Προς το περιεχόμενο

Καταργείται η ανωνυμία στα καρτοκινητά


tectonator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάπου εδώ βέβαια ετσι πληροφοριακά...αξίζει να σου θυμίσω ενα περιστατικό που είχε συμβεί στην Γερμανία αν θυμάμαι καλά,

τότε με τα γεγονότα του μπιν λαντεν.

 

 

laden σημαίνει φορτώνω και είναι κοινό ρήμα...φαντάζεστε τι έγινε τι πρώτη μέρα που ενεργοποίησαν το όνομα αυτό στις hot lists των μυστικών υπηρεσίων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες οτι βαζουν καμερες και στα σπιτια. Εσενα που σε πειραζει η καταπατηση των δικαιωματων σου εχεις την επιλογη να μην αγορασεις σπιτι. Δεν σου εβαλαν το πιστολι στο κροταφο για να αγορασεις ενα. Επισης αν αποφασισουν να βαλουν και τσιπακια πανω στις ταυτοτητες για να ξερουν που εισαι, εσυ θα εχεις την επιλογη να μην βγαλεις ταυτοτητα. Με αυτην την λογικη εχεις δικιο φιλε. Δεν το ειχαμε σκεφτει ετσι. :P

 

Ακυρα και τα δυο παραδειγματα. Το σπιτι εχει θεσπισμενο με νομο ασυλο, και δεν γινεται να περστουν καμερες με τον τροπο που το σκεφτεσαι, αλλα και να γινει πρεπει να καταργηθει ενας νομος. Στα κινητα δεν καταργειται καποιος νομος προασπισης δικαιωματων, απλα ετυχε να μην ζητανε μεχρι σημερα στοιχεια.

Το ιδιο με τις ταυτοτητες. Δεν ειναι στο χερι σου να πεις απλα "δεν βγαζω ταυτοτητα", εισαι μελος μιας κοινωνιας που ειναι υποχρεωτικη η ταυτοτητα, αν δεν θελεις, πας σε αλλη χωρα-κοινωνια. Κινητο ομως, δεν σε υποχρεωνει κανεις να εχεις.

 

σορρυ τώρα αλλά εσύ αρνείσαι την ίδια την είδηση!

πάμε από την αρχή λοιπόν μήπως κάτι δεν κατάλαβα καλά..

 

Συγνωμμη που απανταω εδω μιας και εχεις μια προσωπικη κουβεντα με τον Lomar, αλλα πιστευω θελει μια μικρη διευκρινηση η ολη υποθεση.

Κανεις δεν ειπε οτι δεν καταλαβαμε την ειδηση, και πιστευω κανεις δεν ειναι τοσο χαζος να μην καταλαβει οτι το timing της επερχομενης αλλαγης ειναι τελειως λαθος, οπως λαθος ειναι και οι δικαιολογιες.

Απλα λογω αυτης της ειδησης πηραμε αφορμη πιστευω να εξετασουμε τα υπερ και τα κατα μιας τετοιας αλλαγης, και να δουμε, σε τι ωφεληθηκαμε τοσα χρονια, οπως και τι ειναι αυτο που θα χασουμε απο εδω και περα.

 

Πάντως, ήθελα να ήξερα αυτοί που λένε οτι δεν τρέχει τίποτα με αυτό το μέτρο, πως θα τους φαινόταν αν παράλληλα έπρεπε σε κάθε ποστ τους σε κάθε forum, αντί να έχουν ότι υπογραφή γουστάρουν, να αναφέρονται τα αληθινά στοιχεία τους, όπως ονομα, επίθετο, ΑΦΜ, δνση κατοικίας κτλ, έτσι για να ξέρουμε απλά με ποιόν μιλάμε.

 

Τελικά, έχει πέσει τόση πλύση εγκεφάλου, που έχουμε φτάσει στο σημείο μόνοι μας να αυτοπεριοριζόμαστε....

 

Προσωπικα δεν θα με πειραζε η αναφορα αληθινων στοιχειων (ηδη απο το 2000 το nick μου ειναι και το επωνυμο μου), διοτι εχω μαθει στη ζωη μου να μιλαω προσωπο με προσωπο στον συνομιλητη μου, και πλεον ακομη και μεσα απο το ιντερνετ ετσι νιωθω. Τωρα αν καποιοι αλλοι νιωθουν οτι για να καταφερουν μια συζητηση πρεπει να κρυφτουν πισω απο ενα ψευδωνυμο, ωστε οταν σφιξουν τα πραγματα να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια...(ποιος κυριε; εγω δεν ξερω κανενα ινσομνια), τι να πω, ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του.

