Προς το περιεχόμενο

Αποζημιώσεις από όσους προβαίνουν σε πειρατεία θα διεκδικήσει η Nova


πΑ-Βου-Γα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Σώπα ρε φίλε γιατί να μην τα βλέπουμε τσάμπα, παλιά τσάμπα δεν ήταν?

Mέχρι που ήρθε η πεινασμένη για φράγκα NOVA..

 

με αυτή την λογική, ακόμα πιο παλιά ΔΕΝ ήταν τσάμπα, μιας και δεν υπήρχε τηλεόραση στην Ελλαδα και αναγκαζόσουν να πας γήπεδο για να δεις αγώνα...άρα πάλι πλήρωνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ThReSh, αλήθεια δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις?

Όταν εννοεί παλιά, εννοεί όταν βλέπαμε τους αγώνες ποδοσφαίρου στα κανάλια όπως Ant1,Mega κλπ...

Τι σχέση έχει το να πας γήπεδο με το να δεις από το σπίτι σου?

Γιατί συγκρίνετε ανόμοια πράγματα? Το άλλο είναι Live, το βλέπεις από κοντά και φυσικά το πληρώνεις και το άλλο το βλέπεις από το σπίτι σου, το οποίο το πληρώνεις έμμεσα μέσω διαφημίσεων.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς από εδώ... Καμία επανάσταση, τίποτα? Τελείως τυριά???

Ξεσηκωθείτε λίγο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς καταλαβαίνω, αλλά μάλλον εσύ δεν κατάλαβες το post μου...

 

τονίζω ότι το να βλέπεις αγώνες δεν ήταν τσάμπα στην αρχή, μετά έγινε τσάμπα όταν απέκτησε ο κόσμος τηλεόραση και τώρα πάλι ξαναπληρώνεις...απλό...

 

το ότι εμείς δεν προλάβαμε αυτές τις εποχές δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχαν...

 

τι επανάσταση να κάνουμε? να λέμε κλέψτε Nova? πόσο τραγικό είναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζαμπα ισπανια αγγλια και λοιπα πρωταθληματα δεν βλεπαμε ποτε.. τωρα με την νοβα τα βλεπουμε σχεδον τζαμπα:lol:

και οχι με 55 ευρω τον μηνα

 

 

σιγουρα η κλοπη δεν ειναι λυση.. αλλα αμα μεινουν απο πελατες ισως σκεφτουν οτι τοσα λεφτα τον μηνα ειναι αρκετα..

πως θα μεινουν λεφτα στην ακρη για DX11 καρτουλα αμα τα δινουμε στην νοβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, επειδή στη Nova πληρώνεις συνδρομή, προφανώς η ΕΠΟ πούλησε πιο ακριβά, οπότε ήταν κάτι που τη συνέφερε.

Εμάς όμως σαν καταναλωτές δεν πρέπει να μας απασχολεί τι κάνουν αυτοί, το τελικό αποτέλεσμα είναι εκείνο που μετράει, το οποίο είναι κατά μας.

 

Η διαφορά είναι ότι πας στο γήπεδο. Τι σύγκριση άσχετη είναι αυτή?

Δηλαδή εσένα δεν σε ενοχλεί που πρέπει να πληρώσεις για να δεις την αγαπημένη στου ομάδα στη TV μέσο NOVA?

 

Λοιπον, μιας και βλεπω (στο πιο κατω ποστ που μιλας για επανασταση στον ThReSh), και μιας και καταλαβαινεις οτι τα "ελευθερα" καναλια τα πληρωνεις μεσα απο τις διαφημισεις, αρα μετακυλουνται στο τελικο προιον που αγοραζεις, γιατι δεν κανεις την επανασταση σου πρωτα σε αυτα, μιας και μπορει να επικαλεστεις οτι πλεον πχ δεν βλεπεις μεγκα η αντεννα, οποτε και δεν πρεπει να πληρωνεις κι εσυ τη διαφημιση για να μενουν ζωντανα αυτα τα καναλια.

