Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζεις ''No Scaling'' και τελειώνει η ιστορία.


Να κάνω μια ερώτηση αυτο το optimize που εχει για το κάθε παιχνίδι λειτουργεί γενικά καλα ανάλογα το σύστημα σου ή βάζει οτι settings να ειναι ? , το χρησιμοποιώ συχνά πυκνά αλλα δεν ξέρω αν ειναι και τελείως σωστό

 

Βάζει τις ρυθμίσεις που προτείνει η ίδια για την GPU που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 1080p ναι αν θες 1024x768bb που παίζω εγω πχ πρέπε να usareis scaler..

 

Είναι γνωστό ότι οι CS players είναι ανώμαλοι..

GeForce 376.19 WHQL driver download

 

Game Ready

  • Provides the optimal VR experience for Oculus Touch launch titles

Application SLI Profiles 

  • No SLI profiles were added with this version.

Windows 10 Fixed Issues

  • [sLI] No Man's Sky with Foundation Update 1.10 shows severe texture corruption if 
  • SLI enabled.
  • Notebook G-SYNC flickering.
  • Notebook G-SYNC pendulum demo issue.

3D Vision Profiles:

 

Added or updated the following 3DV profiles: 

  • DeadRising 4 - added 3DV profile
  • Mars 2030 - added 3DV profile
  • Serious Sam - added 3DV profile
  • SuperHot - added 3DV profile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δε κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει με τους drivers. Και γω mouse στα 1000hz έχω. Για εξηγείστε και στους αμαθείς :P

Τιποτα κατα πασα πιθανοτητα απλα στο συστημα μου κανει unstable polling rate και DPC spikes. Πχ αυτο ειχα με 36Χ.ΧΧ

CReXRHA.jpg

Αυτο ειναι απο αλλο user σε optimized windows 7(τα 10αρια ετσι και αλλιως εχουν θεματακια ακομα με το polling εκτος αν τρεχεις ltsb edition που φτιαχνει καπως)

42604c64_mouserate.png

Ενα deviation ~20hz ειναι αποδεκτό οριο για εμενα απο κει και πανω το καταλαβαίνω εντονα σε micro movements, με τους 376.09 ειχα και 100.. :P Αλλα οπως ειπα ο driver μπορει να μη φταιει σε τιποτα και να ειναι απλα κατι στο σύστημα μου, καθε configuration ειναι διαφορετικό εξάλλου.

 

 

Είναι γνωστό ότι οι CS players είναι ανώμαλοι..

 

Ξεχασα να πω οτι μονο στο cs παιζω 1024 οχι σε ολα τα παιχνιδια, ολα τα αλλα 1080p εννοείται. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ετσι λενε, η ltsb δεν εχει ολα τα bloatware/telemetry/apps και αλλες χαζομάρες των w10 και παίρνει security updates μόνο, θα τη βαλω και θα δω για διαφορές οταν ερθει ο 850 pro που περιμενω. Μπορεις να τα κανεις σχεδον σαν ltsb αν κλεισεις ποσα services κτλπ οπως εχω κανει αλλα ειναι η ωρα του format ετσι και αλλιως και ηθελα και μεγαλυτερο ssd οποτε θα τη δοκιμάσω.

 

Επισης ειμαι σε 1511 εγω δεν εχω κανει το anniversary, αυτο κανει το polling χειροτερο οπως λενε επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

GeForce 376.33 WHQL

 

The drivers seem to focus on a number of bug-fixes over the GeForce 376.19 drivers, particularly in relation to Oculus Touch VR game title-specific titles. The drivers also disable SLI support for "Titanfall 2", likely for compatibility reasons. This version adds several security improvements as well. We have an active and ongoing discussion topic open on these drivers right here.

 

Application SLI Profiles 

Added or updated the following SLI profiles: 

  • Titanfall 2 - disabled SLI
Fixed Issues in Version 376.33

Windows 10 Fixed Issues
  • Install the Display Container via co-installer. [200228206]
  • [375.86, GP104] Corruption in YouTube video playback when two or more videos are playing at the same time in Chrome. [1843100]
  • Clean up the escape calls that use physical addresses. [1626231]

Windows 8.1/Windows 8/Windows 7 Fixed Issues
  • Install the Display Container via co-installer. [200228206]
  • NV_ESC_ID_NVAPI_REPORT_WFD_HOTPLUG and NV_ESC_ID_NVAPI_ENUM_DISPLAYIDS_EX don't validate the size of input, causing a KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE. [1808374]
  • Clean up the escape calls that use physical addresses. [1626231]
  • NVL_ESC_ID_COMMON_REGISTRY_ACCESS escalates user privileges when the registry is accessed. [1359976]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο geforce experience οταν πατάω optimize στα περισσότερα παιχνίδια μου βάζει ανάλυση 2715 x 1697 και το εχει και recommended απο την στιγμή που εχω οθόνη 24αρα και ανάλυση 1920 x 1200 την οποια και χρησιμοποιώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dynamic Super Resolution Improves Your Games With 4K-Quality Graphics On HD Monitors

 

What does DSR do? Simply put, it renders a game at a higher, more detailed resolution and intelligently shrinks the result back down to the resolution of your monitor, giving you 4K, 3840x2160-quality graphics on any screen.

 

Downsamplig είναι ουσιαστικά, σαν να βάζεις SSAA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου περισσεύει performance σε κάποιο παιχνίδι, γιατί όχι ; Το smoothness αφήστε το στο 20%, θεωρώ ότι είναι το sweet spot για crispness/smoothness.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα το Geforce exp. σε παιχνιδι μου βαζει recommended αναλυση 2κ απο 1920x1080 που ειναι η οθονη με αποτελεσμα οι θερμοκρασιες να φτανουν στους 68. Βαζω manual την αναλυση που θελω και ας παει να κουρευτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...