Προς το περιεχόμενο

Αποζημιώσεις από όσους προβαίνουν σε πειρατεία θα διεκδικήσει η Nova


πΑ-Βου-Γα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Από την στιγμή που λέει ότι πήραν δεν νομίζω ότι έχει σημασία πως κατάφεραν και την πήραν...το αποτέλεσμα είναι ίδιο...

 

αν είναι παράνομο θα φανεί στο δικαστήριο μιας και θα το επικαλεστούν οι συνήγοροι των κατηγορουμένων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το οτι πηγαν με εισαγγελεα να ψαξουν (σε αυτη τη φαση τουλαχιστον), δεν νομιζω οτι θα ζητηεθι απο κανενα ο τροπος που εμαθαν για το συγκεκριμενο σπιτι-ατομο.

Αυτα θα γινουν μετα, στην δικη (αν γινει), αλλα εκει πιστευω οτι θα φανει οτι η δουλεια εγινε ισως απο ατομο που "εκανε" τον πελατη, οποτε και θα καταθεσει οτι πληρωσε και πηρε κλειδια απο το συγκεκριμενο ατομο. Με αυτο τον τροπο καθαριζει η εταιρια απο θεμα προσωπικων δεδομενων.

(Προσωπικες εκτιμησεις παντα, δε σημαινει οτι ετσι θα γινει, απλα λεω πως το σκεφτομαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που λέει ότι πήραν δεν νομίζω ότι έχει σημασία πως κατάφεραν και την πήραν...το αποτέλεσμα είναι ίδιο...

 

αν είναι παράνομο θα φανεί στο δικαστήριο μιας και θα το επικαλεστούν οι συνήγοροι των κατηγορουμένων

Δε νομίζω ότι γίνεται καν δίκη.

Έχω την εντύπωση/αίσθηση (... ίσως και tip θα έλεγε κάποιος... :P) ότι τους αφήνουν ελεύθερους με μια καλή εγγύηση. Εκτός και αν ισχύει για μερικούς μόνο, πράγμα που δεν το γνωρίζω με πάσα βεβαιότητα, οπότε είμαι επιφυλακτικός στο τι πραγματικά έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι γίνεται καν δίκη.

Έχω την εντύπωση/αίσθηση (... ίσως και tip θα έλεγε κάποιος... :P) ότι τους αφήνουν ελεύθερους με μια καλή εγγύηση. Εκτός και αν ισχύει για μερικούς μόνο, πράγμα που δεν το γνωρίζω με πάσα βεβαιότητα, οπότε είμαι επιφυλακτικός στο τι πραγματικά έγινε.

 

Μα αυτο ειναι το κουμπι, οτι δεν εχουμε μαθει τελικα τι ακριβως εγινε, ακουγονται διαφορα, δε διασταυρωθηκε τιποτε, καποιοι απο εδω μεσα διαρρηγνυουν τα ιματια τους οτι ειναι αληθεια (υπονοοντας οτι καποιοι απο αυτους που πιαστηκαν ειναι γνωστος τους), αλλα τιποτε παραπερα, και εχουμε τελος (οπως εγραψα και στο αλλο παρομοιο θρεντ), μια "καινουρια"ειδηση στο σατλεο, η οποια ομως μου μοιαζει υπερβολικα με την πρωτη εκεινη της πρωταπριλιας.

Αντε τωρα βγαλε συμπερασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει σημασια εαν εγινε νομιμα η ευρεση του παρανομου η οχι;

τα δικαιωματα μας να πανε στο καλο λοιπον, αφου δεν νοιαζομαστε εμεις γιατι να νοιαστει η δικαιοσυνη η η εταιρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ωραία και τι θες να κάνουμε εμείς αν έγινε παράνομα η εύρεση? να πούμε ντροπή στην Nova? ας το πούμε, της κάναμε την μούρη κρέας ε? :P

 

αν βρέθηκαν με παράνομο τρόπο, αυτοί που πρέπει να κάνουν κάτι είναι αυτοί που κατηγορούνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 60 κόμβοι τελικής δεν είναι κάπως λίγοι για 16000 ίππους; Κάποιο λαθάκι θα έχει γίνει... [/Offtopic]

 

Στο θέμα μας τώρα: Οι τιμές της Nova είναι όντως πολύ ψηλές. Δείτε τι προσφέρουν τα ξένα μπουκέτα για λιγότερα χρήματα... Το πρόβλημα είναι ότι δεν επιτρέπεται (νόμιμα) να κάνεις συνδρομή σε κάποιο από αυτά, αλλιώς η Nova θα είχε χάσει ήδη τους μισούς συνδρομητές της.

 

Και στην Κύπρο, πώς κάνουν συνδρομή με τη Nova και τους έρχεται κανονικά λογαριασμός; Νομίζω υπάρχει άλλη κυπριακή εταιρία εκεί η οποία παρέχει συνδρομητικό ανάλογο πακέτο.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:08 ----------

 

Ολοι εσεις δηλαδη που το παιζετε ηθικολογοι κ αδικημενοι, θελετε να μου πειτε πως ουτε cd κ dvd αντιγραφετε!

Οσα ομως δεν φτανει η αλεπου..

