Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εμένα μου κάνει νερά στην οθόνη μέσα στο παιχνίδι. Τί φταίει?

 

Βαλε vsync και απο settings και απο control panel καρτας.Βγαλε και το frame skipping.Ειναι καποιοι οι οποιοι παιζουν με frame skipping και παραπονουνται οτι ειναι γρηγορο το παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ilos ευχαριστω πολυ :)

γενικα ευχαριστω πολυ παιδια..

με το patch του ilos διορθωσε το θεμα με την αναλυση

και με την συμβουλη του fearwhatnow

εφυγαν τα "νερα" απο την οθονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://game20.gr/reviews/pro-evolution-soccer-2010-review-4369/#more-21061

 

Προτού ξεκινήσω την κριτική μου ας ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα. Ναι, μου αρέσει το ποδόσφαιρο. Ναι, θέλω ένα καλό ποδοσφαιράκι στην αγαπημένη μου πλατφόρμα. Και ναι, λάτρεψα τόσο το FIFA 98 RTWC, όσο και το Pro Evolution Soccer 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freelove

Senior Member

 

Ημ. Εγγραφής: Jul 2003

Τοποθεσία: athens

Μηνύματα: 666

 

Παλι καλα να λες που δεν βγαίνει κανενα δαιμονιο :devil: χαχα

 

(χωρις παρεξηγηση ετσι,καλαμπουρι κανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ κακό το review. Μέσα στην εμπάθεια και με τραγικά λάθη που αφορούν την ικανότητα του παίκτη που παίζει και όχι το παιχνίδι.

 

Παράδειγμα: το δεύτερο βιντεάκι που δείχνει τον Owen να τραβιέται και να μην πηγαίνει για το τετ-α-τετ. Στο πραγματικό ποδόσφαιρο, ο παίχτης που βγάζει την μπαλιά, παρακολουθεί τον συμπαίκτη του και περιμένει να κάνει κίνηση. Ο παίκτης στη συγκεκριμένη φάση έχει γυρίσει και κοιτάει προς την μπάλα τη στιγμή που γίνεται η πάσα, δεν κάνει κίνηση για να βγει τετ-α-τετ, οπότε το τι φαντάστηκε ο παίχτης (παύλα ριβιούερ) ότι θα έπρεπε να κάνει είναι άσχετο.

 

Δηλαδή στο γήπεδο άμα παίζω με το φιλαράκι μου και την ώρα που αυτός με κοιτάει, εγώ του πετάξω την μπάλα πίσω από την πλάτη του, θα κατηγορήσω το Θεό επειδή η πραγματικότητα έχει bugs;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πολύ κακό το review. Μέσα στην εμπάθεια και με τραγικά λάθη που αφορούν την ικανότητα του παίκτη που παίζει και όχι το παιχνίδι.

 

Παράδειγμα: το δεύτερο βιντεάκι που δείχνει τον Owen να τραβιέται και να μην πηγαίνει για το τετ-α-τετ. Στο πραγματικό ποδόσφαιρο, ο παίχτης που βγάζει την μπαλιά, παρακολουθεί τον συμπαίκτη του και περιμένει να κάνει κίνηση. Ο παίκτης στη συγκεκριμένη φάση έχει γυρίσει και κοιτάει προς την μπάλα τη στιγμή που γίνεται η πάσα, δεν κάνει κίνηση για να βγει τετ-α-τετ, οπότε το τι φαντάστηκε ο παίχτης (παύλα ριβιούερ) ότι θα έπρεπε να κάνει είναι άσχετο.

 

Δηλαδή στο γήπεδο άμα παίζω με το φιλαράκι μου και την ώρα που αυτός με κοιτάει, εγώ του πετάξω την μπάλα πίσω από την πλάτη του, θα κατηγορήσω το Θεό επειδή η πραγματικότητα έχει bugs;

 

Το γεγονός ότι γύρισε είναι από μόνο του άκυρο. Όπως ξέρεις, με LB+πάσα προωθείς τον παίκτη σου (για να παίξεις το ένα-δύο). Είναι κλασική περίπτωση Pro για να βάλεις goal το να προωθείς τον παίκτη σου. Όταν λοιπόν τον προωθώ τον Owen, καλύβεται όπως φαίνεται ξεκάθαρα και γυρνάει ΟΤΑΝ κάνω την through pass, είναι άκυρο και κάνει ο παίκτης κάτι που δεν τον διέταξα (in fact i challenge you. Δοκίμασε να τον προωθήσεις να δούμε αν ποτέ γυρίσει πίσω ο παίκτης και δεν συνεχίζει να τρέχει για μερικά δευτερόλεπτα... ακόμα κι όταν είναι offside).

 

Επίσης ο Owen βρίσκεται εν κινήση προς την μεριά του τέρματος (ας το πάμε λίγο ρεαλιστικά το θέμα). Η λογική λοιπόν (με την οποία πας λανθασμένα να εξηγήσεις το φαινόμενο) λέει ότι θα έπρεπε με πίσω βήματα να γυρίσει και να συνεχίσει προς το τέρμα δεδομένου ότι θα ακουλουθήσει την μπάλα, όπως κάθε παίκτης στην πραγματικότητα. Βάση της φυσικής λοιπόν, ο φίλος σου θα έχανε την ισορροπία του και θα έτρωγε τα μούτρα του αν πατούσε τέτοιο "χειρόφρενο" όπως στο video... δεν θα προχωρούσε προς την αντίθετη φορά σαν να έχουν Uho stick τα παπούτσια του.

 

Σε ένα Review πάντα θα υπάρχουν κάποιοι στους οποίους δεν αρέσει. Δεκτή η κάθε κριτική. Παίξτε οι ίδιοι κι όταν τα δείτε τα κλασικά προβλήματα (να μην πω ότι πιο παλιά οι περισσότεροι δεν έβλεπαν τα προβλήματα που αναφέραμε οι περισσότεροι. Τι άλλαξε και τα παρατήρησαν μετά; ), τότε ίσως καταλάβετε μερικοί ότι δεν ήταν τόσο "κακό" το Review ;)

 

PS: Κοιτώντας το Review μου στο PES2008, γελάω μιας και είχα παραπονεθεί για τα ίδια πράγματα. Στο προηγούμενο site που ήμουν δεν είχε δοθεί η δυνατότητα των videos (αν και εδώ είχα post-άρει μερικά με τις τσαρλατανιές του παιχνιδιού). Τώρα ο όρος μου για να το κάνω Review ήταν ΑΝ έβλεπα μ@λακία να την τραβούσα video :P. Αν πονάει το ότι η Konami δεν έχει διορθώσει τίποτα στο gameplay εδώ και 6-7 χρόνια δεν έχει να κάνει με τον Χ-Ψ παίκτη/reviewer αλλά με την τεμπελιά των προγραμματιστών της ;)

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε σας όταν πατάτε το κουμπί αλλαγής παίχτη (στην άμυνα) αλλάζει γρήγορα ή σας βγάζει την πίστη ??? Τι μ@λ@κι@ είναι αυτή...???? Ειδικά κάτι φορές το κάνει και στην επίθεση.Βγαζεις πάσα σε συμπαίχτη με άδειο τέρμα και πατάς το σουτ και αυτός αντι να βαρέσει με την μία κάνει κοντρόλ διοτι δεν έχει γίνει η αλλάγη του παίχτη μέχρι την στιγμη που θα τον ακουμπήσει η μπάλα(στο κοντρολ) και μέχρι να το πάρεις πρέφα και να ξαναπατήσεις το σουτ έρχονται και σου κλέβουν την μπάλα.Έλεος ρε γ@μώτο...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...