Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GeForce Hotfix Driver Version 418.99

This is GeForce Hotfix driver version 418.99 that addresses the following:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον και με τους 418.81 και  με τους τελευταιους 418.91 που επαιξα  με τα 10ρια βαραγανε crash καποια στιγμη  και στο apex και στο shadow of the  tomb raider

με το σχετικο error να ειναι αυτο

0x887A0006 - DXGI_ERRROR_DEVICE_HUGE the applications device failed
due to badly formed commands sent by the application. this is an
design-time issue that should be investigated and fixed "

και βλεπω πως τοχουν και αλλοι  στα ξενα forum οποτε περιμενουμε standar καποιο fix να βγει συντομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα την γνωμη σας. ποιοι ειναι οι stable drivers προσφατοι ομως? ξαφνικα εχω θεματα οταν παιζω που πριν τα ειχα. δλδ με τους τελευταιους εβαλα τωρα το f1 2018 και ενω ειναι πανω απο τα 80 fps εχει τρεμουλα η εικονα. στο Far Cry New Dawn δν μπορω να το παιξω καν γιατι μου βγαζει απο 30-45 fps οοοτι ρυθμισεις και εαν βαλω. Εκανα εγκατασταση τους τελευταιους και με ddu Και μετα τους εβαλα να κανουν κ clean εγκατασταση.
 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεος GeForce 419.17 WHQL driver

Gaming Technology

Our latest GeForce Game Ready driver is optimized for AnthemTM and DiRT Rally 2.0 , and introduces support for the new GeForce GTX 1660 Ti.

https://www.guru3d.com/files-details/geforce-419-17-whql-driver-download.html


https://forums.geforce.com/default/topic/1099356/geforce-drivers/official-419-17-game-ready-whql-display-driver-feedback-thread-released-2-22-19-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παίχτηκε με τους drivers και τώρα το ανώτερο που μπορώ να βάλω είναι 120 hz και όχι 144 ... έχει άλλος τέτοιο θέμα ?

Θα δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση

Edit : Ούτε με το clean install έφτιαξε , γύρισα στον προηγούμενο και είναι μια χαρά και 144hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κανείς προβλήματα με crashes στους 4ΧΧ.ΧΧ ;

δεν ξέρω τι γίνεται με την 760 η με τα 10αρια 1809 η και με τα 2, αν βάλω οποιονδηποτε 4ΧΧ.ΧΧ τα παιχνίδια και συγκεκριμένα το GTAV που μπορεί και παίζει το σύστημα πλεον κρασάρει ειτε στο 10λεπτο ειτε στο 15 λεπτο.

με τον 398.36 που είχα απο τότε που βγήκε είναι όλα  άψογα.

οταν κρασάρει το παιχνίδι, αρχικά παγώνει ενώ ο ήχος παίζει κανονικά κάνει ενα φλασάρισμα η οθονη και κρασάρει το παιχνιδι τελείως. Επίσης οι μικρογραφίες των παραθύρων που έχω ελαχιστοποιημένα χάνονται και έχει το τυπικό εικονίδιο του φακέλου στη μικρογραφία.

Δοκίμασα και τον τελευταιο και τον 416 και τον 411 και στους 3 έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Σε youtube, ταινίες κλπ δεν παρουσιάζεται το παραμικρό.

Δυστυχώς λόγω δύναμης της καρτας δεν έχω κανενα νεότερο παιχνίδι που να έχει βγει απο πέρσι και να μπορώ να το ευχαριστηθώ για να μπορέσω να δοκιμάσω και με τίποτα αλλο.

 

Η αλλαγή των οδηγών γίνεται πάντα με DDU απο safe mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να εγκαταστησω τους τελευταιους drivers! Installation failed μεσα απο το GF Experience, manual τα ιδια. Σβηνω το Geforce Experience και τωρα δεν εγκαθισταται ουτε αυτο! WTF???? Windows 10 ολα αυτα.Εχει κανεις καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, KNSM είπε

Δεν μπορω να εγκαταστησω τους τελευταιους drivers! Installation failed μεσα απο το GF Experience, manual τα ιδια. Σβηνω το Geforce Experience και τωρα δεν εγκαθισταται ουτε αυτο! WTF???? Windows 10 ολα αυτα.Εχει κανεις καμια λυση?

Μπες σε safe mode και κάνε ένα καθάρισμα από τους υπάρχων nvidia drivers με το DDU https://www.wagnardsoft.com/content/display-driver-uninstaller-ddu-v18009-released , μετά δοκίμασε να τους περάσεις .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Μπες σε safe mode και κάνε ένα καθάρισμα από τους υπάρχων nvidia drivers με το DDU https://www.wagnardsoft.com/content/display-driver-uninstaller-ddu-v18009-released , μετά δοκίμασε να τους περάσεις .

Θα το δοκιμασω αυριο και θα ενημερωσω. Αλλα αν τους διαγραψω σε safe mode και μετα δεν μπαινουν?? Θα χρειαστει format λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KNSM είπε

Θα το δοκιμασω αυριο και θα ενημερωσω. Αλλα αν τους διαγραψω σε safe mode και μετα δεν μπαινουν?? Θα χρειαστει format λογικα.

99 % θα μπαίνουν αλλιώς μετά υπάρχει πρόβλημα με τα windows

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SPANK είπε

99 % θα μπαίνουν αλλιώς μετά υπάρχει πρόβλημα με τα windows

Να τους βαλω χειροκινητα η με το GeForce Experience? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Γνώμη μου ειναι να μην βάλεις το experience

Τους εβγαλα με ddu σε safe mode. Bootαρα κανονικα και παλι το ιδιο κανει. Να πεοσπαθησω να τους περασω σε safe mode η να ξεκινήσω διαδικασια format? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...