Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάπου το παιχνίδι μπορείτε να μου στείλετε pm να μου πείτε;Γιατί θέλω να στείλω τον θείο μου να μου το αγοράσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εντυπωσεις:

Τελειος ρυθμος αγωνων.ΤΕΛΕΙΟΣ.Η ταχυτητα του παιχνιδιου ειναι η ιδανικη.Μην ξεχασετε να ενεργοποιησετε το vsync τοσο απο τα settings του παιχνιδιου οσο και απο το control panel της καρτας γραφικων.

Γραφικα παρα πολυ καλα χωρις εξτρα ρυθμισεις και εκπληκτικα με 16χΑΑ και 16χΑF.

Animations σαφως βελτιωμενα, physics μπαλας και παικτων παρα πολυ καλα.

Lag δεν υπαρχει στις πασες(οχι οτι υπηρχε για εμενα στο ντεμο αλλα γουστα ειναι αυτα)

Τερματοφυλακες οι καλυτεροι που εχουν υπαρξει ποτε σε pes.

Τα σουτ ειναι απλα φανταστικα, νιωθεις το βαρος της μπαλας πατωντας το κουμπι για σουτ.

ΑΙ στο top player ειναι ολα τα λεφτα.Κανουν build-up play, σεντραρουν, 1-2, σουτ εκτος περιοχης, νιωθεις οτι παιζεις διπλο με φιλο σου πολλες φορες μεσα στο παιχνιδι.

Οι καρτελες με τις τακτικες δουλευουν στην εντελεια και οι παικτες υπακουν στις εντολες.

Διαιτητες πολυ βελτιωμενοι.Βγηκε παιχνιδι διχως κιτρινη καρτα για φαουλ και με απλες παρατηρησεις και δοθηκε κιτρινη στον Verbatov για θεατρο εντος περιοχης παιζοντας με την Bordeaux εναντιον της Manu.

Αρνητικο ακομη το τρεξιμο αλλα τρωγεται μιας και δεν υπαρχει καποια αλλα τρανταχτη αδυναμια.

Γενικα το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του FUN game και πιο sim απ'ο,τι περιμενα, θελει υπομονη για να το μαθει καποιος ειδικοτερα αν δεν εχει αγγιξει καν το ντεμο.Θα ελεγα οτι παιζοντας νιωθεις συνεχεια οτι βλεπεις εναν πολυ καλο αγωνα champions league απο αυτους που δεν θελεις να τελειωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@fearwhatnow: Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά σε σχέση με το demo είδες διαφορά;

 

Σαφεστατα.Φοβομουν οτι θα το χαλασουν στην retail διοτι μου ειχε αρεσει πολυ το ντεμο αλλα ευτυχως το βελτιωσαν ακομη περισσοτερο!

Η ταχυτητα ειναι ενα κλικ πιο κατω απο το ντεμο.

Τα γραφικα καλυτερα.

Περισσοτερα animations και colissions.

Οι τερματοφυλακες καλυτεροι.

 

Ηδη υπαρχει θετικη ανταποκριση για την εκδοση του Pc σε ολα τα forums και αρκετοι εχουν εκπλαγει γιατι δεν το περιμεναν τοσο καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που έχουν παίξει το online demo, μιλάνε για ανύπαρκτο lag και λένε ότι είναι το καλύτερο online σε pes ever. Τώρα τι ισχύει απ' αυτά και αν θα αντέχουν οι servers, είναι άλλο θέμα...

 

Έχουν κυκλοφορήσει και βιντεάκια με Online play.

 

Μακαρι να ειναι αληθεια που λεει και καποιος ...

 

Φαντάζομαι εννοείς αν θα είναι playable. Εφόσον ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει, δε νομίζω να μπορεί να μας πει κάποιος...

 

Ελεγα μηπως ειχαμε τπτ φημες ή επισημες ανακοινωσεις.:-)

 

Λοιπον εντυπωσεις:

Τελειος ρυθμος αγωνων.ΤΕΛΕΙΟΣ.Η ταχυτητα του παιχνιδιου ειναι η ιδανικη.Μην ξεχασετε να ενεργοποιησετε το vsync τοσο απο τα settings του παιχνιδιου οσο και απο το control panel της καρτας γραφικων.

Γραφικα παρα πολυ καλα χωρις εξτρα ρυθμισεις και εκπληκτικα με 16χΑΑ και 16χΑF.

Animations σαφως βελτιωμενα, physics μπαλας και παικτων παρα πολυ καλα.

Lag δεν υπαρχει στις πασες(οχι οτι υπηρχε για εμενα στο ντεμο αλλα γουστα ειναι αυτα)

Τερματοφυλακες οι καλυτεροι που εχουν υπαρξει ποτε σε pes.

Τα σουτ ειναι απλα φανταστικα, νιωθεις το βαρος της μπαλας πατωντας το κουμπι για σουτ.

ΑΙ στο top player ειναι ολα τα λεφτα.Κανουν build-up play, σεντραρουν, 1-2, σουτ εκτος περιοχης, νιωθεις οτι παιζεις διπλο με φιλο σου πολλες φορες μεσα στο παιχνιδι.

Οι καρτελες με τις τακτικες δουλευουν στην εντελεια και οι παικτες υπακουν στις εντολες.

Διαιτητες πολυ βελτιωμενοι.Βγηκε παιχνιδι διχως κιτρινη καρτα για φαουλ και με απλες παρατηρησεις και δοθηκε κιτρινη στον Verbatov για θεατρο εντος περιοχης παιζοντας με την Bordeaux εναντιον της Manu.

