Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/11/2021 στις 11:55 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Έχουμε παρόμοιο setup και δεν παρατήρησα τίποτα από αυτά που γράφεις. Κάντε καθαρισμό με DDU. Επίσης να πω ότι τα Win11 τα έχω περάσει με καθαρή εγκατάσταση αλλά και πριν που τα είχα με upgrade δεν είχα crashes ή flickering.

Το έκανα σήμερα με τους 496.76

Τα ίδια προβλήματα ,επιστροφή λοιπόν στον 472.12

Με win10 ειμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να πω ρε παιδιά πρέπει να είμαι απ' τους τυχερούς. Μήπως παίζει ρόλο το bios της κάρτας σας ; Είναι το latest ; Βλέπω είστε και οι δύο με 3080 FTW 3 Ultra.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι να πω ρε παιδιά πρέπει να είμαι απ' τους τυχερούς. Μήπως παίζει ρόλο το bios της κάρτας σας ; Είναι το latest ; Βλέπω είστε και οι δύο με 3080 FTW 3 Ultra.

Εγώ είμαι με 2060 super και win 11.
Το μόνο θέμα που έχω είναι στον browser που χαλάει την εικόνα για 1 sec και επανέρχεται. 
Πέρα απ αυτό δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Στις 17/11/2021 στις 10:54 ΠΜ, nikpoth είπε

Νομίζω αυτό το θέμα έχω. 

YouTube: The YouTube web site randomly displays extreme contrast/gamma while idle or during video playback. [3420164]

Είναι στα windows issues. 

Δεν είναι μόνο στο youtube αυτό δυστυχώς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι να πω ρε παιδιά πρέπει να είμαι απ' τους τυχερούς. Μήπως παίζει ρόλο το bios της κάρτας σας ; Είναι το latest ; Βλέπω είστε και οι δύο με 3080 FTW 3 Ultra.

Αυτό σκέφτηκα κ εγώ πριν μια βδομάδα κ γύρισα τον διακόπτη στο ocx bios ,που έχω το ποιο πρόσφατο 450w αλλά έχω ίδια συμπεριφορά με το νορμαλ bios. Σε παιχνίδια δεν έχει κάποιο θέμα ,σε browser k YouTube κάνει τα δικά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο hotfix....

GeForce Hotfix Driver Version 496.98

The hotfix addresses the following issues:
  • [YouTube]: The YouTube web site randomly displays extreme contrast/gamma while idle or during video playback. [3420164]
  • [Notebook]: Black screen may be observed on some Optimus notebooks with 1440p/165hz panels when in discrete GPU mode [3426730]
  • Games do not launch correctly on GeForce GTX 750 Ti when NVIDIA Image Scaling is enabled [3442778]
  • Using Adaptive Vertical Sync while G-SYNC is enabled may result in random black screen [3437003]
  • [Red Dead Redemption 2/Doom Eternal]: The game crashes with TDR or the system crashes while running the game. [200766423]
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

μιλάμε για driver που δεν υποστηρίζει καν 750 εεε .... ό.τι να ναι 

 Υποστηρίζει 750 αλλά είναι hotfix γι αυτό δεν το βλέπεις στην σελίδα των driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jack124 είπε

 Υποστηρίζει 750 αλλά είναι hotfix γι αυτό δεν το βλέπεις στην σελίδα των driver

λάθος μου ναι , θυμάμαι ότι σταμάτησε η υποστήριξη κάποιας σειράς λόγω dch και επείδη δεν είδα το 700... νόμιζα είναι αυτή , η σειρά 600 είναι που δεν υποστηρίζεται μετά τον .76

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Νέο hotfix....

GeForce Hotfix Driver Version 496.98

The hotfix addresses the following issues:
  • [YouTube]: The YouTube web site randomly displays extreme contrast/gamma while idle or during video playback. [3420164]
  • [Notebook]: Black screen may be observed on some Optimus notebooks with 1440p/165hz panels when in discrete GPU mode [3426730]
  • Games do not launch correctly on GeForce GTX 750 Ti when NVIDIA Image Scaling is enabled [3442778]
  • Using Adaptive Vertical Sync while G-SYNC is enabled may result in random black screen [3437003]
  • [Red Dead Redemption 2/Doom Eternal]: The game crashes with TDR or the system crashes while running the game. [200766423]

Ο συγκεκριμένος έφτιαξε το θέμα με το τρεμοπαιγμα σε εμένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνοιξα το pc και ξαφνικά έχω θέμα με "παράσιτα" στην οθόνη. Ειδικά σε άσπρο φόντο φαίνεται πολύ. Έχει άλλος πρόβλημα ή να αρχίσω να κλαίω για καμιά κάρτα; Είχα βάλει και το fix, γύρισα και στην 496.76 αλλά τα ίδια. Είμαι win11.

Άκυρο, το καλώδιο hdmi πέθανε μάλλον. Άλλαξα και όλα ok.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεος  GeForce 497.09 WHQL driver

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-497-09-whql-driver-download.html

Release Highlights
Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Game Ready for ICARUS
This new Game Ready Driver provides the best day-1 gaming experience for ICARUS, which utilizes NVIDIA DLSS and NVIDIA RTX Global Illumination (RTXGI) to maximize performance and image quality. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest new titles including Chorus and Halo Infinite.

New Features and Other Changes

  • Added support for the GeForce RTX 2060 12GB
 
Fixed Issues in this Release
  • [Red Dead Redemption 2/Doom Eternal]: The game crashes with TDR or the system crashes while running the game. [200766423]
  • [Doom 3 BFG Edition]: The games shows corruption upon launch. [3407653]
  • [You Tube]: The YouTube web site randomly displays extreme contrast/gamma while idle or
  • during video playback. [3420164]
  • [NVIDIA Image Scaling]: After performing a clean install or over install over version 496.49, NVIDIA Image Scaling resolutions do not appear in the game. [3434708]
  • Games do not launch correctly on GeForce GTX 750 Ti when NVIDIA Image Scaling is enabled. [3442778]
  • [Notebook]: Black screen may be observed on some Optimus notebooks with 1440p/165hz panels when in discrete GPU mode. [3426730]
  • [Notebook]: eDP panel cannot be lit when booting to the desktop after switching to discrete mode. [3423400]
  • Using Adaptive Vertical Sync while G-SYNC is enabled may result in random black screen. [3437003]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...