Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια θελω να απενεργοποιησω το LB και δεν μπορω..δλδ το βαζω στο off κ μετα οταν ξαναμπαινω στα settings ειναι παλι στο on..

 

Εχω προβλημα με την αναλυση γιαυτο..1280χ1024 το παιζω αλλα πανω και κατω στην οθονη εχει τα μαυρα κενα..

 

Στο 9 πχ εχω τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις και ειναι κομπλε η αναλύση..:-)

 

Στην περίπτωση που έχεις vista/7 δοκίμασε να τρέξεις τα settings σαν administrator.

και κάτι πιο απίθανο... μηπος τα αρχεία (βασικά το αντίστοιχο .ini) είναι τσεκαρισμένο μόνο για ανάγνωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην περίπτωση που έχεις vista/7 δοκίμασε να τρέξεις τα settings σαν administrator.

και κάτι πιο απίθανο... μηπος τα αρχεία (βασικά το αντίστοιχο .ini) είναι τσεκαρισμένο μόνο για ανάγνωση ;

 

Ευχαριστω φιλε..αλλα δεν δουλεψε παλι..

Οχι δεν ειναι μονο για αναγνωση..κανενα δεν ειναι τσεκαρισμενο..

Με vista χ64 ειμαι..

Τι σκαλωμα τρωει δεν μπορω να καταλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκλειδωμα του Superstar level για το παιχνιδι:

 

http://downloads.moddingway.com/file/692.html

 

Tι είναι τούτο;

Υπάρχει και στο παιχνίδι κλειδωμένο option ή θα το βάλω και θα ξεσκιστεί στα cheat το ΑΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι είναι τούτο;

Υπάρχει και στο παιχνίδι κλειδωμένο option ή θα το βάλω και θα ξεσκιστεί στα cheat το ΑΙ;

 

Ναι ειναι κρυφο option μεσα στο παιχνιδι.Ειχαν πει οτι θα προσθεταν ακομη ενα επιπεδο δυσκολιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι κρυφο option μεσα στο παιχνιδι.Ειχαν πει οτι θα προσθεταν ακομη ενα επιπεδο δυσκολιας.

 

Καλοδεχούμενο then.

Άμα αρχίσω και τρώω γκολ από το κέντρο θα φτερνίζεται αυριο ο τσακατσούκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χρειάζομαι λίγη βοήθεια από τους έμπειρους παίχτες. Κάτι φίλοι οργανώνουν σε μια βδομάδα ένα τουρνουά PES 2010 σε Playstation3 και με κάλεσαν να παίξω και γω. Το θέμα είναι ότι έχω να παίξω ποδοσφαιράκι εδώ και πολλά χρόνια (αν και ήμουν καλός στις μέρες μου, έχοντας πάρει και ένα πρωτάθλημα σε FIFA 98(!!!) στην Αθήνα (Athens modem league για όσους θυμούνται). Και ειδικά Pro Evolution δεν έχω παίξει ποτέ. Επιπλέον, δεν έχω PS3. Οπότε έχω μια βδομάδα βασικά να "προπονηθώ" παίζοντας PES στο PC.

Πριν απαντήσετε, "παράτα τα τότε, ξέχασέ το" κλπ. να πω ότι αυτό που θέλω δεν είναι αναγκαστικά να γίνω εξπέρ σε μια βδομάδα, απλά να μπορώ να παίξω χωρίς να είμαι εντελώς σάκος του μποξ. Και έτσι κι αλλιώς δεν είναι επαγγελματίες και οι άλλοι, για χαβαλέ θα παίξουμε.

Κατέβασα λοιπόν το PES10 για PC και αυτό που θέλω είναι:

1) Tips & tricks. Τα πάντα από το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για ανάπτυξη, για σκοράρισμα, πώς να εκτελώ φάουλ και κόρνερ, πώς στήνεται καλύτερα η ομάδα, ειδικοί συνδυασμοί στο χειριστήριο για σπέσιαλ κινήσεις κλπ.

2) Αν υπάρχουν διαφορές στο gameplay μεταξύ PC και PS3 και ειδικότερα στο χειριστήριο πώς αντιστοιχούν τα κουμπιά. Το joypad που έχω είναι αυτό:

[ame]http://www.amazon.com/Xbox-360-Control-Pad-3-Controller/dp/B000BQUV52/ref=sr_1_25?ie=UTF8&s=videogames&qid=1256987882&sr=1-25[/ame]

και αν κάποιος έχει PC kai PS3 αν μπορεί να μου πει αν χρειάζεται να αλλάξω την αντιστοίχιση των πλήκτρων ώστε να είναι ίδια με το PS3.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χρειάζομαι λίγη βοήθεια από τους έμπειρους παίχτες. Κάτι φίλοι οργανώνουν σε μια βδομάδα ένα τουρνουά PES 2010 σε Playstation3 και με κάλεσαν να παίξω και γω. Το θέμα είναι ότι έχω να παίξω ποδοσφαιράκι εδώ και πολλά χρόνια (αν και ήμουν καλός στις μέρες μου, έχοντας πάρει και ένα πρωτάθλημα σε FIFA 98(!!!) στην Αθήνα (Athens modem league για όσους θυμούνται). Και ειδικά Pro Evolution δεν έχω παίξει ποτέ. Επιπλέον, δεν έχω PS3. Οπότε έχω μια βδομάδα βασικά να "προπονηθώ" παίζοντας PES στο PC.