Αρνητικο ακομη το τρεξιμο αλλα τρωγεται μιας και δεν υπαρχει καποια αλλα τρανταχτη αδυναμια.

Γενικα το παιχνιδι ειναι ο ορισμος του FUN game και πιο sim απ'ο,τι περιμενα, θελει υπομονη για να το μαθει καποιος ειδικοτερα αν δεν εχει αγγιξει καν το ντεμο.Θα ελεγα οτι παιζοντας νιωθεις συνεχεια οτι βλεπεις εναν πολυ καλο αγωνα champions league απο αυτους που δεν θελεις να τελειωσουν.

 

Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ... :P

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και 3-4 μερες παιζω το PES 2010 και φαινεται αρκετα καλυτερο απτον προκατοχο του... ακομα δεν το εχω δοκιμασει online γιατι δεν εχει κυκλοφορισει και θα φαμε ban στο xbox live... :P

για να δουμε τι θα δουμε σε λιγες μερες που θα μπουμε live... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος ... :P

:rolleyes:

 

ελπίζω όχι αλλά υποπτεύομαι πως ναι...

 

είναι δυνατό σε πάνω κάτω ένα μήνα από το demo να έκαναν τέτοια βελτίωση κώδικα ;

 

any wait! σε καμιά ωρίτσα θα ξέρω :rolleyes:

 

EDIT : μόλις βγήκα από έναν πεντάλεπτο αγώνα και έχω να πω ότι από το demo έγινε αγνώριστο!

τώρα ναι...δείχνει να έχει πολύ ζουμί η δουλειά. πάω να ασχοληθώ εκτενέστερα :-)

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το εγκατεστησα στο συστημα της υπογραφης μου....ειναι δυνατον να κολλαει το παιχνιδι??? κανει σπασιματακια οταν η κινηση του παιχνιδιου ειναι γρηγορη. Εχω ενεργοποιησει το Vsync και manually απο το control panel της nvidia. Επισης εψαξα ολες τις δυνατες ρυθμισεις του παιχνιδιου αλλα το προβλημα παραμενει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος? Υποψιαζομαι τα 7 για καποιο λογο ειναι υπαιτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το εγκατεστησα στο συστημα της υπογραφης μου....ειναι δυνατον να κολλαει το παιχνιδι??? κανει σπασιματακια οταν η κινηση του παιχνιδιου ειναι γρηγορη. Εχω ενεργοποιησει το Vsync και manually απο το control panel της nvidia. Επισης εψαξα ολες τις δυνατες ρυθμισεις του παιχνιδιου αλλα το προβλημα παραμενει. Το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος? Υποψιαζομαι τα 7 για καποιο λογο ειναι υπαιτια...

 

Τα 7αρια φταινε.Κατεβασε τους καινουριους drivers απο guru3d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το πρώτο ματσάκι στα γρήγορα Valencia - Sevilla 0-0 στο top player.

Δεν κρίνω πριν το παίξω αρκετά αλλά δύο πράγματα θα πω.

1.Πολλή δουλειά έπεσε εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ, ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.Πρώτη εντύπωση καλή.Μεγάλη βελτίωση απ' το demo.

2.Κλασικά τραγική περιγραφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το πρώτο ματσάκι στα γρήγορα Valencia - Sevilla 0-0 στο top player.

Δεν κρίνω πριν το παίξω αρκετά αλλά δύο πράγματα θα πω.

1.Πολλή δουλειά έπεσε εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ, ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.Πρώτη εντύπωση καλή.Μεγάλη βελτίωση απ' το demo.

2.Κλασικά τραγική περιγραφή...

 

Πραγματι η περιγραφη δεν παλευεται παλι.Ειδικα αν κανει καποιος το λαθος και παιξει πιο πριν nba2k10 και ακουσει το dynamic commentary που υπαρχει εκει θα καταλαβει οτι και το προ και το φιφα ειναι σε εμβρυακη κατασταση στο θεμα αυτο.

Νομιζω αυτη τη φορα θα ακουσει καλα σχολια ο seabass.Οπως και να το κανουμε εχει γινει καλη δουλεια.Επαιξα μερικους αγωνες ακομη και οι αποψεις μου παραμενουν ως εχουν οπως ποσταρα νωριτερα και δεν ειναι υπερβολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα... 20 χρόνια μπροστά η 2k σ' αυτό το θέμα. Αλλά ακόμα και της τραγικής PC version του fifa η περιγραφή είναι σαφώς ανώτερη. Δεν κολλάμε εκεί όμως. Εδώ κάποτε έβαζαν Γιαπωνέζους να μιλάνε Αγγλικά στην περιγραφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα... 20 χρόνια μπροστά η 2k σ' αυτό το θέμα. Αλλά ακόμα και της τραγικής PC version του fifa η περιγραφή είναι σαφώς ανώτερη. Δεν κολλάμε εκεί όμως. Εδώ κάποτε έβαζαν Γιαπωνέζους να μιλάνε Αγγλικά στην περιγραφή...

 

Παντως εγω συνηθως μετα απο λιγο καιρο το γυριζω στους ισπανους σχολιαστες ή περιμενω το audio conversion απο fifa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισπανοί και Ιταλοί ήταν πάντα καλύτεροι.Πιο ζωντανοί τουλάχιστον.

Αυτό με την περιγραφή του fifa πρόσφατα το ανακάλυψα και το εφάρμοσα στο PES6. Όντως, μετράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...