Προς το περιεχόμενο

Megamarket: Προβλήματα στη λειτουργία;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μένα γιατί λειτουργεί κανονικά το site ?

Επειδή δεν έμεινε και πολύ offline, το site αυτό καθ' αυτό σε όλους κανονικά λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν μπορείς, στείλε ένα fax και κράτα την απόδειξη ότι στάλθηκε.

Βλέπεις το mail, δεν αναγνωρίζεται ως επίσημο.

 

Σε κάθε περίπτωση, για κάθε αγορά, έχει δικαίωμα υπαναχώρησης, ακόμα και 14 μέρες μετά την παραλαβή. Πολλώ δε εσύ, που δεν τα έχεις παραλάβει.

Κοινώς, σύμφωνα με το γράμμα του νόμου δεν μπορούν να σου τα φορτώσουν με το ζόρι. Άλλαξες γνώμη. Τέλος.

Καλού κακού, για ότι κάνεις κράτα logs.

 

Δεν τους χρωστάς και κάτι. Πήγαινε να ψωνίσεις από όπου θέλεις.

Αρκεί να μην τους έχεις πληρώσει. Και να μην περιμένεις απάντηση μη εργάσιμες μέρες και ώρες.

 

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου φίλε...

Ήσουν κατατοπιστικότατος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλω ας μου πει καποιος τι να κανω?εχω κανει την παραγγελεια πριν ενα μηνα κι εχω πληρωσει με καταβολη μετρητων και ακομα περιμενω.βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους βασίζονται στην αμφισβήτηση συναλλαγής να σημειώσω πως δεν βγαίνει πάντα υπέρ του πελάτη η έκβαση της αμφισβήτησης και επίσης χρειάζεται κάποιο χρόνο για να βγει το πόρισμα. Που σημαίνει θα πληρώνετε δόσεις κανονικά ώστε να μην χρεωθείτε επιτόκιο και μετά θα έρθει η πίστωση αν φυσικά βγει υπερ σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους βασίζονται στην αμφισβήτηση συναλλαγής να σημειώσω πως δεν βγαίνει πάντα υπέρ του πελάτη η έκβαση της αμφισβήτησης και επίσης χρειάζεται κάποιο χρόνο για να βγει το πόρισμα. Που σημαίνει θα πληρώνετε δόσεις κανονικά ώστε να μην χρεωθείτε επιτόκιο και μετά θα έρθει η πίστωση αν φυσικά βγει υπερ σας

 

κλαίω 85 Ευρώ από το κάνον...

 

Ευτυχώς γιατί η παραγγελία ήταν ~1000 και έκαναν μερική αποστολή!

 

Κρίμα, ήταν καλό κατάστημα...

 

Η σύμπτωση του να πέσει έξω τόσο κοντά στις εκλογές είναι γεμάτη ειρωνία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τελος αφου πια το σαιτ ειναι νοτ φαουντ

 

The requested URL / was not found on this server.

 

Για οσους εχουν κανει καταθεση τα νεα δεν ειναι καλα , απλα κρατηστε το χαρτι της καταθεσης μηπως ξανανοιξει !!

 

Για οσους εχουν πληρωσει με καρτα η αμφισβητηση συναλλαγης δουλευει αλλα παιρνει λιγο χρόνο (εως και 6 μηνες μπορει να παρει) και επιβεβαιβεωστε οτι ειδατε την χρεωση !!

(το σαιτ μπορει να εδειξε επιτυχης συναλλαγη αλλα για να χρεωθει η καρτα ισως χρειαζεται να μεσολαβησει καποιος στο μπακ οφφις της εταιρειας)

 

Αν εχετε πληρωσει με καρτα ΚΑΙ με δοσεις καντε παλι αμφισβητηση συναλλαγης αλλα να θυμαστε οτι πρεπει ΠΡΩΤΑ να γινει η χρεωση στην καρτα και μετα γινεται η επιστροφη !!

 

κατα την γνωμη μου ισως το κλεισιμο εχει να κανει με το κλεισιο της Magnet Electric

 

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economyepix_2_03/06/2009_317034

 

εδιτ Επισης ο φιλος εχει εν μερει δικιο!!! Μεχρι να δικαιωθειτε στην αμφισβητηση καλο θα ηταν να πληρωσετε το ποσο αλιως σας χρεωνουν τοκο στην καρτα -τον οποιον επιστρεφουν συνηθως αλλα θελει παλι γραμματα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτο γουσταρω το ιντερνετ!

Αμμεση και πλατια ενημερωση! Παιζουν ολες οι αποψεις (ειτε ειναι σωστες ειτε ειναι λαθεμενες) μα κυριως αυτο που ψαχνεις θα το βρεις.

 

Απο το megamarket ειχα κανει 3 παραγγελιες. Οι δυο πρωτες ειχαν αποσταλλει με αντικαταβολη μεσα σε 3 μερες. Στην τριτη παραγγελια μου προ διμηνου η αποστολη αργησε περιπου 8-10 μερες. Τοτε ειχα επικοινωνησει μεσω της γραμμης chat που διεθετε, για αυτη τους την καθυστερηση μιας και η συσκευη που ειχα παραγγειλει δεν ηταν κατι το εξεζητημενο.

Ως πελατης ημουν πολυ ευχαριστημενος και ηταν η πρωτη επιλογη μου για αγορα νεων προιοντων.

Μπαινοντας ομως προχθες για μια νεα παραγγελια στο site τους δεν ανοιγε η σελιδα.

Εψαξα στο νετ και βρηκα/διαβασα οσα γραψατε.