Καταφερε πρωτα να θεωρησεις "τζαμπα" αυτο που βλεπεις, και μετα ερχομαστε στο "τυπου νοβα" να το ξανακουβεντιασουμε.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 05:46 ----------

 

τζαμπα ισπανια αγγλια και λοιπα πρωταθληματα δεν βλεπαμε ποτε.. τωρα με την νοβα τα βλεπουμε σχεδον τζαμπα:lol:

και οχι με 55 ευρω τον μηνα

 

 

σιγουρα η κλοπη δεν ειναι λυση.. αλλα αμα μεινουν απο πελατες ισως σκεφτουν οτι τοσα λεφτα τον μηνα ειναι αρκετα..

πως θα μεινουν λεφτα στην ακρη για DX11 καρτουλα αμα τα δινουμε στην νοβα?

 

Επειδη το κουβεντιαζουμε εμεις οι 10-100 τωρα, θα μεινουν αυτοι απο πελατες; Μη τρεφουμε τετοιες ελπιδες, μιλαμε για επιχειρησεις εκατομμυριων ευρω, δεν στεκονται σε ψιχουλα, οτι κανουν το κανουν για εντυπωσιασμο, απλα και μονο για να τρομαξουν τους επιδοξους "πειρατες" που δεν εχουν ομως την απαραιτητη γνωση. Ξερουν εκ των προτερνων οτι ενα 1-2% παντα θα βλεπει "τζαμπα" γιατι το ψαχνει, αυτους οχι απλα δεν τους πειραζει αλλα αν μπορουσε θα τους βοηθουσε κιολας, για διαφημιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pournaras

Επειδή ξέρω ακριβώς τι πληρώνω με τις διαφημίσεις, έρχομαι να κουβεντιάσουμε.

 

Η διαφήμιση με χρεώνει έμμεσα. Μου διαφημίζει ένα προϊόν και εγώ αν θέλω (δεν έρχεται κάποιος με ένα πιστόλι και μου λέει πλήρωσε), το αγοράζω. Οπότε βλέπω το Super League με φορτώνει με διαφημίσεις και εγώ αν θέλω αγοράζω τα προϊόντα που διαφημίζει.

Την επανάσταση μου την έχω κάνει σε πολλά προϊόντα και μάλιστα τη ψάχνω πάρα πολύ με αυτά.

 

Αντίθετα η Nova δεν έχει διαφημίσεις, αλλά αν θέλω να δω Super League, θα πρέπει να πληρώσω.

 

Δεν είμαι κατά στο να κλέβουμε ή στο να μη κλέβουμε, αλλά αν κλέβουμε, δεν χρειάζεται να το λέμε και να χαιρόμαστε. Ας το κρατήσουμε για τη πάρτη μας.

 

@ThReSh & σε όλους τους "τίμιους - ηθικούς"

Συνεχίζω να μη καταλαβαίνω όμως, τελικά σας αρέσει που το Super League είναι στη Nova και αν όχι, τι κάνετε γι' αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Heatspreader, χωρίς παρεξήγηση, δικό σου είναι το προϊόν "Super League" και θα ορίσεις σε ποιο τηλεοπτικό σταθμό θα πουληθεί?

 

Το προϊόν είναι της ίδιας της διοργανώτριας αρχής, και θα το πουλήσει αυτή εκεί που θα πάρει την καλύτερη προσφορά. Το παράξενο που το βλέπεις? Από πότε δηλαδή είναι υποχρεωμένη η Super League να πουλάει τα δικαιώματά της σε κανάλια που εκπέμπουν ελεύθερα?

