Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Οντως? αυτο θα ηταν εξαιρετικο! Να μπορεσει να αξιοποιηθει και αυτη η τεχνολογια σε οσους εχουν freesync monitor με nvidia καρτες

Ανακοινώθηκε επίσημα πριν λίγες ημέρες στην ces 2019 αλλά επίσημα είναι δοκιμασμένο από την nvida σε συγκεκριμένα monitor , μπορεί να λειτουργεί και σε αλλά απλά δεν είναι δοκιμασμένο , ο driver που βγήκε σήμερα υποστηρίζει αυτήν την δυνατότητα αλλά σε εμένα δεν υπάρχει κάπου η επιλογή , για αυτό όσοι έχετε nvidia κάρτα με freesync monitor πείτε αν λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Ανακοινώθηκε επίσημα πριν λίγες ημέρες στην ces 2019 αλλά επίσημα είναι δοκιμασμένο από την nvida σε συγκεκριμένα monitor , μπορεί να λειτουργεί και σε αλλά απλά δεν είναι δοκιμασμένο , ο driver που βγήκε σήμερα υποστηρίζει αυτήν την δυνατότητα αλλά σε εμένα δεν υπάρχει κάπου η επιλογή , για αυτό όσοι έχετε nvidia κάρτα με freesync monitor πείτε αν λειτουργεί

Ωραια! θα βαλω latest driver και θα ενημερωσω!

Ωπα μια διευκρινηση, ειναι για ολες τις gpu ή μονο για τη καινουρια σειρα? (2060, 2070...)

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ωραια! θα βαλω latest driver και θα ενημερωσω!

Ωπα μια διευκρινηση, ειναι για ολες τις gpu ή μονο για τη καινουρια σειρα? (2060, 2070...)

Για όλες τις nvidia gpu που υποστηρίζουν gsync

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://forums.guru3d.com/threads/geforce-417-71-game-ready-driver-download-discussion.424859/ νομιζω θελει display port Για το freesync. εμενα 2070 σε μια lg δουλευει κανονικα. βαζω στην οθονη την επιλογη Feesync και εμφανιζει στο nvidia panel στις ρυθμισεις το gsync

Επεξ/σία από leriban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δυστυχώς δεν έχει καν display port οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι εκτός και αν βγει κάποιος driver που να υποστηρίζεται και το hdmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απ οσο ξερω μονο display port. δεν δοκιμασα να πω την αληθεια να παιξω πχ bf5 με Freesync. στην ουσια αν το εχεις ενεργοποιημενο κλειδωνει κατα καποιο τροπο στα 144hz?

Επεξ/σία από leriban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikos5800 είπε

στο driver panel πρεπει να εχουμ gsync compatible? αν ναι μου εχει την επιλογη 

ειμαι με displayport +freesync

Ναι θα σου βγαζει μια εξτρα επιλογη μονο εφοσον εχεις ενεργοποιήσει πρωτα το freesync μεσω της οθόνης σου αλλιως δε το εμφανίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Ναι θα σου βγαζει μια εξτρα επιλογη μονο εφοσον εχεις ενεργοποιήσει πρωτα το freesync μεσω της οθόνης σου αλλιως δε το εμφανίζει. 

αυτο εκανα ακριβως και μου το εμφανισε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας εχουνε ζαλίσει εκει στην nvidia σαν στραγαλια τους βγαζουν τους driver σε λιγο θα βγαινει καινουριος καθε 1 ωρα, καλα.. μενω στους προηγούμενους για κανα 6μηνο και βλεπουμε, δεν υπαρχει κανενας λογος να κανουμε update τοσο συχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...