 

Δεν κατάλαβα καθόλου πως είναι το ίδιο. Εννοείς ότι όσοι υποστηρίζουν την ανωνυμία είναι εγκληματίες, τουλάχιστον εν δυνάμει?

 

 

 

Μου αρέσει που κάθεστε και επί πολλές σελίδες λέτε υπέρ ή κατά.

Ειλικρινά, είχα μια εντύπωση οτι κανείς δεν θέλει τον big brother πέρα της άρχουσας τάξης.

Οπότε είτε είστε πολλοί πλούσιοι εδώ μέσα (συζητώ εαν πλούτος ισοδυναμεί με upper class, anytime), είτε έκανα λάθος, είτε ο τρόμος που σας έχουν εμφυσήσει είναι το κυρίαρχο στοιχείο του τρόπου σκέψης σας.

 

http://www.ufailed.com

 

Big brother εχεις ηδη, οταν μπορει καποιος να σου παρακολουθησει την ιδια τη συνομιλια, και πολυ ανετα, ειτε μεσω τριγωνομετρησης, ειτε μεσω αυτων που θα παρεις, που καποιος απο ολους δεν θα εχει καρτοκινητο, αρα θα εχει αμεσα στοιχεια. Δεν ειναι η δηλωση του ονοματεπωνυμου ο big brother, αλλα η ιδια η συνομιλια, η οποια υποκλεπτεται ανα πασα στιγμη, και χωρις να σε ενημερωσει κανενας.

Αντι να κοπτεστε να μπει καποιου ειδους κρυπτογραφηση στην ιδια τη συνομιλια, και στα ιδια τα μηνυματα, κοπτεστε αν θα μαθευτει τι ονομα σας.

 

φιλε lomar με παρεξήγησες...

 

σαφώς και δεν είπε κανείς να μην λες τι γνώμη σου! ούτε και σου τη λέω για πλάκα όπως το θέτεις...

 

από την άλλη (που είναι και το πρόβλημα μου..)αν δεν αντιλαμβάνεσαι σωστά την είδηση η τέλος πάντων κάτι σου διαφεύγει,

δεν πρέπει να διευκρινισθεί ώστε να μην περνάνε εσφαλμένες εντυπώσεις;

 

και όπως και εσύ ζητάς μια λογική απάντηση...έτσι και εγώ έκανα μια λογική ανάλυση (πιστεύω) και ζητάω το ίδιο!

(αναφέρομαι στο προηγούμενό ποστ #139 της είδησης ...)

 

κάπου εδώ βέβαια ετσι πληροφοριακά...αξίζει να σου θυμίσω ενα περιστατικό που είχε συμβεί στην Γερμανία αν θυμάμαι καλά,

τότε με τα γεγονότα του μπιν λαντεν.

 

είχε στείλει λοιπόν ένα μήνυμα (απο κινητό) κάποιος απλός πολίτης σε ένα φίλο του κάνοντας πλάκα επί του θέματος

(προφανώς όχι πολύ σαφή πλάκα...)

 

την άλλη μέρα τον μπαγλάρωσαν οι αρχές και τον ρωτούσαν το πως και το γιατί,

ενώ κανείς φυσικά δεν είχε πάρει κάτι στα σοβαρά για να βγει παρά έξω!

υπονοώντας προφανώς πως κάτι έπαιζε με το φιλτράρισμα των μηνυμάτων...

 

δεν ξερω ποσο χαζο η άσχετο σου φαίνεται!

εμένα όλα αυτά μου ακούγονται τραγικά πάντως.

 

Οπως εγραψα και πιο πανω, και με βαση το παραδειγμα σου, το προβλημα λοιπον δεν ηταν το ονομα, αλλα το οτι εγινε χωρις εγκριση, υποκλοπη ενος μηνυματος. Απο κει και περα, αν θεωρηθει κατι σοβαρο στοιχειο, θα κινηθουν γη και ουρανος, και σε 1-2 μερες ο κατοχος θα εχει βρεθει.