 

Ούτε εμένα μ' αρέσει, αλλά δεν με αφορά ως επιλογή, δεν μου πέφτει λόγος που λέμε... Δεν μιλάμε για κοινωνικό αγαθό πρώτης ανάγκης, ώστε να έχουμε απαιτήσεις ως καταναλωτές. Είναι σαν να μου λες ότι πρέπει να επαναστατήσουμε επειδή π.χ. το MTV δεν είναι προσβάσιμο σε όλους τους δέκτες της επικράτειας... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα απο οσα σου προσφερει καποιος αλλος μεσω υπηρεσιων δεν ειναι τζαμπα.

Οτι θες το πληρωνεις αναλογα με την τιμη του

Αφου υπαρχουν ανθρωποι που το βρισκουν προσιτο σε τιμη και το αγοραζουν και συμφερει τη νοβα καλα κανει και συνεχιζει και το πουλαει τοσο

Αν το βρισκεις ακριβο απλα δεν το παιρνεις, δεν το κλεβεις

Αν το κλεβεις πρεπει να υποστεις και τις συνεπειες του νομου

Αν δε σ αρεσει ο νομος μπορεις μεσω νομιμων διαδικασιων να τον αλλαξεις

Επαναστασεις μεσω πεισματων μικρων παιδιων ή κλεψιων ή καταστροφων δεν υπαρχουν

Και οι ντοματες ειναι ακριβες αλλα δεν ειδα κανενα να τις κλεβει για να επαναστατησει

Απλα τα κανουμε εκει που υπαρχει ανοχη και μας παιρνει

Αυτα ειναι κωμικα και δικαιολογιες για μωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις πειρατικά με το φόβο μη σε πιάσουν, αλλά δεν το διατυμπανίζεις.
βαζεις και σιγα μην σε πιασουν θα επρεπε να λες..

το sharing δεν ειναι κλεψια.:-D

Εισαι ιδιοκτητης ενος διαμερισματος, ας πουμε με 2 υπνοδωματια. Νοικιαζεις λοιπον το σπιτι σε ενα ζευγαρι για 300ε το μηνα.

Θεωρεις οτι ειναι απλα sharing και οχι κλεψια το να ξεκινησει το ζευγαρι αυτο (χωρις να σε ρωτησει) να βαλει μεσα 10 κρεβατια σε καθε υπνοδωματιο, και να κανει επινοικιαση 50ε το μηνα, το καθε κρεβατι απο το δικο σου σπιτι, σε 20 αλλα ατομα, βγαζοντας τελικα 1000ε αρα δινοντας σου 300, εχει και κερδος ενα μηνιατικο ωραιο.

 

Το παραδειγμα σου ειναι λαθος. Αυτος που απαντουσες, εννοουσε sharing για προσωπικη μη-κερδοσκοπικη χρηση. Απλως για να παρακολουθεις εσυ, και καποιοι αλλοι ισως, δωρεαν.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:24 ----------

 

Αν δε σ αρεσει ο νομος μπορεις μεσω νομιμων διαδικασιων να τον αλλαξεις

Huh. Really?:confused:

Σε μια χωρα οπου οι περισσοτεροι νομοι δεν τηρουνται και οι ψηφισθεντες(βουλευτες-υπουργοι) για να τους δημιουργουν και να τους ψηφιζουν ειναι αυτοι που τους καταπατουν με τον πιο βαναυσο τροπο, μιλας για νομους?

Get real! Στην Ελλαδα εισαι, νόμοι δεν υπαρχουν! Και μην μου πεις οτι υπερβαλλω.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η ελληνική αστυνομία αυτό σου λέει! Βάλε καλύτερες κλειδαριές, πάρε πόρτες ασφαλείας, συναγερμούς κτλ.( ΟΚ, νόμιμα ποτέ δεν μπαίνε μέσα).

 

Απο την άλλη όμως ρε παιδιά με ρώτησε εμένα η NOVA αν θέλω να βάζω το σήμα της στο σπίτι μου?

