Προς το περιεχόμενο

Νέα για DSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

phra thlefwno ston ote kai moy eipan oti sto paketo perilambanei kai ta e3oda energopoihshs ths grammhs pera apo to pagio kai thn syndromh otenet. Moy akoygetai na symferei kai malista elega ayrio na paw na to parw. Epishs einai aoristoy xronoy opote kai sto 3mhno thn kobeis an den soy kanei. Exei 129euro h 384 me to fpa kai malista gnwsto magazi dinei dwro kai to paixnidi matrix. Egw pantws elega na paw kateyteian otenet na 3emperdeyw.

Btw exw akoysei edw oti to modem einai psiloapath. Epeidh exw ena adsl modem ericsson usb apo italikh etaireia tha doyleyei mia xara h tha exw prob?exei dokimasei kaneis to modemaki ayto kai ta filtra sthn ellada?

 

Συνήθως ο ΟΤΕ δίνει Intracom jetspeed.Εγώ που έχω το 500 είναι μια χαρά με οτε+Forthnet και πάει σφαιράτα.Επίσης είναι προτιμότερο να συνδέσεις το μόντεμ σου με ethernet καλώδιο και όχι usb μιας και το δεύτερο καταναλώνει περισσότερους πόρους του συστήματος και έχει παρατηρηθεί χαμηλότερη ταχύτητα σε p2p προγράμματα.

Στην ιταλία φαντάζομαι θα είχες γρήγορη σύνδεση και δεν θα είχες πρόβλημα.

Εδώ είναι Ελλάδα όμως φίλε μου και αν και απεύχομαι να καταλάβεις από "πρώτο χέρι" τι εννοώ,είναι πολύ πιθανόν να συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

alexcity mhn postareis pantoy:)

ALR nai italia dystyxws eixa ta 640 kai ta 1.2 teleytaia kai petage..edw me to ondsl kit moy dwsane modem usb to sagem (ti ahdia emfanisiakws) kai dystyxws kai ayto apo italia to ericsson einai usb..pantws an kai akoma den fortwsa to dc kata ta alla sfairata paei.Gia ellhnika dedomena:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

exw thn ekshs erwthsh:

 

to otenet ondsl kit 384 mexri tis 31 augoustou dinei dwro enan akoma mhna, dhladh anti gia dimhnh, dinoun triminh sundesh

http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=263

Logika apo Septembrio pou 8a bgoun kai ta foithtika paketa 8a prepei na pesoun oi times..

 

To erwthma mou twra einai, na parw to ondsl kit me 129 eura, pou exei kai olon ton eksoplismo + telos energopoihshs + mhniaio pagio

h' na perimenw kai mexri ton septembrio mpas kai pesoun kai allo oi times mpas kai petuxw kati pio fthno? To 8ema einai: 8a petuxw kati kalutero?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική λέει ότι οι τιμές θα πέσουν . Το θέμα είναι ότι μόνο από τον ΟΤΕ μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο σε "κουτί" και αν σταματήσει το Ondsl kit με την προσφορά, τότε σίγουρα το κάτι καλύτερο σε "κουτί" θα το δείς τα Χριστούγεννα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω αν θα πέσουν οι τιμές αλλά κάτι πήρε το αυτάκι μου ότι η Hellas Online θα καταργήσει την 384 και οι συνδρομητές που έχουν αυτή την σύνδεση θα μεταφερθούν σε 512. Απ' ότι καταλαβαίνω εγώ, θα αφήσουν σταθερές τις τιμές αλλά θα αυξήσουν την σύνδεση. (Ελπίζω να ισχύει αυτό για να πάρουν σειρά και οι υπόλοιπες εταιρίες....)

 

Sam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω αν θα πέσουν οι τιμές αλλά κάτι πήρε το αυτάκι μου ότι η Hellas Online θα καταργήσει την 384 και οι συνδρομητές που έχουν αυτή την σύνδεση θα μεταφερθούν σε 512.

Για να γίνει αυτό, πρέπει ο συνδρομητής να έχει και σύνδεση για 512 από τον ΟΤΕ (η οποία κοστίζει περισσότερο). Άρα για τον συνδρομητή δεν είναι με ίδιο το κόστος (αν ίσχυε αυτό που λές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύντομα όλες οι συνδέσεις 384/128 θα αναβαθμιστούν σε 512/128 με κατάργηση των πρώτων. Από τον Σεπτέμβριο περιμένουμε μειώσεις τιμών στο πάγιο του ΟΤΕ για ADSL και μειώσεις τιμών συνδρομών από τους ISPs. Κάνετε υπομονή και θα δείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αυτό για τη μείωση τιμών απο Σεπτέμβριο είναι γεγονός? Ή απλά ράδιο αρβύλα? Γιατί ακόμα και για τους φοιτητές, εγώ το είχα αφήσει όταν ακόμα ήταν "πιθανό".. Το ότι μπορεί αυτο να συμπαρασύρει και τις υπόλοιπες συνδέσεις προκύπτει απο κάποια επίσημη δήλωση? Ή απλά με τη κοινή λογική? Γιατί μακάρι πολλά πράγματα να λειτουργούσαν σύμφωνα με την κοινή λογική στην Ελλάδα. Πολλά θα ήταν πολύ καλύτερα.. Σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά να βάλω απο Σεπτέμβρη, γιατί τελειώνει η δωρεάν ISDN συνδρομή απο τη σχολή (επειδή λογικά παίρνω πτυχίο), αλλά για ένα χρόνο. Αλήθεια, αν κάνω ετήσια συνδρομή (υποθέτω συμφέρει γιατί θα είναι φτηνότερη συνολικά απο τις 2μηνες 3μηνες ή 6μηνες) θα χρειαστεί να δώσω όλα τα λεφτά μαζί στην αρχή? Ή πάλι έρχεται σαν μηνιαίο πάγιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Σύντομα όλες οι συνδέσεις 384/128 θα αναβαθμιστούν σε 512/128 με κατάργηση των πρώτων. Από τον Σεπτέμβριο περιμένουμε μειώσεις τιμών στο πάγιο του ΟΤΕ για ADSL και μειώσεις τιμών συνδρομών από τους ISPs. Κάνετε υπομονή και θα δείτε.

 

 

Απο τον Σεπτεμβριο του 2009!

απο φετος βλεπω καμια φοβρη μειωση στο παγιο κοντα στα 0,20 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είδα στις ειδήσεις ότι με το κύμα ανατιμήσεων (για όλα φταίει το πετρέλαιο :rolleyes: ) αυξάνεται το πάγιο της ISDN 0,5-1 ευρώ (δε θυμάμαι ακριβώς).. Κι εμείς περμένουμε να μειωθεί στη DSL?? Μήπως τσάμπα περιμένουμε?? Ή πρέπει να ψάξουμε στη vivodi?? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως μπορειτε να με ενημερωσετε λιγο για την dsl συνδεση? 1ον θελω να μαθω τον μεσο ορο χρεωσης του ΕΠΑΚ, 2ον το ελαχιστο παγιο ποσο ειναι και σε ποια ταχυτητα, 3ον θα πληρωνω και το ΕΠΑΚ και την συνδρομη και παγιο, και 4ον αν παρω τα πακετα που διαφημιζουν θα εχω κανενα προβλημα με το modem ή ολα θα πανε ρολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...