Προς το περιεχόμενο

Megamarket: Προβλήματα στη λειτουργία;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσοχη! Ανοιγει η κεντρικη σελιδα αλλα οταν πατας πανω στα προιοντα εμφανιζει dns error.Δηλαδη ανυπαρκτη σελιδα...

 

ε ναι γιατί σε πάει στο http://www.megamarket1.gr αυτό σημαίνει λήξις κύριοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ε ναι γιατί σε πάει στο http://www.megamarket1.gr αυτό σημαίνει λήξις κύριοι!!!

 

Παντως τωρα (9:55) φαινεται να δουλευει κανονικα αλλα ουτε το chat ειναι online , ουτε βεβαια τα τηλεφωνα απαντουν (και μαλιστα ειναι full το mailbox και δεν μπορεις να αφησεις μηνυμα)

Απο οτι φαινεται τα πραγματα ειναι ασχημα για οσους απο εμας εχουμε εκκρεμοτητες μαζι τους

Επεξ/σία από swatsquadgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα αγοράσει πριν κάνα χρόνο ένα ψυγείο και όλα πήγαν θαυμάσια όπως και σε παλαιότερες αγορές μου.

Τώρα ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι καθώς έχω κάνει την παραγγελία μου και έχω δώσει τα στοιχεία της πιστωτικής μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

magoofhs25 το 8αρι Kingston πηρες?? Ηθελα να παρω 2

 

ναι αυτο αλλα τελικα και χωρις να το θελω πηρα τα 3:-):-):-):-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:34 ----------

 

αν ειναι προσφατη η αγορα σας και δεν εχετε παραλαβει καντε μια αμφισβητηση της συναλλαγης σας και ελπιζω να τα γλιτωσουμε τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι το κανόνι είναι αλήθεια και ήταν περίπου στα 1,2εκ. ευρω.Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η αγορά αυτή την στιγμή βάλετε από αθέμιτο ανταγωνισμό και κάποιοι σαν τον Megamarket παίζουν ή καλυτέρα έπαιζαν ένα πολύ επικίνδυνο παιχνίδι εις βάρος σας αλλά και εις βάρος όλης της αγοράς (επιχειρηματίες , διανομείς , κατασκευαστές , υπάλληλοι , ασφαλιστικές εταιρείες , τράπεζες ,πιστωτές και πιστωτικά ιδρύματα κ.α.)Σύντομα θα ακούσετε και αλλά πιο ηχηρά για αυτό προσέχετε που δίνεται το χρήμα μας και προσέχετε τι και ποιον στηρίζετε με τις αγοραστικές επιλογές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως να προσεξουμε δηλαδη;

πριν αγορασουμε να ζηταμε και εναν ελεγχο για την ευημαρια της εκαστοτε εταιριας;

εμεις το μονο που μπορουμε σαν πελατες να κρινουμε ειναι το κοστος αγορας και την ποιοτητα της υπηρεσιας (και αυτη η τελευταια ΜΟΝΟ οταν αγορασουμε κανα-δυο φορες)

 

 

Κύριοι το κανόνι είναι αλήθεια και ήταν περίπου στα 1,2εκ. ευρω.Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η αγορά αυτή την στιγμή βάλετε από αθέμιτο ανταγωνισμό και κάποιοι σαν τον Megamarket παίζουν ή καλυτέρα έπαιζαν ένα πολύ επικίνδυνο παιχνίδι εις βάρος σας αλλά και εις βάρος όλης της αγοράς (επιχειρηματίες , διανομείς , κατασκευαστές , υπάλληλοι , ασφαλιστικές εταιρείες , τράπεζες ,πιστωτές και πιστωτικά ιδρύματα κ.α.)Σύντομα θα ακούσετε και αλλά πιο ηχηρά για αυτό προσέχετε που δίνεται το χρήμα μας και προσέχετε τι και ποιον στηρίζετε με τις αγοραστικές επιλογές .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δυστυχως την πατησα με το ΜΕΓΚΑ ΜΑΡΚΕΤ !!!

Στις 18/5 εκανα την παραγγελια και στις 18/5 εισεπραξαν τα λεφτα απο την Πιστωτικη μου.Την ιδια μερα χρεωθηκε και 1η δοση στην Πιστωτικη. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΜΜΙΑ !!!

Ευτυχως η Τραπεζα Πειραιως αποδεχτηκε αμεσως την Αμφισβητηση και την Ανακληση.

Δεν καταλαβα εαν ηδη ηξεραν το προβλημα αλλα ευγενεστατα και τιμια την αποδεχτηκαν.

Απο εκει και περα επικοινονωντας σημερα το πρωι με το 1520 Υπηρεσια Προστασιας Καταναλωτων του Υπουργειου Εμποριου τους κατηγγειλα το θεμα. Και το ηξεραν αφου πριν απο εμενα ειχαν τουλαχιστον 5 σημερινες καταγγελιες για το ΜΕΓΚΑ ΜΑΡΚΕΤ !

Δυστυχως εχουν προβλημα οσοι κατεθεσαν μετρητα στον λογαριασμο τους.

Προσωπικα αμφιβαλλω εαν τους επηρεασε η κριση. Πιστευω οτι δουλεψαν 2 χρονια. . . . .φουντωσαν απο τζιρους με φτηνες τιμες και δοσεις. . . . και μολις μαζεψαν αυτα που ειχαν βαλει στοχο την. . . . εκαναν !

