Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το διατύπωσε και με τον καλύτερο τρόπο αλλά μάλλον εννοεί ότι το Pes κυριαρχεί έναντι του Fifa ξανά.

 

Και πάλι όμως δεν παίρνω και όρκο..:rolleyes:

 

Λογικα αυτο που λες εννοει, γιατι FIFA στα PC δεν υπαρχει (ειναι αισχος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά γιατί τόσο αντικρουόμενες απόψεις? Δηλαδή είναι φοβερό αυτό που συμβαίνει, κάποια παιδιά το θεωρούν εξαιρετικό και ακόμα πιο βελτιωμένο σε σχέση με πέρσι και άλλοι ούτε να το βλέπουν ζωγραφιστό.

Πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια να το κατεβάσω σήμερα να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μειωστε λιγο το drama, και πειτε τι σας αρεσε και τι δεν σας αρεσε ωστε να βγει και κανενα συμπερασμα.

 

Καλη ιδεα.

 

Λοιπον.

 

Δε μ' αρεσει που παικτες Premier League κανουν κοντρολ της μπαλας και αυτη φευγει 2 μετρα μακρυα (!!!) με αποτελεσμα να χανεις τη μπαλα.

 

Δε μ'αρεσει που αφου ο παικτης εχει την μπαλα στα ποδια του, παταω το κουμπι για πασα και πρεπει να κανει 1-2 βηματα για να την κανει. Στο μεταξυ εχει ερθει αντιπαλος και εχει κλεψει την μπαλα.

 

Δε ξερω τι γινεται με το online. Περσυ και προπερσυ ηταν αισχος.

 

Δε μ'αρεσει που αν εχω το switch player στο unassisted, οταν παταω το κουμπι για αλλαγη παικτη δεν μου δινει παντα τον παικτη που ειναι πιο κοντα στη μπαλα, με αποτελεσμα να περνάνε αερα οι αντιπαλοι την αμυνα μου, σε γρηγορες αντεπιθεσεις.

 

Δε μ' αρεσουν τα animations. Δε μπορει μετα απο 2 χρονιες (2008 & 09) να κανουν σπαστικες κινησεις οι παικτες!!

 

Μ' αρεσουν τα γραφικα. Ισως τα καλυτερα που εχω δει σε ποδοσφαιρακι.

 

Αυτα για την ωρα. Αργοτερα που θα εχω παιξει (σε PC παντα) περισσοτερα παιχνιδια ,αν βρω κατι αλλο θα το γραψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δεν έχει κονσόλα, ποιό ποδοσφαιράκι είναι καλύτεορ να παίξει; Fifa ή Pro; Απ'ότι διαβάζω Pro αλλά αν είναι τόσο χάλια όσο λέτε μερικοί τι νόημα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δεν έχει κονσόλα, ποιό ποδοσφαιράκι είναι καλύτεορ να παίξει; Fifa ή Pro; Απ'ότι διαβάζω Pro αλλά αν είναι τόσο χάλια όσο λέτε μερικοί τι νόημα έχει;

 

Σε PC, μονο Pro. Τωρα για το τι νοημα εχει, δεν το ξερω. Απλα θα ικανοποιησεις την επιθυμια σου να παιξεις ποδοσφαιρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το δοκίμασα πριν λίγο και μπορώ να πω οτι το demo μου άρεσε πιο πολύ..

Επίσης παρατήρησα προβλήματα στη συμπεριφορά των αντιπάλων..χάνανε τη μπάλα τους έφευγε έξω κτλ...

Πάντως τα γραφικά είναι πολύ καλά και μάλιστα στο pc μου που δεν είναι και κανένα τέρας τρέχει σε full hd με aa 8x τέλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταιους drivers της καρτας γραφικων σου και απο τις επιλογες ασε On το vsync και το frame skipping. Εμενα τωρα δουλευει ρολοι.

 

Έχω Ati και έχω τους τελευταίους catalyst. Τα frames μου είναι 60 σταθερά σε όλο το παιχνίδι. Απλά σε κάποιες στιγμές lagάρει ελαφρά.

 

Καλώς ή κακώς με την 5870 υπάρχουν μικρά "θεματάκια" σε πολλά παιχνίδια. Να ήταν το μόνο στο οποίο είχε η κάρτα issues καλά θα ήταν :devil:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 1920χ1080 win7 64bit με 4870 παίζει άψογα.

Για πάρα πολλούς που θα έχουν προβλήματα να ανοίξουν τα settings του παιχνίδιού πριν ανοίξουν το παιχνίδι να βάλουν την ανάλυση που θέλουν και να ενεργοποιήσουν την επιλογή Vsync,αν η επιλογή είναι γκριζαρισμένη τότε πάνε πίνακα ελέγχου,οθόνη,ρυθμίσεις οθόνης,για προχωρημένους και παίζουν λίγο με τα Hertz(50,59,60) μέχρι να ανοίξουν τα settings του παιχνιδιού και να είναι κανονικά η επιλογή του Vsync να την τικάρουν και να παίξουν.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:29 ----------

 

Αν κάποιος δεν έχει κονσόλα, ποιό ποδοσφαιράκι είναι καλύτεορ να παίξει; Fifa ή Pro; Απ'ότι διαβάζω Pro αλλά αν είναι τόσο χάλια όσο λέτε μερικοί τι νόημα έχει;

 

Σε pc MONO pro.

To fifa ήταν ένα φιάσκο και τίποτε άλλο.Θα έπρεπε να ντρέπονται για την έκδοση του PC που βγάλανε.Σε κονσόλα ακριβώς το αντίθετο.Το fifa έχει πλέον καβαλήσει το Pro και είναι αρκετά ανώτερο.Και όταν λέμε κονσόλα δεν εννοώ PS2..Μιλάω μόνο για 360 που ξέρω και λογικά και PS3.Σε PS2 ότι και να παίξεις είναι για πέταμα.

Επεξ/σία από nikos21aek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα εντάξει και εμένα αλλά στα γραφικά μου κάνει κάτι κολληματάκια σαν να πάει καρέ-καρέ. Οι ρυθμίσεις μου είναι οι παρακάτω. Καμοιά ιδέα ?

 

prohdk.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο γυρνάει 59 δηλαδή;

Για win 7 και vista λογικά,δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας,εξατομίκευση,οθόνη,αλλαγή ρυθμίσεων οθόνης,ρυθμίσεις για προχωρημένους,και στο tab οθόνη αλλάζεις τα Hertz και πατάς εφαρμογή.

Ανοίγεις μετά τα settings και σε κάποιο από όλα θα σταματήσει να είναι γκριζαρισμένο.

Εμένα τουλάχιστον έτσι έπαιξε το παιχνίδι άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ;) Το βάζω 60 και μου το έχει μετά 59. To ίδιο κάνει και απο το Catalyst Center. Η Οθόνη είναι συνδεμένη DVI , SyncMaster 245B

 

Αμα επιλέξω απο την κάρτα γραφικών στην ρυθμιση Wait for vertical refresh : always ON ?

Τώρα είναι στο Off , unless application specifies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...