Ο γείτονας που έχει ξεκλείδωτο wifi (ή και κλειδωμένο :-D:-D ), γιατί να έχω εγώ το δίκτυό του μέσα στο σπίτι μου? Ας περιόριζε την εμβέλειά του, ας το κλείδωνε καλύτερα, στην τελική ας μόνωνε το σπίτι του (κλώβος faraday xD). Πρέπει να του κάνω μήνυση επειδή το ρουτερ του εκπέμπει στο σπίτι μου? Εγώ γιατί να τρώω την ακτινοβολία χωρίς να με ρωτάνε?

Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας γιατί τοποθετούν τις κεραίες τους στην ταράτσα του απέναντι? Και κινητό να μη χρησιμοποιώ πάλι τρώω αρκετή ακτινοβολία.

 

Άρα, εφόσον με το έτσι θέλω όλα αυτά τα κύματα, και πολλά άλλα, κάνουν τη διέλευσή τους από το σπίτι μου, έχω κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιήσω εξοπλισμό και γνώσεις ώστε να χρησιμοποιήσω τα κύματα αυτά προς όφελός μου.

 

Το συμπέρασμά που βγάζω εγώ είναι ας κλείδωνε καλύτερα τα δεδομένα που στέλνει η NOVA, η wind, ο γείτονας και να μην κατηγορούν όσους τα εκμεταλλεύονται για υποκλοπή... Ας μην αναφερθώ όμως στο αντίθετο, τι να γίνεται άραγε με τα σήματα που στέλνουμε εμείς, πόσοι/ποιοι τα "υποκλέπτουν" στο όνομα της "εθνικής ασφάλειας"...

 

Μακάρι να μπορούσα να σου κάνω 5.000.000.000.000.000.000 thumbs up. Το απόλυτο δίκιο πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια χωρα οπου οι περισσοτεροι νομοι δεν τηρουνται και οι ψηφισθεντες(βουλευτες-υπουργοι) για να τους δημιουργουν και να τους ψηφιζουν ειναι αυτοι που τους καταπατουν με τον πιο βαναυσο τροπο, μιλας για νομους?

 

Γιατι δεν τους αλλαζουμε τοτε κι αυτους και τους ψηφιζουμε συνεχεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
@ThReSh & σε όλους τους "τίμιους - ηθικούς"

Συνεχίζω να μη καταλαβαίνω όμως, τελικά σας αρέσει που το Super League είναι στη Nova και αν όχι, τι κάνετε γι' αυτό?

 

μου είναι αδιάφορο... :o

υπάρχει και το livestreaming :P

 

δεν είμαι "τίμιος και ηθικός" όπως το έχω ξαναπεί, απλά όταν κλέβουμε μην βρίσκουμε τέτοιες δικαιολογίες και ασφαλώς όπως είπες και εσύ μην περηφανευόμαστε...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν τους αλλαζουμε τοτε κι αυτους και τους ψηφιζουμε συνεχεια ?

Χμμ για να σκεφτω....

Γιατι μας βολευει(για να εχουμε ενα βυσμα/μέσο)?

Γιατι ειμαστε(ειναι αυτοι που τους ψηφιζουν) ηλιθιοι?

Κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για skysports/hd θα εδινα και 70 ευρω τον μηνα να βλεπω μπαλαρα.. να ακουω σωστο σχολιασμο.. να εχω αριστη εικονα σε τηλεοραση HD(40") και οχι να πρεπει να κατσω στα 5 μετρα για να μην βλεπω το σπασιμο της εικονας στο novasports.. επισης να βλεπω οσο δυνατον περισσοτερα παιχνιδια και οχι να υπαρχουν νεκρες ωρες ελεο σουπερ league λες και θα πηγαινα στο γηπεδο να δω τον θρασυβουλα..

 

και για πολλα αλλα σιγα μην ξανα-δωσω(γιατι ημουν χρονια στην νοβα) 55 και 60 ευρω τον μηνα για αυτο το χαλι!

sharing και παλι sharing οπως και με αρκετα προγραμματα του υπολογιστη.. γιατι ποσοι απο εμας εχουν vista ultimate γνησια?'η γνησια αντιγραφα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τιποτα απο οσα σου προσφερει καποιος αλλος μεσω υπηρεσιων δεν ειναι τζαμπα.