 

Τωρα τι κανουμε!

Θα κρεμομαστε παλι στα @@ του Κ????????

Κριμα και Φέυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πριν 7 μέρες έκανα μια παραγγελία 800 ευρώ και εις μάτην περίμενα, τα τηλέφωνα δεν λειτουργούν κλπ. Επειδή ασχολούμαι με το e-shopping επαγγελματικά, όταν είναι να πληρώσω μετρητοίς πάντα το κάνω μέσω paypal καθώς έχουν πολύ καλό resolution center. Έτσι αποδείχθηκε ωφέλιμη η συνήθειά μου αυτή και σήμερα μου πίστωσαν το ακριβές ποσόν χωρίς ούτε καν να το ζητήσω από την megamarket. Δηλαδή μπήκε στην paypal ο ιδιοκτήτης του megamarket και μου επέστρεψε μόνος του τα χρήματα. Οπότε την έβγαλα καθαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες τέλος εποχής για το megamarket.gr

ούτε μία σελίδα δεν υπάρχει στο server τους

<<Not Found

The requested URL /mobiles-c-169.html was not found on this server.

Apache/2.0.52 (Red Hat) Server at megamarket.gr Port 80>>

άραγε με το όνομα τι θα γίνει,το πουλήσανε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξεχάστε την MegaMarket.Δυστυχώς έκλεισε.Ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.Έκλεισε οριστικά.

 

Τι εννοείς ούτε προβλήματα ούτε τίποτα? Δεν είχαν προβλήματα? Γιατί έκλεισαν? Την κοπάνησαν στο εξωτερικό? Δήλωσαν πτώχευση νόμιμα? Εγώ που είμαι 1300 ζημιωμένος με κατάθεση σε τράπεζα τι επιλογές έχω? Υπάρχει κανείς υπεύθυνος σε αυτό το κράτος να ενημερώσει τον κόσμο τι μπορεί να κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή έχω ο ίδιος ηλεκτρονικό κατάστημα (δεν χρειάζεται να πω ποιο), θα ήθελα να συστήσω λίγη προσοχή...

 

Τα ηλεκτρονικά καταστήματα δεν είναι πολύ διαφορετικά από τα φυσικά... Αν και δεν είμαι και "θαμώνας" εδώ, δεν νομίζω να ξεκίνησε αντίστοιχη κουβέντα όταν έκλεισε ολόκληση αλυσίδα (Magnet) και βέβαια δεν τους χαρακτήρισε κανείς απατεώνες...

 

Για το megamarket αυτό που άκουσα, είναι ότι ανιμετώπιζε αυτό που αντιμετωπίζει η μισή επιχειρηματική Ελλάδα. Πρόβλημα ρευστότητας. Ναι μεν, σε πελάτες "απλούς" πουλούσε τοις μετρητοίς ή με αντικαταβολή, αλλά σε μια εταιρία (πχ μια τράπεζα) πολύ πιθανον να πουλούσε με πίστωση.

 

Και τί γίνεται σ' αυτες τις περιπτώσεις ? Τους ξέρεις για χρόνια. Σου ζητάνε 2 τηλεοράσεις, 10 κουτιά χαρτί και 3 plotter. Τα στέλνεις... Ένας άλλος ζητάει κάτι άλλο. Τα στέλνεις κι αυτά... Και επειδή είσαι και τεράστιος, καταλήγεις σε μερικούς μήνες να χρωστάς 100 σε προμηθευτές (που πιθανόν να μην είναι το ίδιο "ελαστικοί" με εσένα) και να σου χρωστάνε 150 οι δικοί σου πελάτες.

 

Και αν κάποιοι από αυτούς πέσανε στην κρίση, και είτε "έκλεισαν", είτε έκοψαν τις πληρωμές τους, τότε σε πήρε κι εσένα η μπάλλα (ακάλυπτες επιταγές δεν μπορείς να τις προωθήσεις - τις κολλάς στον τοίχο για σουβενίρ).

 

Χωρίς να τα ξέρω από μέσα, είναι πιθανόν να συνέβη κάτι τέτοιο...

 

Οπότε, προσοχή σε όσα με ευκολία λέγονται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ούτε προβλήματα ούτε τίποτα? Δεν είχαν προβλήματα? Γιατί έκλεισαν? Την κοπάνησαν στο εξωτερικό? Δήλωσαν πτώχευση νόμιμα? Εγώ που είμαι 1300 ζημιωμένος με κατάθεση σε τράπεζα τι επιλογές έχω? Υπάρχει κανείς υπεύθυνος σε αυτό το κράτος να ενημερώσει τον κόσμο τι μπορεί να κάνει?
Μια απο τα ιδια.Πρώτη αγορά οκ,δευτερη αγορα οκ,τρίτη αγορα 350 ευρω ΟΧΙ οκ.Το ζήτημα είναι τι κανουμε τωρα!Μπορει να γίνει τίποτε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ κάτι παρόμοιο έπαθα..Είχα πάρει αρκετές φορές πράγματα από το megamarket,αλλά η παραγγελία που έκανα τον Απρίλιο έκανε φτερά,όπως και τα 90 ευρώ..Με το ΙΝΚΑ δεν είδα να γίνεται τίποτα,οπότε σκέφτομαι να κάνω το μόνο που φέρνει αποτελέσματα στην Ελλάδα(δυστυχώς):να στείλω σε κάποια από τις πρωινές ενημερωτικές εκπομπές mail, μήπως και βρεθεί μια άκρη..Αν συμφωνεί κάποιος από εσάς,ας μου το πει για να κάνουμε συντονισμένες κινήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...