 

 

Η ολη βεβαια κουβεντα μας γινεται διοτι με βοηθεια της ανωνυμιας των κινητων, απεδρασε ενας κακοποιος, ο οποιος στην κοινη γνωμη τεινει να περασει ως ηρωας, ως ρομπεν των τραπεζων, και βοηθος των φτωχων και κατατρεγμενων, κλπ κλπ κλπ. Αν στη θεση του την κοπαναγε καποιος απο την επταετια (αν ηταν πιο νεος η ζωντανος, παραδειγμα φερνω), η καποιος βιαστης--παιδεραστης-δολοφονος, θα ηταν καλη τοτε η ανωνυμια των κινητων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laden σημαίνει φορτώνω και είναι κοινό ρήμα...φαντάζεστε τι έγινε τι πρώτη μέρα που ενεργοποίησαν το όνομα αυτό στις hot lists των μυστικών υπηρεσίων....

 

εσυ το αναζητας ετσι...

 

"λαντεν"

 

και εγω το αναζητω ετσι...

 

"μπιν λαντεν"

 

(ελπιζω να ξερεις τη διαφορα)

 

ενταξυ προγραμματιστες δεν ειμαστε, αλλα μια απλη αναζητηση εστω

και στου google φανταζομαι ξερουμε να τη στοιχειοθετουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η ολη βεβαια κουβεντα μας γινεται διοτι με βοηθεια της ανωνυμιας των κινητων, απεδρασε ενας κακοποιος, ο οποιος στην κοινη γνωμη τεινει να περασει ως ηρωας, ως ρομπεν των τραπεζων, και βοηθος των φτωχων και κατατρεγμενων, κλπ κλπ κλπ. Αν στη θεση του την κοπαναγε καποιος απο την επταετια (αν ηταν πιο νεος η ζωντανος, παραδειγμα φερνω), η καποιος βιαστης--παιδεραστης-δολοφονος, θα ηταν καλη τοτε η ανωνυμια των κινητων;

 

Ώστε όλη η κουβέντα γίνεται....''διοτι με βοηθεια της ανωνυμιας των κινητων, απεδρασε ενας κακοποιος'' και πρέπει να σπεύσουμε να προλάβουμε και τους ''βιαστης--παιδεραστης-δολοφονος'';Mην τα λές φωναχτά γιατί θα τρέξουν του σκοτωμού(μην έχουμε και κανένα ατύχημα) από την N.I.S. να σου προτείνουν να εργασθείς ως προιστάμενος των ''αναλυτών''! Και για να σοβαρευτούμε λίγο,αν αυτό κατάλαβες πραγματικά,Δεν Έχεις Καταλάβει Τίποτα!!! Δεν το κατέχεις το θέμα...γράφεις,γράφεις ξαναγράφεις με μοναδικό στόχο να λοξοδρομίσει η κουβέντα,και να σταματήσει η ανταλλαγή απόψεων.Και θέλω να πιστεύω πως αυτό δεν γίνεται ευσυνείδητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώστε όλη η κουβέντα γίνεται....''διοτι με βοηθεια της ανωνυμιας των κινητων, απεδρασε ενας κακοποιος'' και πρέπει να σπεύσουμε να προλάβουμε και τους ''βιαστης--παιδεραστης-δολοφονος'';Mην τα λές φωναχτά γιατί θα τρέξουν του σκοτωμού(μην έχουμε και κανένα ατύχημα) από την N.I.S. να σου προτείνουν να εργασθείς ως προιστάμενος των ''αναλυτών''! Και για να σοβαρευτούμε λίγο,αν αυτό κατάλαβες πραγματικά,Δεν Έχεις Καταλάβει Τίποτα!!! Δεν το κατέχεις το θέμα...γράφεις,γράφεις ξαναγράφεις με μοναδικό στόχο να λοξοδρομίσει η κουβέντα,και να σταματήσει η ανταλλαγή απόψεων.Και θέλω να πιστεύω πως αυτό δεν γίνεται ευσυνείδητα.

 

Εαν η ελληνικη γλωσσα δε σε βοηθαει να καταλαβεις το νοημα καποιων παραγραφων ευχαριστως να στο εξηγουμε μιας και επιμενεις να συμμετεχεις βγαζοντας λαθος συμπερασματα.

