαν κύρια οθόνη.Στο λέω γιατί το έιχα προσπαθήσει κι εγώ,πήγα ρώτησα και μου είπαν ότι δεν γίνεται.Σε ΑΤΙ αναφέρομαι κι εγώ,δεν ξέρω αν στις NVDIA γίνεται αν και δεν νομίζω ότι θα έχουν διαφορά σ'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δοκίμαζες το ATI Ηydravision; έχω την εντύπωση ότι κάτι μπορεί να κάνει...

 

και από εκεί πρέπει να γίνεται,έχω ψαξει αλλα δεν το χω καταφέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω μέσο windows mode μου ακούγεται λογικό. Τι γίνεται όμως με τα παιχνίδια που δε δίνουν? Υπάρχει κάποιο πρόγρ που να κάνει αυτή τη δουλειά? Ή κάποιος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω μέσο windows mode μου ακούγεται λογικό. Τι γίνεται όμως με τα παιχνίδια που δε δίνουν? Υπάρχει κάποιο πρόγρ που να κάνει αυτή τη δουλειά? Ή κάποιος τρόπος?

 

Ναι υπαρχει ενα που αναγκαζει καθε παιχνιδι να τρεξει σε windowed mode.Το ειχα χρησιμοποιησει καποτε.Αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.Για ψαξε στον google μηπως το βρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ που επανέρχομαι στο Hydravision. Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πολύ, ήλπιζα και εγώ ότι κάποιος φίλος θα ήξερε κάτι παραπάνω αλλά...

 

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου, μπορούσες να "αναγκάσεις", με τη δημιουργία κάποιου προφίλ, μια εφαρμογή να ξεκινήσει σε άλλη οθόνη/desktop...

 

Δεν ξέρω εάν έφτασες μέχρι εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι κάνει αυτό που θες.

 

http://ati.amd.com/products/hydravision/index.html

Δες το demo...και κατέβασέ το.

http://www2.ati.com/drivers/Hydravision-3-25-0006.exe

 

κανένας που να το έχει κάνει,να μας δώσει details:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...