Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2010


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 785
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα παιδια και μια ερωτησουλα... σημερα το online game παιζει ????? προσπαθω απο το μεσημερι αλλα τζιφος... ααα συγνωμη για πρωτη φορα στο pro 10 και εχω κατεβασει και το official patch ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μάθω να παίζω με τον αναλογικό.Στην επίθεση τα πάντα γίνονται καλύτερα και χωρίς να σου πονάνε τα δάχτυλα.Στην άμυνα μια πανωλεθρία την τρώω.Αξίζει να συνεχίσω την προσπάθεια;Είναι κανένας που το παίζει με τον αναλογικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με σταυρό παίζω ακόμα, αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου πως όταν φτάσω με το 2010 στο επιθυμητό επίπεδο, θα προσπαθήσω να συνηθίσω με το αναλογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με σταυρό παίζω ακόμα, αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου πως όταν φτάσω με το 2010 στο επιθυμητό επίπεδο, θα προσπαθήσω να συνηθίσω με το αναλογικό.

 

Aκομα με σταυρο εισαι ?? :P

 

Εγω παιζω με αναλογικο απο το pes 2006 και πιο πριν κι ολας.

 

Και δε πιστευω να παιζει κανεις με την default καμερα που εχει το παιχνιδι.

Ολοι στο wide το γυρνατε ετσι ? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 06 ποιος ο λόγος να παίζεις με αναλογικό;

Κάμερα παίζω default, αν και με βολεύει και η wide.

Προτιμώ όμως να συνηθίζω default για να μην υπάρχουν διαπληκτισμοί στα διπλά.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε προβλημα εσεις με τα φαουλ η μονο εγω εχω ?

 

Σε σκληρα τακλιν πολλες φορες δε δινει τπτ και αφηνει τη φαση να συνεχιστει.

Και αυτο το ρημαδι το πλεονεκτημα το καταργησανε...

 

Μου εχει τυχεις παρα πολλες φορες να μου κανουν ή να κανω ενα δυνατο τακλιν/φαουλ και να μη δωσει τπτ.

Εχει αρχισει και γινεται πολυ σπαστικο εχω να πω.

Παίζω Champions League στο επίπεδο Top Player και στην ψύχρα, ενώ ο αντίπαλος είναι στην περιοχή μου,του κάνω τάκλιν από πίσω,αιματηρό,αντισυναδελφικό,χασάπικο!

 

Ε,7 στις 10 φορές δεν δίνει πέναλτι... Τραγικό! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να παίζεις με σταυρό;

Από εποχές psx παίζω με αναλογικό. :-)

 

Ε, την κολοκυθιά θα παίξουμε;

Το αναλογικό μπορεί να σου προσφέρει 2 απλά πραγματάκια.

 

α. Ένταση (κάτι που δεν γίνεται με το πάτημα ενός κουμπιού, όσο δυνατά ή χαλαρά και τα το πατήσεις την ίδια εντολή θα πάρει, ιδιαίτερα χρήσιμο στα racing games ως τιμόνι-γκάζι-φρένο).

 

β. Περισσότερη ακρίβεια σε "διαγώνιες" κινήσεις, όπως τώρα που το pro έχει 360 κίνηση.

 

Άλλος λόγος δεν υπάρχει, και όταν δεν σου προσφέρει τα παραπάνω χαμένος βγαίνεις γιατί υστερεί λίγο στην ταχύτητα εναλλαγής " των απέναντι άκρων", από αριστερά-δεξιά / από πάνω κάτω κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, την κολοκυθιά θα παίξουμε;

 

Απάντησα με ερώτηση γιατί πριν ούτε εσύ έδινες κάποιον λόγο για το ότι παίζεις με σταυρό. ;)

Προσωπικά παίζω με αναλογικό γιατί είναι πολύ πιο άνετο και δεν πιάνεται το χέρι.

Σε αυτό που λες για την ταχύτητα διαφωνώ. Το αντίθετο θα έλεγα.

Η κίνηση από αριστερά-δεξιά, πάνω-κάτω είναι πιο εύκολη, όπως είναι και πιο εύκολο να πετύχεις τη διαγώνια από το σταυρό με τον οποίο κάποιες φορές το πάνω αριστερά π.χ. , μπορεί να σου βγει μόνο πάνω ή μόνο αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που σου εξήγησα παραπάνω τα θεωρώ αυτονόητα, γι'αυτό και δεν τα έγραψα από την αρχή.

 

Από εκεί και πέρα, πιο εύκολη και ξεκούραστη η κίνηση με το αναλογικό μπορεί να είναι.

Πιο γρήγορη δεν είναι για κανενα λόγο όμως.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανένας άλλος που παίζει ακόμα με σταυρό; :P

 

Ε δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να το συνηθίσεις.Μπερδεύομαι στις αλλαγές στην άμυνα.Είχα την εντύπωση ότι οι περισσότεροι με σταυρό παίζουν.

 

Η κίνηση πάντως αριστερά-δεξιά, πάνω-κάτω και διαγώνια και οι εναλλαγές είναι πιο εύκολη και δεν πονάνε και τα δάχτυλα.Λίγο στην άμυνα που είναι από την αντίθετη οι κινήσεις το χάνεις λίγο στο θέμα ακρίβεια και δεν είσαι και μαθημένος να συγχρονίζεις τα δάχτυλα.Αλλαγές παίχτη ας πούμε το χάνω στον συγχρονισμό.Αλλά θα συνεχίσω να προσπαθώ.Αρκετά πονάνε τα δάχτυλα από τον σταυρό ήδη και δεν έχεις και επιθυμητά αποτελέσματα στην επίθεση.Καμιά φορά που θέλεις να αλλάξεις κατεύθυνση από διαγώνια δεξιά σε διαγώνια αριστερά πχ και τα δάχτυλα μαμιούνται και δεν το καταφέρνεις κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...