Προς το περιεχόμενο

Megamarket: Προβλήματα στη λειτουργία;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... εγώ πάντως παιδιά μόλις προ μιας εβδομάδας έκανα μια αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα , έναν ενισχυτή δικάναλο denon που τον είχε σε τρελλή προσφορά 200 ευρώ κάτω από την αμέσως ακριβότερη τιμή και 350 κάτω από την υψηλότερη που βρήκα στο διαδίκτυο ... Όλα εξελίχθηκαν ομαλά , αν εξαιρέσω τη σχετική δυσκολία τηλ. επικοινωνίας ... όμως τελικά και επικοινώνησα τηλ. και σε δυο μέρες τον είχα στα χέρια μου , σε άψογη εργοστασιακή συσκευασία ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοριζικος ο denon! Ενταξει ηταν ολα, απλα ετυχε τωρα αυτη η κατασταση και θα εχουν προβλημα οσοι εκαναν καταθεση. Κανενας μην κανει καταθεση σε λογαριασμο κανενος καταστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ !! Είναι φοβερός πράγματι ο ενισχυτής , 2χ140 στα 4 ohm , οδηγεί ένα ζευγάρι magnat quantum 703 ...

 

Πάντως , επί του θέματος , νομίζω κι εγώ ότι η αντικαταβολή είναι ο καλύτερος τρόπος .Διαφορετικά με πιστωτική και άμεση καταγγελία της αγοράς στην τράπεζα , αν διαπιστωθεί οποιοδήποτε πρόβλημα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To megamarket λειτουργουσε απο οτι ειχα καταλαβει με τον εξης τροπο.

Εκανες την παραγγελια για ενα προιον, εβλεπαν την παραγγελια αυτοι και παραγγελναν απο τον προμηθευτη εκεινη την ωρα το συγκεκριμενο προιον, ερχοταν σ'αυτους, το τιμολογουσαν και στο εστελναν.

Δεν ειχανε στοκ δηλαδη. Γι'αυτο και ειχαν τοσα πολλα προιοντα απο τηλεορασεις, μεχρι φουσκωτα σκαφη.

Οσο για τις τιμες, μια φορα παραγγειλα ενα dreambox 500. Τοτε πουλιοταν 250-270 ευρω ο γνησιος και 100-150 ευρω οι μαιμουδες. Στο megamarket ειχε 216 ευρω. Τον παραγγειλα και γω πονταροντας οτι θα ειναι γνησιος αλλα μολις ηρθε αρχισε να μου κανει κατι κουλα. Πηρα τοτε λοιπον τον επισημο αντιπροσωπο της dreambox να ρωτησω αν ειναι οντως γνησιος μεσω του serial number κτλ. Ηταν οντως γνησιος, μου ειπε ο αντιπροσωπος οτι ο ιδιος τον ειχε στειλει πριν λιγες μερες σ άυτους κ παραξενευτηκε παρα πολυ με την τιμη και μαλιστα μου ειπε "καλα χωρις κερδος πουλανε αυτοι;;;". Οποτε ποιος ξερει τι γινοτανε.

Παντως το dreambox δουλεψε, εφταιγε ενα καλωδιο που ειχε φυγει απο την υποδοχη του, το ανοιξα το εβαλα και ολα καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα μπορεί να δουλεύει όμως και αυτοί μας "δουλεύουν". Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία επικοινωνία, το προϊόν που παράγγειλα ούτε φωνή ούτε ακρόαση και φυσικά έχει γίνει και η χρέωση. Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής και ελπίζω να μου πιστωθούν τα λεφτά μου πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειναι επιβεβαιωμενο δεν μ πορω να πω τίποτα!!! Οντως το τηλεφωνο εχει ενα θεμα !!! Ισως για λιγο καιρο θα ηταν καλο να αποφευγετε τις καταθεσεις και την πισττωτικη (δε μεσολαβει παντα ανθρωπος στην χρωεση , δλδ η χρρεωση γινεται αυτοματα)

 

Παντως ααυτο

 

http://www.nooz.gr/page.ashx?pid=9&aid=300768&cid=15

 

ειναι αρκετα σοβαρο και η αυξηση του τζιρου απο το 2005 στο 2007 ισως να φωτογραφιζει γνωστο καταστημα !!

 

Καπου διαβασα οτι στην Θεσσαλονικη επιασαν καποιο ηλεκτρονικο κατστημα να πουλαει στο ebay ανευ παραστατικων (μιλανε για 3000 mp3).

 

Χαος !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω η αντικαταβολή είναι η μόνη λύση για όχι έμπιστα site

 

Αν ο άλλος είναι απατεώνας, ούτε έτσι την γλιτώνεις. Φτιάχνει ένα πακέτο που να μοιάζει πως περιέχει αυτό που παρήγγειλες, το πληρώνεις κανονικά και όταν το ανοίγεις μένεις με ανοιχτό το στόμα..

 

Αλλά ας μην κινδυνολογούμε.. Νομίζω πως είναι εντάξει να αγοράζεις μέσω ίντερνετ, λίγη προσοχή θέλει. 2-3 πραγματάκια να προσέξεις, είσαι εντάξει και βρίσκεις και πολύ καλές ευκαιρίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω η αντικαταβολή είναι η μόνη λύση για όχι έμπιστα site

 

Και πώς διακρίνεις το "έμπιστο" από το "όχι έμπιστο" site. Αν ρωτούσες ένα μήνα πριν εδώ, θα σου έλεγαν όλοι πως το συγκεκριμένο είναι αξιόπιστο.

 

Εγώ συνεχίζω με πιστωτική ή/και paypal, καθώς μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση της συναλλαγής αν κάτι δεν πάει καλά, ακόμα και σε περιπτώσεις που περιέγραψε ο φίλος dario_argento παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει στο Megamarket πράγματα αξίας 300 ευρώ με αντικαταβολή.

Έχω στείλει email για ακύρωση αλλά απόκριση καμία.

Δεν πιστεύω να εμφανιστούν μετά από κανένα μήνα και να με ψάχνουν για να μου τα παραδώσουν.

Λέτε να περιμένω άλλο ή να παραγγείλω απο αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει στο Megamarket πράγματα αξίας 300 ευρώ με αντικαταβολή.

Έχω στείλει email για ακύρωση αλλά απόκριση καμία.

Δεν πιστεύω να εμφανιστούν μετά από κανένα μήνα και να με ψάχνουν για να μου τα παραδώσουν.

Λέτε να περιμένω άλλο ή να παραγγείλω απο αλλού;

 

Αν μπορείς, στείλε ένα fax και κράτα την απόδειξη ότι στάλθηκε.

Βλέπεις το mail, δεν αναγνωρίζεται ως επίσημο.

 

Σε κάθε περίπτωση, για κάθε αγορά, έχει δικαίωμα υπαναχώρησης, ακόμα και 14 μέρες μετά την παραλαβή. Πολλώ δε εσύ, που δεν τα έχεις παραλάβει.

Κοινώς, σύμφωνα με το γράμμα του νόμου δεν μπορούν να σου τα φορτώσουν με το ζόρι. Άλλαξες γνώμη. Τέλος.

Καλού κακού, για ότι κάνεις κράτα logs.

 

Δεν τους χρωστάς και κάτι. Πήγαινε να ψωνίσεις από όπου θέλεις.

Αρκεί να μην τους έχεις πληρώσει. Και να μην περιμένεις απάντηση μη εργάσιμες μέρες και ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...