 

Τι εννοείς με το "όσα δεν φτάνει η αλεπού"; Το θεωρείς μαγκιά να δώσεις 150-170 ευρώ για "τσάμπα" NOVA; Το θεωρείς υπέρογκο ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ειναι το κουμπι, οτι δεν εχουμε μαθει τελικα τι ακριβως εγινε, ακουγονται διαφορα, δε διασταυρωθηκε τιποτε, καποιοι απο εδω μεσα διαρρηγνυουν τα ιματια τους οτι ειναι αληθεια (υπονοοντας οτι καποιοι απο αυτους που πιαστηκαν ειναι γνωστος τους), αλλα τιποτε παραπερα, και εχουμε τελος (οπως εγραψα και στο αλλο παρομοιο θρεντ), μια "καινουρια"ειδηση στο σατλεο, η οποια ομως μου μοιαζει υπερβολικα με την πρωτη εκεινη της πρωταπριλιας.

Αντε τωρα βγαλε συμπερασμα.

Ναι, κάπως έτσι είναι...

Η πρώτη είδηση ήταν σωστή ως προς το κομμάτι των συλλήψεων, για αυτό είμαι αρκετά βέβαιως. ;)

Για όοοοολαααα τα υπόλοιπα δεν είμαι σίγουρος γιατί κανείς δεν ξεκαθάρισε την όλη διαδικασία (και δεν θέλουν μάλλον να ξεκαθαρίσουν τπτ, προφανώς για να δημιουργηθεί ο σχετικός μύθος που θα κάνει κάθε επίδοξο "σερβιτόρο"/πελάτη να χέζεται).

Προσωπικά πιστεύω πως τα στοιχεία των σερβιτόρων βρέθηκαν από καρφωτές, και όχι από IP matching, ενώ τα στοιχεία που τους οδήγησαν στον εισαγγελέα είναι ότι βρήκαν οι αστυνομικές αρχές στην κατοχή των υπόπτων (επαυτοφόρω που λέμε). Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι για εντυπωσιασμό κατά τη γνώμη μου.

 

όσο για την δεύτερη είδηση, ούτε διαφέρει στο περιεχόμενό της από την πρώτη, ούτε είναι κάτι το καινούργιο (αν ισχύει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και παραείναι για εμένα.

Εφόσον είναι μονοπώλιο θα έπρεπε το κράτος να θέσει ένα πλαφόν,ένα ταβάνι όσον αφορά τη μέγιστη τιμή συνδρομής.

Και όσον αφορά τις επενδύσεις της NOVA όσον αφορά τον εξοπλισμό και την απόσβεση που πρέπει να κάνει,όπως είπε κάποιος άλλος από εδώ μέσα, ε μη χέσω...

έχει κάνει απόσβεση εδώ και αρκετά χρόνια και δεν έχει χώσει ούτε ευρώ για να περάσει στην πλατφόρμα του HD.Όλη η ευρώπη πίνει εδώ και χρόνια "εμφιαλωμένο" και εμείς εδώ πίνουμε από γούρνες γεμάτες λασπόνερα...

 

Δηλαδή, αν εγώ εισάγω μόνος μου και πουλάω ως εταιρία ένα προϊόν που δεν υπάρχει στην Ελλάδα όσο θέλω, βρίσκεις ότι υπάρχει κάτι παράνομο σ' αυτό; Θυμάστε την ιστορία με τον τύπο που εισήγαγε τα αυτόματα αποσμητικά χώρου (αυτά με το σπρέυ και τη μπαταρία) και τα πουλούσε αποκλειστικά σε όλη την Ελλάδα για κάποια χρόνια); Μεγάλη του μαγκιά, νομιμότατη, και με απίστευτο τζίρο, μέχρι που άρχισαν να πουλάνε τέτοια στο supermarket. Εγώ μπορεί να θέλω να σου πουλάω κάτι που έχω μόνο εγώ 10.000 ευρώ το κομμάτι. Εσυ, δεν είσαι υποχρεωμένος να το αγοράσεις. Προσφορά και ζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο θα πουλανε το χαμηλης ποιοτητας σημα και προιον στα 60 ευρω το μηνα δικαιως να γινομαστε συνδομητες gamma cards

 

Αλλα ανταλλων φιλαρακι εισαι, κάναμε το κλέφτη μάγκα μου φαίνεται εδω πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ανταλλων φιλαρακι εισαι, κάναμε το κλέφτη μάγκα μου φαίνεται εδω πέρα.

 

Κλεψια ειναι να σου παρω κατι που ειχες στην κατοχη σου και τωρα δεν το εχεις πλεον, το cardsharing ειναι κατι αλλο παρανομο μεν αλλα δεν ειναι κλεψια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα λεω οτι δεν ειναι δικαιη η τιμη .. 25 ευρω θα ηταν μια χαρα αλλοστε δεν βλεπουμε και 100 ωρες την μερα(δεν φτανουν και οι ωρες) τηλεοραση..

λογο μονοπωλειου ολοι οι σοβαροι αγωνες ειναι στην νοβα οποτε τι να κανεις?

μακαρι να μπορουσαμε να βαλουμε SkySportsHD με 70 ευρω τον μηνα να σου λεγα μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...