Οτι θες το πληρωνεις αναλογα με την τιμη του

2) Αφου υπαρχουν ανθρωποι που το βρισκουν προσιτο σε τιμη και το αγοραζουν και συμφερει τη νοβα καλα κανει και συνεχιζει και το πουλαει τοσο

Αν το βρισκεις ακριβο απλα δεν το παιρνεις, δεν το κλεβεις

3) Αν το κλεβεις πρεπει να υποστεις και τις συνεπειες του νομου

Αν δε σ αρεσει ο νομος μπορεις μεσω νομιμων διαδικασιων να τον αλλαξεις

Επαναστασεις μεσω πεισματων μικρων παιδιων ή κλεψιων ή καταστροφων δεν υπαρχουν

4) Και οι ντοματες ειναι ακριβες αλλα δεν ειδα κανενα να τις κλεβει για να επαναστατησει

Απλα τα κανουμε εκει που υπαρχει ανοχη και μας παιρνει

Αυτα ειναι κωμικα και δικαιολογιες για μωρα

1) Όχι δεν είναι. Όπως είπαμε και πριν υπάρχουν και οι διαφημίσεις που χρεώνεσαι έμεσα και έχεις την επιλογή να πληρώσεις ή όχι.

2) Τώρα μιλάς σοβαρά? Ο απλός λαϊκός λαός, μιας και το ποδόσφαιρο είναι λαϊκό άθλημα, θα πρέπει να πληρώσει άμεσα (συνδρομή), επειδή ήρθε κάποιος και έφτιαξε ένα κανάλι και τους εξαγόρασε? Μη μου πείτε πάλι ότι στο γήπεδο πληρώνεις, γιατί και στο Cinema πληρώνεις και στο θέατρο επίσης, μιλάμε για TV.

Kαι επειδή βλέπω πολύ αγάπη με τους νόμους, δηλαδή αν αύριο ψηφιστεί νόμος και πουλάνε πρέζα νόμιμα, εσύ θα πεις επειδή είναι νόμιμο δεν πειράζει? Οι νόμοι βγαίνουν από λαμόγια, ώστε να μη μπορείς να τους σπάσεις και να τους εξυπηρετεί τις περισσότερες φορές!

3) Νόμιμες διαδικασίες? Φίλε, μήπως ζόυσες σε άλλη χώρα τόσα χρόνια? Εγώ βγαίνω έξω και τα σπάω, μπας και σου κάψω το αμάξι και καταλάβεις ότι ζεις σε μπουρδέλο και αλλάξεις τη ψήφο σου, αλλά εσύ κοιτάς το δάχτυλο, δηλαδή εμένα και όχι το πρόβλημα που με κάνει να τα σπάω.

4) Αυτό πιστέυεις ότι δεν επαναστατούν και γι' αυτό? Δεν γίνεται επανάσταση επειδή είναι ακριβές οι ντομάτες, δεν γίνεται επανάσταση επειδή είναι χαμηλοί οι μισθοί, δεν γίνεται επανάσταση επειδή η αστυνομία (όργανο του κράτους), σκότωσε ένα παιδάκι, γίνεται και θα γίνονται επαναστάσεις για όλα τα παραπάνω και για άλλαπου είναι μαζεμένα στις πλάτες του κόσμου!

 

Φίλε Heatspreader, χωρίς παρεξήγηση, δικό σου είναι το προϊόν "Super League" και θα ορίσεις σε ποιο τηλεοπτικό σταθμό θα πουληθεί?

[...]