Να σου πω λοιπον οτι εννοω για την "ολη κουβεντα που γινεται σε αυτο το θεμα, και οχι στο τι γινεται στην κυβερνηση στο υπ. δικαιοσυνης κλπ κλπ. και στο τι τροπη θα ειχε ΑΥΤΗ η κουβεντα ΑΥΤΟΥ του θεματος, αν ειχε αποδρασει καποιος μη αποδεκτος απο την κοινωνια.

Το καταλαβες τωρα η να στο κανω και με σκιτσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη κουβέντα γίνεται γιατί με αφορμή το γεγονός της απόδρασης οι κυβερνώντες άδραξαν την ευκαιρία χτυπήσουν την ελευθερία όλων εμάς. Και η κουβέντα θα ήταν η ίδια αν είχε αποδράσει κάποιος μη αποδεκτός απλώς θα ήταν περισσότεροι αυτοί που κυριευμένοι από φόβο θα έσπευδαν να υποστηρίξουν αυτό το μέτρο.

Και το link στο ΣΚΑΙ είναι πολύ καλό, ο τύπος που μιλάει τα συνοψίζει όλα πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

 

Παντως πραγματικα ρε φιλε, πρωτη φορα βλεπω ανθρωπο (μαζι με καποιους ελαχιστους ευτυχως εδωμεσα) να προασπιζονται με τοσο σθενος μια αποφαση μιας κυβερνησης (που αποδεδειγμενα ειναι ανικανη παντελως) που ΔΕΝ θα βοηθησει ουσιαστικα σε κατι μιας και αυτο που κανουν τωρα τα καρτοκινητα μπορει να το κανουν τα καρτοτηλεφωνα. Δηλαδη τα ανωνυμα τηλεφωνηματα, τις ανωνυμες απειλες, τις παρενοχλησεις κτλ. Δηλαδη αγωνιζεσαι να περασει ενα καταπιεστικο μετρο. Αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις? Δηλαδη εσυ τι θα κερδισεις απο το μετρο αυτο? Γιατι να αλλαξει αυτο τωρα? Δηλαδη πραγματικα θα με βαλεις να ψαξω να βρω ποιος εισαι και να σε τρελλαινω στις φαρσες και τα τηλεφωνηματα και τις παρενοχλησεις απο καρτοτηλεφωνα, απο τηλεφωνα σε μπαρ, απο VoIP υπηρεσιες μεσω νετκαφε, απο VoIP μεσω δωρεαν hot spot και ενα σωρο αλλες επιλογες που εχουμε!!! Δηλαδη δεν μπορεις να καταλαβεις το αυτονοητο?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

 

Παντως πραγματικα ρε φιλε, πρωτη φορα βλεπω ανθρωπο (μαζι με καποιους ελαχιστους ευτυχως εδωμεσα) να προασπιζονται με τοσο σθενος μια αποφαση μιας κυβερνησης (που αποδεδειγμενα ειναι ανικανη παντελως) που ΔΕΝ θα βοηθησει ουσιαστικα σε κατι μιας και αυτο που κανουν τωρα τα καρτοκινητα μπορει να το κανουν τα καρτοτηλεφωνα. Δηλαδη τα ανωνυμα τηλεφωνηματα, τις ανωνυμες απειλες, τις παρενοχλησεις κτλ. Δηλαδη αγωνιζεσαι να περασει ενα καταπιεστικο μετρο. Αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις? Δηλαδη εσυ τι θα κερδισεις απο το μετρο αυτο? Γιατι να αλλαξει αυτο τωρα? Δηλαδη πραγματικα θα με βαλεις να ψαξω να βρω ποιος εισαι και να σε τρελλαινω στις φαρσες και τα τηλεφωνηματα και τις παρενοχλησεις απο καρτοτηλεφωνα, απο τηλεφωνα σε μπαρ, απο VoIP υπηρεσιες μεσω νετκαφε, απο VoIP μεσω δωρεαν hot spot και ενα σωρο αλλες επιλογες που εχουμε!!! Δηλαδη δεν μπορεις να καταλαβεις το αυτονοητο?!

 

Γινομαι κουραστικος γιατι επαναλαμβανομαι και συνεχιζετε να μην το καταλαβαινετε.

