Προς το περιεχόμενο

Megamarket: Προβλήματα στη λειτουργία;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και κανα 2 μηνες μεσα σε μια μερα ειχαν εξαφανιστει απο το site τα μηχανηματα γυμναστικης πολλων εταιριων.

Συγκεκριμενα ηθελα να παραγγειλω ενα ελλειπτικο ketler αλλα οταν μπηκα να δω δεν ειχανε μεινει παρα ελαχιστα κοματια αλλων εταιριων.

Οποτε και παρειγγειλα απο αλλο site.

Δεν ξερω αν αυτο λεει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομοίως παιδιά, παρείγγειλα την περασμένη Πέμπτη ένα πολυεργαλείο Leatherman, στο τηλέφωνο μια κυρία με διαβεβαίωσε ότι θα το "...έχω τη Δευτέρα", αλλά από εκεί και πέρα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση, παρά τα τηλέφωνα και τα emails...Ευτυχώς που είχα ζητήσει αντικαταβολή...

Μάλλον τυχερός στάθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kρίμα ρε γαμώτο,ήταν -στην αρχή τους τουλάχιστον- ανταγωνιστικοί.Πολλές φορές μάλιστα (πέτυχα και ευκαιρίες τους) ήταν και leaders.

 

Κρίμα...

 

κι είχε κι ωραία γκομενάκια στη reception,οφθαλμόλουτρο στα πρεσβυωπικά μου μάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου είχε δώσει την εντύπωση ότι ειναι ένα εξαιρετικό πολυκατάστημα με μεγάλη ποικιλία και προσιτές τιμές. Είχα πάρει πράγματα από εκεί κανα 2 φορές και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.

Ποιός ξέρει τώρα τι έγινε και το έκλεισαν άρων-άρων?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως δεν θα αγόραζα ποτε απο ενα τετοιο κατάστημα.

Γιατι?

Γιατι τα εχει ολα που κολλάνε δηλαδή η σαουνες με το ps3 και το τηλεσκόπιο με την θέρμανση?

Ουτε το πλαίσιο και saturn δεν έχουν τόσα.

Οποτε για να εχεις τοσα πρεπει να εισαι πολυ μεγάλος η απατεώνας.

Το site βρισκόταν στην Ελλάδα οπως και το κατάστημα αρα αν είχε τοσα πράγματα όντως θα το γνωρίζαμε ολοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρωσα για ένα πλυντήριο πρίν ένα μήνα αλλά δεν ήρθε ποτε και ακύρωσα την παραγγελία.

Τα λεφτά δεν επιστράφηκαν ποτέ και σήμερα δεν απαντούν στο τηλέφωνο.

Το site μόλις έκλεισε και το skroutz.gr το έχει βγάλει από την λίστα.

 

Που να κάνω καταγγελία βρε παιδιά, help :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τα εχει ολα που κολλάνε δηλαδή η σαουνες με το ps3 και το τηλεσκόπιο με την θέρμανση?

 

Ελεος πρώτη φορά το ακούω αυτό... Όποιος πουλάει τα πάντα είναι απατεώνας. Άρα μακρυά απο τα περίπτερα παιδιά πουλάνε από τσίχλες μέχρι προφυλακτικά, α και από τα μεγάλα super market , πιος ξέρει τι κακό μπορεί να σας βρεί.

 

Προσέχετε τι λέτε... τι σημασία έχει τι πουλάει... Απο το συγκεκριμμένο κατάστημα στο παρελθόν αγόρασα όλον τον ηλεκτρικό εξοπλισμό του σπιτιού μου και το ψαροντούφεκο που έχω για το καλοκαιράκι ;-) ... Και τέσπα πάρα μα πάρα πολοί και από εδώ κατά καιρούς έχουν συνεργαστεί με την συγκεκριμμένη εταιρία χωρίς προβληματα.

