Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Πάτα το Swing πως το λένε ξανα μέχρι να κάνει τουτουτ .. (στο τουτουτ είναι η default θέση), και σε μένα έχει τύχει πατησα το swing λάθος φορες και γυρνουσαν οι εσωτερικές περσίδες δεξια αριστερα.

Σωστός. Στο toshiba αν δεν κάνει 2πλο ήχο δεν κλειδώνει και κάνει swing 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Εδω του guzel. Αν εχετε απο 700-0 να τα δουμε.

Ενας με Toyo  IZURU 18000 η 24000btu η έστω με KURO 18000 η 24000 btu γίνεται να μην έχει εμφανιστεί εδω και εναν χρόνο που "κράζουμε" την ελάχιστη κατανάλωση των συγκεκριμένων κλιματιστικών στην θέρμανση? Να μας πει ρε παιδια εμένα πέφτει.. ορίστε η φώτο η έστω χωρίς φώτο.. Δεν έχει εμφανιστεί κανένας.. @dimostr 18000BTU H 24000BTU όχι το 9000 η 12000 ( σε προλαβαίνω)

Επεξ/σία από Rnd1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Ενας με Toyo  IZURU 18000 η 24000btu η έστω με KURO 18000 η 24000 btu γίνεται να μην έχει εμφανιστεί εδω και εναν χρόνο που "κράζουμε" την ελάχιστη κατανάλωση των συγκεκριμένων κλιματιστικών στην θέρμανση? Να μας πει ρε παιδια εμένα πέφτει.. ορίστε η φώτο η έστω χωρίς φώτο.. Δεν έχει εμφανιστεί κανένας.. @dimostr 18000BTU H 24000BTU όχι το 9000 η 12000 ( σε προλαβαίνω)

Αφου ειχες κι εσυ και ο guzel και δεν επεφτε. Επιβεβαιωση θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Ενας με Toyo  IZURU 18000 η 24000btu η έστω με KURO 18000 η 24000 btu γίνεται να μην έχει εμφανιστεί εδω και εναν χρόνο που "κράζουμε" την ελάχιστη κατανάλωση των συγκεκριμένων κλιματιστικών στην θέρμανση? Να μας πει ρε παιδια εμένα πέφτει.. ορίστε η φώτο η έστω χωρίς φώτο.. Δεν έχει εμφανιστεί κανένας.. @dimostr 18000BTU H 24000BTU όχι το 9000 η 12000 ( σε προλαβαίνω)

Curtis76 έγραψε...Ο κινεζος σβηνει στα 700 και πανω watt, και τα σοβαρα μηχανηματα Α κατηγοριας στα 200 και κατω. Νομιζω οτι με αυτη τη περιγραφη εχει αποκατασταθει η ταξη. .....
 

συμφωνώ μαζί σου  Rnd1978 για τα 18-24 αλλά το έβαλα γιατί ο φίλος από πάνω έγραψε ότι ο ΚΙΝΕΖΟΣ ΣΒΗΝΕΙ ΣΤΑ 700 και τα ΣΟΒΑΡΑ μηχανήματα Α κατηγορίας στα 200 και κάτω ΧΩΡΙΣ να διευκρινίζει btu , οποτε το ταπεινό μου Τογιότομι Κουρο 9αρι σύμφωνα με την περιγραφή του παρότι κινεζος είναι σοβαρό μηχάνημα α κατηγορίας και έτσι έχει αποκατασταθεί η τάξη 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Αφου δεν μας πιστεύεις.. μονο και μονο για αυτο τον λόγο..

Εχεις παρεξηγησει...

4 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Μπορεις να γραψεις τι ειδες εσυ σε αυτο το χρονο αν θες.

Εσυ σε 3 δευτερολεπτα εχεις την συνολικη εικονα και των τριων λεπτων?

Και για να προλαβω του εξυπνους δε λεω οτι δεν κατεβαινει απο τα 800 αλλα οτι απο το συγκεκριμενο βιντεο δε βγαινει ασφαλες συμπερασμα.

Επεξ/σία από rbx1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Εχεις παρεξηγησει...

Εσυ σε 3 δευτερολεπτα εχεις την συνολικη εικονα και των τριων λεπτων?

Πες τι ειδες και θα σου πω και εγω.

Και για να προλαβω τους εξυπνους, τουλαχιστον βλεπω ενα βιντεο με οτι συμπερασμα μπορω να βγαλω απο αυτο και οχι φωτογραφια που εχει πανω της ενα νουμερο.

Επεξ/σία από Curtis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Εχεις παρεξηγησει...

Εσυ σε 3 δευτερολεπτα εχεις την συνολικη εικονα και των τριων λεπτων?

Και για να προλαβω του εξυπνους δε λεω οτι δεν κατεβαινει απο τα 800 αλλα οτι απο το συγκεκριμενο βιντεο δε βγαινει ασφαλες συμπερασμα.

Φυσικά και βγαίνει. Δεν φταίω αν δεν το βλέπεις.

Επίσης ariston

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Πες τι ειδες και θα σου πω και εγω.

Και για να προλαβω τους εξυπνους, τουλαχιστον βλεπω ενα βιντεο με οτι συμπερασμα μπορω να βγαλω απο αυτο και οχι φωτογραφια που εχει πανω της ενα νουμερο.

Ο guzel o ιδιος ελεγε οτι καθοταν εκει πριν κλεισει.

Επισης αν εσεις βγαζετε το ιδιο συμπερασμα στα 2 παρακατω διαγραμματα που αφορουν ακριβως το ιδιο χρονικο διαστημα και το μονο που αλλαζει ειναι η συχνοτητα δηγματοληψιας, εγω παω πασο.1943029562_diaforakatanalwshs.jpg.f132113b323d926a83dfe4563e089fbf.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Ο guzel o ιδιος ελεγε οτι καθοταν εκει πριν κλεισει.

Επισης αν εσεις βγαζετε το ιδιο συμπερασμα στα 2 παρακατω διαγραμματα που αφορουν ακριβως το ιδιο χρονικο διαστημα και το μονο που αλλαζει ειναι η συχνοτητα δηγματοληψιας, εγω παω πασο.1943029562_diaforakatanalwshs.jpg.f132113b323d926a83dfe4563e089fbf.jpg

Τι σχέση έχουν τα διαγράμματα αυτά με τα 2 video που σήκωσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...