Ούτε εμένα μ' αρέσει, αλλά δεν με αφορά ως επιλογή, δεν μου πέφτει λόγος που λέμε... Δεν μιλάμε για κοινωνικό αγαθό πρώτης ανάγκης, ώστε να έχουμε απαιτήσεις ως καταναλωτές. Είναι σαν να μου λες ότι πρέπει να επαναστατήσουμε επειδή π.χ. το MTV δεν είναι προσβάσιμο σε όλους τους δέκτες της επικράτειας... :rolleyes:

Το ποδόσφαιρο είναι λαϊκό άθλημα και είναι και ένα από τα λίγα που μας έχει μείνει να ξεφεύγουμε λίγο. Φυσικά και να το πουλήσει όπου θέλει, αλλά μη με αναγκάζεις για να δω να πληρώνω συνδρομή. Βάλε μου διαφημίσεις... Αν θέλω θα αγοράσω το προϊόν που διαφημίζει! Και αν δεν σου αρέσει να κάνεις κάτι, έστω και στο FOrum που μιλάμε...

 

Μα η ελληνική αστυνομία αυτό σου λέει! Βάλε καλύτερες κλειδαριές, πάρε πόρτες ασφαλείας, συναγερμούς κτλ.( ΟΚ, νόμιμα ποτέ δεν μπαίνε μέσα).

 

Απο την άλλη όμως ρε παιδιά με ρώτησε εμένα η NOVA αν θέλω να βάζω το σήμα της στο σπίτι μου?

Ο γείτονας που έχει ξεκλείδωτο wifi (ή και κλειδωμένο :-D:-D ), γιατί να έχω εγώ το δίκτυό του μέσα στο σπίτι μου? Ας περιόριζε την εμβέλειά του, ας το κλείδωνε καλύτερα, στην τελική ας μόνωνε το σπίτι του (κλώβος faraday xD). Πρέπει να του κάνω μήνυση επειδή το ρουτερ του εκπέμπει στο σπίτι μου? Εγώ γιατί να τρώω την ακτινοβολία χωρίς να με ρωτάνε?

Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας γιατί τοποθετούν τις κεραίες τους στην ταράτσα του απέναντι? Και κινητό να μη χρησιμοποιώ πάλι τρώω αρκετή ακτινοβολία.

 

Άρα, εφόσον με το έτσι θέλω όλα αυτά τα κύματα, και πολλά άλλα, κάνουν τη διέλευσή τους από το σπίτι μου, έχω κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιήσω εξοπλισμό και γνώσεις ώστε να χρησιμοποιήσω τα κύματα αυτά προς όφελός μου.

 

Το συμπέρασμά που βγάζω εγώ είναι ας κλείδωνε καλύτερα τα δεδομένα που στέλνει η NOVA, η wind, ο γείτονας και να μην κατηγορούν όσους τα εκμεταλλεύονται για υποκλοπή... Ας μην αναφερθώ όμως στο αντίθετο, τι να γίνεται άραγε με τα σήματα που στέλνουμε εμείς, πόσοι/ποιοι τα "υποκλέπτουν" στο όνομα της "εθνικής ασφάλειας"...

Ε, τώρα αυτό δεν έχει λογική. Μου κάνει περισσότερο ως δικαιολογία για να πείσουμε τον εαυτό μας να κλέβουμε και λιγότερο ως πραγματικό γεγονός που όντος ενοχλεί.

 

1) μου είναι αδιάφορο... :o

2) υπάρχει και το livestreaming :P

 

δεν είμαι "τίμιος και ηθικός" όπως το έχω ξαναπεί, απλά όταν κλέβουμε μην βρίσκουμε τέτοιες δικαιολογίες και ασφαλώς όπως είπες και εσύ μην περηφανευόμαστε...

1) Εμένα δεν μου είναι και σε πολλούς περισσότερους δεν είναι ακόμα περισσότερο.

2) Ούτε που ξέρω τι είναι πως το κάνουν. Φαντάσου ο υπόλοιπος κόσμος ο άσχετος τι θα κάνει αν του το πεις αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...