 

Οποιαδήποτε εταιρία μπορεί κάποια στιγμή να πέσει έξω, και αν θέλετε οποιοσδήποτε επιχειρηματίας μπορεί κάποια στιγμή να την δεί αλλιώς. Τι σημασία έχει το τι πουλάει ? Μήπως στο παρελθόν ο Zacks , ο Microchip ,ο Edirect κλπ βάρεσαν κανόνι επειδή είχαν τα πάντα ? Πιά πάντα πληροφορικάριοι ήταν...

 

Επίσης για την ιστορία στα ηλεκτρονικά καταστήματα αυτό είναι και το μεγάλο πλεονέκτημα... Το να έχεις διάφορα είδη προϊόντων προς πώληση μια και δεν χρειάζονται αποθήκες κλπ κλπ δουλεύεις συνήθως με τριγωνική πώληση , σε κάνει πιο βιόσιμο σαν επιχείρηση γιατί τα διαφορετικά είδη σου επιτρέπουν να έχεις μεγαλύτερο μικτό περιθώριο κέρδους άρα και σε κάνει λιγότερο επισφαλή.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:40 ----------

 

Πλήρωσα για ένα πλυντήριο πρίν ένα μήνα αλλά δεν ήρθε ποτε και ακύρωσα την παραγγελία.

 

Παιδιά αν οι συναλλαγές έχουν γίνει με πιστωτική κάρτα γρήγορα ζητήστε άρνηση συναλλαγής στην τράπεζα σας.

 

Αν τώρα έχετε κάνει το λάθος να τα καταθέσετε στο λογαριασμό τους δύσκολα τα πράγματα. Είναι πολύ δύσκολο να διεκδικήσετε τα λεφτά σας. Ειδικά αν πραγματικά υπάρχει πρόβλημα τελικά και κλίνει η εταιρία.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:07 ----------

 

Πάντως να πω την αλήθεια σε πάρα πολλές περιπτώσεις πέφτουμε θύματα λόγω της άγνοιας μας και της αδιαφορίας μας να μάθουμε τα δικαιώματα μας κατά τις συναλλαγές....

 

http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=8

 

Διαβάστε παράγραφο 7 σελίδα 9

 

7. Απαγορεύεται η είσπραξη όλου ή μέρους του τιμήματος, ακόμη και με μορφή

αρραβώνα, εγγύησης, έκδοσης ή αποδοχής αξιόγραφων ή άλλη μορφή, πριν από την

παράδοση του προϊόντος ή την παροχή της υπηρεσίας.

 

Κοινώς όταν σας λένε , προκαταβολή, βάλτα στο λογαριασμό μου να στο στείλω κλπ κλπ

δεν πρέπει να το κάνετε.... θεωρητικά παρανομούν.... :-) αφού εκδοθεί το τιμολόγιο και παραλάβετε πληρώνετε, κοινώς επιτρέπεται αντικαταβολή και η χρέωση πιστωτικής με ημερομηνία χρέωσης την ίδια ή μεταγενέστερη από την ημερομηνία αποστολής. Κοινώς δεν επιτρέπετε να χρεωθεί η πιστωτική σας κάρτα πριν την ημερομηνία από την οποία έχει τιμολογηθεί η υπηρεσία ή η αποστολή.

 

Αυτό παρακάμπτεται μόνο αν υπάρχει σύμβαση υπογεγραμμένη από εσάς στην οποία αποδέχεστε να κάνετε κάτι διαφορετικό πράγμα που δεν γίνεται σε καμία παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 1 μήνα έκανα παραγγελία για μια τηλεόραση,πληρωμή με πιστωτική και μετα απο 10 μέρες δεν ήξεραν ακόμα πότε ακριβώς θα παραλάβω... Στο site η τηλεόραση ηταν ετοιμοπαράδοτη... Μου την ακύρωσαν μόνοι τους μετα απο αρκετά τηλεφωνήματα μου γιατι δεν ήξεραν ημερομηνία παραλαβής και δεν ήθελαν να εκτεθούν απέναντί μου...Μου έστειλαν ενα mail οτι ακυρώθηκε η χρέωση στην πιστωτική αλλα δεν είμαι σίγουρος πλέον..Η πρώτη δόση ήρθε μετα απο 2 μέρες αλλα προφανώς δεν πρόλαβε να καταχωρηθεί ακύρωση...Θέλω να πιστεύω.Αύριο ομως θα πρέπει να το τσεκάρω με την τράπεζα μετα απο αυτό...