Οποιος αλλος αντιμετωπιζει προβλημα καλον θα ειναι να το καταγγειλει στο 1520 και στην Τραπεζα που συνεργαζεται. Πρεπει να ενημερωθουν και οσοι που ακομα δεν εμαθαν τιποτα και μπορει να περιμενουν παραδοση της παραγγελιας τους. Η τουλαχιστον και αυτοι που ειναι υποψηφιοι για νεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είμαι περιστασιακός πελάτης τους ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Βέβαια, δεν τους έβρισκες ποτέ εύκολα στο τηλέφωνο, αλλά να φανταστείτε ότι μέχρι αντίγραφο της απόδειξης μου στείλανε, για κάτι που ήταν να πάει για σέρβις και είχα (όπως πάντα...) χάσει την απόδειξη-εγγύηση. Άμα κρίνουμε από την συμπεριφορά, χειρότεροι είναι στο e-shop εδώ στην Λάρισα. off-topic αλλά έχει πλάκα. Μιλάμε οι άνθρωποι δεν σου λένε καλημέρα! Κανένας από τους 4 που είναι μέσα!!! Την έχουμε μυριστεί την δουλειά και κάθε φορά που πάω με ένα φίλο μου, τους λέμε καλημέρα και αντίο επίτηδες για σπάσιμο... Χα χα. Πολύ γέλιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανονι φιλε μου ειναι γυρω στα 1,5εκ ευρω απο εγκυρες πηγες..

θα συμβουλευα να οσους εχουν κανει αγορες με καρτα να ζητησουν απο τις τραπεζες την ακυρωση της συναλλαγης, καθως οι τραπεζες ειναι ενημερες για το θεμα εδω κ μερικες μερες , θα σας πιστωσουν τα χρηματα..

οσοι εχετε κανει αγορα κ εχετε δωσει χρηματα καταγγελια για να να μπειτε στην ουρα μηπως παρετε κατι πισω...παντως το κανονι ειναι οριστικο εδω και 4-5 μερες.

 

 

 

Κύριοι το κανόνι είναι αλήθεια και ήταν περίπου στα 1,2εκ. ευρω.Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η αγορά αυτή την στιγμή βάλετε από αθέμιτο ανταγωνισμό και κάποιοι σαν τον Megamarket παίζουν ή καλυτέρα έπαιζαν ένα πολύ επικίνδυνο παιχνίδι εις βάρος σας αλλά και εις βάρος όλης της αγοράς (επιχειρηματίες , διανομείς , κατασκευαστές , υπάλληλοι , ασφαλιστικές εταιρείες , τράπεζες ,πιστωτές και πιστωτικά ιδρύματα κ.α.)Σύντομα θα ακούσετε και αλλά πιο ηχηρά για αυτό προσέχετε που δίνεται το χρήμα μας και προσέχετε τι και ποιον στηρίζετε με τις αγοραστικές επιλογές .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείτε να δώσετε μερικές πληροφορίες σχετικά με την αιτία αυτής της εξέλιξης; Τους έφαγαν τα άσχημα οικονομικά, τους έφαγαν τα μεγάλα συμφέροντα, μήπως υπήρχε προσχεδιασμένη απατεωνιά από μέρους του Megamarket; Ρωτάω τι συμβαίνει γιατί απ' ό,τι βλέπω αναφέρετε "έγκυρες πηγές", οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρετε ;)

 

Επίσης, επειδή το μήνυμα του Chris68 μου αφήνει αρκετές σκέψεις, τι εννοείς φίλε μου με το επικίνδυνο παιχνίδι εις βάρος όλων μας; Ποιο είναι αυτό το παιχνίδι και ΚΥΡΙΩΣ τι πρέπει να προσέχουμε, δεδομένου ότι αναφέρεις ότι σύντομα θα δούμε κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις. Έχεις υπ' όψιν σου παρόμοια καταστήματα; Δώσε λίγη πληροφόρηση, μπορεί κάποιοι να αποτραπούν απ' το να κάνουν ένα μεγάλο λάθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εδώ παιδιά θα ακούσετε πολλούς "ενήμερους" που έχουν "έγκυρες" πηγές για το τι έγινε (ναι καλά). Κρατάτε μικρό καλάθι γιατί πολλοί απ' αυτούς είναι απλά ανταγωνιστές, ή απλά παπαγαλάκια ανταγωνιστών (βλέπε υπάλληλοι άλλων καταστημάτων).

 

Εγώ προσωπικά είχα πάρει πριν 2 χρόνια ένα bluetooth ακουστικό κι όλα μια χαρά. Δεν το περίμενα πάντως να κάτσει τέτοια φάση φαίνονταν σοβαρή προσπάθεια.

 

Πάντως γενικότερα μία προσοχή πάντα την θέλει. Κι όταν είναι να αγοράσετε κάτι μέσω internet στην Ελλάδα, πάντα να έχετε μία προσωπική επαφή, ρωτώντας για το προϊόν που σας ενδιαφέρει το οποίο είδατε και στο site τους. Κι αν μπορείτε πάντα αγορά μέσω Αντικαταβολής. Εμπεριέχει μικρότερο ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...