Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

στην αρχη το είχαν χωρις τοποθέτηση. τωρα την έβαλαν..

Δεν νομίζω να παιζει κατι καλύτερο έψαξα αρκετα. Το θέμα ειναι οτι θα παραγγείλω στις 25 και φοβάμαι μην την βγάλουν. δυστυχως δεν μπορω να το παραγγείλω τωρα. 

Φιλε κανε μια δοκιμη.Βαλτο στο καλαθι του μαγαζιου που θες να το παρεις, κι αστο εκει μεχρι να  δεις τι θα κανεις..Το ειχα δοκιμασει λιγο πιο παλια και το κρατησε με ''παλια'' τιμη και τοποθετηση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, liakjim είπε

Είναι λίγο εκτός μπάτζετ αλλά για το scop του αξίζει

https://www.alphaclimagr.gr/product/1410539/daikin-sensira-ftxc35b-rxc35b-12-000-btu-a-inverter.html?ref=bestprice.gr

Ευχαριστώ φίλε μου όντως καλή επιλογή...από θέμα εγγύησης γνωρίζουμε τι παίζει με Daikin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Neontheone είπε

Ευχαριστώ φίλε μου όντως καλή επιλογή...από θέμα εγγύησης γνωρίζουμε τι παίζει με Daikin?

Έχει τη μέτριας διάρκειας εγγύηση των 3 ετών.

Αν θες εγγύηση θα πρέπει να πας σε κάποιο inventor με μεγαλύτερη όμως κατανάλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχει τη μέτριας διάρκειας εγγύηση των 3 ετών.

Αν θες εγγύηση θα πρέπει να πας σε κάποιο inventor με μεγαλύτερη όμως κατανάλωση.

Μάλιστα ναι το σκέφτομαι ακόμη δεν έχω αποφασίσει! Το συγκεκριμένο μηχάνημα το εχεις;; Αν έχουμε εντυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιότερο νήμα για τα κλιματιστικά AUX που έχει ανοιχθεί στην σελίδα insomnia εδώ και 10 χρόνια:

Έτσι πληροφοριακά. 

 

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Neontheone είπε

Μάλιστα ναι το σκέφτομαι ακόμη δεν έχω αποφασίσει! Το συγκεκριμένο μηχάνημα το εχεις;; Αν έχουμε εντυπώσεις

Έχω το 25 . Μπορείς να διαβάσεις την κριτική μου στο skroutz.

21 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Παλιότερο νήμα για τα κλιματιστικά AUX που έχει ανοιχθεί στην σελίδα insomnia εδώ και 10 χρόνια:

Έτσι πληροφοριακά. 

Παλιό νήμα με κακό τέλος για τον φίλο @BAS82

Πόσο με εξοργίζει όταν κάποιος δίνει τα χρήματά του και αγοράζει τελικά μια σαβούρα και η εταιρεία το παίζει κινέζος. ΄Ετσι πλουτίζουν στις πλάτες του κόσμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχω το 25 . Μπορείς να διαβάσεις την κριτική μου στο skroutz.

Εγώ έχω το atxc60. Μετά από 2 μήνες χρησης με κρύο καιρό και συστηματική χρήση τα βραδια μπορώ να πω πως είναι απίστευτο όσον αφορά την απόδοση και σ.σ χωρίς on off συμπεριφορές . Παρόλο που το αγόρασα για χώρο 45 τμ , ζεσταίνει σχεδόν όλο το σπίτι 75τμ. Αντίστοιχο πιστεύω είναι και το 25αρι που έχει ο @liakjim Τώρα αν με τα ίδια λεφτά θες εγγυήσεις τρελες και wifi και διαφορα μπιχλιμπιδια μην το πάρεις . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Παλιότερο νήμα για τα κλιματιστικά AUX που έχει ανοιχθεί στην σελίδα insomnia εδώ και 10 χρόνια:

Έτσι πληροφοριακά. 

Είχα aux on/off από τα τελευταία μοντέλα

Ήταν μιααααα χαρά σε λειτουργία αλλά και απόδοση

Το αντικατέστησα με inverter πλέον 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakjim είπε

Έχω το 25 . Μπορείς να διαβάσεις την κριτική μου στο skroutz.

Παλιό νήμα με κακό τέλος για τον φίλο @BAS82

Πόσο με εξοργίζει όταν κάποιος δίνει τα χρήματά του και αγοράζει τελικά μια σαβούρα και η εταιρεία το παίζει κινέζος. ΄Ετσι πλουτίζουν στις πλάτες του κόσμου.

Ναιιι η κρητικη σου πολύ αναλυτική μπράβο σου ευχαριστω...απλά ήθελα κατά την γνώμη σας αν αξίζει να θυσιάσει κάνεις την οικονομία-αποδοση και να χάσεις ιονιστη που δίνουν αλλά μοντέλα σε αυτά τα χρήματα.... αξίζει ο ιονιστης σαν feuture;; Η είναι "βλακείες" του marketing

Επεξ/σία από Neontheone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Neontheone είπε

Ναιιι η κρητικη σου πολύ αναλυτική μπράβο σου ευχαριστω...απλά ήθελα κατά την γνώμη σας αν αξίζει να θυσιάσει κάνεις την οικονομία-αποδοση και να χάσεις ιονιστη που δίνουν αλλά μοντέλα σε αυτά τα χρήματα.... αξίζει ο ιονιστης σαν feuture;; Η είναι "βλακείες" του marketing

Είναι που θα δώσεις βαρύτητα. Όσο πιο πολύ θα χρησιμοποιηθεί, τόσο αξίζει το scop. Άλλος θα πει ότι δεν τον ενδιαφέρει η οικονομία, αλλά η καλύτερη εγγύηση .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...