Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 λεπτά πριν, guzel είπε

Αν έχει το γνωστό κανόνα που έχουν όλα τα κινέζικα φασον της toyotomi θα δεις συμπεριφορές on/off και η κατανάλωση στη θέρμανση να μη μπορεί να κατέβει κάτω από 800-1300W. 

το on/off δηλαδη να κλεινει μονο του?ο κανονας ποιος ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fujitsu asyg24klca στα 959 με δωρεάν εγκατάσταση κ 100 ευρώ ανακύκλωση. Το χτύπησα, υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εκθεσιακό, επειδή η κοπελιά στον Κωτσοβολο, μου είπε ότι είναι τελευταίο κομμάτι, όταν πήρα να κάνω την κρατηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Fujitsu asyg24klca στα 959 με δωρεάν εγκατάσταση κ 100 ευρώ ανακύκλωση. Το χτύπησα, υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εκθεσιακό, επειδή η κοπελιά στον Κωτσοβολο, μου είπε ότι είναι τελευταίο κομμάτι, όταν πήρα να κάνω την κρατηση.. 

Αποκλείεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, omega είπε

Εγώ πάντως είχα βάλει στο μάτι και αυτό εδώ παλιότερα 
https://www.skroutz.gr/s/14708830/Haier-Tundra-Green-AS35TABHRA-1U35BEFFRA.html

Κάποια άποψη?

Έχω το 9 αρι σε 10 τετραγωνικά υπνοδωμάτιο ,είχα ανεβάσει κάποιες μετρήσεις από την χελώνα της ΔΕΗ το καλοκαίρι ,πλαστικά ετσι και ετσι ούτε τα καλύτερα ούτε τα χειρότερα ,ψυξη (μπήκε τέλος Ιούλη )  συμπεριφερόταν ωραια χωρίς ον οφ,θέρμανση μέχρι τωρα σε αυτές τις θερμοκρασίες παίζει μόνο ον οφ,τα τριξίματα των πλαστικών μαζί με λίγες σφαλιάρες στα πλαστικά σταμάτησαν ,οταν ανεβάζει περσίδες( κάνει το οφ στην θέρμανση )  γκαζώνει και ο ανεμιστήρας από auto low στο high βββββουυυυυυυ, και μετα αθόρυβο ..,εμενα μου πήρε 2 βδομαδες να το συνηθίσω και να μην μου σπάει τα νεύρα με αποτέλεσμα να το κλείνω για να κοιμηθώ ..δειχνει την θερμοκρασία περίεργα στην θέρμανση ..μέχρι τωρα που έχω πάνω από 20 αφαιρεί 3..δηλ έχω 21 δείχνει 18,ψεύτικο κοντρόλ ,χωρίς φωτισμό ,ακόμα και στο low η θέρμανση που βγαζει ειναι αισθητή και νομιζω ότι ακολουθεί τον κανόνα των 42,το midea στο σαλόνι 12 αρι οταν συντηρεί η θερμότητα που βγαζει εχει σαφή διαφορά στην αίσθηση  ανάλογα αν ξεκινάει και ειναι στο full ο ανεμιστήρας και συμπιεστης με το αν συντηρεί τον χώρο ,το haier νομιζω ότι βγαζει συνέχεια την ίδια ζέστη με διαφορά στον ανεμιστήρα ..αυτά 😅 ο χωρος πιστεύω ότι ειναι μικρός για το μηχάνημα το οποίο γενικά ειναι ισχυρό και σε μεγαλύτερο χώρο θα συμπεριφερόταν καλύτερα ..αυτά ξανά 😅😅 
α ναι το 9 αρι τουλάχιστον εχει τα απολύτως βασικά,timer και κάποιος θέσεις Περσίδων τίποτα αλλο ούτε ιονιστη ούτε follow me follow you ,ούτε τίποτα αυτο καθαρισμούς κτλ κτλ ειναι ομως WiFi ready 

Εχει πιστοποιηση eurovent η οποία εχει λήξει και η μαμά haier δεν ανανεώνει ..

Επεξ/σία από ΘοδωρήςΚαρπούζης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Fujitsu asyg24klca στα 959 με δωρεάν εγκατάσταση κ 100 ευρώ ανακύκλωση. Το χτύπησα, υπάρχει περίπτωση να είναι κανένα εκθεσιακό, επειδή η κοπελιά στον Κωτσοβολο, μου είπε ότι είναι τελευταίο κομμάτι, όταν πήρα να κάνω την κρατηση.. 

Στο site ειναι ακομα διαθεσιμο άρα δεν ηταν το τελευταιο κοματι..!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smav82 είπε

Πιστεύω πως αυτή η επιλογή είναι μονόδρομος στα 9αρια σε vfm με εγκατάσταση κ δώροεπιταγη. 

https://basket.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/air-condition/7.000-to-15.000-btu/198181-daikin-atxc25b-siesta-sensira

Tip: αν δεν έχετε κλιματιστικό για ανακύκλωση έχει επιλογή για λευκές συσκευές στα 30 ευρώ. Εγώ έδωσα ένα ψυγείο πχ παλιό μπου το είχα για το γύφτο( ε σορι Ρομά)  που περνάει για παλιοσίδερα. Οκ το Mirai 40 ευρώ πάνω αλλά από  το ATX είμαι ενθουσιασμένος. 

 Το έχεις το συγκεκριμένο daikin ? Εγώ μόλις το έκλεισα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ Daikin και Toshiba. Μόνο για ψύξη το θέλω.  Βλέπω το daikin έχει καλύτερο δείκτη απόδοσης αλλά με φοβίζουν τα 3 χρόνια εγγύηση.

Αν πάρω 2 σήμερα υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω την δωροεπιταγή του πρώτου κλιματιστικού για το δεύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Πηρα το σοραι τελικα παιδια, 1199 και 15 μεταφορικα

Καλορίζικο!!! Τυχερος που το πρόλαβες. -300 ευρώ κάτω και δώρο εγκατάσταση. 

Γιατί σε χρέωσαν μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guzel είπε

Καλορίζικο!!! Τυχερος που το πρόλαβες. -300 ευρώ κάτω και δώρο εγκατάσταση. 

Γιατί σε χρέωσαν μεταφορικά;

Τα μεταφορικά έχουν 30χλμ όριο. Νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Είμαι μεταξύ Daikin και Toshiba. Μόνο για ψύξη το θέλω.  Βλέπω το daikin έχει καλύτερο δείκτη απόδοσης αλλά με φοβίζουν τα 3 χρόνια εγγύηση.

Αν πάρω 2 σήμερα υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω την δωροεπιταγή του πρώτου κλιματιστικού για το δεύτερο;

Σήκωσαν το τηλ στον Κωτσόβολο (δεν το περίμενα μετά από 15 λεπτά). Θα δώσουν 2 δωροεπιταγές για 2 παλιά κλιματιστικά. Δεν θέλουν να κάνω 2 διαδοχικές αγορές και να χρησιμοποιήσω την επιταγή ανακύκλωσης του πρώτου στο δεύτερο μηχάνημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...