Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ μιλάμε για epic fail. Διαβάζω παλιά posts μου και βλέπω κάτι θερμοκρασίες που τις ζηλεύω :P

 

Καλού κακού τρέξε το FurMark να δεις εκεί τι πιάνεις. Με το OC που έχω κάνει πάντα βάζω το fan στο 100% όταν παίζω και το max που έχω δει είναι οι 85, συνήθως κυμαίνεται στους 60-70.

 

Έλα που πλέον το Idle της χαλασμένης GTX295 (με 40% το fan) είναι οι... 61 βαθμοί. Με 100% το fan είναι οι 55. Τρισμέγιστο fail, χαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά μπαίνει στα Windows ρε, απλά τα έχει παίξει η κάρτα. Στα DOS το ανεμιστηράκι την μια δουλεύει και την άλλη δεν δουλεύει, οι θερμοκρασίες είναι κυριολεκτικά στα ύψη (στους 68 σήμερα ενώ είμαι Idle... f*ck me) και όταν γίνεται επανεκκίνηση τρώει ήττα σοκ μέχρι να περάσει κάνα 10λεπτο.

 

PS: Δεν φταίνε οι drivers για όλα αυτά, απλά από την στιγμή που τον είχε πιει η κατάσταση χειροτερεύει μέρα με την μέρα, πράγμα αναμενόμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ήταν το μέγιστο που είχα δει σε Idle και σε full load είχα 85 max. Όταν την είχα πάνω (μιας και την έχω βγάλει πλέον) πήγαινε για πλάκα στους 90-100 σε full load

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

john2gr δοκίμασες να της φλασάρεις κάνα bios με πειραγμένα rpm;

(έτσι σαν κίνηση απελπισίας)

 

Δεν κάνεις τέτοιες φανφαριές όταν είσαι μέσα σε εγγύηση. Τα bios flashes στις GPU απαγορεύονται και δεν τα καλύπτει η EVGA. Αν χαλάσεις την κάρτα από OC ή άλλο λόγο και δεν έχει 'physical damage' από εσένα, στην αλλάζουν αμέσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...