Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

σοβαρα????εισαι 100% σιγουρος?το διαβασες καπου?

GeForce 496.13 WHQL driver download (guru3d.com)

 

"We have a discussion thread open on this driver here in our Nvidia driver discussion forums. It seems NVIDIA dropped support for Series 600 graphics card, also the drivers offered are DCH only."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

GeForce 496.13 WHQL driver download (guru3d.com)

 

"We have a discussion thread open on this driver here in our Nvidia driver discussion forums. It seems NVIDIA dropped support for Series 600 graphics card, also the drivers offered are DCH only."

thank you 830mb LOL μεγαλο βημα στο νουμερο εκανε what ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

thank you 830mb LOL μεγαλο βημα στο νουμερο εκανε what ever

 

Άμα δεν αλλάξει το CP δεν μπορεί να ισχυρίζεται ότι έκανε μεγάλο βήμα...😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω τη κάρτα γραφικών GTX 1650 Super (win10 x64) κι αυτή τη στιγμή τους οδηγούς 462.59 Studio (27.21.14.6259 εμφανίζει στο Device Manager).

Αντιμετωπίζω πρόβλημα συχνά κατά τη φορτωμένη πλοήγηση (opera, chrome, firefox), καθότι φαίνεται πως κρασάρει λόγω της κάρτας γραφικών, παρότι υπάρχουν περίσσιοι πόροι συστήματος

Κρασάρει η κάρτα γραφικών με αυτό το σφάλμα

The GPU has been disconnected and this application may become unresponsive.

Error code: 10

η εφαρμογή browser κρεμάει τελείως και η οθόνη μπαίνει σε ένα μικρό κύκλο άνοιξε-κλείσε

και μπορεί να κρεμάσει και το λειτουργικό, ενώ είτε κρεμάσει τελείως είτε όχι, εμφανίζεται το ακόλουθο σφάλμα στον Event Viewer

Faulting application name: dwm.exe, version: 10.0.19041.746, time stamp: 0x6be51595
Faulting module name: KERNELBASE.dll, version: 10.0.19041.1202, time stamp: 0xc9db1934
Exception code: 0xc00001ad
Fault offset: 0x000000000010be3e
Faulting process id: 0x2490
Faulting application start time: 0x01d7bf90211d04eb
Faulting application path: C:\WINDOWS\system32\dwm.exe
Faulting module path: C:\WINDOWS\System32\KERNELBASE.dll
Report Id: b4611f75-34b7-43ec-8e4f-3faab2b7d7b3
Faulting package full name: 
Faulting package-relative application ID: 

 

Θεωρώ πως έχει να κάνει με την έκδοση του οδηγού γιατί δε συνέβαινε παλιότερα...πάντως δε συμβαίνει με ελάχιστο φόρτο (σε δοκιμή σταθερότητας το μηχάνημα δεν έχει θέμα), θέλει μεγάλο browser session με ενεργές καρτέλες βίντεο.

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω  την επιτάχυνση hardware, αλλά δε φαίνεται να έλυσε το πρόβλημα.

Υπάρχει μήπως μια έκδοση driver που λειτουργεί καλύτερα με αυτές τις παλιότερες κάρτες γραφικών;

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

GeForce 496.49 WHQL driver download

Game Ready for Marvel’s Guardians of the Galaxy
This new Game Ready Driver provides support for Marvel's Guardians of the Galaxy, which utilizes NVIDIA DLSS to boost performance by up to 2x. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest new titles and updates, including Age of Empires IV, Battlefield 2042 Early Access, Call of Duty: Vanguard, Chivalry 2, Forza Horizon 5, Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, Jurassic World Evolution 2, and Riders Republic. Additionally, we’ve got support for 6 new G-SYNC Compatible gaming monitors, and 6 new GeForce Experience Optimal Playable Setting profiles.

Fixed Issues in this Release

  • [Doom 3: BFG Edition]: Visual corruption occurs in the game. [3405146]
  • [Tom Clancy’s The Division 2]: Flickering and visual corruption may appear after extended gameplay. [3369607]
  • [LG OLED C1 series]: The display may show random black screen flicker at 1080p. [3404999]