Το οτι το αποφασισε ΤΩΡΑ η κυβερνηση, κι εγω (και οι ελαχιστοι εδω μεσα), το ξερουμε πολυ καλα οτι ειναι τελειως λαθος τακτικη. Απο κει και περα αυτου του ειδους η ανωνυμια, δεν θα ηθελα να υπαρχει, οχι τωρα, αλλα απο τοτε που καθιερωθηκε.

Απο την αλλη βεβαια, για ολους τους υπολοιπους το προβλημα δεν ειναι το μετρο καθαυτο, αλλα το οτι το αποφασισε η κυβερνηση που για τους πιο πολλους ειναι κοκκινο πανι, και οτι και να κανει ειναι κακο (μπορει και να ειναι). Αν ομως αυτο το μετρο το εκαναν οι εταιριες, (οχι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη, αλλα πχ πριν 6 μηνες), γιατι μπορει πχ να εβλεπαν οτι θα ειχαν πιο πολλα κερδη με την επωνυμια (παραδειγμα φερνω ετσι; ), τοτε κανεις δεν θα ασχολοιταν, και θα περναγε στα ψιλα γραμματα σε καποια σελιδα ενδιαφεροντος για τα κινητα.

 

Απο κει και περα, ευχαριστως να σου απαντησω στις ερωτησεις μου, αν μου απαντησεις εσυ τα αντιθετα...

Αγωνιζεσαι να μου αποδειξεις οτι το μετρο ειναι καταπιεστικο, αλλα δεν εχεις (ουτε εσυ ουτε κανενας μεχρι τωρα) πει εστω μια συγκεκριμενη καταπιεση που ολα αυτα τα χρονια, λογω ανωνυμιας την ειχαμε γλυτωσει.

Τι ακριβως θα χασεις απο αυτο το μετρο; Μπορεις να το συγκεκριμενοποιησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινομαι κουραστικος γιατι επαναλαμβανομαι και συνεχιζετε να μην το καταλαβαινετε.

Το οτι το αποφασισε ΤΩΡΑ η κυβερνηση, κι εγω (και οι ελαχιστοι εδω μεσα), το ξερουμε πολυ καλα οτι ειναι τελειως λαθος τακτικη. Απο κει και περα αυτου του ειδους η ανωνυμια, δεν θα ηθελα να υπαρχει, οχι τωρα, αλλα απο τοτε που καθιερωθηκε.

Απο την αλλη βεβαια, για ολους τους υπολοιπους το προβλημα δεν ειναι το μετρο καθαυτο, αλλα το οτι το αποφασισε η κυβερνηση που για τους πιο πολλους ειναι κοκκινο πανι, και οτι και να κανει ειναι κακο (μπορει και να ειναι). Αν ομως αυτο το μετρο το εκαναν οι εταιριες, (οχι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη, αλλα πχ πριν 6 μηνες), γιατι μπορει πχ να εβλεπαν οτι θα ειχαν πιο πολλα κερδη με την επωνυμια (παραδειγμα φερνω ετσι; ), τοτε κανεις δεν θα ασχολοιταν, και θα περναγε στα ψιλα γραμματα σε καποια σελιδα ενδιαφεροντος για τα κινητα.

 

Απο κει και περα, ευχαριστως να σου απαντησω στις ερωτησεις μου, αν μου απαντησεις εσυ τα αντιθετα...

Αγωνιζεσαι να μου αποδειξεις οτι το μετρο ειναι καταπιεστικο, αλλα δεν εχεις (ουτε εσυ ουτε κανενας μεχρι τωρα) πει εστω μια συγκεκριμενη καταπιεση που ολα αυτα τα χρονια, λογω ανωνυμιας την ειχαμε γλυτωσει.

