Προς το περιεχόμενο

altec notebook voyager A3100-5


stEndec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω drivers για ΧΡ 32bit, για το συγκεκριμένο λαπτοπ, ή κάποιο παρεμφερές της ίδιας σειράς, για το Βluetooth και τα κουμπιά πάνω αριστερά, γιατί ύστερα από υιό αναγκάστικα να σβήσω αυτά τα δύο installers. ευχαριστώ

Επίσης να σημειώσω ότι έχω όλα τα υπόλοιπα drivers (motherboard, καρτα γραφικών, ήχος, wireless) αν τα χρειάζεται κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά stEndec, παρομοιως μετά από format αναγκάστηκα να ψάξω και ευτυχώς βρήκα εύκολα τους drivers που περιγράφεις για το altec notebook voyager 3000-3. Μόνο που είναι για vista 32-bit. Δε νομίζω πάντως να έχεις πρόβλημα. Στείλε E-mail αν ενδιαφέρεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά έκανα κι εγώ format (Altec Voyager NB A3100-5) και χρειάζομαι τα drivers για XP. Νομίζω ότι έχω μόνο του chipset. Παρακαλώ όποιος ξέρει που ή πώς μπωρώ να βρω τα υπόλοιπα να εποικηνωνήσει μαζί μου.

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Καλιο αργα παρα ποτε.

ftp://ftp.altec.gr

 

θελω να βρω τον driver για τα πανω αριστερα κουμπια για το laptop μου,altec voyager smart s8125h, αλλα δεν ξερω ποιος απο ολους ειναι στο link που εδωσες

 

 

μπορεις να μου πεις ποιος ειναι ή αν ξερει κανεις αλλος να μου πει πως να τον βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

kolobaki εισαι φοβερός. σε ευχαριστώ πάρα πολυ!!

πραγματικά να 'σαι καλα!

Συγγνώμη σε όλους τους υπόλοιπους που δεν τους απάντησα αλλά έχω να μπώ πάρα πολύ καιρό στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

ftp://ftp.altec.gr/Altec'>ftp://ftp.altec.gr/Altec Smart Drivers/Vista Drivers/Drivers/07_Hotkey/ για Vista και

ftp://ftp.altec.gr/Altec Smart Drivers/XP Drivers/Drivers/08_HotKey/ για XP

 

 

καλησπερα εχω το ιδιο λαπτοπ αλλα δεν μπορω να βρω πιο απο ολα ειναι ο οδηγος για την webcam. αν ξερεισ θα το εκτιμουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

καλησπερα εχω το ιδιο λαπτοπ αλλα δεν μπορω να βρω πιο απο ολα ειναι ο οδηγος για την webcam. αν ξερεισ θα το εκτιμουσα

Φίλε nauagios να φανταστώ πως έχεις βάλει τα windows 7. Σε αυτά μπορώ να σε βοηθήσω να σου δόσω λύση για την κάμερα. Και εγώ νόμιζα τα τελυταία 2 χρόνια ότι είναι χαλασμένη αλλά δεν είχα βρεί τα σωστά drivers. Τώρα δουλεύει σαν πριν 4 χρόνια που είχα πάρει το laptop!!

Για τα windows 7 λοιπόν. Πάνε σε αυτό το link. Ανάλογα αν έχεις 64 ή 32 bit κατέβασε τα drivers (θα τα κατεβάσεις όλα ένα ένα ώστε στους φακέλους σου να είναι όπως τα βλέπεις στο directory της σελίδας) και απο τον φάκελο 64 ή 32 αλλά και από τον φάκελο camera2/64bit ή camera2/32bit (64 αν έχεις 64bit και 32 αν έχεις 32 bit). Πάνε στη διαχείρηση συσκευών, συσκευές απεικόνισης (ή κάτι αντίστοιχο), ενημέρωση προγράμματος οδήγησης και βάλε na ψάξει στον φάκελο που τα κατέβασες με ενεργοποιημένη την επιλογή για υποφακέλους. Σε μερικά δευτερόλεπτα θα είσαι έτοιμος! Μεγιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ρε παιδιά στο λινκ που δώσατε για τους drivers ζητάει username κ pass ξέρει κανείς τι βάζουμε; έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τους drivers για τα bluetooth και τα hotkey... ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου η altec σαν εταιρία πρέπει να έχει καιρό που το έκλεισε το μαγαζί.. ευτυχώς για αρκετό καιρό κρατούσε αυτό το site (όπου τώρα έχει το password) και κατεβάσαμε τα drivers. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχνουν online. Το θέμα είναι όμως ότι συγκεκριμένα για αυτα τα δύο που ψάχνεις δεν έχω μπορέσει να βρω άκρη.. Είχα δοκιμάσει κάθε installer που ήταν στο πακέτο για αυτά τα δύο αλλά δεν δούλεψαν με τιποτα τα άτιμα. Θα μπορούσα να σου τα στείλω με ένα ε-μαιλ δεν νομίζω οτι είναι πολλά MB ώστε να δοκιμάσεις και εσυ. στείλε μου ένα pm με το μαιλ σου αμα ενδιαφερεσαι. Εγώ είχα πρόβλημα με την κάμερα που νόμιζα ότι είχε χαλάσει αλλά με τα windows7 δούλεψε άψογα!

Φιλικά,

stendec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα μπορεί κάποιος να μου πει που μπορω να βρω win7 32bit driver για την 8400M GT που έχει το voyager μου; Συγκεκριμένα ψάχνω κάποιον αρκετά παλιο γιατι οι προσφατοι που κατεβάζω από nvidia μου προκαλούν αραια και που κάποια ελαφρια στιγμιαια παραμόρφωση στην εικόνα. Είχα δοκιμάσει με επιτυχια κάποιους παλιους απο το site της nvidia σε προηγουμενο format αλλα τωρα πλεόν ο παλαιοτερος διαθεσιμος εμφανιζει το ιδιο προβλημα ενω αυτος που ειχα χρησιμοποιησει εχει πλεον αφαιρεθει απο το site. Είναι 100% θεμα driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ca6mio για τα windows 7, στο altec A3100 που έχω, δεν έβαλα κανέναν driver για την κάρτα γραφικών γιατί με το windows update κατένηκε ότι χρειαζόταν και δουλεύει μια χαρα.  Έχω κάτι drivers από τα windows XP άμα θέλεις να δοκιμάσεις, μπορεί και να είναι συμβατοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...