Windows 10/11 Issues

  • [Red Dead Redemption 2][Vulkan]: The game may randomly crash during gameplay. [3405911]
  • [WRC 8 FIA World Rally Championship/WRC 9 FIA World Rally Championship]: The games crash on launch. [3409320/3409312]
  • [Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint]: Textures in the game may flicker. [3410593]
  • [Supreme Command:Forged Alliance/Supreme Commander 2]: Performance drop when there is mouse movement. [3405920]
  • [Deathloop][HDR]: TDR/corruption occurs in the game with Windows HDR enabled. If this issue occurs, toggle the Windows HDR setting.
  • YouTube: Video playback stutters while scrolling down the YouTube page. [3129705]
  • Sonic & All-Stars Racing Transformed may crash on courses where players drive through water. [3338967]
  • [HDR][G-Sync]: Mouse pointer gets stuck after turning on HDR from the Windows Control Panel or after toggling G-Sync from the NVIDIA control panel. [200762998] To work around, click the mouse (right or left button). The mouse cursor will be sluggish for a few seconds before returning to normal operation.
  • [NVIDIA Control Panel]: After setting the display multiplexer type to “dGPU”, the setting is not preserved across a reboot or resume from S4. [200779758]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι με αυτούς τους drivers έβαλαν το monitor μου σαν g-sync compatible και μόλις τους έβαλα μου έβγαλε "g-sync compatible monitor connected". Αυτό σημαίνει ότι κάτι θα κάνει καλύτερα ή απλά είναι σαν το qvl list των μητρικών που σημαίνει ότι το τεσταραν οι ίδιοι και πιστοποιούν ότι δουλεύει και σε g-sync;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Βλέπω ότι με αυτούς τους drivers έβαλαν το monitor μου σαν g-sync compatible και μόλις τους έβαλα μου έβγαλε "g-sync compatible monitor connected". Αυτό σημαίνει ότι κάτι θα κάνει καλύτερα ή απλά είναι σαν το qvl list των μητρικών που σημαίνει ότι το τεσταραν οι ίδιοι και πιστοποιούν ότι δουλεύει και σε g-sync;

 

Λογικά θα αποδίδει καλύτερα. Πάντως είσαι τυχερός, εμένα δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να την συμπεριλάβουν στα G-Sync compatible monitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Βλέπω ότι με αυτούς τους drivers έβαλαν το monitor μου σαν g-sync compatible και μόλις τους έβαλα μου έβγαλε "g-sync compatible monitor connected". Αυτό σημαίνει ότι κάτι θα κάνει καλύτερα ή απλά είναι σαν το qvl list των μητρικών που σημαίνει ότι το τεσταραν οι ίδιοι και πιστοποιούν ότι δουλεύει και σε g-sync;

Έχεις G-Sync πλέον που είναι πολύ καλύτερο από το V-Sync. Χωρίς judder(Όπου υπήρχε) και χωρίς να βάζει ένα τόνο input lag οπως το V-Sync. Και εννοείται ότι το τέσταρε η NVIDIA το monitor σου και είδε ότι δουλεύει το G-Sync χωρίς θέματα.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λάθος διατύπωση παιδιά. Και πριν τον τελευταίο driver δούλευε κανονικά σαν g-sync compatible αλλά έλεγε από κάτω "this monitor is not certified". Αυτό που ρωτάω είναι αν θα αλλάξει κάτι τώρα που έγινε certified ή απλά είναι σαν το qvl list, δηλαδή ότι το τέσταραν οι ίδιοι και βεβαιώνουν ότι δουλεύει σωστά.

22 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Λογικά θα αποδίδει καλύτερα. Πάντως είσαι τυχερός, εμένα δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να την συμπεριλάβουν στα G-Sync compatible monitors.

γιατί δεν πρόκειται; εμένα ένα απλό 1080p/75 είναι, nothing special. Έχει βέβαια LFC που δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο για το g-sync..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Λάθος διατύπωση παιδιά. Και πριν τον τελευταίο driver δούλευε κανονικά σαν g-sync compatible αλλά έλεγε από κάτω "this monitor is not certified". Αυτό που ρωτάω είναι αν θα αλλάξει κάτι τώρα που έγινε certified ή απλά είναι σαν το qvl list, δηλαδή ότι το τέσταραν οι ίδιοι και βεβαιώνουν ότι δουλεύει σωστά.

Δεν αλλάζει τίποτα τότε, απλά το τέσταραν κι' αυτοί και είδαν ότι δεν υπάρχει θέμα οπότε πήρε και επίσημη υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Λάθος διατύπωση παιδιά. Και πριν τον τελευταίο driver δούλευε κανονικά σαν g-sync compatible αλλά έλεγε από κάτω "this monitor is not certified". Αυτό που ρωτάω είναι αν θα αλλάξει κάτι τώρα που έγινε certified ή απλά είναι σαν το qvl list, δηλαδή ότι το τέσταραν οι ίδιοι και βεβαιώνουν ότι δουλεύει σωστά.

γιατί δεν πρόκειται; εμένα ένα απλό 1080p/75 είναι, nothing special. Έχει βέβαια LFC που δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο για το g-sync..

 

Γιατί για κάποιο λόγο "σνομπάρουν" Samsung και LG, έτσι μου φαίνεται. Αντίθετα κάτι μάρκες στυλ Viewsonic, Gigabyte και Acer, είναι πρώτες πρώτες στην υποστήριξη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Γιατί για κάποιο λόγο "σνομπάρουν" Samsung και LG, έτσι μου φαίνεται. Αντίθετα κάτι μάρκες στυλ Viewsonic, Gigabyte και Acer, είναι πρώτες πρώτες στην υποστήριξη τους.

LG έχει πάρα πολλές, sammy όχι όντως αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα της NVIDIA ή απλά οι freesync sammy δεν δουλεύουν σωστά με g-sync..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...