Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι δεν πάει καλά με το Shadowplay στo GFE 3.0. Δεν είναι δυνατόν 9/10 βίντεο που τραβάω να είναι corrupted.

καλα που μπήκα να διαβάσω κανένα νεο.

είμαι με τον 375.70 και μπαίνω για BF4.

θα τραβάω κλιπς για 10+λεπτά η μικρότερα η μεγαλύτερα και θα σου πω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πάει καλά με το Shadowplay στo GFE 3.0. Δεν είναι δυνατόν 9/10 βίντεο που τραβάω να είναι corrupted.

τραβηξα 4 κλιπς με χοντρικά μέγεθος 3.3-4.2 GB παίζουν άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβηξα 4 κλιπς με χοντρικά μέγεθος 3.3-4.2 GB παίζουν άψογα.

Δεν ξέρω τι παίζει. Και εμένα κάπου εκεί είναι το μέγεθος. Δεν τραβάω με το F9, αλλά με το F10 που αποθηκεύει τα "x" λεπτά. Κατά την αποθήκευση βέβαια, πέφτουν στιγμιαία τα fps στα 20-30 και μετά επανέρχονται.

 

Εγώ είμαι με τους τελευταίους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει. Και εμένα κάπου εκεί είναι το μέγεθος. Δεν τραβάω με το F9, αλλά με το F10 που αποθηκεύει τα "x" λεπτά. Κατά την αποθήκευση βέβαια, πέφτουν στιγμιαία τα fps στα 20-30 και μετά επανέρχονται.

 

Εγώ είμαι με τους τελευταίους.

α όχι,το έχω βγάλει αυτό και κάνω εναλλαγή εγγραφής/παύσης με το F9 όχι αποθήκευση των Χ λεπτών.

Εγραφα BF4 Παλαιότερα κλπ οπότε μου έχει μείνει "συνήθειο" γιατί το ξεχνούσα αμα ο γυρος ειναι 30+λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα 376.09 και ειχα εντελως erratic polling rate και αυξημενο dpc latency, εβαλα τους 373.06 και εφτιαξε καπως αλλα θελει παλι kboost always on(με παλιότερη εκδοση του precision X η νεα το δινει μονο σε evga καρτες) για να ειναι acceptable.

 

Δεν ειχα το ιδιο θεμα με 36X.XX, κατι παει στραβα με τους 37Χ.ΧΧ νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πάντα, γενικα σε εμενα ηταν οκ και χωρις kboost on με 36Χ.ΧΧ. Το polling rate τωρα ειναι acceptable με ~20 variance(με τους 36Χ.ΧΧ ειχα 5-10) ενω πριν χτυπαγα και 100 lol(και παλι acceptable για τους περισσοτερους). Παντως το καταλαβα σχεδον αμεσως οτι κατι δεν παει καλα με το mouse, για μερικους που λενε οτι ειναι placebo τα 1khz κτλπ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 376.09 το BF4 έχει μαμηθεί να κρασάρει πάντως.

με τους προηγούμενους δεν είχα κάποιο θέμα.

Θα δοκιμάσω καθαρη εγκατάσταση (με DDU αφαίρεση πρώτα τα πάντα)και βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το DPC latency πάντως, μία μειώνεται, μία αυξάνεται. Οι πρώτοι οδηγοί ειδικά για τις 10 series ήταν πολύ τραγικοί. Οι καλύτερες εποχές για NV ήταν όταν είχε στο CP ''Maximum Pre-rendered Frames = 0'' το οποίο κατάργησαν αργότερα και έλεγαν ότι δεν κάνει καμία διαφορά, ενώ έκανε. Κατά τα άλλα εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο θέμα με τους νέους οδηγούς, μόνο ότι το BF1 έχει κάποια frame-drops που πριν δεν είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση αυτο το optimize που εχει για το κάθε παιχνίδι λειτουργεί γενικά καλα ανάλογα το σύστημα σου ή βάζει οτι settings να ειναι ? , το χρησιμοποιώ συχνά πυκνά αλλα δεν ξέρω αν ειναι και τελείως σωστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εδω εχουν καταργησει το perform scaling on display και πρεπει να κανεις custom resolution (limited σε 120hz ομως) για να το εχεις ξανα. Καλη η nvidia αλλα σε θεματα latency δεν μου τα λεει καθολου καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...