 

εδώ μπαίνει αλλα δεν εμφανίζει εικόνες...

http://megamarket.gr/

στο http://www.megamerket.gr δεν μπαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την εμπειρία μου...

 

Όσες φόρες παρήγγειλα από αυτούς στο παρελθόν έμεινα ικανοποιημένος και από τις τιμές και από το χρόνο παράδοσης....

 

Πριν λίγες μέρες όμως παρήγγειλα ένα usb flash.

Kαι ενώ δηλωνόταν σαν ετοιμοπαράδοτο το προϊόν στη σελίδα τους, ήταν σε κατάσταση ελέγχου διαθεσιμότητας από την πρώτη μέρα μετά την παραγγελία...

Προχτές με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ή να επιλέξω άλλο flash γιατί αυτό που επέλεξα δεν ήταν διαθέσιμο ή να περιμένω 15-20 μέρες να το φέρουν...

Επέλεξα το δεύτερο....

Ευτυχώς έχω επιλέξει παραλαβή από το κατάστημα και πληρωμή εκεί...οπότε δεν έχω πληρώσει ακόμα...

 

Πάντως δεν νομίζω να βάρεσε κανόνι....Είχα πάει πολλές φόρες από εκεί για παραλαβές και νομίζω ότι είχαν αρκετή δουλειά...από και πέρα δεν ξέρω αν είχαν τίποτα δάνεια κλπ....

 

Ασχετο....Πισω από τον πάγκο όταν μπαίνεις στο megamarket κάθονται 3 κοπέλες.....

Αυτή που κάθεται στη μέση είναι "Το μου....!!!!".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την εμπειρία μου...

 

Όσες φόρες παρήγγειλα από αυτούς στο παρελθόν έμεινα ικανοποιημένος και από τις τιμές και από το χρόνο παράδοσης....

 

Πριν λίγες μέρες όμως παρήγγειλα ένα usb flash.

Kαι ενώ δηλωνόταν σαν ετοιμοπαράδοτο το προϊόν στη σελίδα τους, ήταν σε κατάσταση ελέγχου διαθεσιμότητας από την πρώτη μέρα μετά την παραγγελία...

Προχτές με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ή να επιλέξω άλλο flash γιατί αυτό που επέλεξα δεν ήταν διαθέσιμο ή να περιμένω 15-20 μέρες να το φέρουν...

Επέλεξα το δεύτερο....

Ευτυχώς έχω επιλέξει παραλαβή από το κατάστημα και πληρωμή εκεί...οπότε δεν έχω πληρώσει ακόμα...

 

Πάντως δεν νομίζω να βάρεσε κανόνι....Είχα πάει πολλές φόρες από εκεί για παραλαβές και νομίζω ότι είχαν αρκετή δουλειά...από και πέρα δεν ξέρω αν είχαν τίποτα δάνεια κλπ....

 

Ασχετο....Πισω από τον πάγκο όταν μπαίνεις στο megamarket κάθονται 3 κοπέλες.....

Αυτή που κάθεται στη μέση είναι "Το μου....!!!!".

 

Κι εγώ πάντως που είχα πάρει 1-2 φορές παλιότερα έμεινα ικανοποιημένος και από τις τιμές και από τον χρόνο παράδοσης. Μόνο ότι ήταν λίγο δύσκολο να τους βρεις στο τηλέφωνο :P

Αυτή που κάθεται στη μέση είναι όντως απίστευτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...