Πριν απαντήσετε, "παράτα τα τότε, ξέχασέ το" κλπ. να πω ότι αυτό που θέλω δεν είναι αναγκαστικά να γίνω εξπέρ σε μια βδομάδα, απλά να μπορώ να παίξω χωρίς να είμαι εντελώς σάκος του μποξ. Και έτσι κι αλλιώς δεν είναι επαγγελματίες και οι άλλοι, για χαβαλέ θα παίξουμε.

Κατέβασα λοιπόν το PES10 για PC και αυτό που θέλω είναι:

1) Tips & tricks. Τα πάντα από το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για ανάπτυξη, για σκοράρισμα, πώς να εκτελώ φάουλ και κόρνερ, πώς στήνεται καλύτερα η ομάδα, ειδικοί συνδυασμοί στο χειριστήριο για σπέσιαλ κινήσεις κλπ.

2) Αν υπάρχουν διαφορές στο gameplay μεταξύ PC και PS3 και ειδικότερα στο χειριστήριο πώς αντιστοιχούν τα κουμπιά. Το joypad που έχω είναι αυτό:

http://www.amazon.com/Xbox-360-Control-Pad-3-Controller/dp/B000BQUV52/ref=sr_1_25?ie=UTF8&s=videogames&qid=1256987882&sr=1-25

και αν κάποιος έχει PC kai PS3 αν μπορεί να μου πει αν χρειάζεται να αλλάξω την αντιστοίχιση των πλήκτρων ώστε να είναι ίδια με το PS3.

Ευχαριστώ.

 

Λοιπον, κοιτα πως θα σωσεις το τομαρι σου και θα γλιτωσεις το δουλεμα.

- Ξεχνα τα special moves και τις ντριπλες.

- Παιξε 5-3-2 ή αν προτιμας 4-4-2 σε diamond και προσπαθησε να παιξεις απο τα ακρα.

- Δουλεψε το pressure και το team pressure.(A+X κουμπια σε default)

- Αλλαζε παιχνιδι με side crossing για να αποσταθεροποιησεις την αμυνα του αντιπαλου.

- Δουλεψε την εξοδο τερματοφυλακα με το Υ.

- Στα κορνερ να παιρνεις τον ψηλο στοπερ σου και μην αφηνεις το cpu να κανει την δουλεια.Δουλεψε και εκει την εξοδο του Gk.

- Να μην αλλαζεις συνεχως παικτες στην αμυνα.Φετος δεν μπορουν οι αντιπαλοι να ντριπλαρουν ευκολα τον cpu και φυσικα ολη την αμυνα.

- Μην φοβασαι να σουταρεις εκτος περιοχης.

- Αν επιτρεπεται απο τους κανονες του τουρνουα σας στις επιλογες βαλε τον υπολογιστη να κανει αυτοματα ο,τι θελει σε τακτικες και αλλαγες.Θα σε βοηθησει ειδικα με αντιπαλους-ταγαρια-θα-σε-ριξω-5-γκολακια.

- Μην εκνευριστεις γιατι θα σου μιλανε την ωρα του αγωνα.Να εισαι calm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καινούργιο PES εγώ προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι όλη η ιστορία είναι από τα πλάγια και γενικά το όλο ζήτημα είναι να βρεθείς στη μεγάλη περιοχή.

 

Μπορείς σχεδόν πάντα να βγάζεις σέντρες, όσο καλά και να σε έχουν κλείσει και πάνε πολύ καλά. Αντίθετα οι τρίπλες είναι δύσκολη υπόθεση. Πολλές πάσες, σέντρες, μπαλιές στην πλάτη της άμυνας και πολύ λιγότερο τρίπλες.

 

Εξαρτάται βέβαια και από την ομάδα που θα πάρεις. Μάθε μια συγκεκριμένη ομάδα, το στυλ παιχνιδιού της (ή αυτό που θα αναπτύξεις για τη συγκεκριμένη ομάδα) και (πολύ σημαντικό) ποιοι παίχτες είναι αριστεροπόδαροι και ποιοι δεξιοπόδαροι, καθώς και τις ιδιαίτερες ικανότητές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης στο φετεινό pro το κλειδί είναι το κέντρο.

Όποια ομάδα πάρει το κέντρο, συνήθως έχει και τον αγώνα.

Βάση αυτού, μπορείς να ρισκάρεις ακόμα και σε σύστημα με τρεις αμυντικούς, (εξαρτάται βέβαια και ποιον έχεις αντίπαλο) αρκεί να ορίσεις την άμυνα να κρατάει πολύ βάθος.

 

Πρώτη φορά φέτος κάνω πειραματισμούς με 3-5-2 / 3-4-3.

 

Να κάνεις πάντα edit position και να ορίζεις το ρόλο που ταιριάζει περισσότερο σε κάθε ποδοσφαιριστή.

(πρόσεξε, όχι απαραίτητα την θέση, αλλά τον ρόλο, βλέποντας που σου δίνει ο παίχτης το μεγαλύτερο νουμεράκι απόδοσης, π.χ ο ίδιος παίχτης μπορεί να λειτουργεί με βαθμολογία 63 ως AMF και με 86 ως SS ακριβώς στην ίδια θέση).

 

Τέλος να κάνεις αλλαγές.

Είναι απίστευτο το ποσοστό των αλλαγών μετά το 65-70' που κατέληξαν MVP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...