Τι ακριβως θα χασεις απο αυτο το μετρο; Μπορεις να το συγκεκριμενοποιησεις;

 

Δηλαδή επειδή επαναλαμβάνεσαι εσύ θα μας κάνεις και εμάς να τα λέμε 10 φορές? Σε ντουβάρια μιλάμε δεν καταλαβαίνω. Άποψη σου είναι που δεν συμφωνείς με την ανωνυμία και δικαίωμα σου να την έχεις. Το ότι εσύ γουστάρεις να βγάλεις τα δεδομένα σου στη φόρα δεν σημαίνει ότι θα πρέπει κάποιος να μας το επιβάλει και σε μας που ομολογουμένος είμαστε η πλειοψηφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη βεβαια, για ολους τους υπολοιπους το προβλημα δεν ειναι το μετρο καθαυτο, αλλα το οτι το αποφασισε η κυβερνηση που για τους πιο πολλους ειναι κοκκινο πανι, και οτι και να κανει ειναι κακο (μπορει και να ειναι). Αν ομως αυτο το μετρο το εκαναν οι εταιριες, (οχι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη, αλλα πχ πριν 6 μηνες), γιατι μπορει πχ να εβλεπαν οτι θα ειχαν πιο πολλα κερδη με την επωνυμια (παραδειγμα φερνω ετσι; ), τοτε κανεις δεν θα ασχολοιταν, και θα περναγε στα ψιλα γραμματα σε καποια σελιδα ενδιαφεροντος για τα κινητα.

 

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, φαντάσου το μετρό αυτό να είχε εφαρμοστή από την πρώτη μέρα έναρξης της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν θα είχε αντίδραση ούτε το 95% από αυτούς που αντιδρούν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, φαντάσου το μετρό αυτό να είχε εφαρμοστή από την πρώτη μέρα έναρξης της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν θα είχε αντίδραση ούτε το 95% από αυτούς που αντιδρούν σήμερα.

 

Και απο που το έβγαλες εσύ αυτό? Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις το nick σου σε Τειρεσίας ή Κάλχας ή Πυθία ότι προτιμάς τέλος πάντων...:P (Αν και αυτοι προέβλεπαν το μέλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή επειδή επαναλαμβάνεσαι εσύ θα μας κάνεις και εμάς να τα λέμε 10 φορές? Σε ντουβάρια μιλάμε δεν καταλαβαίνω. Άποψη σου είναι που δεν συμφωνείς με την ανωνυμία και δικαίωμα σου να την έχεις. Το ότι εσύ γουστάρεις να βγάλεις τα δεδομένα σου στη φόρα δεν σημαίνει ότι θα πρέπει κάποιος να μας το επιβάλει και σε μας που ομολογουμένος είμαστε η πλειοψηφία.

 

Δε σου επεβαλε κανενας τιποτε, οπως λες τη γνωμη σου λεω κι εγω τη δικη μου, εγω τουλαχιστον λεω και για ποιον λογο θελω κατι, εσυ απλα επιτιθεσαι σε μενα, γιατι ισως τελικα η ανωνυμια αυτο σου εχει μαθει, οτι δε σε βολευει να προσπαθεις να το μειωσεις και να το υποβιβασεις.

 

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, φαντάσου το μετρό αυτό να είχε εφαρμοστή από την πρώτη μέρα έναρξης της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα δεν θα είχε αντίδραση ούτε το 95% από αυτούς που αντιδρούν σήμερα.

 

Μα υπηρχε, στην πολυ πρωιμη μορφη του, κανονικα με στοιχεια, και λιγο αργοτερα με δηλωση των στοιχειων μεσω του ιδιου του κινητου. Το προβλημα ομως ηταν οτι βρισκομασταν σε μια εποχη που πουλαγαν εκατονταδες νεα νουμερα καθε μερα, και το ολο συστημα ειχε αρχισει να μπαζει, για αυτο και το εκοψαν οι ιδιες εταιριες, και με διαφημισεις κιολας, διαφημιζοντας οχι το απορρητο των δεδομενων, αλλα την ευκολια και την ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο που το έβγαλες εσύ αυτό? Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις το nick σου σε Τειρεσίας ή Κάλχας ή Πυθία ότι προτιμάς τέλος πάντων...:P (Αν και αυτοι προέβλεπαν το μέλλον)

 

Είναι άποψη μου και ξέρεις τη λένε για τις απόψεις...το οποίο ισχύει για τις απόψεις όλων μας ακόμα και για τις δίκες σου.

 

Υ.Γ. Όσο αφορά το nick μου τα παράπονα σου σε αυτούς που μου κόλλησαν αυτό το παρατσούκλι, πότε δεν είπε ότι είμαι η ότι έχω σχέση με φιλοσόφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...